1,5 % na szkolnictwo katolickie w Jeleniej Górze
Rozliczając PIT za rok 2022 zachęcamy do przekazania 1,5 % podatku na rzecz szkolnictwa katolickiego w Jeleniej Górze. Nic nie tracąc możemy wesprzeć dobry cel!   Tak jak w roku ubiegłym, w soboty marca i kwietnia (godz. 10:00-11:00) w biurze parafialnym Parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach (ul. PCK 23), możemy otrzymać bezpłatną pomoc w w rozliczeniu podatku.  Przy rozliczeniu wystarczy podać nr KRS 0000386088 (Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego).  Zachęcamy, zachęć też i innych do pomnażania dobra na rzecz dzieci i młodzieży! 
1,5 % na działalność charytatywną w naszej Parafii
Możesz wesprzeć osoby potrzebujące z naszej Parafii! Wystarczy, że przy rozliczeniu rocznym, tj. w zeznaniu podatkowym PIT podasz KRS 0000221535, dodając cel szczegółowy: Parafia pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplicach.  Twój dar 1,5 % trafi do nas poprzez Caritas Diecezji Legnickiej. DZIĘKUJEMY! Podobnie jak w latach ubiegłych organizujemy pomoc w rozliczeniu PIT. Kto chce wesprzeć 1,5 % działalność charytatywną naszej parafii lub szkolnictwo katolickie, może uzyskać bezpłatną pomoc w biurze parafialnym w soboty marca i kwietnia w godz. 10:00-11:00. Zapraszamy!
90. urodziny ks. Wojciecha - zapraszamy do wspólnej modlitwy!
W piątek 3 lutego przypadają 90. urodziny ks. Wojciecha Sękowskiego. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. w sobotę 4 lutego. O godz. 16:00 rozpoczniemy modlitwą różańcową połączoną ze zmianą tajemnic, a bezpośrednio po różańcu Eucharystia pod przewodnictwem bpa Stefana Cichego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji dostojnego Jubilata. 
Pielgrzymka: ŚLADAMI MIŁOSIERDZIA do Wilna
Zaparaszamy na 5-dniową pielgrzymkę: „Śladami Miłosierdzia”, organizowaną przez naszą Patrafię. Termin: 29 IV - 3 V 2023 r. Wyjazd o godz. 0:10; tj. 10 minut po północy w nocy z piątku na sobotę z 28 na 29 kwietnia. Powrót ok. godz. 22 w środę 3 maja.  Na trasie między innymi sanktuaria Bożego Miłosierdzia w: Świnicach Warckich, Płocku, Białymstoku, Wilnie i Warszawie. Miejscem docelowym jest Ostra Brama - sanktuarium Najświetszej Maryi Panny Ostrobramskiej - Matki Bożej Miłosierdzia w Wilnie - naszej Patronki. Zapisy i spotkanie informacyjne w niedzielę 5 II o godz. 19:00 w kościele. Koszt: 1.200 zł i 100 euro. Cena zawiera: 4 noclegi; posiłki (4 śniadania i 4 obiadokolacje); przejazd autokarem LUX; ubezpieczenie NW SIGNAL IDUNA; opieka duszpasterska; przewodnicy miejsca. Noclegi w Łomży, Wilnie i w Warszawie (pokoje 2-osob. z łazienkami).  Organizator i zapisy: Parafia rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze...
Katechezy przedchrzcielne w roku 2023
W roku 2023 spotkania dla rodziców przed chrztem dziecka odbędą się: 21 II; 4 IV; 20 VI; 5 IX; 14 XI; 12 XII (zazwyczaj godz. 17:00).  W niedzielę przed podanym terminem, w niedzielnych ogłoszeniach parafialnych, znajdą się informacje szczegółowe. Zapraszamy! 
Zapis koncertu: "Od Bogurodzicy do Mazurka Dąbrowskiego - Śladami Hymnu Polski"
Zachęcamy do obejrzenia, wysłuchania zapisu koncertu wykonanego w naszym kościele w niedzielę 11.12.2022 r.  Materiał zapisany został na kanale YouTube Zespołu Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze: Pankracy TV.  https://www.youtube.com/watch?v=26rByXJjTTU  Zapraszamy! 
Kurs EMAUS w Legnicy. Wspólnota Galilea zaprasza!
Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Marka zaprasza do DOMU SŁOWA w Legnicy na kurs ewangelizacyjny „EMAUS”. Są to weekendowe rekolekcje, których celem jest spotkanie z Jezusem w Słowie Bożym i rozpalenie serca tak, jak tego doświadczyli uczniowie w drodze do Emaus (Łk 24). KIEDY: 20-22 stycznia 2023 roku; GDZIE: Dom Słowa (Legnica, ul. Jana Pawła II 1); ZAPISY: (+48) 451 696 998; jelenia.galilea@gmail.com .  Szczegóły na plakacie. 
XII Karkonoski Orszak Trzech Króli w Jeleniej Górze
6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego zapraszamy na XII Karkonoski Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy o godz. 13:00. Gromadzimy się przy wejściu do budynku Zespołu Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze przy ul. Kopernika 1. Wcześniej w Bazylice Świętych Erazma i Pankracego sprawowana będzie Msza św. o godz. 12:00. Oprawę muzyczną Eucharystii i orszaku prowadzić będzie kapela góralska „Janicki” z Borówna.  ZAPRASZAMY!
Koncert kolędowy z Arką Noego z okazji Święta Trzech Króli w naszym kościele
W ramach obchodów Święta Trzech Króli w Jeleniej Górze zagra znany w całej Polsce Zespół: „Arka Noego”. Podczas koncertu Zespół wykona znane i lubiane przez dzieci i dorosłych kolędy i pastorałki.  Wydarzenie odbędzie się w czwartek 5 stycznia o godz. 19:00 w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze - Cieplicach (ul. PCK 23). Koncert swoim patronatem objęli: bp Andrzej Siemieniewski - biskup legnicki oraz pani Marzena Machałek - wiceminister MEiN.    Sponsorem koncertu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. .  Wstęp wolny. Zapraszamy!  Organizatorem „Koncertu kolędowego z Arką Noego z okazji Święta Trzech Króli” jest Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego. Stowarzyszenie działające w stolicy Karkonoszy od roku 2011, ma na swoim koncie organizację wielu wydarzeń kulturalnych, z których odbiorcami są mieszkańcy Jeleniej Góry, Powiatu Karkonoskiego oraz turyści przebywajacy na wypoczynku w Karkonoszach....
Zmarł papież senior Benedykt XVI
W sobotę 31 grudnia br. zmarł Joseph Ratzinger, papież senior Benedykt XVI. Był 265. Następcą Świętego Piotra i zasiadał na Stolicy Apostolskiej od 19 kwietnia 2005 do 28 lutego 2013 roku. Po ustąpieniu z urzędu ostatnie lata spędził w klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Watykanu. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dar Jego życia i posługi w Kościele powszechnym. Zapraszamy w dniu pogrzebu Papieża seniora, czyli w czwartek 5 stycznia na uroczystą Mszę św. o godz. 18:00, w naszym kościele.  Joseph Ratzinger urodził się 16 kwietnia 1927 r. w Marktl am Inn w diecezji pasawskiej. Dzieciństwo i młodość spędził w Traunstein nieopodal granicy austriackiej. W latach 1946-1051 studiował filozofię i teologię we Fryzyndze i Monachium. 29 czerwca 1951 r. przyjął święcenia kapłańskie. W 1953 r. zdobył stopień doktora na podstawie dysertacji o św. Augustynie, pt. „Lud i Dom Boży w nauce św. Augustyna o Kościele”. Został też wykładowcą dogmatyki i teologii fundamentalnej we...