Dzień otwartych drzwi w Liceum Katolickim w Jeleniej Górze
Katolickie Liceum Akademickie zaprasza na „Dzień otwartych drzwi”, który odbędzie się w środę 31 maja w godz. 10-13, w budynku przy ul. Kopernika 1 (obok bazyliki). Liceum oferuje wysoki poziom nauczania, co przekłada się na bardzo dobre wyniki egzaminu maturalnego. Atutem szkoły jest praca uczniów w małych grupach. Polecamy i Zapraszamy! 
Święto Matki w Cieplicach a.D. 2023
W niedzielę 28 maja przeżyjemy nasz doroczny festyn „Święto Matki”. Jak co roku zaplanowanych jest wiele atrakcji dla dużych i dla małych.  Nasze święto rozpoczynamy Mszą św. pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego o godz. 11:00 (wyjątkowo w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12:30. Msza św. wieczorna bez zmian).  Zachęcamy do zapoznania się z programem naszego Święta. Poniżej zamieszczamy także informację o II Memoriale im. ks. Józefa Steca "Gramy dla Mamy".  ZAPRASZAMY!   
Remont dachu kościoła. Zaproszenie do składania ofert.
Działając w imieniu i na rzecz Parafii rzymsko-katolickiej pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze ul. PCK 23 (parafia w Cieplicach Śląskich – Zdrój), zapraszamy do złożenia oferty na wymianę pokrycia dachu budynku Kościoła;  Budynek kościoła położony jest w Jeleniej Górze - Cieplicach przy ul. PCK 23,  Ofertę należy złożyć osobiście w dniu 17 maja 2022 roku w godzinach od 16:30 do 17:00; lub przesłać w wyznaczonym terminie na adres mailowy: parafiapck@gmail.com.  Miejsce składania oferty:  Biuro Parafialne (kancelaria) parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia; 58-560 Jelenia Góra-Cieplice; ul. PCK 23.    W załączeniu ślepy kosztorys zawierający: - W1 przedmiar robót  - W2 nakłady rzeczowe  - W3 robocizna - W4 materiały - W5 sprzęt W celu otrzymania powyzszych plików prosimy o maila, na którym prześlemy wskazane dokumenty ( parafiapck@gmail.com ).  Informacje...
Dzień otwartych drzwi w Katoliku - szkoła podstawowa
Katolicka Szkoła Podstawowa u św. Pankracego zaprasza na „Dzień otwartych drzwi”, który odbędzie się w środę 17 maja o godz. 17, w budynku przy ul. PCK 23 (obok nowego kościoła w Cieplicach). Polecamy szkołę, która dobrze uczy i wychowuje. Wg portalu Waszaedukacja.pl, szkoła plasuje się na 24 miejscu na 864 podstawówek działających na Dolnym Śląsku. Zapraszamy! 
Zebranie Rady Parafialnej
Spotkanie całej Rady Parafialnej odbędzie się w czwartek 18 maja br., o godz. 19:00 w sali konferencyjnej domu parafialnego. Zapraszamy! 
Koncert patriotyczny z okazji 3 Maja
3 maja w Kościele Garnizonowym w Jeleniej Górze odbędzie się wyjątkowy koncert patriotyczny w wykonaniu chóru Zespołu Szkół Katolickich u św. Pankracego. W koncercie udział wezmą również wspaniali soliści i muzycy. Tytuł koncertu „Z dawna Polski Tyś Królową” to słowa pieśni, którą przez wieki śpiewały i nadal śpiewają rzesze Polaków. Podczas koncertu będziemy mieli możliwość wsłuchać się, a także razem zaśpiewać hymniczne pieśni polskie. Warto wspomnieć, że tytułowa pieśń była nieformalnym hymnem Legionów Józefa Piłsudskiego. Inne pieśni, które zostaną wykonane to swoista opowieść o naszej pięknej historii, opowieść o historii konkretnych ludzi i całego Narodu.  Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Pani Marzena Machałek wiceminister Edukacji i Nauki.  „Jest moją wielką radością, iż koncert zaplanowany w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze, staje się okazją do wskrzeszenia pięknych kart z historii miłości do naszej Ojczyzny. Dlatego też z dumą...
Spotkania - próby dla dzieci przed I Komunią Świętą
Spotkania w kościele - próby dla dzieci przed I Komunią Świętą, odbędą się w następujących dniach:  24, 25, 26 i 27 kwietnia; godz.16.30 - 17.30; 8, 9, 10 i 11 maja; godz.16.30 - 17.30; oraz 16, 17 i 18 maja; godz.16.30 - 17.30;  22, 23, 24 i 25 maja; godz.16.30 - 17.30; Dzień spowiedź 26 maja; godz.16.30. 
Pielgrzymka: ŚLADAMI MIŁOSIERDZIA do Wilna - są jeszcze miejsca!
Zaparaszamy na 5-dniową pielgrzymkę: „Śladami Miłosierdzia”, organizowaną przez naszą Patrafię. Termin: 29 IV - 3 V 2023 r. Wyjazd o godz. 0:10; tj. 10 minut po północy w nocy z piątku na sobotę z 28 na 29 kwietnia. Powrót ok. godz. 22 w środę 3 maja.  Na trasie między innymi sanktuaria Bożego Miłosierdzia w: Świnicach Warckich, Płocku, Białymstoku, Wilnie i Warszawie. Miejscem docelowym jest Ostra Brama - sanktuarium Najświetszej Maryi Panny Ostrobramskiej - Matki Bożej Miłosierdzia w Wilnie - naszej Patronki. Zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Proboszcza. Koszt: 1.200 zł i 100 euro. Cena zawiera: 4 noclegi; posiłki (4 śniadania i 4 obiadokolacje); przejazd autokarem LUX; ubezpieczenie NW SIGNAL IDUNA; opieka duszpasterska; przewodnicy miejsca. Noclegi w Łomży, Wilnie i w Warszawie (pokoje 2-osob. z łazienkami).  Organizator i zapisy: Parafia rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze (ul. PCK 23; 58-560...
Pascha anno Domini 2023
Naszym Parafianom i Gościom, życzymy Bożego pokoju! Niech słowa Chrystusa Zmartwychwstałego: „Pokój Wam!”, pomogą nam wszystkim żyć łaską pokoju. Niech pomogą nieść go tam, gdzie żyjemy. Nieśmy światło Chrystusa Zmartwychwstałego w nasze codzienne życie!  CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE POWSTAŁ!   
Utrudnienia na ulicach Cieplic w niedzielę 16 kwietnia 2023 r.
W niedzielę 16 IV na ulicach Cieplic, odbędzie się XI Półmaraton Jeleniogórski i XI Jeleniogórska Dziesiątka. W związku z powyższym będą pozamykane niektóre ulice na terenie naszej Parafii.  Szczegóły poniżej.  XI Półmaraton Jeleniogórski i XI Jeleniogórska Dziesiątka –  16 kwietnia 2023 r. W związku z rozgrywanym 16 kwietnia 2023 r. w Jeleniej Górze i miejscowościach Zachełmie, Podgórzyn, Marczyce, Sosnówka, Staniszów: XI Półmaratonem Jeleniogórskim i XI Jeleniogórską Dziesiątką wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu na trasie biegu oraz skrzyżowaniach w obrębie trasy biegu. TRASA BIEGU: XI Półmaraton Jeleniogórski - start godz. 10.00 START (Plac Piastowski) - ul. Cieplicka - ul. Karkonoska - ul. B. Czecha - Zachełmie - Podgórzyn - Sosnówka - Staniszów - Jelenia Góra, ul. Krośnieńska - ul. Łabska - ul. Wolności - Plac Piastowski - ul. Fabryczna - Park Zdrojowy - META (Plac Piastowski) XI Jeleniogórska Dziesiątka - start godz. 10.15...