OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Adwentu 
28 listopada 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 26 VI br. w naszym kościele może być zajęte 75 % miejsc, nie licząc osób zaszczepionych. Przypominamy też, że w budynku kościoła należy mieć założoną maseczkę. 
 2. Biuro parafialne czynne jest w środy (godz. 16:30-17:30) i w soboty (godz. 9:00-10:00). 
 3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. W pobożnym przeżyciu tych dni mogą nam pomóc codzienne roraty. Zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 18:00 w poniedziałki, wtorki i środy, a w czwartki, piątki i soboty na godz. 7:00. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy także doroczne rekolekcje adwentowe. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej parafii. 
 4. We wtorek w liturgii przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Jest to dzień patronalny naszego biskupa. Solenizanta polecamy pamięci modlitewnej naszych parafian. 
 5. Zapraszamy uczniów klas 7 SP, chcących rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania w najbliższy wtorek 30.11. na Mszę św. o godz. 18:00, a po niej na spotkanie organizacyjne. 
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o godz. 19:00 w kaplicy domu parafialnego. 
 7. W najbliższy czwartek (2 XII) w naszej Parafii, będziemy gościć kleryków i przełożonych z WSD DL. Kandydaci do kapłaństwa w tym roku w I. czwartki miesiąca spotykają się ze wspólnotami parafialnymi, podejmując w różnych miejscach diecezji modlitwę o powołania do służby w kościele. Zapraszamy do modlitwy o powołania z naszej parafii. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza członków grup parafialnych. Tego dnia o godz. 17:00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17:30 adorację poprowadzą klerycy, a o godz. 18:00 celebrowana będzie Msza św. o powołania. 
 8. Piątek to I. piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano od 6:45 do 7:00, a po południu od 17:00 do 18:00. W tym dniu ks. Proboszcz odwiedzi chorych rozpoczynając o godz. 11:30, a ks. Michał uczyni to w sobotę, zaczynając o godz. 9:00. Msza św. wieczysta w intencji żyjących i zmarłych dobroczyńców i budowniczych domu parafialnego i kościoła, sprawowana będzie o godz. 8:00. Jest to Msza św. szkolna dla uczniów Zespołu Szkół Katolickich. 
 9. W piątek przypada 2 rocznica śmierci śp. ks. Józefa Steca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18:00. 
 10. W sobotę dodatkowa Msza św. o g. 16:00, połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. 
 11. W przyszłą niedzielę - II Adwentu - w całej Polsce odbywa się zbiórka do puszek na rzecz wsparcia działalności: „Kościoła na Wschodzie” - szczególnie w krajach dawnego ZSRR.  
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień podczas kwesty na rzecz długofalowego wsparcia migrantów. Uzbierana kwota to: 1.574,50 zł. Natomiast taca inwestycyjna z ub. niedzieli wyniosła: 4.565,50 zł. Środki te przeznaczone zostały na spłacenie naszego zobowiązania za wykonane prace dekarskie. 
 13. W kiosku można nabyć świece: „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, a pod chórem wyłożone zostały kalendarze przygotowane przez WSD DL. Zachęcamy do ich nabywania za dobrowolną ofiarę. Kalendarze są cegiełką wsparcia działalności naszego seminarium. 
 14. W tygodnikach katolickich, polecamy relacje uroczystości odpustowych w naszej Parafii. W „Gościu Niedzielnym” jako dodatek znajdziemy kalendarz ścienny na rok 2022. Jest także dostępny bezpłatny miesięcznik: „Dobre Nowiny”. 
 15. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Romana Dębskiego… Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 
21 listopada 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 26 VI br. w naszym kościele może być zajęte 75 % miejsc, nie licząc osób zaszczepionych. Przypominamy też, że w budynku kościoła należy mieć założoną maseczkę. 
 2. Biuro parafialne czynne jest w środy (godz. 16:30-17:30) i w soboty (godz. 9:00-10:00). 
 3. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania odpustu parafialnego. Dziękuję naszemu chórowi z panem Organistą, całej Służbie Liturgicznej z ks. Michałem, Siostrze Bernadecie i osobom, które włączyły się w sprzątanie kościoła i kaplicy. Dziękuję wszystkim, którzy przez dwie doby trwali na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Gratuluję nowym nadzwyczajnym szafarzom Komunii Świętej oraz akolicie, a także zaprzysiężonym członkom Rady Parafialnej. Przy tej okazji informuję, że Rada na swoim pierwszym spotkaniu ukonstytuowała się i w tajnym głosowaniu na wiceprzewodniczącego wybrany został pan Zbigniew Ładziński, a na sekretarza Rady pani Anna Mysona. Jeszcze raz gratuluję i dziękuję członkom Rady poprzedniej kadencji. 
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci z kl. trzecich, dzisiaj po Mszy św. z godz. 11:00. 
 5. Dzisiaj wieczorem odbędzie się „Wieczór chwały”. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 18:00. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia. 
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o godz. 19:00 w kaplicy domu parafialnego. 
 7. W środę po wieczornej Eucharystii zapraszam naszych chórzystów oraz diakonię muzyczną na spotkanie w sali konferencyjnej domu parafialnego z okazji przypadającego w poniedziałek wspomnienia św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej. 
 8. W czwartek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 9. Tydzień temu w zbiórce do puszek na rzecz przedświątecznego wsparcia dla Polonii rumuńskiej, zebrane zostało: 2.227,20 zł. Od przyszłej niedzieli do 8 XII, będzie można też przekazywać artykuły spożywcze, nową odzież i nowe zabawki dla dzieci. Za okazane wsparcie serdeczne Bóg zapłać! 
 10. Na prośbę abpa S. Gądeckiego dzisiaj po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz migrantów. Za „wyobraźnię miłosierdzia” z góry wyrażamy serdeczne Bóg zapłać. 
 11. W kiosku można już nabywać świece: „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Duże świece są po 16 zł, a małe po 7 zł. 
 12. Pod chórem na środku, wyłożone zostały kalendarze przygotowane przez WSD DL. Zachęcamy do ich nabywania za dobrowolną ofiarę wiedząc, że koszt produkcji 1 szt. to 5 zł. Kalendarze te są cegiełką wsparcia działalności naszego seminarium. 
 13. W piątek zapraszam członków Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych na spotkanie, na godz. 19:00 w sali konferencyjnej domu parafialnego. 
 14. W tygodnikach katolickich znajdziemy: artykuły i film dokumentalny o beatyfikowanym wczoraj w Katowicach ks. Janie Masze - to w „Gościu Niedzielnym”, a w „Niedzieli” tematy związane z intronizacją Chrystusa na Króla Polski z pytaniem czy człowiek może tego dokonać, polecamy także artykuł poświęcony cudownemu medalikowi. 
 15. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Stanisława Walczaka, Marię Dutczak i Mariana Moczulskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

XXXIII Niedziela Zwykła 
14 listopada 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 26 VI br. w naszym kościele może być zajęte 75 % miejsc, nie licząc osób zaszczepionych. Przypominamy też, że w budynku kościoła należy mieć założoną maseczkę. 
 2. Biuro parafialne czynne jest w środy (godz. 16:30-17:30) i w soboty (godz. 9:00-10:00). 
 3. Z racji odpustu parafialnego w tym tygodniu spotkania Kręgu Biblijnego nie będzie. 
 4. W czwartek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 5. Informuję, że Biskup Legnicki zatwierdził skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych na pięcioletnią kadencję. Lista z członkami obu rad, wywieszona jest w gablotach i w przedsionku kościoła, zamieszczona została także na stronie internetowej Parafii. Członków PRD i PRE zapraszam na Mszę św. we wtorek 16 XI na godz. 18:00, podczas której nastąpi zaprzysiężenie. Po liturgii zapraszam na spotkanie w sali konferencyjnej domu parafialnego. 
 6. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszach św. Akcja Katolicka naszej Parafii, kwestuje na rzecz przedświątecznego wsparcia dla Polonii rumuńskiej. Dane z roku ubiegłego pokazują, że w Rumunii co trzecie dziecko żyje poniżej granicy ubóstwa. Na początku grudnia będzie można także przekazać produkty spożywcze i chemiczne, które trafią do Rumunii. 
 7. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako XIII Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. W tym roku szczególny akcent położony został na Liban, gdzie kryzys ekonomiczny spowodował 70% bezrobocie. Polska Sekcja Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, zachęca do włączenia się w inicjatywy wspierające Libańczyków tam, gdzie mieszkają i walczą o swoją codzienność. Więcej informacji na naszej stronie internetowej. 
 8. Temat ubóstwa i sposobów zaradzenia mu, podejmują nowe numery tygodników katolickich. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy dodatek poświęcony ks. Janowi Masze, który zostanie beatyfikowany w sobotę 20 XI w Archikatedrze Katowickiej. W „Niedzieli” polecamy artykuł poświęcony filmowi: „Nędzarz i madame”, który wszedł na ekrany polskich kin w ub. piątek, a poświęcony jest historii życia Adama Chmielowskiego - św. Brata Alberta. 
 9. Na prośbę abpa S. Gądeckiego w przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce. 
 10. Przyszła niedziela to 3 ndz. m-ca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na nasze zobowiązanie za wykonane prace dekarskie. Z kwoty 16 tys. pozostało nam jeszcze do zebrania nieco ponad 5 tys. zł. Za każdy dar złożony na tacę oraz wpłaty na rachunek bankowy, serdeczne Bóg zapłać! 
 11. Wieczorną Eucharystią rozpoczynamy obchody dorocznego odpustu parafialnego. Mszy św. 14 XI o godz. 18:00 przewodniczyć będzie Biskup Legnicki. Msza św. z udziałem Biskupa rozpocznie w naszej Wspólnocie dni eucharystyczne - 48 godzin dedykowanych kultowi Najświętszej Eucharystii. Po liturgii o godz. 19:30, zapraszamy do kaplicy domu parafialnego na projekcję filmu pt. „Największy z cudów”. Od godz. 21 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie do wtorku do godz. 18:00. Wówczas we wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia (16 XI), celebrować będziemy uroczystą Mszę św., której przewodniczyć będzie ks. dr Andrzej Ziombra - kustosz Sanktuarium św. Jacka w Legnicy, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny. Adoracja odbywać się będzie w kaplicy. Przez pierwszą dobę co trzy godziny odmawiany będzie różaniec, a więc o g. 21, o północy, o g. 3, 6, 9, 12 i 15. W poniedziałek od g. 17:00 co godz. czytane będą fragmenty Męki Pańskiej według Luizy Piccarrety. Zgłosiło się już wiele osób, nieobsadzone są jednak godziny nocne z niedzieli na poniedziałek (od g. 2 do g. 4 - lista jest w zakrystii). Zachęcamy i zapraszamy do modlitwy adoracyjnej. 
 12. W przyszłą niedzielę odbędzie się „Wieczór chwały”. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 18:00. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia. 
 13. Za tydzień spotkanie dla rodziców dzieci z kl. trzecich (po Mszy św. z godz. 11:00).

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

XXXII Niedziela Zwykła 
7 listopada 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 26 VI br. w naszym kościele może być zajęte 75 % miejsc, nie licząc osób zaszczepionych. Przypominamy też, że w budynku kościoła należy mieć założoną maseczkę. 
 2. Biuro parafialne czynne jest w środy (godz. 16:30-17:30) i w soboty (godz. 9:00-10:00). 
 3. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych rozpoczyna się dzisiaj o godz. 19:00. Spotkanie w salce plebanii Świętych Erazma i Pankracego przy Placu Kościelnym 1-2.
 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. konferencja poświęcona pobożności maryjnej. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich naszych parafian, a zwłaszcza dla tych, którzy poprzez 33-dniowe rekolekcje, rozpoczęli przygotowanie się do oddania swojego życia Chrystusowi przez Maryję. W sklepiku są jeszcze do nabycia książki z materiałem na każdy dzień. 
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorki o godz. 19:00 w kaplicy domu parafialnego. Prosimy przynieść ze sobą Pismo Święte lub teksty z czytaniami na najbliższą niedzielę. 
 6. Chór parafialny spotyka się w środy o godz. 19:00 w salce pod kaplicą Sióstr. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wspólnym śpiewem chwalić Pana Boga. 
 7. W czwartek 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. w tym dniu   o godz. 9:00; 11:00 i 18:00. Mszę św. w intencji Ojczyzny, będziemy celebrować o godz. 11:00. Po jej zakończeniu wspólnie odśpiewamy hymn państwowy, włączając się w ogólnopolską akcję śpiewu hymnu 11 XI o godz. 12:00. Na tę okoliczność dzieci z kl. I Szkoły Katolickiej przygotowały krótki program artystyczny. Będzie też okazja do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych. 
 8. Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego zaprasza do wspólnego  śpiewu pieśni patriotycznych przy ognisku. Rozpoczęcie „Ogniska patriotyzmu” o godz. 18:30 na dziedzińcu dawnego Kolegium Jezuickiego (ul. Kopernika 1). Stowarzyszenie zaprasza także na doroczny: „Karkonoski Bal Niepodległości”. Odbędzie się on 20 XI w Hotelu Mercure. Rozpoczęcie o godz. 19:00. Koszt udziału 170 zł/os. Zapisy w sekretariatach Szkoły Katolickiej przy PCK 23 lub Kopernika 1. Bal ma charakter charytatywny z celem wsparcia bieżącej działalności Zespołu Szkół Katolickich u św. Pankracego. 
 9. W czwartkowe popołudnie od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 10. Dzisiaj i jutro ostatnie nabożeństwo wypominkowe. Zapraszamy na godz. o 17:15 oraz Eucharystią wieczorną celebrowaną w intencji wspominanych zmarłych. 
 11. Terenowe Biuro Radia Maryja organizuje 4 XII wyjazd do Torunia na obchody 30-lecia jego powstania. Więcej informacji w tym nr tel. do zapisów, znajdziemy w gablotach. 
 12. Za tydzień po Mszach św. Akcja Katolicka naszej Parafii, będzie kwestować na rzecz przedświątecznego wsparcia dla Polonii rumuńskiej. Za każdy datek złożony na ten cel. Z góry serdeczne: Bóg zapłać! 
 13. W przyszłą niedzielę wieczorną Eucharystią, rozpoczynamy obchody dorocznego odpustu parafialnego. Mszy św. 14 XI o godz. 18:00 przewodniczyć będzie nasz nowy biskup Andrzej Siemieniewski. Podczas liturgii ks. Biskup pobłogosławi 12. nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej (w tej grupie 8 osób jest z naszej parafii). Ponadto udzieli posług: stałego lektora i akolity 9 mężczyznom z terenu naszej diecezji. Msza św. z udziałem Biskupa rozpocznie w naszej Wspólnocie dni eucharystyczne - 48 godzin dedykowanych kultowi Najświętszej Eucharystii. Po liturgii ok. g. 19:30 w kaplicy domu parafialnego wyświetlony zostanie film pt. „Największy z cudów”. Od godz. 21 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie przez całą noc, cały dzień, kolejną noc z pn/wt i cały wtorek do godz. 18:00. Wówczas we wtorek 16 XI we wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia, celebrować będziemy uroczystą Mszę św., której przewodniczyć będzie ks. dr Andrzej Ziombra - kustosz Sanktuarium św. Jacka w Legnicy, gdzie miał miejsce cud eucharystyczny. Plan na wspomniane dni opracowaliśmy na spotkaniu liderów grup parafialnych. Liczymy też, że nie zabraknie chętnych do modlitwy adoracyjnej. Szczegółowy program podany zostanie w przyszłą niedzielę. Już teraz zachęcamy do wpisywania się na listę osób, które przez jedna godzinę podejmą adorację. Lista znajduje się w zakrystii. 
 14. Odpowiadając na prośbę naszych parafian od przyszłej niedzieli wprowadzamy śpiew :„Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w każdą niedzielę o godz. 8:40. 
 15. Zapraszamy osoby dorosłe (powyżej 20 roku życia) do udziału w kolejnej edycji Diecezjalnej Szkoły Liturgicznej. W planie wykłady, ćwiczenia i konwersatoria, pogłębiające wiedzę i duchowość liturgiczno-biblijną oraz umiejętność wykonywania funkcji liturgicznych, a przez to przygotowujące do pełniejszego udziału w liturgii. Inauguracja roku formacyjnego 2021/2022 odbędzie się 20 XI br. (sobota) o godz. 9.30 i potrwa do trzech godzin. Miejsce: Wyższe Seminarium Duchowne w Legnicy. Zapisy i informacje: Irena Chłopkowska, tel. 519-816-470, mail: i.chlopko@wp.pl. Zobacz naszą stronę: www.diecezja.legnica.pl/dsl/
 16. Polecamy nowe numery tygodników katolickich. W „Niedzieli” ciekawy artykuł prof. J. Żaryna o „Duchowych ojcach niepodległości”, a we wkładce legnickiej relacja z „V Biegu im. ks. Jerzego Gniatczyka”. Bieg odbył się w Polkowicach 23 X br., a upamiętnia pomoc, którą otrzymali górnicy Kopalni ZG Rudna od ks. J. Gniatczyka, który udzielił im schronienia przed funkcjonariuszami ZOMO w kościele św. Barbary w Polkowicach. Miało to miejsce 14 XII 1981 roku. Pisząc o tym zachęcam osoby, które znały ks. J. Gniatczyka do napisania wspomnienia o zmarłym kapelanie „NSZZ Solidarność”, a także kapelanie jeleniogórskiej Policji, wikariuszu Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze (1982-1987) i proboszczu Parafii św. Judy Tadeusza na Czarnem w Jeleniej Górze (1987-2015). Wspomnienia posłużą jako materiał źródłowy do książki, którą przygotowujemy wraz z prof. Ryszardem Sielezinem. Spisane wspomnienia proszę przesyłać na adres mailowy naszej Parafii, do końca bieżącego roku. Można je także przekazać spisane odręcznie np w zakrystii lub biurze parafialnym. Wspomniany pan Profesor w swoim dorobku zawodowym ma już kilka książek, w których udokumentował nieoceniony wkład duchownych posługujących w Jeleniej Górze po II wojnie światowej. Na kanwie tych informacji zachęcam, aby spisywać osobiste wspomnienia o śp. ks. Józefie Stecu, którego 2. rocznica śmierci wypada już za niespełna miesiąc. Czas szybko biegnie, a wiele myśli, doświadczeń, dat może ulegać zapomnieniu lub przeinaczeniu, dlatego zachęcam aby tego nie odkładać, a wykorzystać listopadowe i grudniowe dni do przelania na papier słowa o Człowieku, którego godzi się teraz i w przyszłości wspominać wdzięcznym sercem. 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

XXXI Niedziela Zwykła 
31 października 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 26 VI br. w naszym kościele może być zajęte 75 % miejsc, nie licząc osób zaszczepionych. Przypominamy też, że w budynku kościoła, gdy nie można zachować dystansu 1,5-2 m, należy mieć założoną maseczkę. 
 2. Biuro parafialne czynne jest w środy (godz. 16:30-17:30) i w soboty (godz. 9:00-10:00). 
 3. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 4. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorki o godz. 19:00 w kaplicy domu parafialnego. Prosimy przynieść ze sobą Pismo Święte lub teksty z czytaniami na najbliższą niedzielę. 
 5. Chór parafialny spotyka się w środy o godz. 19:00 w salce pod kaplicą Sióstr. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wspólnym śpiewem chwalić Pana Boga. 
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 7. W przedsionku kościoła ministranci i lektorzy rozprowadzają znicze. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na fundusz ministrancki. 
 8. Kartki na wypominki są wyłożone pod chórem i przy sklepiku. Można je składać na tacę lub w zakrystii. 
 9. Dzisiejsza Eucharystia (31 X) o godz. 18:00, celebrowana będzie już z formularza uroczystości Wszystkich Świętych. Jutro porządek liturgii jest następujący: Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7:00; 9:00; 11:00 i 18:00 oraz w kaplicy cmentarza przy ul. Krośnieńskiej o godz. 13:00 (na cmentarzu przy ul. Jagiellońskiej Msza św. o godz. 12:00). Warto pamiętać, że wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny. Podobnie jak w roku ub. Penitencjaria Apostolska przedłużyła tę możliwość na cały listopad. Warunkiem uzyskania odpustu jest nawiedzenie kościoła albo kaplicy, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnienie innych warunków, takich jak: przystąpienie do sakramentu pojednania (tj. stan łaski uświęcającej), przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencji Papieża. 
 10. Policja zwraca się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności w drodze na cmentarze, podczas pobytu na nich i powrotów do domów. Apel skierowany jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ponadto Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze prosi seniorów o zachowanie ostrożności i rozwagę w sytuacjach, gdy ktoś zwraca się do nas z prośbą o pomoc naszym bliskim rzekomo poszkodowanym mp w wypadku. Jest to metoda wyłudzania pieniędzy na tzw. wnuczka, policjanta, syna czy córkę. Policja nigdy nie prosi o przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy. W przypadku próby wyłudzenia pieniędzy należy niezwłocznie powiadomić policję dzwoniąc na nr 112 lub 997. 
 11. We wtorek 2 XI, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7:00; 9:00 i 18:00, a w kaplicy cmentarza przy Krośnieńskiej o godz. 12:00. Bezpośrednio po tej Mszy św. przejdziemy w procesji alejkami cmentarza modląc się za naszych zmarłych. 
 12. Od 2 do 8 listopada zapraszamy na modlitwę wypominkową. Imiona naszych zmarłych będziemy odczytywać wg porządku podanego na kartkach wypominkowych, łącząc to z modlitwą różańcową o 17:15 oraz Eucharystią wieczorną celebrowaną w ich intencji. Wyjątkiem jest sobota 6 XI. Wówczas Msza św. jest o godz. 16:00, a różaniec z wypominkami bezpośrednio po Eucharystii. 
 13. W piątek 5 XI w naszej Parafii rozpoczną się 33-dniowe rekolekcje pt. „Wszystko postawić na Maryję”. Rekolekcje każdy przeżywa indywidualnie, korzystając z przygotowanych materiałów, opartych na nauczaniu bł. kard. S. Wyszyńskiego i bł. Matki R. Czackiej. Książki z materiałem na każdy dzień będzie można nabyć już w środę w sklepiku. Wspólne spotkania będą 1/tydzień. Zakończenie nastąpi w uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. 8 XII, na zakończenie rekolekcji parafialnych/www.beatyfikacja33.pl /.  
 14. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu dodatkowa okazja do spowiedzi rano od 6:45 do 7:00 i popołudniu od 17:00 do 18:00. W tym też dniu ks. Proboszcz odwiedzi chorych rozpoczynając o godz. 11:30, a ks. Michał chorych będzie odwiedzał w sobotę rozpoczynając o godz. 9:00. 
 15. W sobotę z racji I soboty miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 16:00, połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca, modlitwą różańcową i szczególnym wspomnieniem zmarłych członków Róż Różańcowych. 
 16. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na utrzymanie naszej parafii oraz na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać. 
 17. Terenowe Biuro Radia Maryja organizuje 4 XII wyjazd do Torunia na obchody 30-lecia jego powstania. Więcej informacji w tym nr tel. do zapisów, znajdziemy w gablotach. 
 18. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Tematy przewodnie tygodników to uroczystość Wszystkich Świętych i modlitwa za zmarłych. W sklepiku można też nabyć kalendarz ścienny z Janem Pawłem II na rok przyszły. 
 19. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Irenę Skorupę, Emilię Szustkiewicz i Marię Szumilak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci… 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

XXX Niedziela Zwykła 
24 października 2021 roku

 1. Biuro parafialne czynne jest w środy (godz. 16:30-17:30) i w soboty (godz. 9:00-10:00). 
 2. Ofiary złożone na tzw tacę inwestycyjną wyniosły: 4.561,91 zł. Przy tej okazji dziękujemy za stałe włączanie się w troskę o naszą parafię. 
 3. Informujemy, że w ubiegłotygodniowych wyborach do rady parafialnej wzięło udział 251 osób. W tym oddano 1 głos nieważny do Rady Duszpasterskiej i 3 głosy nieważne do Rady Ekonomicznej. Zgodnie z procedurą proboszcz wystąpił do Biskupa Legnickiego o zatwierdzenie składu rad. Po otrzymaniu akceptacji, upubliczniony zostanie ich skład personalny. W tym miejscu dziękuję wszystkim, którzy głosowali, dziękuję tym, którzy wyrazili gotowość do kandydowania oraz dziękuję członkom Komisji Wyborczej. 
 4. Zapraszamy na wspólnotową modlitwę różańcową codziennie o godz. 17:15. W środy i w piątki wraz z dorosłymi modlą się dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. 
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorki o godz. 19:00 w kaplicy domu parafialnego. Prosimy przynieść ze sobą Pismo Święte lub teksty z czytaniami na najbliższą niedzielę. 
 6. Chór parafialny spotyka się w środy o godz. 19:00 w salce pod kaplicą Sióstr. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wspólnym śpiewem chwalić Pana Boga. 
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 8. W czwartek w liturgii Kościoła obchodzimy święto świętych Apostołów Tadeusza i Szymona. Jest to zarazem dzień patronalny ks. Tadeusza. Solenizanta polecamy pamięci modlitewnej, a w Jego intencji będziemy celebrować Eucharystię w czwartek o godz. 18:00. 
 9. Tego też dnia odpust parafialny przypada w parafii na Czarnem. Ksiądz Tomasz Biszko zaprasza na Mszę św. odpustową o godz. 17:00. Po liturgii w tamtejszym kościele, będzie miał miejsce koncert zespołu: „Presbiteri”. 
 10. W przedsionku kościoła ministranci i lektorzy rozprowadzają znicze. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na fundusz ministrancki. 
 11. Kartki na wypominki są wyłożone pod chórem i przy sklepiku. Można je składać na tacę lub w zakrystii. 
 12. Wolne intencje mszalne w tym tygodniu na Mszy św. o godz. 7:00 są od wtorku do soboty. 
 13. Po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie - zbiórka harcerska Skautów Europy. Zapraszamy na nie chłopców w wieku od 12 do 17 lat. Zapraszamy także rodziców. 
 14. Wolontariusze „Szlachetnej Paczki” zwrócili się z prośbą o wskazanie rodzin, które potrzebowałyby konkretnej pomocy. Rozejrzyjmy się w swoim sąsiedztwie i prosimy o podpowiedź, komu warto pomóc w kłopotach, w których się znalazł. 
 15. W przyszłą niedzielę 31 X Msza św. o godz. 18:00, celebrowana będzie już z formularza uroczystości Wszystkich Świętych. 
 16. Już dzisiaj informujemy także, że we Wszystkich Świętych, Msza św. w kaplicy cmentarza przy ul. Krośnieńskiej, sprawowana będzie o godz. 13:00. Natomiast w dzień zaduszny 2 XI o godz. 12:00 i wówczas po Eucharystii przejdziemy w procesji alejkami cmentarza modląc się za naszych zmarłych. 
 17. Informujemy, że 5 XI w naszej Parafii rozpoczną się 33-dniowe rekolekcje pt. „Wszystko postawić na Maryję”. Rekolekcje każdy przeżywa indywidualnie, korzystając z przygotowanych materiałów, opartych na nauczaniu bł. kard. S. Wyszyńskiego i bł. Matki R. Czackiej. Wspólne spotkania będą 1/tydzień. Zakończenie nastąpi w uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. 8 XII, na zakończenie rekolekcji parafialnych/www.beatyfikacja33.pl/
 18. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Ryszarda Schmidela. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci… 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

XXIX Niedziela Zwykła 
17 października 2021 roku

 1. Biuro parafialne czynne jest w środy (godz. 16:30-17:30) i w soboty (godz. 9:00-10:00). 
 2. Bóg zapłać za dar serca złożony do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  Przekazana kwota to: 2.049,41 zł. Dziękujemy także za wsparcie udzielone na rzecz bieżącej działalności Zespołu Szkół Katolickich. 
 3. Dzisiaj odbędzie się: „Wieczór chwały”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00. Po liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia. 
 4. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach do Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych. Wybory odbędą się dzisiaj po Mszach św. Pod chórem otrzymamy jedną kartę z dwoma listami kandydatów. Do rady duszpasterskiej wskazujemy max. 2 osoby, a do rady ekonomicznej max. 1 osobę. Głosując stawiamy znak „x” obok nazwiska kandydata. Przypominamy, że głosować mogą osoby dorosłe, po bierzmowaniu, mieszkające na terenie naszej parafii. 
 5. Zapraszamy na wspólnotową modlitwę różańcową codziennie o godz. 17:15. W środy i w piątki wraz z dorosłymi modlą się dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. 
 6. Rodziców planujących chrzest dziecka do końca grudnia, zapraszamy na spotkanie we wtorek 19 X na godz. 17:00 (salka pod kaplicą sióstr). 
 7. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorki o godz. 19:00 w kaplicy domu parafialnego. Prosimy przynieść ze sobą Pismo Święte lub teksty z czytaniami na najbliższą niedzielę. 
 8. Chór parafialny wznowił swoje spotkania. Próby odbywają się w środy o godz. 19:00 w salce pod kaplicą Sióstr. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wspólnym śpiewem chwalić Pana Boga. 
 9. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 10. Zespół Szkół Katolickich wznawia organizację wyjazdów do Opery Wrocławskiej. Osoby zainteresowane wyjazdem na „Fausta” w sobotę 27 XI br., mogą zapisywać się w zakrystii lub biurze parafialnym, do niedzieli 24 X włącznie. Koszt biletu 100 zł + koszt wspólnego przejazdu autokarem.  
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” podejmuje temat synodu i zaangażowania świeckich w ewangelizację, a „Gość Niedzielny” przypomina o 50. rocznicy beatyfikacji o. Maksymiliana Kolbe. Jest do nabycia nowy nr dwumiesięcznika: „Miłujcie się!”. 
 12. Kartki na wypominki są wyłożone pod chórem i przy sklepiku. 
 13. W tym tygodniu wolne intencje mszalne o godz. 7:00 w środę, czwartek i sobotę, a o godz. 18:00 w poniedziałek, wtorek, środę i piątek. 
 14. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00, odbędzie się spotkanie - zbiórka harcerska Skautów Europy. Zapraszamy na nie chłopców w wieku od 12 do 17 lat. Zapraszamy także rodziców. 
 15. Przyszła niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele powszechnym. Ofiary składane na tacę, na sumie przeznaczone będą na cele misyjne. 
 16. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Stefana Ożoga, Kazimierza Leśko i Zdzisława Słupskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci… 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

XXVIII Niedziela Zwykła 
10 października 2021 roku - XXI Dzień Papieski 

 1. Biuro parafialne czynne jest w środy (godz. 16:30-17:30) i w soboty (godz. 9:00-10:00). 
 2. Zgodnie z zapowiedzią w dniu dzisiejszym po Mszach św., możemy darem serca wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ponadto Zespół Szkół Katolickich, rozprowadza „Papieskie Kremówki”. Z góry dziękujemy za materialne wsparcie edukacji dzieci i młodzieży.
 3. Zapraszam na wspólnotową modlitwę różańcową codziennie o godz. 17:15. W środy i w piątki wraz z dorosłymi modlą się dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. 
 4. Zachęcamy do zapoznania się listą kandydatów zgłoszonych do PRD i PRE (gabloty, przedsionek kościoła i parafialna www). Wybory odbędą się za tydzień (16-17 X). 
 5. Zapraszamy na spotkanie formacyjne wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją duchowość maryjną. Odbędzie się ono jutro (11 X) po wieczornej Mszy św. w kościele. 
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorki o godz. 19:00 w kaplicy domu parafialnego. Prosimy przynieść ze sobą Pismo Święte lub teksty z czytaniami na najbliższą niedzielę. 
 7. W środę ostatnie nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na wieczorną Eucharystię, a po liturgii na procesję z figurą Matki Bożej z Fatimy (prosimy przynieść świece). Po zakończeniu procesji zapraszam liderów grup parafialnych na spotkanie poświęcone organizacji dni eucharystycznych w naszej parafii, które zaplanowane zostały od 14 do 16 XI br. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej domu parafialnego. 
 8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 9. W sobotę przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu swoje imieniny przeżywa s. Jadwiga. Solenizantkę polecamy pamięci modlitewnej wszystkich parafian. W Jej intencji będziemy celebrować Eucharystię o godz. 7:00. 
 10. Także w sobotę (16 X) odbędzie się epilog tegorocznych pielgrzymek pieszych. Pielgrzymka wyruszy z Katedry Legnickiej do Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu. Szczegóły znajdziemy na parafialnej i diecezjalnej stronie internetowej. 
 11. W zakończonym tygodniu przeprowadzone zostały prace dekarskie na dachu kościoła. Wymienionych zostało wiele dachówek, a także zastosowano odpowiednie środki uszczelniające przy obróbkach blacharskich, szczególnie tam, gdzie woda wypłukała zaprawę. Aktualnie czekam na końcowe podsumowanie co do kwoty za wykonane prace. Przy tej okazji serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na cele remontowe. Przyszła niedziela to trzecia miesiąca, ofiary składane na tzw. „tacę inwestycyjną”, przeznaczone będą właśnie na ten cel. 
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 
 13. W tym tygodniu wolne intencje mszalne: w czwartek i piątek o 7:00 oraz w piątek o 18:00. 
 14. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Krystynę Krajewską, Lucynę Grecką, Adama Michalaka i Henryka Domańskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci… 

Lista kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej 

UWAGA: Zaznaczamy max. 2 kandydatów, stawiając: x przy nazwisku. 

 1. Balicka Maria
 2. Duch-Mackaniec Danuta
 3. Fąfrowicz Jan
 4. Iglewski Jakub
 5. Jabłońska Elżbieta
 6. Jakubowska Anna
 7. Karpiński Jerzy
 8. Krudys Piotr
 9. Kubicki Edward
 10. Libera Robert
 11. Ładomirska Katarzyna
 12. Ładomirski Łukasz
 13. Ładziński Zbigniew
 14. Mysona Anna
 15. Mysona Czesław
 16. Ochnik Radosław
 17. Palewicz Andrzej
 18. Piórko Janusz
 19. Purzycki Jan 
 20. Sowa Anna
 21. Szwaja Artur
 22. Truszczyńska Halina
 23. Zabrzański Józef

Lista kandydatów do Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych 

UWAGA: Zaznaczamy max. 1 kandydata, stawiając: x przy nazwisku.

 1. Balicka Maria
 2. Duch-Mackaniec Danuta
 3. Karpiński Jerzy
 4. Kubicka Elżbieta
 5. Ładziński Zbigniew
 6. Mysona Czesław
 7. Nowak Irena
 8. Sidzińska Ewa

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

XXVII Niedziela Zwykła 
3 października 2021 roku

 1. Biuro parafialne czynne jest w środy (godz. 16:30-17:30) i w soboty (godz. 9:00-10:00). 
 2. Z racji I niedzieli miesiąca dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu po sumie, zakończona wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. 
 3. Zapraszam na wspólnotową modlitwę różańcową codziennie o godz. 17:15. W środy i w piątki wraz z dorosłymi modlą się dzieci przygotowujące się do Komunii Świętej. 
 4. Zachęcamy do zgłaszania kandydatów do PRD i PRE. Możemy to uczynić do najbliższego piątku 8 X. Komisję wyborczą wyłonioną z Rady Parafialnej zapraszam tego samego dnia na spotkanie w sali konferencyjnej po wieczornej Mszy św. Ustalone wówczas zostaną listy kandydatów, które zaprezentowane zostaną w niedzielę 10 X, a same wybory odbędą się w niedzielę 17 X. Kandydatów zgłaszamy na kartce lub drogą mailową, wskazując do której rady proponujemy kandydata. 
 5. We wtorek kolejne spotkanie formacyjne dla młodzieży z klas ósmych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. 
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorki o godz. 19:00 w kaplicy domu parafialnego. Prosimy przynieść ze sobą Pismo Święte lub teksty z czytaniami na najbliższą niedzielę. 
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XXI Dzień Papieski. Tak jak w latach ubiegłych po Mszach św., będziemy mogli wesprzeć darem serca Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia. Ponadto przy naszym kościele uczniowie Zespołu Szkól Katolickich, będą rozprowadzać „Papieskie Kremówki”. Już dzisiaj zachęcamy do materialnego wspierania rozwoju edukacji naszej młodzieży. 
 9. Zbiórka lektorów w piątek po wieczornej Mszy św. w kościele. 
 10. W tym tygodniu jest wolna intencja mszalna w sobotę o godz. 7:00. 
 11. Dziękujemy za indywidualne ofiary składane na prace remontowe. Prosimy o modlitwę w intencji bezpiecznej i skutecznej pracy na dachu kościoła. W tych dniach prosimy też zachować ostrożność szczególnie od strony parkingu i nie wchodzić w części zagrodzone. 
 12. Bóg zapłać rodzinom, które i w tym roku włączyły się poprzez swoją ofiarą w troskę o czystość naszego kościoła (1 zł od rodziny na tydzień = 52 zł/rocznie). Do końca 3 kwartału było to: 187 rodzin (56 wpłat gotówkowych i 131 na rachunek bankowy parafii). Dziękujemy także wszystkim tym, którzy okazjonalnie, jaki poprzez stałe zlecenie, przekazują większe i mniejsze ofiary na utrzymanie infrastruktury parafialnej. Ubiegłotygodniowe liczenie wiernych wykazało, że w niedzielnej Mszy św. w naszej parafii uczestniczy ok. 11 % (682 osób) z 6.111 mieszkańców. Jedyny pocieszający akcent z zebranych danych statystycznych, to fakt, że 63 % obecnych na Eucharystii przystępuje do Komunii Świętej. 
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” temat wiodący to artykuły o aniołach i modlitwie różańcowej. „Niedziela” jako temat główny podejmuje znaczenie kierownictwa duchowego w pogłębianiu wiary. 
 14. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Wacławę Gałajszę i Alicję Dziedzińską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci… 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

Ogłoszenie w sprawie wyborów do Rady Parafialnej a.D. 2021 

Od 19.09.2021 r. można zgłaszać kandydatów do wyborów, do: Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych. 

Członkiem Rady Parafialne§j może być wierny pełnoletni, bierzmowany, mający stałe zamieszkanie na terenie parafii, wolny od kar kościelnych, odznaczający się roztropnością i cieszący się dobrą opinią wśród parafian. Kandydat do Rady ekonomicznej dodatkowo powinien posiadać odpowiednie wykształcenie: ekonomiczne, prawne, techniczne lub przynajmniej biegłość lub autentyczne doświadczenie w sprawach gospodarczych, prawnych, budowlanych. 

 

Zespół wyłoniony przez ustępującą Radę, na podstawie obowiązujących w naszej diecezji statutów rad parafialnych, przygotował następujące procedury. 

W skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej (=PRD) wejdzie: 16 osób. W tym: 

 • 5 osób z urzędu (w tym proboszcz, jako przewodniczący rady); 
 • 3 osoby z wyboru proboszcza; 
 • 8 osób z wyboru wiernych. 

W skład Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych (=PRE) wejdzie: 7 osób. W tym: 

 • 2 osoby z wyboru proboszcza;
 • 4 osoby z wyboru wiernych;
 • proboszcz, jako przewodniczący rady. 

Kandydatów należy zgłaszać w formie pisemnej. Zgłoszenie powinno zawierać imię nazwisko, ewentualnie adres zamieszkania kandydata, zaznaczając do której rady zgłaszamy wskazaną osobę. 

Jedną osobę można zgłosić do PRD i do PRE. Ponadto jedno zgłoszenie może zawierać kilku kandydatów. 

Zgłoszenia można przekazywać na kartce w zakrystii czy w biurze parafialnym, via mail (parafiapck@gmail.com), można także włożyć kartkę do koszyka przy okazji składania ofiar na tacę.  

W piątek 8 października ks. Proboszcz przy pomocy członków komisji wyborczej, którą wyłoniła ustępująca Rada, ustali listy wyborcze do PRD i PRE, wcześniej pytając kandydatów o zgodę. 

W niedzielę 10.10.2021 r. nastąpi ogłoszenie listy kandydatów. 

Wybory odbędą się po Mszach św. w niedzielę: 17.10.2021 r. 

XXVI Niedziela Zwykła 
26 września 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 26 VI br. w naszym kościele może być zajęte 75 % miejsc, nie licząc osób zaszczepionych. 
 2. Zachęcamy do zgłaszania kandydatów do PRD i PRE. Procedury podane były w ub. niedzielę i są dostępne w gablotach, w przedsionku kościoła, a także na parafialnej www. 
 3. Biuro parafialne czynne jest w środy (godz. 16:30-17:30) i w soboty (godz. 9:00-10:00).
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone w ub. niedzielę na tacę. Była to kwota: 4.159 zł. Środki przeznaczone zostaną na pokrycie prac związanych z przełożeniem, tj. zabezpieczeniem fragmentów dachu oraz obróbek, które nie wytrzymują nadmiernych opadów deszczu, co skutkuje zalewaniem wnętrza kościoła. Prace mają się rozpocząć w pierwszym tygodniu października. Przewidywany koszt to kwota ok.: 15 tys. zł. 
 5. Zapraszamy na pierwsze spotkanie formacyjne, dla tych którzy pragną pogłębić duchowość maryjną. Odbędzie się ono jutro (27 IX) po wieczornej Mszy św. w kościele. Szczegóły na plakatach w gablotach. 
 6. We wtorek kolejne spotkanie formacyjne dla młodzieży z klas ósmych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. 
 7. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorki o godz. 19:00 w kaplicy domu parafialnego. Prosimy przynieść ze sobą Pismo Święte lub teksty z czytaniami na najbliższą niedzielę. 
 8. Schola dziecięca „Miriam”, zaprasza dziewczęta i chłopców, także rodziców na spotkania w środy o godz. 16:30. Próby odbywają się w kaplicy domu parafialnego. 
 9. Zapraszamy na zbiórkę ministrantów i chłopców, którzy chcieliby włączyć się w służbę przy ołtarzu. Zbiórka w kościele w środę o godz. 17.00. 
 10. W środę przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. W tym dniu polecamy pamięci modlitewnej naszych Parafian ks. Michała, któremu patronuje św. Michał. W Jego intencji modlić się będziemy szczególnie podczas wieczornej Mszy św. 
 11. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 12. W piątek z racji I piątku miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi rano od 6:45 do 7:00 i popołudniu od 17:00 do 18:00. W tym dniu ks. Proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną, rozpoczynając o godz. 11:30. Ks. Michał swoich chorych odwiedzi w sobotę, rozpoczynając o godz. 9:00. 
 13. Najbliższy piątek jest pierwszym dniem października. Rozpoczynamy wspólnotową modlitwę różańcową. Zapraszamy na nabożeństwa codziennie o godz. 17:15. W piątki i środy wraz z dorosłymi modlą się dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i I Komunii Świętej. 
 14. Zbiórka lektorów w piątek po wieczornej Mszy św. w kościele.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer bezpłatnego miesięcznika: „Dobre Nowiny”. 
 16. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę Żywego Różańca do Krzeszowa. Wyjazd w sobotę 2 X o godz. 8:30, powrót ok 16. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii. 
 17. Parafia św. Jana Apostoła zaprasza na koncert duetu gitar klasycznych braci Kudełka, który odbędzie się w kościele pw. św. Jana Apostoła na Zabobrzu 1 października (piątek) o godzinie 19:00. Koncert ten odbywa się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki „Pax et Bonum. Muzyczne Spotkania Kultur”. W programie: repertuar argentyńskich i hiszpańskich kompozytorów. Wstęp wolny. 
 18. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Eugeniusza Parzymiesa, Józefa Tomonia i Danutę Kućmirę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci… 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

Ogłoszenie w sprawie wyborów do Rady Parafialnej a.D. 2021 

Od 19.09.2021 r. można zgłaszać kandydatów do wyborów, do: Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych. 

Członkiem Rady Parafialne§j może być wierny pełnoletni, bierzmowany, mający stałe zamieszkanie na terenie parafii, wolny od kar kościelnych, odznaczający się roztropnością i cieszący się dobrą opinią wśród parafian. Kandydat do Rady ekonomicznej dodatkowo powinien posiadać odpowiednie wykształcenie: ekonomiczne, prawne, techniczne lub przynajmniej biegłość lub autentyczne doświadczenie w sprawach gospodarczych, prawnych, budowlanych. 

 

Zespół wyłoniony przez ustępującą Radę, na podstawie obowiązujących w naszej diecezji statutów rad parafialnych, przygotował następujące procedury. 

W skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej (=PRD) wejdzie: 16 osób. W tym: 

 • 5 osób z urzędu (w tym proboszcz, jako przewodniczący rady); 
 • 3 osoby z wyboru proboszcza; 
 • 8 osób z wyboru wiernych. 

W skład Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych (=PRE) wejdzie: 7 osób. W tym: 

 • 2 osoby z wyboru proboszcza;
 • 4 osoby z wyboru wiernych;
 • proboszcz, jako przewodniczący rady. 

Kandydatów należy zgłaszać w formie pisemnej. Zgłoszenie powinno zawierać imię nazwisko, ewentualnie adres zamieszkania kandydata, zaznaczając do której rady zgłaszamy wskazaną osobę. 

Jedną osobę można zgłosić do PRD i do PRE. Ponadto jedno zgłoszenie może zawierać kilku kandydatów. 

Zgłoszenia można przekazywać na kartce w zakrystii czy w biurze parafialnym, via mail (parafiapck@gmail.com), można także włożyć kartkę do koszyka przy okazji składania ofiar na tacę.  

W piątek 8 października ks. Proboszcz przy pomocy członków komisji wyborczej, którą wyłoniła ustępująca Rada, ustali listy wyborcze do PRD i PRE, wcześniej pytając kandydatów o zgodę. 

W niedzielę 10.10.2021 r. nastąpi ogłoszenie listy kandydatów. 

Wybory odbędą się po Mszach św. w niedzielę: 17.10.2021 r. 

XXV Niedziela Zwykła 
19 września 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 26 VI br. w naszym kościele może być zajęte 75 % miejsc, nie licząc osób zaszczepionych. 
 2. Biuro parafialne czynne jest w środy (godz. 16:30-17:30) i w soboty (godz. 9:00-10:00).
 3. Zapraszamy dzisiaj na „Wieczór Chwały” (niedziela 19 IX). Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18:00. Po liturgii nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia. 
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w ub. niedzielę na ochronę zabytków w Ziemi Świętej. Była to kwota: 1.146 zł i 1 euro. 
 5. Jutro w naszej diecezji przeżywamy święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego. W 780 rocznicę tego wydarzenia o godz. 12 w katerze rozpocznie się uroczysta liturgia poprzedzona ingresem bp Andrzeja Siemieniewskiego, naszego nowego biskupa diecezjalnego. Polecamy modlitwie Pasterza Kościoła Legnickiego. 
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorki o godz. 19:00 w kaplicy domu parafialnego. Prosimy przynieść ze sobą Pismo Święte lub teksty z czytaniami na najbliższą niedzielę. 
 7. Schola dziecięca „Miriam”, zaprasza dziewczęta i chłopców, także rodziców na spotkania w środy o godz. 16:30. Próby odbywają się w kaplicy domu parafialnego. 
 8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 9. W sklepiku zostało jeszcze kilka egz. „Gościa Extra”, poświęconego nowym polskim błogosławionym (koszt: 1 egz./10 zł). Do nabycia jest także wydanie albumowe książki pt. „Święty Prymas” (cena 40 zł). Zachęcamy także do kupna nowych numerów tygodników katolickich. 
 10. Wspólnota ,,Bogaci w Miłosierdzie” organizuje wyjazd autokarem do Częstochowy na XXV Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. W programie: wspólna modlitwa, konferencje, świadectwa wiary i Msza św. Wyjazd w sobotę 25 IX o godz. 3, a powrót ok. 23. Zapisy w zakrystii. Koszt, będzie zależał od liczby uczestników. 
 11. Za tydzień w naszej parafii, gościć będziemy ks. Sławomira Kunkę, ojca duchownego z WSD w Pelplinie. Ks. Sławomir prowadził u nas 3 lata temu rekolekcje adwentowe, a teraz na każdej Mszy św. wygłosi homilię, przybliżając nam słowa Matki Bożej wypowiedziane w Fatimie: „Mój Syn pragnie, abym była bardziej znana i kochana”. Będzie to również wprowadzenie do rozpoczynających się comiesięcznych spotkań formacyjnych, z których pierwsze odbędzie się już poniedziałek 27.09. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną bliższej relacji z Maryją, chcą Ją lepiej poznać i pokochać. Szczegóły na plakatach w gablotach.
 12. Zapraszamy na doroczną pielgrzymkę Wspólnoty Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Wyjazd  w sobotę 2 X o godz. 8:30, powrót ok 16. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii.
 13. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Szymona Zawadzkiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci… 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

Ogłoszenie w sprawie wyborów do Rady Parafialnej a.D. 2021 

Od dzisiaj (19.09.2021 r.) można zgłaszać kandydatów do wyborów, do: Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych. 

Członkiem Rady Parafialne§j może być wierny pełnoletni, bierzmowany, mający stałe zamieszkanie na terenie parafii, wolny od kar kościelnych, odznaczający się roztropnością i cieszący się dobrą opinią wśród parafian. Kandydat do Rady ekonomicznej dodatkowo powinien posiadać odpowiednie wykształcenie: ekonomiczne, prawne, techniczne lub przynajmniej biegłość lub autentyczne doświadczenie w sprawach gospodarczych, prawnych, budowlanych. 

 

Zespół wyłoniony przez ustępującą Radę, na podstawie obowiązujących w naszej diecezji statutów rad parafialnych, przygotował następujące procedury. 

W skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej (=PRD) wejdzie: 16 osób. W tym: 

 • 5 osób z urzędu (w tym proboszcz, jako przewodniczący rady); 
 • 3 osoby z wyboru proboszcza; 
 • 8 osób z wyboru wiernych. 

W skład Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych (=PRE) wejdzie: 7 osób. W tym: 

 • 2 osoby z wyboru proboszcza;
 • 4 osoby z wyboru wiernych;
 • proboszcz, jako przewodniczący rady. 

Kandydatów należy zgłaszać w formie pisemnej. Zgłoszenie powinno zawierać imię nazwisko, ewentualnie adres zamieszkania kandydata, zaznaczając do której rady zgłaszamy wskazaną osobę. 

Jedną osobę można zgłosić do PRD i do PRE. Ponadto jedno zgłoszenie może zawierać kilku kandydatów. 

Zgłoszenia można przekazywać na kartce w zakrystii czy w biurze parafialnym, via mail (parafiapck@gmail.com), można także włożyć kartkę do koszyka przy okazji składania ofiar na tacę.  

W piątek 8 października ks. Proboszcz przy pomocy członków komisji wyborczej, którą wyłoniła ustępująca Rada, ustali listy wyborcze do PRD i PRE, wcześniej pytając kandydatów o zgodę. 

W niedzielę 10.10.2021 r. nastąpi ogłoszenie listy kandydatów. 

Wybory odbędą się po Mszach św. w niedzielę: 17.10.2021 r. 

 

XXIV Niedziela Zwykła 
12 września 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 26 VI br. w naszym kościele może być zajęte 75 % miejsc, nie licząc osób zaszczepionych.
 2. Biuro parafialne czynne jest w środy (godz. 16:30-17:30) i w soboty (godz. 9:00-10:00).
 3. Na parafialnej stronie internetowej znajduje się Odezwę Wikariusza Generalnego naszej diecezji. Jej treść dotyczy uroczystego ingresu bpa Andrzeja Siemienieskiego do katedry legnickiej. List zawiera także życiorys nowego biskupa. Uroczystość będzie miała miejsce 20 IX br. w 780. rocznicę poświęcenia katedry. Zachęcamy do lektury listu i do modlitwy w intencji nowego pasterza naszej diecezji. 
 4. Bóg zapłać ofiary za złożone w ramach „Dnia solidarności z Afgańczykami”. Na ten cel z naszej parafii dla Caritas Polska przekazaliśmy kwotę: 2.929,37 zł.  
 5. Dzisiaj o godz. 17:00 w naszym kościele, będzie miała miejsce uroczysta inauguracja roku szkolnego Zespołu Szkół Katolickich. Podczas spotkania zaprezentowany zostanie między innymi okolicznościowy program poświęcony osobie Prymasa Tysiąclecia. Dokona się także oficjalne otwarcie wystawy czasowej obrazów pana Andrzeja Boja Wojtowicza. O godz. 18:00, celebrować będziemy uroczystą liturgię, jako dziękczynienie za dzisiejszą beatyfikację. Mszy św. Przewodniczyć będzie ks. Robert Serafin - dyrektor Caritas Diecezji Legnickiej. 
 6. 14 IX w liturgii Kościoła przeżywamy święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a 18 IX święto św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży. 
 7. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorki o godz. 19:00 w kaplicy domu parafialnego. Prosimy przynieść ze sobą Pismo Święte lub teksty z czytaniami na najbliższą niedzielę. 
 8. Schola dziecięca „Miriam”, zaprasza dziewczęta i chłopców, także rodziców na spotkania w środy o godz. 16:30. Próby odbywają się w kaplicy domu parafialnego. 
 9. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 10. W dniu dzisiejszym w całej Polsce naszymi ofiarami wspieramy renowację miejsc świętych w Kustodii Ziemi Świętej. Możemy to uczynić składając ofiarę do puszki po zakończeniu liturgii.  
 11. W sklepiku jest jeszcze do nabycia „Gość Extra”. Numer w całości dedykowany kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i matce Elżbiecie Róży Czackiej (koszt: 1 egz./10 zł). Tematykę beatyfikacji podejmują również tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Do nabycia jest także wydanie albumowe książki pt. „Święty Prymas” (cena 40 zł). 
 12. W przyszłą sobotę i niedzielę w Cieplicach, odbywać się będzie święto miodu. Szczegóły wydarzenia znajdziemy na plakacie w gablotach. 
 13. Zapraszamy na spotkanie z artystą Andrzejem Bojem Wojtowiczem, który w przyszłą niedzielę po Mszy św. z godz. 9, przedstawi obrazy eksponowane w naszej świątyni. 
 14. Za tydzień III niedziela miesiąca. Taca jest tzw. tacą inwestycyjną. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zabezpieczenie przed zimą zaciekających fragmentów dachu i ścian. 
 15. Zapraszamy na powakacyjny „Wieczór Chwały” (niedziela 19 IX). Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18:00. Po liturgii nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia. 
 16. Zapraszamy na doroczną pielgrzymkę Wspólnoty Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Wyjazd  w sobotę 2 X o godz. 8:30, powrót ok 16. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii.
 17. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Jadwigę Pochmarę. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci… 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

XXIII Niedziela Zwykła 
5 września 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 26 VI br. w naszym kościele może być zajęte 75 % miejsc, nie licząc osób zaszczepionych. 
 2. Biuro parafialne czynne jest środy (godz. 16:30-17:30) i w soboty (godz. 9:00-10:00).
 3. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu po sumie do godz. 15. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia. 
 4. W ramach przeżywanego dzisiaj w Polsce „Dnia solidarności z Afgańczykami”, po Mszy św. można darem serca wesprzeć działania pomocowe prowadzone przez Caritas na rzecz migrantów i uchodźców. 
 5. Dzisiaj odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z kl. 3 SP. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 11:00. 
 6. Podczas ostatniego spotkania Rady Parafialnej, poruszono między innymi nastepujące kwestie: omówiono procedury i kalendarium wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych, wybory będą miały miejsce w niedzielę 17 X, wybrana została także komisja wyborcza (szczegóły na ten temat podane zostaną w ogłoszeniach w ndz 19 IX); przedstawiona została członkom Rady sprawa wystawy czasowej w naszym kościele, obrazów malarstwa pana Andrzeja Boja Wojtowicza oraz parafialnego dziękczynienia za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego; proboszcz poinformował Radę, że poszukujemy osoby, która zechciałaby prowadzić kronikę parafialną; rozmawiano także o planach remontu dachu kościoła. 
 7. Wznawiamy po wakacjach spotkania Kręgu Biblijnego. Zapraszamy we wtorki o godz. 19:00 do kaplicy domu parafialnego. Prosimy przynieść ze sobą Pismo Święte lub teksty z czytaniami na najbliższą niedzielę. 
 8. W środę w liturgii Kościoła przeżywamy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. 
 9. Schola dziecięca „Miriam”, zaprasza dziewczęta i chłopców, także rodziców na spotkania w środy o godz. 16:30. Próby odbywają się w kaplicy domu parafialnego. 
 10. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. Tego dnia spotkanie dla osób przygotowujących się do funkcji nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej. Rozpoczęcie o 19:30 w sali konferencyjnej domu parafialnego.
 11. W przyszłą niedzielę w całej Polsce po Mszach św., naszymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć Kustodię Ziemi Świętej. Zazwyczaj ofiary te składamy w Wielki Piątek przy adoracji krzyża. W tym roku ze względu na czas pandemii nie było takiej możliwości, stąd zbiórka przeniesiona została na niedzielę przed świętem Podwyższenia Krzyża Świętego. 
 12. W sklepiku do nabycia jest specjalne wydanie „Gościa Extra”. Numer w całości poświęcony jest kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i matce Róży Czackiej, którzy zostaną beatyfikowani 12 września br. Koszt 1 egz. to 10 zł. 
 13. Wspomniana beatyfikacja odbędzie się w przyszłą niedzielę w Świątyni Opatrzności w Warszawie, w południe. Zapraszamy na nasze parafialne dziękczynienie za beatyfikację, tego samego dnia podczas Mszy św. o godz. 18:00. Eucharystię poprzedzi spotkanie Zespołu Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze w naszym kościele. Podczas uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego, przedstawiony zostanie między innymi program poświęcony Prymasowi Tysiąclecia, a także otwarta zostanie wystawa obrazów pana Andrzeja Boja Wojtowicza, gdzie honorowe miejsce będzie miał obraz przedstawiający kard. Stefana Wyszyńskiego. 
 14. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Stefanię Kasprzak, Tadeusza Szyllera, Janinę Krajewską i Jadwigę Kisielicę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci… 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

XXII Niedziela Zwykła 
29 sierpnia 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 26 VI br. w naszym kościele może być zajęte 75 % miejsc, nie licząc osób zaszczepionych.
 2. Biuro parafialne po przerwie wakacyjnej czynne jest środy (godz. 16:30-17:30) i w soboty (godz. 9:00-10:00).
 3. Akcja Katolicka dziękuje wszystkim ofiarodawcom za złożone dary w postaci przyborów szkolnych, odzieży sportowej oraz ofiar pieniężnych w kwocie 170 zł. dla Polonii Rumuńskiej. Wysłano dwie paczki o łącznej wadze 58 kg. Za otrzymane pieniądze zakupiono słodycze dla dzieci oraz w niewielkim stopniu pokryto częściowo przesyłkę kurierską, której koszt wyniósł 310 zł. Serdeczne Bóg zapłać! 
 4. Informujemy, że szkoła katolicka w Jeleniej Górze ma jeszcze wolne miejsca w szkole podstawowej i w liceum. W SP można zapisać dziecko do kl. 1 oraz przenieść dziecko do klasy: 2; 3; 4 i 5 (zajęcia odbywają się w Cieplicach). Liceum otwiera jeden oddział z rozszerzonym j. angielskim, a w nim zaplanowane są dwa profile: matematyczno-fizyczny i humanistyczny. Można dołączyć do klasy: 2 i 3 liceum czteroletniego (zajęcia odbywają się w budynku przy ul. Kopernika 1). Stawiając na całościowy rozwój dziecka i młodego człowieka, uczniowie osiągają bardzo dobre wyniki. Potwierdzeniem tego są najlepsze wyniki w Jeleniej Górze, w egzaminie ósmoklasisty z j. polskiego i matematyki. Maturzyści w naszym mieście najlepiej napisali maturę w podstawie i w rozszerzeniu z j. polskiego, a w rozszerzeniu z fizyki i informatyki. Zachęcamy rodziców i młodzież do wyboru szkoły katolickiej. Szkolnictwo katolickie w świecie ma swoją bardzo dobrą markę. Do budowania tej marki od 9 lat włącza się Jeleniogórski Katolik. Zapraszamy do dobrej szkoły, do „Szkoły Wartości”! 
 5. W środę 1 września dodatkowa Msza św. o godz. 9:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na początku nowego roku szkolnego. W tym dniu ks. Proboszcz zaprasza członków Rady Parafialnej na spotkanie w sali konferencyjnej domu parafialnego, na godz. 19:00. 
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 7. W piątek - 1. miesiąca, dodatkowa okazja do spowiedzi rano od 6:45-7:00, a popołudniu od 17:00 do 18:00. W tym dniu ks. Proboszcz odwiedzi z posługą sakramentalną osoby chore i starsze, rozpoczynając o godz. 11. Ksiądz Michał będzie odwiedzał swoich chorych w sobotę od godz. 9:00. 
 8. W sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 16:00, połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca i modlitwą różańcową. 
 9. W przyszłą niedzielę 5 września, odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z kl. 3 SP. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 11:00. 
 10. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Leokadię Brzegową. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci… 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: 
SZKUTNIK Michał Józef stanu wolnego z parafii w Pielgrzymka oraz JĘDROSZ Aleksandra Alicja stanu wolnego z parafii tutejszej – zapowiedź III. 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

XXI Niedziela Zwykła 
22 sierpnia 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 26 VI br. w naszym kościele może być zajęte 75 % miejsc, nie licząc osób zaszczepionych.
 2. Przypominamy, że Biuro parafialne w lipcu i w sierpniu czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00-10:00). 
 3. Katecheza dla rodziców przed chrztem dziecka odbędzie się w najbliższą środę o godz. 17:00, w salce pod kaplicą sióstr. 
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. W tym dniu przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. 
 5. Planując przystąpienie do spowiedzi w okresie wakacyjnym, prosimy przyjść do kościoła przynajmniej 10 min. przed rozpoczęciem liturgii. Dotyczy to zwłaszcza niedzieli.
 6. Do najbliższej środy włącznie (25 VIII) trwa jeszcze akcja Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, związana ze zbiórką nowych przyborów szkolnych i przedszkolnych, tj: plecaki, piórniki, kredki, farbki itp. oraz odzieży i obuwia sportowego dla dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej w Rumunii. Rzeczy te można składać do kosza obok obrazu Matki Bożej. 
 7. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Krzysztofa Piekarza. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci… 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: 
SZKUTNIK Michał Józef stanu wolnego z parafii w Pielgrzymka oraz JĘDROSZ Aleksandra Alicja stanu wolnego z parafii tutejszej – zapowiedź II. 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

Uroczystość Wniebowzięcia Najświetszej Maryi Panny 
15 sierpnia 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 26 VI br. w naszym kościele może być zajęte 75 % miejsc, nie licząc osób zaszczepionych.
 2. Przypominamy, że Biuro parafialne w lipcu i w sierpniu czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00-10:00). 
 3. W dniu jutrzejszym swoje święto patronalne przeżywa bp Stefan Cichy. Solenizanta polecamy pamięci modlitewnej przez wstawiennictwo św. Stefana Węgierskiego. 
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 5. Planując przystąpienie do spowiedzi w okresie wakacyjnym, prosimy przyjść do kościoła przynajmniej 10 min. przed rozpoczęciem liturgii. Dotyczy to zwłaszcza niedzieli.
 6. Do 25 sierpnia trwa jeszcze akcja Akcji Katolickiej związana ze zbiórką przyborów szkolnych i przedszkolnych, tj: plecaki, piórniki, kredki, farbki itp. oraz odzieży i obuwia sportowego (nowego) dla dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej w Rumunii. Rzeczy te będzie można składać do kosza obok obrazu Matki Bożej. 
 7. Dzisiaj w Parku Norweskim, w Cieplicach, odbędzie się „Bieg Tropem Wilczym”. Jest to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim. Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim wydarzeniu upamiętniającym Bohaterów antykomunistycznego podziemia. Start na dystansie 5 km w biegu na czas godz. 14:15, a na dystansie symbolicznym 1963 m, start o godz. 15:00. Zapraszamy całe rodziny do wspólnej rekreacji, do spotkania, a zarazem uczczenia 121 rocznicy „Cudu nad Wisłą” i święta Wojska Polskiego. 
 8. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Teresę Poniatowską, Zofię Tomaszewską i Gertrudę Szaniewską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci… 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: 
SZKUTNIK Michał Józef stanu wolnego z parafii w Pielgrzymka oraz JĘDROSZ Aleksandra Alicja stanu wolnego z parafii tutejszej – zapowiedź I. 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

XIX Niedziela Zwykła 
8 sierpnia 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 26 VI br. w naszym kościele może być zajęte 75 % miejsc, nie licząc osób zaszczepionych.
 2. Przypominamy, że Biuro parafialne w lipcu i w sierpniu czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00-10:00). 
 3. Dziękujemy osobom, które słodkimi wypiekami wsparły młodzież zgromadzoną na dniu wspólnoty w naszym kościele w ub. poniedziałek. 
 4. We wtorek 10 sierpnia wieczorna Msza św., celebrowana będzie w intencji śp. ks. Stanisława Orzechowskiego „Orzecha” charyzmatycznego duszpasterza akademickiego z wrocławskich „Wawrzyn”. 
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 6. Planując przystąpienie do spowiedzi w okresie wakacyjnym, prosimy przyjść do kościoła przynajmniej 10 min. przed rozpoczęciem liturgii. Dotyczy to zwłaszcza niedzieli.
 7. W piątek 13 sierpnia, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z procesją po Mszy św. wieczornej. Ofiary składane na tej Mszy św. przeznaczone są na dekoracje kwiatowe w naszym kościele. 
 8. Akcja Katolicka wzorem lat ubiegłych organizuje zbiórkę przyborów szkolnych i przedszkolnych, tj: plecaki, piórniki, kredki, farbki itp. oraz  odzieży i obuwia sportowego (nowego) dla dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej w Rumunii. Rzeczy te będzie można składać do kosza obok obrazu Matki Bożej.
 9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tradycji ludowej dzień ten nazywany jest świętem Matki Bożej Zielnej. Dlatego też na zakończenie liturgii, błogosławić będziemy pierwociny zbóż, kwiatów i ziół. 
 10. W niedzielę 15 sierpnia w Parku Norweskim, w Cieplicach, odbędzie się „Bieg Tropem Wilczym”. Jest to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim. Dystans wyczynowy: 5 km, start o 14:15, a o godz. 15:00 start na dystansie symbolicznym 1963 m. Szczegóły i zapisy przez stronę internetową Zespołu Szkół Katolickich (www.szkola.pankracy.edu.pl ). Zapraszamy całe rodziny do wspólnej rekreacji i upamiętnienia Bohaterów antykomunistycznego podziemia. 
 11. Zachęcamy do nabywania nowych numerów tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 12. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Józefa Kwietnia. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci… 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

XVIII Niedziela Zwykła 
1 sierpnia 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 26 VI br. w naszym kościele może być zajęte 75 % miejsc, nie licząc osób zaszczepionych.
 2. Przypominamy, że Biuro parafialne w lipcu i w sierpniu czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00-10:00). 
 3. Z racji I niedzieli m-ca, dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15.
 4. W poniedziałek 2 VIII we wspomnienie Matki Bożej Anielskiej - Śnieżnej, w dniu tzw. Porcjunkuli  Mszy św. o godz. 12:00 w naszym kościele, przewodniczyć będzie bp Andrzej Siemieniewski - nasz nowy biskup. W Mszy św. uczestniczyć będą członkowie Ruchu Światło-Życie, którzy przeżywają swoje doroczne rekolekcje na terenie Kotliny Jeleniogórskiej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. 
 5. Dziękujemy za dar serca złożony tydzień temu w ramach zbiórki do puszek na poszkodowanych w nawałnicach i powodziach. Kwota przekazana z naszej parafii do Caritas to: 3.003,67 zł. 
 6. Bóg zapłać też za ofiary złożone przy okazji błogosławieństwa kierowców i pojazdów. Jest to kwota: 1.569,16 zł i 1 euro. Dziękujemy za wsparcie duszpasterstwa młodzieży i służby liturgicznej. 
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. W tym dniu ks. proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną, rozpoczynając po godz. 10. 
 8. Planując przystąpienie do spowiedzi w okresie wakacyjnym, prosimy przyjść do kościoła przynajmniej 10 min. przed rozpoczęciem liturgii. Dotyczy to zwłaszcza niedzieli.
 9. W piątek przypada święto Przemienienia Pańskiego, a zarazem I piątek miesiąca. w tym dniu dodatkowa okazja do spowiedzi. Rano od 6:45 do 7:00. Popołudniu od 17:00 do 18:00. 
 10. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca, dodatkowa Msza św. o godz. 16:00. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. 
 11. Zachęcamy do wzięcia udziału w dwudniowej pielgrzymce do narodowych sanktuariów w Kaliszu i na Jasnej Górze. W roku św. Józefa, nawiedzimy Jego sanktuarium w Kaliszu, zwiedzając także starówkę tego miasta. Następnie przejedziemy na nocleg pod Jasną Górę, uczestnicząc w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu - to piątek 6 VIII. Następnego dnia 6 VIII w sobotę na błoniach jasnogórskich, powitamy wchodząca z Legnicy diecezjalną pielgrzymkę pieszą. Koszt to: 250 zł. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym. Szczegółowy program i informacje na plakatach. 
 12. Akcja Katolicka wzorem lat ubiegłych organizuje zbiórkę przyborów szkolnych i przedszkolnych, tj: plecaki, piórniki, kredki, farbki itp. oraz  odzieży i obuwia sportowego (nowego) dla dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej w Rumunii. Rzeczy te będzie można składać do kosza obok obrazu Matki Bożej.
 13. Zachęcamy do nabywania nowych numerów tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 14. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Jakub PACHOWICZ z Wierzbnej i Urszula Ilona KOSIOROWSKA z Jeleniej Góry – zapowiedź trzecia. 
 15. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Jacka Mazura. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci… 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

XVII Niedziela Zwykła 
25 lipca 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 26 VI br. w naszym kościele może być zajęte 75 % miejsc, nie licząc osób zaszczepionych.
 2. Zgodnie z Apelem Przewodniczącego KEP w dziś po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na poszkodowanych w nawałnicach i powodziach. 
 3. Przypominamy, że Biuro parafialne w lipcu i w sierpniu czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00-10:00). 
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 5. Planując przystąpienie do spowiedzi w okresie wakacyjnym, prosimy przyjść do kościoła przynajmniej 10 min. przed rozpoczęciem liturgii. Dotyczy to zwłaszcza niedzieli. 
 6. Zachęcamy do wzięcia udziału w dwudniowej pielgrzymce do narodowych sanktuariów w Kaliszu i na Jasnej Górze. W roku św. Józefa, nawiedzimy Jego sanktuarium w Kaliszu, zwiedzając także starówkę tego miasta. Następnie przejedziemy na nocleg pod Jasną Górę, uczestnicząc w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu - to piątek 6 VIII. Następnego dnia 6 VIII w sobotę na błoniach jasnogórskich, powitamy wchodząca z Legnicy diecezjalną pielgrzymkę pieszą. Koszt przy 40 uczestnikach to: 250 zł, przy 30 uczestnikach: 280 zł. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym. Szczegółowy program i informacje na plakatach. 
 7. Dziś z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców po Mszach św. na parkingu odbędzie się doroczne błogosławieństwo kierowców i pojazdów, połączone z modlitwą  o bezpieczeństwo na drogach oraz trzeźwość i odpowiedzialność kierowców. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji, które zostaną przekazane na wsparcie duszpasterstwa młodzieży i Służby Liturgicznej.
 8. Zachęcamy do nabywania nowych numerów tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 9. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Jadwigę Andrzejewską, Franciszka Pakuszyńskiego i Kazimierza Jacaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci
 10. Zapowiedzi przedślubne:
  Łukasz Jakub PACHOWICZ z Wierzbnej
  i Urszula Ilona KOSIOROWSKA z Jeleniej Góry – zapowiedź II.

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

XVI Niedziela Zwykła 
18 lipca 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 26 VI br. w naszym kościele może być zajęte 75 % miejsc, nie licząc osób zaszczepionych.
 2. Zgodnie z odczytanym Apelem Przewodniczącego KEP w przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w nawałnicach i powodziach. 
 3. Przypominamy, że Biuro parafialne w lipcu i w sierpniu czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00-10:00). 
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 5. Planując przystąpienie do spowiedzi w okresie wakacyjnym, prosimy przyjść do kościoła przynajmniej 10 min. przed rozpoczęciem liturgii. Dotyczy to zwłaszcza niedzieli. 
 6. Zachęcamy do wzięcia udziału w dwudniowej pielgrzymce do narodowych sanktuariów w Kaliszu i na Jasnej Górze. W roku św. Józefa, nawiedzimy Jego sanktuarium w Kaliszu, zwiedzając także starówkę tego miasta. Następnie przejedziemy na nocleg pod Jasną Górę, uczestnicząc w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu - to piątek 6 VIII. Następnego dnia 6 VIII w sobotę na błoniach jasnogórskich, powitamy wchodząca z Legnicy diecezjalną pielgrzymkę pieszą. Koszt przy 40 uczestnikach to: 250 zł, przy 30 uczestnikach: 280 zł. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym. Szczegółowy program i informacje na plakatach. 
 7. Za tydzień 25 lipca w niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców po Mszach św. na parkingu odbędzie się doroczne błogosławieństwo kierowców i pojazdów, połączone z modlitwą  o bezpieczeństwo na drogach oraz trzeźwość i odpowiedzialność kierowców. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji, które zostaną przekazane na wsparcie duszpasterstwa młodzieży i Służby Liturgicznej.
 8. Zachęcamy do nabywania nowych numerów tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 9. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Piotra Jajora, Zdzisława Bencala, Michała Wiśniewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci
 10. Zapowiedzi przedślubne:
  Łukasz Jakub PACHOWICZ z Wierzbnej
  i Urszula Ilona KOSIOROWSKA z Jeleniej Góry – zapowiedź I.

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

XV Niedziela Zwykła 
11 lipca 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 26 VI br. w naszym kościele może być zajęte 75 % miejsc, nie licząc osób zaszczepionych. 
 2. Przypominamy, że Biuro parafialne w lipcu i w sierpniu czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00-10:00). 
 3. We wtorek przypada 13 dzień lipca. Po wieczornej Mszy św., nabożeństwo fatimskie wraz z procesją różańcową. 
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 5. Planując przystąpienie do spowiedzi w okresie wakacyjnym, prosimy przyjść do kościoła przynajmniej 10 min. przed rozpoczęciem liturgii. Dotyczy to zwłaszcza niedzieli. 
 6. Za tydzień III niedziela miesiąca i taca inwestycyjna. Przy tej okazji dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, w sklepiku oraz wpłacane na rachunek bankowy na utrzymanie infrastruktury parafialnej. 
 7. Nasza Parafia organizuje dwudniową pielgrzymkę do narodowych sanktuariów w Kaliszu i na Jasnej Górze. W roku św. Józefa, nawiedzimy Jego sanktuarium w Kaliszu, zwiedzając także starówkę tego miasta. Następnie przejedziemy na nocleg pod Jasną Górę, uczestnicząc w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu - to piątek 6 VIII. Następnego dnia 6 VIII w sobotę na błoniach jasnogórskich, powitamy wchodząca z Legnicy diecezjalną pielgrzymkę pieszą. Koszt przy 40 uczestnikach to: 250 zł, przy 30 uczestnikach: 280 zł. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym. Szczegółowy program i informacje na plakatach. 
 8. W gablotach i na naszej stronie internetowej możemy znaleźć treść apelu Prezydenta Jeleniej Góry, który zawiera zachętę do wykorzystania istniejących w naszym mieście możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19. 
 9. Zachęcamy do nabywania nowych numerów tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 10. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Weronikę Antoniszyn-Zalewską, Urszulę Fiedorek, Teresę Podrażka, i Jana Chojaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz 

XIV Niedziela Zwykła 
4 lipca 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 26 VI br. w naszym kościele może być zajęte 75 % miejsc, nie licząc osób zaszczepionych. 
 2. Przypominamy, że Biuro parafialne w lipcu i w sierpniu czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00-10:00). 
 3. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. 
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 5. Planując przystąpienie do spowiedzi w okresie wakacyjnym, prosimy przyjść do kościoła przynajmniej 10 min. przed rozpoczęciem liturgii. Dotyczy to zwłaszcza niedzieli. 
 6. Kurs przedmałżeński rozpoczyna się w Parafii pw. św. Jana Ap. i Ew. Na Zabobrzu w piątek 9 lipca Mszą św. o godzinie 18:00. 
 7. W sklepiku można nabyć książeczkę dla Grupy Duchowego Uczestnictwa Diecezjalnej Pielgrzymki Pieszej. W tym roku pielgrzymka na Jasną Górę, będzie miała charakter sztafetowy. Kolejne etapy dzienne z Legnicy do Częstochowy, będzie pokonywać jedna grupa pielgrzymów. Pielgrzymi rano będą dojeżdżać autokarem na trasę, a wieczorem wracać do swoich domów, tak jak to miało miejsce w roku ubiegłym. Nabywając pakiet pielgrzymkowy wspieramy organizację pielgrzymki, tak aby móc też spełnić obowiązujące aktualnie wskazania sanitarne. Koszt książeczki to 15 zł. Za każdy dar serca złożony na ten cel, serdeczne Bóg zapłać! 
 8. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co w skali roku daje kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii.
 9. Zachęcamy do nabywania nowych numerów tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 10. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Alicję Kowalczyk, Irenę Drewniak-Bojko i Janinę Patyjewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

XIII Niedziela Zwykła 
27 czerwca 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 26 VI br. w naszym kościele może być zajęte 75 % miejsc, nie licząc osób zaszczepionych. 
 2. Biuro parafialne w tym tygodniu otwarte będzie w środę od 16:30 do 17:30, a w sobotę od 9:00 do 10:00. W lipcu i w sierpniu biuro będzie czynne tylko w soboty. 
 3. Ofiary złożone w ubiegłą niedzielą na tzw. tacę inwestycyjną wyniosły: 3.672,22 zł. Bóg zapłać! 
 4. Spotkanie dla rodziców planujących chrzest dziecka do końca września br., odbędzie się we wtorek 29 VI o godz. 17:00 w salce pod kaplicą Sióstr. 
 5. We wtorek przeżywamy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tradycyjnie w tym dniu ofiarami składanymi na tacę wspieramy działalność Stolicy Apostolskiej, jest to tak zwane „świętopietrze”. 
 6. Do środy modlimy się Litanią do Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30. 
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 8. Planując przystąpienie do spowiedzi w okresie wakacyjnym, prosimy przyjść do kościoła przynajmniej 10 min. przed rozpoczęciem liturgii. Dotyczy to zwłaszcza niedzieli. 
 9. W tym tygodniu dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek z racji I piątku m-ca. Rano od 6:45 do 7:00, popołudniu od 17:00 do 18:00. 
 10. W sobotę z racji I soboty miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 16:00, połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. W tym dniu ks. Michał odwiedzi swoich chorych, rozpoczynając o godz. 10:00. 
 11. Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych w Krzeszowie w sobotę 3 lipca br. Szczegółowy program oraz informacje co do zapisów na wyjazd z Jeleniej Góry znajdują się na naszej stronie internetowej. 
 12. Zachęcamy do nabywania nowych numerów tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Dostępny jest kolejny numer bezpłatnego miesięcznika: „Dobre Nowiny”. 
 13. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Zofię Grzegorczyk i Janusza Piotrowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: 
BYLER Filip Mateusz stanu wolnego z parafii tutejszej 
oraz JAGUŚ Magdalena Weronika stanu wolnego z parafii w Krzyżanowicach Dolnych  – zapowiedź III. 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

XII Niedziela Zwykła 
20 czerwca 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 13 VI br. w naszym kościele może być zajęte 50 % miejsc, nie licząc osób zaszczepionych. 
 2. Biuro parafialne w tym tygodniu otwarte będzie w środę od 16:30 do 17:30, a w sobotę od 9:00 do 10:00. 
 3. W dni powszednie modlimy się Litanią do Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św.
  W niedziele i w soboty, nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30. 
 4. Zapraszamy dzisiaj na kolejny Wieczór Chwały. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00. Po liturgii nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia. 
 5. Uczniów z klas siódmych, a także młodzież starszą, tj. osoby, które chciałyby rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, ks. Michał zaprasza na spotkanie w najbliższy wtorek 22 VI. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00. 
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. W tym dniu tj. 24 VI przeżywamy Uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela. W sąsiedniej parafii jest to dzień odpustu parafialnego. 
 7. W piątek 25 VI kończą się zajęcia dla dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2020/21. Dodatkowa Msza św. w tym dniu o godz. 8:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Okazja do spowiedzi jest w czwartek od godz. 17:00. 
 8. Spotkanie dla rodziców planujących chrzest dziecka do końca września br., odbędzie się we wtorek 29 VI o godz. 17:00. 
 9. Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych w Krzeszowie w sobotę 3 lipca br. Szczegółowy program oraz informacje co do zapisów na wyjazd z Jeleniej Góry znajdują się na naszej stronie internetowej. 
 10. Kolejnym Rodzinom i osobom indywidualnym, włączającym się w troskę o utrzymanie naszej Parafii, wyrażamy słowa serdecznego podziękowania. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na rachunek bankowy. Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Bóg zapłać też za ofiary składane na utrzymanie czystości w naszym kościele. 
 11. Zachęcamy do nabywania nowych numerów tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Jest już do nabycia wakacyjny numer: „Małego Gościa Niedzielnego” oraz dwumiesięcznika: „Miłujmy się”. 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: 
BYLER Filip Mateusz stanu wolnego z parafii tutejszej 
oraz JAGUŚ Magdalena Weronika stanu wolnego z parafii w Krzyżanowicach Dolnych  – zapowiedź II. 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

XI Niedziela Zwykła 
13 czerwca 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 13 VI br. w naszym kościele może być zajęte 50 % miejsc, nie licząc osób zaszczepionych. 
 2. Biuro parafialne w tym tygodniu otwarte będzie w środę od 16:30 do 17:30, a w sobotę od 9:00 do 10:00. 
 3. W dni powszednie modlimy się Litanią do Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św.
  W niedziele i w soboty, nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30. 
 4. Rodziców dzieci z klas drugich szkoły podstawowej, ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie w niedzielę 13 VI po Mszy św. z godz. 11:00. 
 5. Dzisiaj po wieczornej Mszy św., odbędzie się nabożeństwo fatimskie. 
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek, w kaplicy domu parafialnego o godz. 19:00. 
 7. W przyszłą sobotę w Katedrze Legnickiej na Mszy św. o godz. 12:00, bp Zbigniew Kiernikowski, będzie przeżywał złoty jubileusz kapłaństwa. Jubilata polecamy pamięci modlitewnej naszych parafian. 
 8. Akcja Katolicka z naszej Parafii zaprasza swoich członków i sympatyków w dniu 19 czerwca o godz. 16.30  na ognisko przy kaplicy polowej. 
 9. Przyszła niedziela to III m-ca. Ofiary składane na tacę przeznaczone będę na cele inwestycyjne. 
 10. Zapraszamy na kolejny Wieczór Chwały, który odbędzie się w przyszłą niedzielę tj. 20 czerwca. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18:00. Po liturgii nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia. 
 11. Kolejnym Rodzinom i osobom indywidualnym, włączającym się w troskę o utrzymanie naszej Parafii, wyrażamy słowa serdecznego podziękowania. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na rachunek bankowy. Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Bóg zapłać też za ofiary składane na utrzymanie czystości w naszym kościele.
 12. Zachęcamy do nabywania nowych numerów tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
 13. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Bogdana Wiśniewskiego oraz Walentynę Sienkiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci… 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: 
BYLER Filip Mateusz stanu wolnego z parafii tutejszej 
oraz JAGUŚ Magdalena Weronika stanu wolnego z parafii w Krzyżanowicach Dolnych  – zapowiedź I. 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

X Niedziela Zwykła 
6 czerwca 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 3 maja w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust oraz dystans min. 1,5 m. 
 2. Biuro parafialne w tym tygodniu otwarte będzie w środę od 16:30 do 17:30, a w sobotę od 9:00 do 10:00.
 3. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15:00, zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. 
 4. W dni powszednie modlimy się Litanią do Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św. W niedziele i w soboty, nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30. 
 5. Od wczoraj do przyszłej soboty 12 VI, na terenie naszego Dekanatu trwa peregrynacja obrazu św. Józefa z katedry legnickiej. Zachęcamy do podjęcia pielgrzymki do Bazyliki Świętych Erazma i Pankracego w celu modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa i zyskania odpustu zupełnego. Szczególną okazją do tego, od poniedziałku do piątku, są Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. W poniedziałek intencja modlitewna za narzeczonych i przygotowujących się małżeństwa. We wtorek za osoby chore, samotne i w podeszłym wieku. W środę za matki w stanie błogosławionym i rodziców oczekujących potomstwa. W czwartek za małżeństwa w podeszłym wieku oraz wdowy i wdowców. W piątek za wspólnotę parafialną i dekanalną. 
 6. W ub. poniedziałek młodzież naszej parafii otrzymała sakrament bierzmowania. Gratulujemy młodzieży i dziękujemy rodzicom za współpracę oraz za dar ołtarza. Z przekazanych ofiar, zakupiony zostanie tron pod monstrancję. 
 7. Młodzież z klas siódmych, ks. Michał zaprasza na spotkanie w najbliższy wtorek 8 VI. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00. 
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękujemy osobom indywidualnym i wspólnotom parafialnym, za liturgię, za procesję i przygotowanie ołtarzy. Dziękujemy panu Zbigniewowi Ładzińskiemu za dostarczenie brzózek oraz Policji i Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy przejścia procesji. Do czwartku włącznie nabożeństwo czerwcowe łączyć będziemy z procesją eucharystyczną wokół kościoła. 
 9. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek, w kaplicy domu parafialnego o godz. 19:00. 
 10. Najbliższy piątek to uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas wieczornej Mszy św. zawierzymy nas samych, nasze rodziny, naszą Ojczyznę i naszą Parafię Najświętszemu Serca Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie grillowe wszystkie osoby, które włączyły się w przygotowania i przeżycie uroczystości poświęcenia naszej świątyni. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
 11. Rodziców dzieci z klas drugich szkoły podstawowej, ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie w niedzielę 13 VI po Mszy św. z godz. 11:00. 
 12. W przyszłą niedzielę (13 VI), po wieczornej Mszy św. odbędzie się nabożeństwo fatimskie. 
 13. W dniu wczorajszym w katedrze legnickiej święcenia diakonatu stałego przyjął nasz parafianin pan Dariusz Bak. Nowego Diakona, posługującego w naszej Parafii, polecamy modlitwie całej wspólnoty parafialnej. 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

Uroczystość Trójcy Przenajświetszej 
30 maja 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 3 maja w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust oraz dystans min. 1,5 m. 
 2. Uwaga zmiana! Biuro parafialne w tym tygodniu otwarte będzie w środę od 16:30 do 17:00, a w sobotę od 9:00 do 9:30.
 3. W dniu wczorajszym 44 dzieci przeżyło I Komunię Świętą. Dziękuję rodzicom za dobrą współpracę, Diakoni Muzycznej i panu Organiście, s. Zakrystiance, a przede wszystkim dziękuję s. Agnieszce za wielomiesięczną pracę katechetyczną i koordynację wszystkich działań związanych z przygotowaniem dzieci do I Spowiedzi i I Komunii Świętej. Rodzicom dziękuję za dar ołtarza. Z ofiar przekazanych na cele Parafii, zakupiliśmy kolejny komplet lekcjonarzy mszalnych. Msze św. dla dzieci komunijnych w ramach białego tygodnia w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 16:30. 
 4. W poniedziałek 31 maja podczas Mszy św. o godz. 18:00 młodzież naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania. Szafarzem będzie ks. prałat dr Leopold Rzodkiewicz - wikariusz biskupi ds. fromacji stałej duchowieństwa diecezji legnickiej. Polecamy kandydatów modlitwie całej Wspólnoty parafialnej. 
 5. We wtorek rozpoczynamy miesiąc dedykowany Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W dni powszednie modlić się będziemy Litanią do Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św. W niedziele i w soboty, nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30. 
 6. W środę spowiedź dla dzieci z kl. IV przed rocznicą I Komunii Świętej od godz. 17:15 do 17:50. 
 7. W czwartek przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Porządek Mszy jak w niedzielę, łącznie z Mszą św. w przeddzień tj. w środę o godz. 18:00. Po Mszy św. z godz. 11 wyruszymy z procesją eucharystyczną na ulice naszego Osiedla. Bezpośrednio po jej zakończeniu, sprawowana będzie jeszcze jedna Msza św. Wieczorna Eucharystia o godz. 18:00. Trasa i lokalizacja ołtarzy oraz ich przygotowanie, pozostaje jak w latach ubiegłych. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów podczas procesji. Próba w środę, w kościele o godz. 19:00. 
 8. Najbliższy piątek to 1. piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano od 6:45 do 7:00, a po południu od 17:00 do 18:00. W tym dniu odwiedzimy naszych chorych. Ksiądz Michał rozpocznie o godz. 9, a ks. Proboszcz o godz. 11. 
 9. W sobotę dodatkowa Eucharystia o godz. 16:00, połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. W tym dniu w katedrze legnickiej o godz. 12:00 święcenia diakonatu stałego przyjmie nasz parafianin pan Dariusz Bak. Polecamy go modlitwie całej Wspólnoty. 
 10. Przewodnik Grupy II Pieszej Pielgrzymki Legnickiej zaprasza na pierwsze spotkanie przedpielgrzymkowe. Odbędzie się ono 5 czerwca 2021 roku o godz. 15:00 w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamiennej Górze. (Rozpocznie się wspólną modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia, a później zrobimy grilla, zatem proszę, aby każdy wziął ze sobą coś na wspólny stół. Więcej informacji na stronie grupy na Facebook’u). Zapraszamy wszystkich stałych pielgrzymów i tych, którzy chcą po raz pierwszy zasmakować trudu pielgrzymowania.
 11. Dzisiaj otwarty zostanie plac zabaw przy naszym kościele. Jest to inwestycja w całości sfinansowana ze środków Szkoły Katolickiej. Koszt zakupu, montażu i wypełnienia strefy bezpieczeństwa, to kwota ponad 90 tys. zł. Plac otwarty będzie dla wszystkich dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Dzieci mogą z niego korzystać tylko pod opieką osób dorosłych. Proszę o przestrzeganie regulaminu placu zabaw. Proszę też wszystkich, aby zwracali uwagę czy urządzenia nie są niszczone, czy są właściwie użytkowane. 
 12. W ubiegłą środę przeżyliśmy wyjątkową i niepowtarzalną liturgię uroczystego poświęcenia kościoła i ołtarza. Wyrażam słowa serdecznego podziękowania za zaangażowanie tym wszystkim, którzy choćby w małej cząstce włączyli się w przygotowania i piękne przeżycie tak ważnej chwili dla naszej Parafii. Jako proboszcz otrzymałem wiele gratulacji, zwłaszcza od osób z poza naszej Parafii. Dzielę się tym z Wami i nie ukrywam, że jestem szczęśliwy z tego powodu, że razem mogliśmy przeżyć ten historyczny moment. Wieńcząc dzieło, które wraz z Wami rozpoczął i kontynuował ks. Józef Stec, uhonorowaliśmy Jego osobę, co zostało zapisane w kamieniu na tablicy pamiątkowej. W tym miejscu dziękuję państwu Agnieszce i Zbigniewowi Ładzińskim za fundację tablicy. Dziękuję fundatorom zacheuszków oraz pani Ewie Jonas-Wojtowicz za ich wykonanie. Dziękuję także panu Włodzimierzowi Wilczewskiemu - architektowi kościoła, dziękuję Członkom Rady Parafialnej i wszystkim parafianom, którzy ofiarowali cząstkę siebie, aby ta świątynia mogła powstać.  Słowa podziękowania kieruję w stronę ks. Tomasza Biszki, który w ostatni miesiącach życia ks. Józefa wspierał Go i skutecznie dopełnił wszystkich formalności prawnych, związanych z odbiorem budynku przez nadzór budowlany i straż pożarną. Dziękuję naszym gościom duchownym i świeckim, przyjaciołom tego miejsca za obecność i wielowymiarowe wsparcie. Dziękuję członkom wspólnot parafialnych, Siostrom zakonnym, osobom indywidualnym za zaangażowanie na wielu frontach, aby pięknie i radośnie przeżyć poniedziałkowy Dzień Wspólnot Parafialnych i środową uroczystość. Dziękuję naszym paniom za wypieki, a „Piekarni Stankiewicz i Spółka” dziękuję za fundację pieczywa. Dziękuję  osobom, które w poniedziałek i w środę zadbały o logistykę, zwłaszcza panom z Gwardii Matki Bożej, paniom z Akcji Katolickiej oraz nauczycielom ze Szkoły Katolickiej. Dziękuję panu Jerzemu Liberowi za nieodpłatne nagłośnienie środowej liturgii. Dziękuję Służbie Liturgicznej za przygotowanie celebracji. Na końcu pragnę podziękować całej ekipie muzycznej. Napracowali się wiele, ale piękno i prawda musi kosztować. Wszystkim, którzy włączyli się śpiew i grę na instrumentach, a są to osoby z naszych grup parafialnych, młodzież ze Zespołu Szkół Katolickich u św. Pankracego oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jeleniej Górze, pan Organista, wszystkim Wam gorąco dziękujemy! Całość tych działań animował i koordynował ks. Michał. Serdeczne Bóg zapłać ks. Michale za ogrom pracy i za piękno efektu końcowego! Dokumentacja tego historycznego wydarzenia znajdzie się już niebawem na naszej stronie internetowej. Na chwilę obecną, możemy znaleźć zapis video i zdjęcia na portalu internetowym: „Jelonka”. Dziękujemy również osobom, które specjalnymi ofiarami wsparły wspominane wydarzenia. 
 13. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Barbarę Dukat, Juliana Mroza oraz Andrzeja Wasika. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: 
CHOUHAN Martin Lewin stanu wolnego z parafii w Bukowcu oraz SOBÓL Anna Maria stanu wolnego z parafii tutejszej – zapowiedź III. 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

VIII Niedziela Wielkanocna - uroczystość Zesłania Ducha Świętego 
23 maja 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 3 maja w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust oraz dystans min. 1,5 m. 
 2. W naszej Parafii witamy o. Stefana Wojdę SP. Polecamy Jego osobę modlitwie naszej Wspólnoty. Zapraszamy na kolejne dni Triduum przed uroczystością poświęcenia naszego kościoła. Plan znajduje się w witrynach i w Aktualnościach na parafialnej www. 
 3. Jutro w liturgii obchodzimy święto Matki Kościoła, jest to tzw. II dzień Zielonych Świąt. W tym dniu chcemy przeżyć Parafialny Dzień Wspólnot. Na wieczorną Eucharystię zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków grup działajacych w naszej Parafii. Po liturgii odbędzie się piknik z poczęstunkiem dla wszystkich. 
 4. We wtorek wieczornej Mszy św. przewodniczyć będzie ks. Maciej Glinka neoprezbiter, wczoraj wyświęcony w legnickiej Katedrze. 
 5. W środę 26 maja bardzo uroczysty dzień dla całej naszej Parafii. Podczas Eucharystii o godz. 19:00, Biskup Legnicki dokona uroczystego poświęcenia naszej świątyni. Na koniec liturgii odsłonięta zostanie tablica dedykowana śp. ks. Józefowi Stecowi. Po zakończonym nabożeństwie wszystkich zapraszamy na poczęstunek. Osoby, które zadeklarowały upieczenie ciast proszone są o ich dostarczenie na plebanię najlepiej we wtorek w godz. od 17 do 18. Przy tej okazji dziękuję osobom, które już zatroszczyły się o otoczenia kościoła, a także włączyły się w prace porządkowe w kaplicy domu parafialnego. 
 6. Bóg zapłać za ofiary z III niedzieli m-ca, które wyniosły: 3.188,15 zł. Dziękujemy także za ofiary indywidualne wpłacane na cele organizacyjne najbliższych wydarzeń. 
 7. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe o godz. 17:30 (z wyjątkiem środy). 
 8. Dzisiaj wieczorem odbędzie się Wieczór Chwały. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18:00. Po liturgii nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia. 
 9. Biuro parafialne w tym tygodniu otwarte będzie tylko w sobotę od 9:00 do 10:00. 
 10. Spotkania dla dzieci przed Komunią w poniedziałek, wtorek i czwartek o 16:30 w kościele. W piątek Spowiedź dla dzieci i ich rodzin od 16:30 do 17:30. Od godz. 17:30 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania. 
 11. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 12. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o 19:00 w kaplicy domu parafialnej. 
 13. W sobotę uroczystość I Komunii Świętej. Uroczysta Msza św. o godz. 12:00. Dzieci z klas trzecich i ich rodziny polecamy modlitwie całej Wspólnoty. 
 14. Spotkanie dzieci z kl. IV przed rocznicą I Komunii Świętej w czwartek, w kościele o godz. 19:00. 
 15. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania w kościele, w sobotę (29 V) i w niedzielę (30 V) po wieczornej Mszy św. 
 16. Na prośbę Wikariusza Generalnego naszej diecezji informujemy, że w sobotę 19 czerwca w Katedrze Legnickiej biskup Zbigniew Kiernikowski, będzie obchodził 50-lecie przyjęcia święceń prezbiteratu. Jubilata polecamy modlitwie naszej Wspólnoty. Treść odezwy - zaproszenia znajduje się na parafialnej stronie internetowej. 
 17. Przypominamy wszystkim naszym parafianom, że zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym, od którego nie było i nie ma dyspensy, każdy katolik przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, powinien przyjąć Komunię Świętą. Zgodnie z przyjętym przed laty przez Konferencję Episkopatu Polski zwyczajem, czas Komunii wielkanocnej wydłużony jest do Uroczystości Trójcy Świętej, w tym roku to następna niedziela: 30 maja. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej zwłaszcza w czwartek od od godz. 17 do 18, choć warto pamiętać, że praktycznie codziennie zwłaszcza możemy skorzystać ze spowiedzi. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji członkom swoich rodzin, znajomym i przyjaciołom katolikom, informując o podanych powyżej możliwościach.
 18. Przypominamy i zachęcamy, aby włączyć się w zbiórkę elektrośmieci na cele misyjne. Będą one odebrane we wtorek 25 maja o godz. 16:00. Można je składać na parkingu (przy wjeździe od ul. PCK) w poniedziałek 24 V i we wtorek w godzinach przedpołudniowych. 
 19. Polecamy nowe numery tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W „Gościu” dodatek historyczny, dedykowany kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, w związku z przypadająca w najbliższy piątek 40. rocznicą jego śmierci. 
 20. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Barbarę Sech, Marię Bartczak oraz Andrzeja Pawłowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:
WATEMBORSKI Wiktor Władysław stanu wolnego z parafii w Wojcieszycach oraz BIAŁOSZEWSKA Paulina Sandra stanu wolnego z parafii tutejszej – zapowiedź III. 
CHOUHAN Martin Lewin stanu wolnego z parafii w Bukowcu oraz SOBÓL Anna Maria stanu wolnego z parafii tutejszej – zapowiedź II. 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

VII Niedziela Wielkanocna - uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
16 maja 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 3 maja w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust oraz dystans min. 1,5 m. 
 2. Biuro parafialne otwarte będzie w środę od 16:30 do 17:30 i w sobotę od 9:00 do 10:00. 
 3. Spotkania dla dzieci przed Komunią w poniedziałek, wtorek i środę o 16:30 w kościele. 
 4. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe o godz. 17:30. Od poniedziałku do soboty w nabożeństwo włączymy naszą modlitwę o dary Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świetego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Tego dnia (23 V) wieczorem odbędzie się Wieczór Chwały. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18:00. Po liturgii nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia.
 5. Spotkania kandydatów do bierzmowania w poniedziałek o godz. 20:00 i we wtorek o godz. 18:00 w kościele. 
 6. Liderów Grup parafialnych zapraszamy na spotkanie we wtorek (18 V) o godz. 19:00 w sali konferencyjnej domu parafialnego. 
 7. Zachęcamy chłopców w wieku szkolnym do podjęcia służby ministranckiej. Spotkanie w każdą środę o godz. 17:00 w kościele. 
 8. W tym tygodniu spotkanie Kręgu Biblijnego wyjątkowo w środę o 19:00 w salce pod kaplicą Sióstr. 
 9. Spotkanie chóru w kaplicy domu parafialnego, w środę i w czwartek o godz. 19:00, a orkiestra spotyka się w sobotę, również o godz. 19:00. 
 10. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 11. Dziękujemy tym osobom, rodzinom i grupom, które zadeklarowały fundację zacheuszków. Preferowana forma wpłaty darowizny to przelew na rachunek bankowy Parafii, za co góry dziękujemy. Przypominamy przy tej okazji, że każdą „darowiznę na cele kultu” w tym także na sprzątanie kościoła, można odliczyć przy corocznym rozliczeniu podatkowym. Dane do przelewu znajdują się na stronie internetowej Parafii w „Kontakcie” oraz na ulotkach o 1% pod chórem. 
 12. W ramach bezpośredniego przygotowania do uroczystości poświęcenia kościoła i ołtarza, od przyszłej niedzieli przeżyjemy triduum, które poprowadzi o. Stefan Wojda z Zakonu Ojców Pijarów posługujący w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie. Osoba prowadzącego jest nawiązaniem do historii miejsca, pamiętając o tym, że nasza Parafia w całości wyłączona została z terenu Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze, gdzie od zakończenia II wojny światowej posługują Ojcowie Pijarzy. Osobę prowadzącego polecamy modlitwie całej Wspólnoty. Program został wywieszony w witrynach, znajdziemy go także na stronie internetowej w „Aktualnościach”. 
 13. Polecamy nowe numery tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:
WATEMBORSKI Wiktor Władysław stanu wolnego z parafii w Wojcieszycach oraz BIAŁOSZEWSKA Paulina Sandra stanu wolnego z parafii tutejszej – zapowiedź II. 
CHOUHAN Martin Lewin stanu wolnego z parafii w Bukowcu oraz SOBÓL Anna Maria stanu wolnego z parafii tutejszej – zapowiedź I. 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

VI Niedziela Wielkanocna
 9 maja 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 3 maja w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust oraz dystans min. 1,5 m. 
 2. Biuro parafialne otwarte jest w środę od 16:30 do 17:30 oraz w soboty od 9:00 do 10:00. 
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci kl. III w niedzielę 9 maja po Mszy św. z godz. 11:00. Wówczas też ostatnie spotkanie z panią krawcową. Spotkania dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o 16:30 w kościele. 
 4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z naszej Parafii zaprasza osoby, które zawierzyły się Jezusowi przez ręce Maryi, na Mszę św. w poniedziałek 10 maja o godz. 18.00. Po Eucharystii dla wszystkich chętnych  rozpoczniemy 8 tygodniowe „Seminarium Odnowy Kościoła”. Notatniki uczestnika będą do pobrania na spotkaniu w cenie 8 zł. Dla uczestniczących on-line wymagana jest rejestracja na stronie www.odnowa.org . 
 5. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe o godz. 17:30. 
 6. We wtorek spotkanie dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka do końca wakacji. Spotkanie odbędzie się w salce pod kaplicą Sióstr o godz. 19:00. 
 7. W środę spotkanie chóru przygotowującego śpiewy na 26 maja. Próba o godz. 19:00 w kaplicy domu parafialnego. 
 8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. Po wieczornej Eucharystii, pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Taca zbierana w tym dniu podczas Mszy św., podobnie jak w każdą środę, przeznaczona będzie na dekoracje kwiatowe w naszym kościele. 
 9. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek, w kaplicy domu parafialnego po zakończeniu procesji fatimskiej. Każdy jest zaproszony, a formuła spotkania jest otwarta. 
 10. Przyszła niedziela to III m-ca. Ofiary składane na tacę przeznaczone będę na cele organizacyjne, związane z uroczystością poświęcenia kościoła. 
 11. W trakcie obrzędu poświęcenia kościoła, biskup uroczyście namaszcza mensę ołtarza oraz 12. tzw. zacheuszków. Jest to 12 kamieni, które rozmieszczone będą na 12 filarach świątyni. Aktualnie trwają prace odlewnicze. Następnie rzeźbiarka, która przygotowała formy, podejmie działania związane z przygotowaniem ich do montażu. Zacheuszki są bardzo podobne co do formy zewnętrznej, ale każdy z nich jest oddzielnym dziełem zawierającym imię jednego z apostołów. Osoby, które chciałyby włączyć się w fundację jednego z zacheuszków, proszone są o zgłoszenie tego u ks. proboszcza. Koszt fundacyjny 1 szt. obejmuje także podzielony koszt tablicy, która upamiętni dzień poświęcenia kościoła. Jest to kwota: 1.000 zł/szt. 
 12. Zachęcamy, aby po raz kolejny włączyć się w zbiórkę elektrośmieci na cele misyjne. Środki pozyskane w ramach akcji: „Oczyść dom i świat z elektrośmieci - zostań Patronem Polskich Misjonarzy”, przeznaczone są na wsparcie działalności Wolontariatu Misyjnego „Salvator”. Elektrośmieci odebrane będą we wtorek 25 maja o godz. 16:00. Będzie je można składać na parkingu (przy wjeździe) w poniedziałek 24 maja i we wtorek w godzinach przedpołudniowych. Przypomnimy o tym w niedzielę 23 maja. 
 13. Polecamy nowe numery tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
 14. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Alicję Jaworską-Sokołowską, Elżbietę Jaskurzyńską oraz Stanisława Blaszyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci… 

ZAPOWIEDZI PRZED ŚWIĘCENIAMI DIAKONATU

Do przyjęcia sakramentu święceń w stopniu diakonatu stałego przygotowuje się:
BAK Dariusz stan: żonaty, nauczyciel religii w Zespole Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze – zapowiedź II. 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:
KLUSKA Andrzej Piotr  stanu wolnego z parafii tutejszej oraz SZKAŁUBA Katarzyna Monika stanu wolnego z parafii tutejszej – zapowiedź III. 
SZCZĘSNY Tymoteusz Krzysztof stanu wolnego z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze oraz TOŚ Natalia Beata stanu wolnego z parafii tutejszej – zapowiedź III. WATEMBORSKI Wiktor Władysław stanu wolnego z parafii w Wojcieszycach oraz BIAŁOSZEWSKA Paulina Sandra stanu wolnego z parafii tutejszej – zapowiedź I. 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

V Niedziela Wielkanocna
 2 maja 2021 roku

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dnia 3 maja w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust oraz dystans min. 1,5 m. Osoby, które zapomniały maseczki, mogą je otrzymać w zakrystii. W tym miejscu dziękujemy Straży Pożarnej za dostarczenie do naszej parafii zapasu maseczek. Z okazji przypadającego we wtorek święta św. Floriana - patrona strażaków życzymy im aby służba, którą dla nas wszystkich pełnią, była bezpieczna i dawała im radość z tego co czynią: „Bogu na chwałę, a ludziom na pożytek”. Specjalny list gratulacyjny skierowany do Strażaków zamieszczony został na naszej stronie internetowej. 
 2. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po sumie do godz. 15:00, zakończone Koronką do Bożego Miłosierdzia. 
 3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj dedykowany szczególnie Matce Bożej. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe o godz. 17:15. Majówki łączyć będziemy z naukami o życiu i pobożności maryjnej kard. Stefana Wyszyńskiego. Będzie to nasze parafialne przygotowanie do jego beatyfikacji, która nastąpi 12 IX br. w Warszawie. 
 4. W poniedziałek 3 maja przeżywamy uroczystość Najświętszej Maryi Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br. W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Kongregacja prosi, aby tego dnia modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.
 5. Biuro parafialne otwarte jest w środę od 16:30 do 17:30 oraz w soboty od 9:00 do 10:00. 
 6. W środę i w sobotę spotkanie chóru przygotowującego śpiewy na 26 maja. Próba o godz. 19:00 w kaplicy domu parafialnego. 
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 8. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek, w kaplicy domu parafialnego o godz. 19:00. Każdy jest zaproszony, a formuła spotkania jest otwarta. Co tydzień będziemy rozważać Słowo Boże na najbliższą niedzielę. 
 9. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano od 6:45 do 7:00,a po południu od 17:00 do 18:00. W tym dniu ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych, rozpoczynając o godz. 11:00. 
 10. 8 maja przypada uroczystość ku czci św. Stanisława bpa i męczennika - współpatrona Polski. Msza św. ku czci Świętego w sobotę o godz. 7:00. 
 11. Spotkanie dla rodziców dzieci kl. III w niedzielę 9 maja po Mszy św. z godz. 11:00. Wówczas też ostatnie spotkanie z panią krawcową. 
 12. Przygotowując się do uroczystości poświęcenia kościoła, chcemy między innymi zadbać o otoczenie kościoła. Poszukujemy osoby, która posiada odpowiedni sprzęt i potrafi zadbać o krzewy na placu kościelnym. Od strony parkingu stoją figury aniołów. Gdyby ktoś miał pomysł na ich zagospodarowanie, to też prosimy o kontakt. Figury zostały przywiezione przed kilku laty na chwilę z okazji Święta Matki i tak już zostały, a niekoniecznie pasują w tej przestrzeni na stałe.
 13. Polecamy tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
 14. Biskup Legnicki w liście pasterskim z 14 lutego br. napisał: Dniem zawierzenia każdej z parafii wstawiennictwu św. Józefa ustanawiam niedzielę, 2 maja, bezpośrednio po wspomnieniu św. Józefa Rzemieślnika. Po każdej z Mszy świętych dokonamy aktu zawierzenia naszej Parafii, wstawiennictwu tak przemożnego Patrona. 

ZAPOWIEDZI PRZED ŚWIĘCENIAMI DIAKONATU

Do przyjęcia sakramentu święceń w stopniu diakonatu stałego przygotowuje się:
BAK Dariusz stan: żonaty, nauczyciel religii w Zespole Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze – zapowiedź II. 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:
KLUSKA Andrzej Piotr  stanu wolnego z parafii tutejszej oraz SZKAŁUBA Katarzyna Monika stanu wolnego z parafii tutejszej – zapowiedź II. 
SZCZĘSNY Tymoteusz Krzysztof stanu wolnego z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze oraz TOŚ Natalia Beata stanu wolnego z parafii tutejszej – zapowiedź II. 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

IV Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza  
 25 kwietnia 2021 roku

 1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 80 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust oraz dystans min. 1,5 m. 
 2. Biuro parafialne otwarte będzie w tym tygodniu tylko w środę od 16:30 do 17:00. 
 3. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę. Jest to kwota: 3.213,55 zł. Warto zauważyć, że w porównaniu z poprzednimi niedzielami to o ponad 1 tys. zł. więcej. Za zrozumienie i hojność, serdeczne Bóg zapłać! Do opłacenia kosztu wykonanego już audytu energetycznego domu parafialnego pozostało nieco ponad 500 zł. W maju taca z III niedzieli m-ca (16 V), przeznaczona zostanie na cele organizacyjne związane z uroczystością poświęcenia kościoła i ołtarza. Przy tej okazji dziękujemy tym wszystkim osobom, które systematycznie wspierają funkcjonowanie naszej Parafii. 
 4. Jutro przypada 26. dzień miesiąca. Zapraszamy na kolejną katechezę apostolską. W ramach duchowego przygotowania do poświęcenia kościoła i ołtarza, spotykamy się na Eucharystii o godz. 18:00.  
 5. Spotkania dla dzieci przed I Komunią Świętą ze SP nr 3 z kl. III A i dzieci z innych szkół w poniedziałek 26 IV i w środę 28 IV o godz. 16:30 w kościele. Dzieci z kl. III B i III C spotkanie we wtorek 27 IV i w środę 28 IV o godz. 16:30. 
 6. W środę spotkanie chóru przygotowującego śpiewy na 26 maja. Próba o godz. 19:00 w kaplicy domu parafialnego. 
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 8. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek, w kaplicy domu parafialnego o godz. 19:00. Każdy jest zaproszony, a formuła spotkania jest otwarta. Co tydzień będziemy rozważać Słowo Boże na najbliższą niedzielę. 
 9. W piątek 30 kwietnia, na naszą Parafię przypada dzień wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. z godz. 7:00 i będzie trwała do godz. 18:00. Znajdźmy czas choćby na chwilę modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. 
 10. W sobotę rozpoczynamy miesiąc dedykowany Najświętszej Maryi Pannie. Jest to zarazem I sobota miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 16:00, połączona ze zmianą tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca, a także pierwszym nabożeństwem majowym. 
 11. W sobotę 1 maja, ks. Michał odwiedzi swoich chorych, rozpoczynając o godz. 8:30. 
 12. Polecamy tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Dostępny jest nowy numer bezpłatnego miesięcznika: „Dobre Nowiny”. 
 13. Panu Markowi Drewnikowskiemu naszemu organiście z okazji przypadających dzisiaj imienin, życzymy Bożej łaski i nieustannego wstawiennictwa Patrona - św. Marka. 
 14. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Pawła Garbalę, Krystynę Siwarską, Antoninę Pawełkiewicz i Leszka Pietrzaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci… 

  ZAPOWIEDZI PRZED ŚWIĘCENIAMI DIAKONATU

  Do przyjęcia sakramentu święceń w stopniu diakonatu stałego przygotowuje się:
  BAK Dariusz stan: żonaty, nauczyciel religii w Zespole Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze – zapowiedź I. 

  ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

  Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:
  KLUSKA Andrzej Piotr  stanu wolnego z parafii tutejszej oraz SZKAŁUBA Katarzyna Monika stanu wolnego z parafii tutejszej – zapowiedź I. 
  SZCZĘSNY Tymoteusz Krzysztof stanu wolnego z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze oraz TOŚ Natalia Beata stanu wolnego z parafii tutejszej – zapowiedź I. 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

III Niedziela Wielkanocna - Niedziela Biblijna 
 18 kwietnia 2021 roku

 1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 80 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust oraz dystans min. 1,5 m. 
 2. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek podczas zbiórka w Niedzielę Miłosierdzia na rzecz działalności statutowej Caritas. Zebrana kwota to: 1.039,28 zł. Za dar serca serdeczne Bóg zapłać! 
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci z kl. III, dzisiaj po Mszy św. Z godz. 11:00. 
 4. Zapraszamy dzisiaj na kolejny Wieczór Chwały. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18:00. Po liturgii nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia. 
 5. Biuro parafialne otwarte jest w środę od 16:30 do 17:30 oraz w soboty od 9:00 do 10:00. 
 6. W biurze parafialnym świadczymy nieodpłatną pomoc dla osób, które rozliczając PIT za rok ’20, chcą przekazać 1 % na rzecz naszej Parafii lub szkolnictwo katolickie. Ostatni taki dyżur w najbliższą sobotę (24 IV) w godz. 10:00 do 11:00. Pod chórem są ulotki z nr KRS, dla tych którzy rozliczają się sami lub zlecają to innym osobom. Pamiętajmy, że przekazując 1 % nic nie tracąc, skutecznie pomagamy. 
 7. W środę spotkanie chóru przygotowującego śpiewy na 26 maja. Próba o godz. 19:00 w kaplicy domu parafialnego. Poszukujemy wciąż osoby chętne do włączenia się w grę w orkiestrze symfonicznej. W tym temacie prosimy o kontakt z ks. Michałem. 
 8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 9. W związku z przeżywaną dzisiaj Niedzielą Biblijną oraz Tygodniem Biblijnym, pod chórem znajdują się karteczki z tzw. siglami biblijnymi. Weźmy sobie karteczkę do domu i odnajdźmy szczególnie fragment z Ewangelii wg św. Marka. Zachęcamy także, aby każdy z nas przeczytał w tym roku całą Ewangelię wg Marka. 
 10. Po uzgodnieniu z liderami grup parafialnych od najbliższego czwartku rozpoczynamy w naszej parafii spotkania Kręgu Biblijnego. Zapraszamy na spotkanie w kaplicy domu parafialnego o godz. 19:00. Prosimy przynieść ze sobą Pismo Święte, a tematem spotkań   będzie Słowo Boże z najbliższej niedzieli, które będziemy rozważać. Pamiętając o słowach św. Hieronima, że nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa, skorzystajmy z tej propozycji duszpasterskiej. 
 11. Podczas czwartkowego spotkania Rady Parafialnej i liderów grup parafialnych, poruszono między innymi następujące tematy:
  1) omówiony został przebieg liturgii poświęcenia kościoła i ołtarza, jak również spotkania dla parafian po zakończeniu celebracji, stworzono listę osób, które pragniemy zaprosić, zaprezentowany został wzór tablicy upamiętniający to wydarzenie oraz tablicy dedykowanej pamięci ks. Józefa Steca; 
  2) wyłoniony został zespół roboczy do przygotowania wyborów do rady parafialnej na nową kadencję;
  3) ponadto ks. Proboszcz zaprezentował zebranym dokumentację związaną z termomodernizacją budynku parafialnego, jego częściową rozbudową i przebudową, jak również kosztami jakie wiążą się z planowaną inwestycją; poinformował także o podjętych staraniach w pozyskaniu środków z funduszy unijnych na przedstawione działania; stosowny wniosek został złożony w ramach działań obejmujących budynki użyteczności publicznej z przeznaczeniem na cele edukacyjne i kulturalne; Parafia jest partnerem Projektu, a jego liderem jest Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego, będące organem prowadzącym szkoły katolickie w Jeleniej Górze;
  4) omówiono także stan dachu na kościele. Na pytanie o plany z tym związane ks. Proboszcz poinformował, że jesteśmy przygotowani z dokumentacją wymaganą do remontu kapitalnego dachu, w roku ubiegłym został przygotowany audyt energetyczny kościoła oraz kosztorys wymiany dachówki i docieplenia dachu - to koszt 1 mln. 170 tys. zł. Na chwilę obecną nie mamy żadnych środków, lecz gdy tylko pojawią się takie możliwości, jesteśmy przygotowani do koniecznych działań remontowych;
  5) w związku z trwającą pandemią w tym roku nie będzie obchodów „Święta Matki”, w takim wymiarze jak to miało miejsce w latach ubiegłych. Głównym wydarzeniem w wymiarze duchowym będzie dzień 26 maja i uroczystość poświęcenia kościoła i ołtarza. 
 12. W piątek 23 kwietnia przypada uroczystość ku czci św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości w ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Piątkowa uroczystość to także dzień patronalny ks. Wojciecha Sękowskiego. Solenizanta będziemy polecać Panu Bogu podczas Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 13. Kolejnym Rodzinom i osobom indywidualnym, włączającym się w troskę o utrzymanie naszej Parafii, wyrażamy słowa serdecznego podziękowania. / Bóg zapłać za ofiary wpłacane na rachunek bankowy. Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT.
  Dziękujemy także za wpłaty na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Rada Parafialna zwracamy się z prośbą o wpłatę 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.
  Dane do przelewu ze strony internetowej Parafii => Kontakt:
  www.parafiambm.jgora.pl
  Parafia rzymsko-katolicka pw. Matki Bożej Miłosierdzia;
  58-560 Jelenia Góra-Cieplice; ul. PCK 23; 
  Nr rachunku: 86 1090 2633 0000 0001 0531 6055.
  Tytuł przelewu: Darowizna na cele kultu religijnego.
 14. Polecamy tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
 15. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Marię Leśko. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci… 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego 
 11 kwietnia 2021 roku

 1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 80 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust oraz dystans min. 1,5 m. 
 2. Przeżywając Święto Miłosierdzia po sumie nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. O godz. 15:00 rozpoczniemy nabożeństwo „Godziny Miłosierdzia”. Po jego zakończeniu będzie miała miejsce zmiana tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca. 
 3. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Materiały na ten temat możemy znaleźć na naszej stronie internetowej w Aktualnościach. Po Mszach św. dzisiaj odbywa  się zbiórka do puszek na rzecz działalności statutowej Caritas diecezjalnej. Za każdy dar serca, z góry serdeczne Bóg zapłać! 
 4. Biuro parafialne otwarte jest w środę od 16:30 do 17:30 oraz w soboty od 9:00 do 10:00. 
 5. W biurze parafialnym świadczymy nieodpłatną pomoc dla osób, które rozliczając PIT za rok ’20, chcą przekazać 1 % na rzecz naszej Parafii lub szkolnictwo katolickie. Zapraszamy w soboty od godz. 10:00 do 11:00. Pod chórem są ulotki z nr KRS, dla tych którzy rozliczają się sami lub zlecają to innym osobom. Pamiętajmy, że przekazując 1 %, nic nie tracąc skutecznie pomagamy. 
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 7. W czwartek zapraszam członków Rady Parafialnej oraz liderów grup parafialnych na spotkanie w sali konferencyjnej domu parafialnego (godz. 19:00). Temat główny spotkania to uroczystość poświęcenia kościoła i ołtarza. 
 8. W piątek przypadają imieniny s. Bernadetty. Msza św. w Jej intencji w piątek o g. 18:00. 
 9. Spotkanie dla rodziców dzieci kl. 3. odbędzie się w niedzielę 18 kwietnia po Mszy św. z godz. 11:00. 
 10. Zapraszamy na kolejny Wieczór Chwały, który odbędzie się w przyszłą niedzielę tj. 18 kwietnia. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18:00. Po liturgii nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia. 
 11. Przyszła niedziela to 3. niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne. 
 12. Kolejnym Rodzinom i osobom indywidualnym, włączającym się w troskę o utrzymanie naszej Parafii, wyrażamy słowa serdecznego podziękowania. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na rachunek bankowy. Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT.
  Dziękujemy także za wpłaty na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Rada Parafialna zwracamy się z prośbą o wpłatę 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.
  Dane do przelewu ze strony internetowej Parafii => Kontakt:
  www.parafiambm.jgora.pl
  Parafia rzymsko-katolicka pw. Matki Bożej Miłosierdzia;
  58-560 Jelenia Góra-Cieplice; ul. PCK 23; 
  Nr rachunku: 86 1090 2633 0000 0001 0531 6055.
  Tytuł przelewu: Darowizna na cele kultu religijnego.
 13. Polecamy tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
 14. W dwóch ub. tygodniach z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Edwarda Urbańskiego, Tadeusza Kudłę i Ryszarda Frankowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci… 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

I Niedziela Wielkanocna; Uroczystosć Zmartwychwstania Pańskiego 
 4 kwietnia 2021 roku

 1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 80 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust oraz dystans min. 1,5 m. 
 2. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 9:00; 11:00; 12:30 i 18:00. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w niedzielę (7:00; 9:00; 11:00; 12:30; 18:00). Ofiarami składanymi na tacę w drugi dzień świąt, wspieramy uczelnie katolickie. 
 3. W kolejnych dniach oktawy od wtorku do soboty, wieczorną Mszę św. poprzedzać będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, połączona z nowenną przed świętem Miłosierdzia. 
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 5. Biuro parafialne otwarte jest w środę od 16:30 do 17:30 oraz w soboty od 9:00 do 10:00. 
 6. Kolejnym Rodzinom i osobom indywidualnym, włączającym się w troskę o utrzymanie naszej Parafii, wyrażamy słowa serdecznego podziękowania. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na rachunek bankowy. Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT.
  Dziękujemy także za wpłaty na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Rada Parafialna zwracamy się z prośbą o wpłatę 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.
  Dane do przelewu ze strony internetowej Parafii => Kontakt:
  www.parafiambm.jgora.pl
  Parafia rzymsko-katolicka pw. Matki Bożej Miłosierdzia;
  58-560 Jelenia Góra-Cieplice; ul. PCK 23; 
  Nr rachunku: 86 1090 2633 0000 0001 0531 6055.
  Tytuł przelewu: Darowizna na cele kultu religijnego.
 7. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego. Dziękujemy Służbie Liturgicznej (ministrantom, lektorom, panu organiście i zespołowi połączonych sił Chóru parafialnego oraz Diakonii Muzycznej), osobom zaangażowanym w dekoracje i sprzątanie kościoła (ks. Michałowi i s. Bernadecie). Dziękujemy panom z Gwardii Matki Bożej. Dziękuję też jednej z rodzin naszej parafii, która podzieliła się z księżmi słodkimi wypiekami. 
 8. Polecamy tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik: „Miłujcie się”. 
 9. Wszystkim naszym Parafianom, obecnym na liturgii w świątyni, łączącymi się z nami za pośrednictwem Internetu oraz czytającym te słowa na stronie internetowej, życzymy wypełnienia się słów z Orędzia paschalnego, śpiewanego w Wielką i Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego: „O, zaiste błogosławiona noc, jedyna, która była godna poznać czas i godzinę zmartwychwstania Chrystusa. O tej to nocy napisano: a noc jako dzień zajaśnieje, oraz: noc będzie mi światłem i radością”. Przeżywając Wielkanoc, święta paschalne, życzymy Wam niech noc świata, której doświadczamy w tych dniach wokół nas, zwyciężona zostanie światłem Chrystusa ZMARTWYCHWSTAŁEGO! „Uświęcająca siła tej nocy oddala zbrodnie, z przewin obmywa, przywraca niewinność upadłym, a radość smutnym, rozprasza nienawiść, usposabia do zgody i ugina potęgi”. Więc nie lękajcie się! Bo do Życia należy ostatnie słowo! Śmierć została pokonana! On bowiem jest słońcem, które nie zna zachodu, On Jezus Chrystus Zmartwychwstały! ALLELUJA! 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

VI Niedziela Wielkiego Postu; Niedziela Palmowa, Męki Pańskiej
 28 marca 2021 roku

 1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 80 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust oraz dystans min. 1,5 m. 
 2. Biuro parafialne w tym tygodniu otwarte będzie tylko w środę od 16:30 do 17:30. 
 3. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17:15. 
 4. Są wolne intencje mszalne w tym tygodniu o godz. 7:00, w poniedziałek i w środę. 
 5. We wtorek odbędzie się nabożeństwo pokutne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy u schyłku wielkopostnej drogi. Rozpoczynamy o godz. 17:00. Po krótkiej liturgii słowa z rozważaniem, będzie okazja do spowiedzi św. 
 6. W czwartek wieczorem rozpoczynamy święta paschalne. To czas, który rozpoczynamy Mszą św. Wieczerzy Pańskiej i trwa do Wielkiej Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do udziału w liturgii tych wyjątkowych dni.
  => Msza Wieczerzy Pańskiej w czwartek o godz. 18:00; następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23:00;
  => w Wielki Piątek Jutrznia z Godziną Czytań o godz. 8:30; od godz. 9:00 adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia oraz droga krzyżowa; o godz. 18:00 Liturgia Męki Pańskiej, po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23:00 w tym czasie okazja do spowiedzi. Przypominamy, że w Wielki Piątek katolików obowiązuje post ścisły (2 lekkie posiłki i jeden do syta, dot. to osób w wieku: 18-60 lat, osoby od 14 roku życia i powyżej 60 lat, powinny zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych); w Wielki Piątek odwiedzimy osoby chore z posługą sakramentalną, ks. Michał rozpocznie po godz. 9, a ks. Proboszcz po godz. 11;
  => w Wielką Sobotę Jutrznia z Godziną Czytań o godz. 8:30; od godz. 9:00 adoracja Najświętszego Sakramentu; zakończenie o godz. 15:00 koronką do Bożego Miłosierdzia. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny przy kaplicy polowej o godz. 10:00; 11:00; 12:00; 13:00; 14:00;
  => WIELKANOC - Wigilia Paschalna, czyli wielkanocna liturgia Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 21:00, połączona z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i procesją rezurekcyjną (przynosimy na liturgię świece);
  => Wielka Niedziela - uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego: Msze św. w dzień o godz. 9:00; 11:00; 12:30; 18:00. 
 7. Informujemy, że ofiary z 3. niedzieli m-ca wyniosły: 3.086,66 zł. Dzięki tym środkom zamknęliśmy sprawy reorganizacji systemu grzewczego w domu parafialnym. Dodajmy, że dzięki tym pracom od połowy grudnia kościół i zakrystia są ogrzewane, a całością steruje komputer, który uwzględnia temp. na zewnątrz i steruje ogrzewaniem tak, aby utrzymywać temp. min. w dni powszednie (pow. 10 st.C), a w niedzielę nieco wyższą (ok. 15 st.C). Koszt ogrzewania kościoła w styczniu wyniósł nieco ponad 3 tys. zł, podobnie i w lutym. Dziękujemy tym wszystkim, którzy poprzez regularnie składane i wpłacane na rachunek bankowy darowizny, także te celowe na ogrzewanie w kościele, włączają się w utrzymanie i funkcjonowanie naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać! 
 8. Polecamy tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, które zawierają wiele art. poświęconych rozważaniom pasyjnym. W legnickim dodatku „Niedzieli” znajdziemy artykuł poświęcony Diecezjalnemu Sanktuarium Męki Pańskiej w Tyńcu Legnickim. W części ogólnej, wywiad z prof. Emanuelą Marinelli, która mówi o historii, współczesnych badaniach i sensacyjnych odkryciach związanych z Całunem Turyńskim. Ponadto jest jeszcze dostępny numer specjalny: „Gość Extra”, poświęcony osobie św. Józefa (koszt: 9 zł). Jest już dostępny kwietniowy nr „Małego Gościa” dla dzieci. 
 9. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Marię Piórkowską, Edwarda Kulę oraz Roberta Wieliczko, który przez wiele lat troszczył się o kościół i dom parafialny jako konserwator. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci… 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

V Niedziela Wielkiego Postu 
21 marca 2021 roku

 1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
 2. Biuro parafialne w tym tygodniu otwarte będzie tylko w sobotę od 9:00 do 10:00. 
 3. Wieczór Chwały odbędzie się dzisiaj po Mszy św. z godz. 18:00. 
 4. W środę spotkanie grupy muzycznej, przygotowującej śpiewy na Tridumm Paschalne. Spotkanie o godz. 19:00 w kaplicy domu parafialnego. 
 5. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. Podczas liturgii, będzie można przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego. 
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi od godz. 17 do 18. W piątek adoracja od godz. 15:00 do 17:00. Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego. 
 7. Najbliższy piątek to 26 dzień m-ca. Podczas wieczornej Eucharystii, kontynuujemy duchowe przygotowanie do uroczystości poświęcenia kościoła i ołtarza. 
 8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w okresie Wielkiego Postu. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17:15, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:15. 
 9. W piątek 26 III organizujemy nocną drogę krzyżową na wzgórze Grodna. Osoby zainteresowane wzięciem udziału proszone są o zapisanie się na listę w sklepiku lub w zakrystii. Informacje szczegółowe na plakatach w gablotach i na parafialnej www. 
 10. Dzisiaj spotkanie dla rodziców dzieci z kl. III (po Mszy św. z godz. 11:00). 
 11. Wolne intencje mszalne w tym tygodniu o g. 7:00, w poniedziałek, wtorek, środę i piątek. 
 12. Szkoła Katolicka ogłasza nabór do kl. 1 SP i LA. Szczegóły znajdziemy na plakatach w gablotach oraz na naszej stronie internetowej. 
 13. W naszej parafii organizujemy pomoc w rozliczeniu PIT. za rok 2020. Kto chce wesprzeć 1 % działalność charytatywną Parafii lub szkolnictwo katolickie, może uzyskać bezpłatną pomoc w biurze parafialnym w soboty w godz. 10:00-11:00. Należy też mieć ze sobą PIT z roku poprzedniego. Przekazując 1% w zeznaniu podatkowym należy podać KRS 0000221535 (Caritas Diecezji Legnickiej) oraz cel szczegółowy: Parafia pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplicach. Więcej informacji na parafialnej www., a pod chórem znajdziemy ulotki z niezbędnymi informacjami (nr KRS), dla tych, który sami się rozliczają lub zlecają to innym osobom. 
 14. Polecamy rekolekcyjne rozważania ks. Wojciecha Węgrzyniaka, które wyemitowane zostaną 26, 27 i 28 III o godz. 20:30, na ogólnopolskim paśmie TVP3. 
 15. Informujemy, że Akcja Katolicka z naszej Parafii wraz z uczniami szkoły katolickiej, przygotowała i wysłała dla Polonii w Rumunii dwie paczki świąteczne z żywnością i artykułami szkolnymi o łącznej wadze 60 kg. Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom oraz osobom, które przyczyniły się do wysłania paczek. 
 16. W Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Msze św. niedzielne poprzedzi obrzęd poświęcenia palm. Przed Mszą o godz. 11, będzie to miało charakter uroczysty. Liturgia rozpocznie się przy kaplicy polowej i stamtąd wyruszymy w procesji do kościoła. 
 17. Dziękujemy za regularnie składane i wpłacane na rachunek bankowy darowizny na utrzymanie naszej parafii oraz na sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! 
 18. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W sprzedaży wciąż jest dostępny numer specjalny: „Gość Extra”, w całości poświęcony osobie św. Józefa (koszt: 9 zł).

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

IV Niedziela Wielkiego Postu - Laetare 
14 marca 2021 roku

 1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
 2. Biuro parafialne otwarte jest w środę od 16:30 do 17:30 oraz w soboty od 9:00 do 10:00. 
 3. Rodziców, którzy pragną ochrzcić dziecko, będące już w wieku szkolnym, zapraszamy na spotkanie we wtorek 16 III. Rozpoczęcie o godz. godz. 17:00 w salce pod kaplicą sióstr. 
 4. Kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i ze szkół ponadpodstawowych, ks. Michał zaprasza na kolejne spotkanie. Rozpoczęcie Mszą św. we wtorek o godz. 18:00. 
 5. Próba scholi MIRIAM w środę od 16.30 do 17.30. Schola spotyka się w kaplicy domu parafialnego. Zapraszamy dzieci, młodzież i Rodziców. Dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w spotkaniach za zgodą i na odpowiedzialność Rodziców. 
 6. Zbiórka ministrantów w środę o godz. 17:00 w salce pod kaplicą sióstr. 
 7. W środę spotkanie grupy muzycznej, przygotowującej śpiewy na Tridumm Paschalne. Zapraszamy wszystkich, którzy mają zdolności muzyczne. Spotkanie o godz. 19:00 w salce pod kaplicą sióstr. 
 8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi od godz. 17 do 18. W piątek adoracja od godz. 15:00 do 17:00. Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego. 
 9. Spotkanie formacyjne lektorów w piątek. Rozpoczęcie wieczorną Mszą św. o godz. 18:00. 
 10. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w okresie Wielkiego Postu. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17:15, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:15. 
 11. W piątek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca N.M.P. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. Nie będzie zatem Mszy o godz. 7:00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
 12. Spotkanie Gwardii Matki Bożej w piątek po wieczornej Mszy św., w salce pod kaplicą sióstr. 
 13. W przyszłą niedzielę spotkanie dla rodziców dzieci z kl. III (po Mszy św. z godz. 11:00). 
 14. Następna niedziela to 3 m-ca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. 
 15. Zapraszamy na kolejny Wieczór Chwały, który odbędzie się w przyszłą niedzielę tj. 21 marca. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18:00. Po liturgii nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia. 
 16. W sklepiku dostępne są paschaliki. Duże w cenie 12 zł, a małe po 6 zł. 
 17. W naszej parafii organizujemy pomoc w rozliczeniu PIT. za rok 2020. Kto chce wesprzeć 1 % działalność charytatywną Parafii lub szkolnictwo katolickie, może uzyskać bezpłatną pomoc w biurze parafialnym w soboty w godz. 10:00-11:00. Należy też mieć ze sobą PIT z roku poprzedniego. Przekazując 1% w zeznaniu podatkowym należy podać KRS 0000221535 (Caritas Diecezji Legnickiej) oraz cel szczegółowy: Parafia pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplicach. Więcej informacji na parafialnej www., a pod chórem znajdziemy ulotki z niezbędnymi informacjami (nr KRS), dla tych, który sami się rozliczają lub zlecają to innym osobom. 
 18. W piątek 26 marca br. organizujemy nocną drogę krzyżową na wzgórze Grodna. Osoby zainteresowane wzięciem udziału proszone są o zapisanie się na listę w sklepiku lub w zakrystii do dnia 21 marca. Jest to związane z załatwianiem powrotnego transportu. Informacje szczegółowe na plakatach w gablotach i na parafialnej www. 
 19. Dziękujemy za regularnie składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na utrzymanie naszej parafii oraz na sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! 
 20. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Oprócz kolejnych nr „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” w sprzedaży jest numer specjalny: „Gość Extra”, w całości poświęcony osobie św. Józefa. WYdawnictwo ma 98 stron i kosztuje: 9 zł. W sprzedaży dostępne będzie jeszcze przez dwie niedziel. 
 21. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Teresę Ozimek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci… 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

III Niedziela Wielkiego Postu 
7 marca 2021 roku

 1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
 2. Biuro parafialne otwarte jest w środę w godzinach popołudniowych (16:30-17:30) oraz w soboty w godzinach porannych (9:00-10:00). 
 3. W ramach zbiórki: „Ad Gentes” na cele misyjne, złożona została kwota: 1.570,07 zł oraz 1 euro. Serdeczne Bóg zapłać! 
 4. Rodziców, którzy planują chrzest dziecka do końca kwietnia, zapraszamy na spotkanie we wtorek 9 marca. Rozpoczęcie o godz. godz. 17:00 w salce pod kaplicą sióstr. 
 5. Kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i ze szkół ponadpodstawowych, ks. Michał zaprasza na Mszę św. we wtorek o godz. 18:00. 
 6. Próba scholi MIRIAM w środę od 16.30 do 17.30. Schola spotyka się w kaplicy domu parafialnego. Zapraszamy dzieci, młodzież i Rodziców. Dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w spotkaniach za zgodą i na odpowiedzialność Rodziców. 
 7. Zbiórka ministrantów w środę o godz. 17:00 w salce pod kaplicą sióstr. 
 8. Wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowanie śpiewów na Triduum Paschalne, zapraszamy na spotkanie w kościele w środę po wieczornej Mszy św. 
 9. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi od godz. 17 do 18. 
 10. Spotkanie formacyjne lektorów w piątek. Rozpoczęcie wieczorną Mszą św. o godz. 18:00. 
 11. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w okresie Wielkiego Postu. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17:15, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:15. 
 12. Na prośbę papieża Franciszka, włączamy się w doroczną inicjatywę wielkopostną: „24 godziny dla Pana”. W piątek 12 III o godz. 19:00 w kaplicy domu parafialnego, rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i trwać będzie do soboty, do godz. 17:50. Nie będzie zatem w piątek, adoracji od godz. 15. Całodobowa modlitwa jest doskonałą okazją, aby każdy i każda z nas trwał choćby przez chwilę w modlitwie serca przed Tym, który przebacza nam wszystkie nasze grzechy. W piątek modlitwa będzie animowana od godz. 21 do północy, w tym czasie będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi. W sobotę o godz. 12:00 Anioł Pański różaniec; o 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi w tym dniu od godz. 15:00 do 17:50. 
 13. W sklepiku dostępne są paschaliki, czyli świece Caritas na stół wielkanocny. Duże w cenie 12 zł, a małe po 6 zł. Dochód przeznaczony jest na wsparcie osób przebywających ZOLach prowadzonych przez Caritas DL w Legnicy i w Jeleniej Górze, których nie stać na opłacenie pobytu w tych placówkach. 
 14. W naszej parafii organizujemy pomoc w rozliczeniu PIT. za rok 2020. Kto chce wesprzeć 1 % działalność charytatywną Parafii lub szkolnictwo katolickie, może uzyskać bezpłatną pomoc w biurze parafialnym w soboty w godz. 10:00-11:00. Przekazując 1% pdof w zeznaniu podatkowym PIT 37,  PIT 36 należy podać KRS 0000221535 (Caritas Diecezji Legnickiej) oraz cel szczegółowy: Parafia pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplicach. Należy też mieć ze sobą PIT z roku poprzedniego. 
 15. 26 marca br. planujemy zorganizować nocną drogę krzyżową na wzgórze Grodna. Osoby zainteresowane wzięciem udziału proszone są o zapisanie się na listę w sklepiku lub w zakrystii do dnia 21 marca. Jest to związane z załatwianiem powrotnego transportu. Informacje szczegółowe na plakatach w gablotach i na parafialnej www. 
 16. Dziękujemy za regularnie składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na utrzymanie naszej parafii oraz na sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! 
 17. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” jako dodatek Nowenna do św. Józefa. 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

II Niedziela Wielkiego Postu 
28 lutego 2021 roku

 1. W naszej parafii witamy ks. Michała Marszałka, nowego wikariusza. Ksiądz Michał pochodzi ze Zgorzelca, święcenia prezbiteratu przyjął 10 lat temu. Polecamy Go modlitwie, całej naszej Wspólnocie. 
 2. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
 3. Wznawiamy otwarcie biura parafialnego, choć w nieco zmienionym zakresie. Do dyspozycji petentów są dwa dni. Środa w godzinach popołudniowych od 16:30 do 17:30 oraz sobota w godzinach porannych od 9:00 do 10:00. 
 4. Zgodnie z ogłoszeniem dzisiaj po Mszach św., przeprowadzana jest zbiórka do puszek na cele misyjne: „Ad Gentes”. Za każdy dar serdecznie dziękujemy! 
 5. W liturgii Kościoła w czwartek przeżywamy święto św. Kazimierza królewicza. 
 6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi od godz. 17 do 18. W piątek o godz. 15:00 rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy. Po zakończeniu adoracji o godz. 17:15 droga krzyżowa. Wieczorna Msza św. bez zmian o godz. 18:00. Okazja do spowiedzi w tym dniu tj. w piątek, rano od 6:45 do 7:00, a popołudniu od 17:00 do 18:00. W sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 16:00, połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. Ksiądz Proboszcz chorych, będzie odwiedzał w piątek po godz. 11, a ks. Michał w sobotę po godz. 9:00. 
 7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w okresie Wielkiego Postu. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17:15, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:15. 
 8. Próba scholi MIRIAM w środę od 16.30 do 17.30. Schola spotyka się w kaplicy domu parafialnego. Zapraszamy dzieci, młodzież i Rodziców. Dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w spotkaniach za zgodą i na odpowiedzialność Rodziców. 
 9. Ministrantów młodszych i lektorów, zapraszamy na spotkanie w piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św. 
 10. W sklepiku dostępne są paschaliki, czyli świece Caritas na stół wielkanocny. Duże w cenie 12 zł, a małe po 6 zł. Dochód przeznaczony jest na wsparcie osób przebywających ZOLach prowadzonych przez Caritas DL w Legnicy i w Jeleniej Górze, których nie stać na opłacenie pobytu w tych placówkach. 
 11. Rodziców, którzy planują chrzest dziecka do końca kwietnia, zapraszamy na spotkanie we wtorek 9 marca o godz. 17:00. 
 12. Na parafialnej www zamieszczony zamieszczony został Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy. Zachęcamy, aby zapoznać się z jego treścią. 
 13. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na utrzymanie naszej parafii oraz na sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! 
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Dostępny jest kolejny nr bezpłatnego miesięcznika „Dobre nowiny”. 
 15. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Marka Skowrońskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci… 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

I Niedziela Wielkiego Postu 
21 lutego 2021 roku

 1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
 2. Biuro parafialne pozostaje zamknięte do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Sprawy pogrzebów załatwiane są jak zawsze bezzwłocznie.
 3. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. odbędzie się „Wieczór chwały”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy uwielbienia. 
 4. Odpowiadając na zachętę Biskupa Legnickiego z ub. tygodnia w naszej parafii trwamy na adoracji Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w każdy czwartek od godz. 17 do 18. Dodatkowo w okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 15:00, będziemy rozpoczynać adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 15:00, wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie adoracja w ciszy. Po zakończeniu adoracji o godz. 17:15 droga krzyżowa. Wieczorna Msza św. bez zmian o godz. 18:00. 
 5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych w okresie Wielkiego Postu. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17:15, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:15. Nabożeństwo Gorzkich Żali rozpoczniemy od przyszłej niedzieli. 
 6. Próba scholi MIRIAM w środę od 16.30 do 17.30. Schola spotyka się w kaplicy domu parafialnego. Zapraszamy dzieci, młodzież i Rodziców. Dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w spotkaniach za zgodą i na odpowiedzialność Rodziców. 
 7. Najbliższy piątek to kolejny 26. dzień miesiąca i nasze duchowe przygotowanie do uroczystości poświęcenia kościoła. Zapraszamy do udziału w wieczornej liturgii. 
 8. Od kilku już lat w II Niedzielę Wielkiego Postu, czyli za tydzień, po Mszach św. przeprowadzana jest zbiórka do puszek na cele misyjne: „Ad Gentes”. 
 9. Decyzją Biskupa Legnickiego ks. Krzysztof - wikariusz naszej parafii, skierowany został na  samodzielną placówkę. Od przyszłej niedzieli obejmie on parafię pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Kościelniku, w Dekanacie Leśna. Zapraszam w najbliższy czwartek na wieczorną Mszę św., podczas której podziękujemy Panu Bogu za posługę ks. Krzysztofa w naszej parafii. Będziemy mogli to uczynić także w sposób materialny, składając ofiary na tacę na „nową drogę życia”, nowego proboszcza. 
 10. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na utrzymanie naszej parafii oraz na sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! 
 11. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Alicję Jastrzębską oraz Marię Szczęśniak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

VI Niedziela Zwykła
14 lutego 2021 roku

 1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
 2. Biuro parafialne pozostaje zamknięte do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Sprawy pogrzebów załatwiane są jak zawsze bezzwłocznie.
 3. W najbliższą środę 17 II, rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem, celebrowane będą o godz. 9:00; 16:30 i 18:00. W tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje osoby od 14 roku życia, natomiast post ścisły, tzn. trzy posiłki w tym jeden do syta, obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia. Jak zawsze zachęca się także dzieci do praktykowania praktyk postnych. 
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 5. W piątek 19 II rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Potrwają one do niedzieli 21 lutego. Poprowadzi je ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak - biblista, wykładowca UPJPII, posługujący w Kolegiacie św. Anny w Krakowie. Na parafialnej stronie internetowej zamieszczona jest notatka biograficzna Rekolekcjonisty, a także szczegółowy program rekolekcji. Proszę zwrócić uwagę, że wieczorna Msza św. w sobotę, wyjątkowo nie będzie liturgią niedzielną.
  Rekolekcje rozpoczynamy w piątek Mszą św. o godz. 18:00. Tego też dnia odprawimy pierwsze w tym roku nabożeństwo „Drogi krzyżowej”. Poprzedzi je obrzęd erygowania czternastu stacji.
  W sobotę okazja do spowiedzi od godz. 8:30 do 9:00 i popołudniu od 17:00 do 18:00.
  W tym dniu dodatkowe dwie konferencje. O godz. 15:00 poświęcona tematyce biblijnej, a o godz. 20:00 tematyka rodzinna w nawiązaniu do Roku św. Józefa.
  W niedzielę rekolekcje zakończymy sumą o godz. 12:30.
  Ofiary składane na tacę w niedzielę, będą naszym podziękowaniem za posługę rekolekcyjną.
  Osobę ks. Rekolekcjonisty polecamy modlitwie całej naszej Parafii. 
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Temat wiodący w „Gościu Niedzielnym”, związany jest z wejściem w Wielki Post. Franciszek Kucharczak pisze, co jest prawdziwym celem Wielkiego Postu, czy popiół ma „właściwości zmiękczające Boga” i co ks. Wojciech Węgrzyniak - nasz rekolekcjonista - zapisał w testamencie. W „Niedzieli” temat przewodni dotyka sprawy uzależnienia od alkoholu, a to w związku z rozpoczynającym się dzisiaj  tygodniem modlitw o trzeźwość narodu. 
 7. W środę przypadają imieniny bpa Zbigniewa Kiernikowskiego. Solenizanta polecamy pamięci modlitewnej naszej Wspólnoty.  
 8. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. odbędzie się „Wieczór chwały”. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. z nauką rekolekcyjną w ciągu dnia, a wieczorem na modlitwę uwielbienia. 
 9. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na utrzymanie naszej parafii oraz na sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

V Niedziela Zwykła
7 lutego 2021 roku

 1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
 2. Biuro parafialne pozostaje zamknięte do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Sprawy pogrzebów załatwiane są jak zawsze bezzwłocznie.
 3. Dziękujemy osobom, które wraz z s. Bernadettą i ks. Krzysztofem zajęły się demontażem dekoracji bożonarodzeniowych. Serdeczne Bóg zapłać! 
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. W tym też dniu (11 lutego) obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Wieczorną Eucharystię ofiarujemy w intencji chorych z naszej Parafii, pamiętając szczególnie o osobach, które odwiedzamy z posługą sakramentalną z okazji I piątków miesiąca. W związku z trwającą epidemią, wyjątkowo w tym roku, nie będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Sakramentu tego udzielamy tylko indywidualnie osobom, które są w stanie ciężkim i proszą o to. 
 5. Dzisiaj tj. 7 II, zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z klas III. Spotkanie odbędzie się w kościele, po Mszy św. z godz. 11:00. 
 6. Wznawiamy próby scholi MIRIAM. Zapraszamy w środy od 16.30 do 17.30 do kaplicy domu parafialnego. Zapraszamy dzieci, młodzież i Rodziców. Dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w spotkaniach za zgodą i na odpowiedzialność Rodziców. 
 7. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na utrzymanie naszej parafii oraz na sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! 
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Temat wiodący w „Gościu Niedzielnym”, związany jest z tzw. terapią uporczywą, a wszystko w kontekście pytania: „Kto jest Panem życia?”. W „Niedzieli” możemy znaleźć między innymi życiorys zmarłego m-c temu bpa Adama Dyczkowskiego. 
 9. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Natalię Sajdak, Elżbietę Gliwną-Pawlak oraz Zofię Kędrę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci… 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

IV Niedziela Zwykła
31 stycznia 2021 roku

 1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
 2. Biuro parafialne pozostaje zamknięte do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Sprawy pogrzebów załatwiane są jak zawsze bezzwłocznie.
 3. Zakończyliśmy kolędowe spotkania z rodzinami naszej Parafii. Cieszymy się wszystkimi, którzy włączyli się we wspólną modlitwę. Dziękujemy też za złożone przy tej okazji ofiary na tacę oraz przelewy wpłacone na rachunek bankowy parafii. 
 4. We wtorek 2 lutego, w liturgii przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św., które będziemy celebrować o godz. 7:00; 9:00 i 18:00, poprzedzone będą obrzędem błogosławieństwa świec oraz procesją do ołtarza. W tym dniu ofiary składane na tacę przeznaczone są na zakony kontemplacyjne. 
 5. Dzień później, tj w środę, będziemy zajmować się demontażem dekoracji bożonarodzeniowych. Wszystkich, którzy zechcą włączyć się w pomoc zapraszamy do kościoła na godz. 9:00. 
 6. 3 lutego w środę na zakończenie Mszy św. wzywać będziemy wstawiennictwa św. Błażeja bpa i męczennika, którego orędownictwa przyzywamy w chorobach gardła. 
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 8. W pierwszy piątek miesiąca ks. Proboszcz będzie odwiedzał swoich chorych rozpoczynając od godz. 11, a ks. Krzysztof w sobotę od godz. 9:00. W sobotę Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16:00, połączona ze zmianą tajemnic. 
 9. W przyszłą niedzielę (7 II) zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z klas III. Spotkanie odbędzie się w kościele, po Mszy św. z godz. 11:00. 
 10. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na utrzymanie naszej parafii oraz na sprzątanie kościoła. Za zrozumienie niełatwej sytuacji serdeczne Bóg zapłać!
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Jest też nowy numer bezpłatnego miesięcznika: „Dobre nowiny”. 
 12. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Helenę Łapińską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

III Niedziela Zwykła - 24 stycznia 2021 roku
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz Niedziela Słowa Bożego

 1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
 2. Biuro parafialne pozostaje zamknięte do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Sprawy pogrzebów załatwiane są jak zawsze bezzwłocznie.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu do puszek, na rzecz osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Uzbierana kwota to: 1.739,51 zł i 20 pensów. 
 4. Taca inwestycyjna z ub. niedzieli wyniosła: 2.524,32 zł. Do pokrycia kosztów prac związanych z uporządkowaniem int. CO, pozostało niepełne 10.000 zł Za każdy datek przeznaczony na ten cel, serdecznie dziękujemy. 
 5. W poniedziałek 25 I przeżywamy święto nawrócenia św. Pawła. 
 6. Najbliższy wtorek to kolejny 26. dzień miesiąca i nasze duchowe przygotowanie do uroczystości poświęcenia kościoła. Zapraszamy do udziału w wieczornej liturgii. 
 7. Kontynuujemy modlitwę w intencji rodzin naszej Parafii.
  W poniedziałek 25 stycznia, zapraszamy rodziny mieszkające przy ul. Daniłowskiego, Lelewela, Sieroszewskiego, Zielonej.
  We wtorek 26 stycznia, rodziny zamieszkałe przy ul. Berenta, Błękitnej, Mochnackiego, Nad Stawami, PCK, Sołtysiej, Spacerowej, Struga, Wróblewskiego.
  W środę 27 stycznia, rodziny zamieszkałe przy ul. Cinciały, Diamentowej, Granicznej, Granitowej, Hirszfelda, Izerskiej, Junaków, Kamiennej, Kasprzaka, Koralowej, Krośnieńskiej, Leśnej, Łabskiej.
  W piątek 29 stycznia, rodziny zamieszkałe przy ul. Malinnik, Michejdy, Mochnackiego, Pionierskiej, Pogodnej, Poprzecznej, Promiennej, Przesmyckiego, Radosnej, Rubinowej, Rudawskiej, Sielskiej, Słonecznej, Sokoliki, Strzeleckiej, Szrenickiej, Szafirowej, Szmaragdowej, Śnieżnej, Tęczowej, Turkusowej, Widok.
  Program spotkania:
  godz. 18:00          -     katecheza eucharystyczna;
  ok. godz. 18:15    -    Msza św. w intencji rodzin połączona z błogosławieństwem wody do pokropienia domów;
              -    zakończenie krótką adoracją i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  Ofiary składane w kolejne dni na tacę, jak to ma miejsce zwyczajowo podczas wizyty duszpasterskiej, przeznaczone są na cele diecezjalne i parafialne. Grafik z kolejnością ulic umieszczony jest na parafialnej www i w gablotach przy kościele. 
 8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 9. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Jana Nowaka, Ewę Moskaluk, Cyryla Łojka, Wojciecha Ciupka oraz Tadeusza Sosnowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci… 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

II Niedziela Zwykła Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
17 stycznia 2021 roku

 1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
 2. Biuro parafialne pozostaje zamknięte do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Sprawy pogrzebów załatwiane są jak zawsze bezzwłocznie.
 3. Po Mszach św. odbędzie się dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji (29.12.2020 r.). Za każdy gest wsparcia, serdeczne Bóg zapłać! 
 4. Zapraszamy dzisiaj wieczorem (niedziela 17 I) na wspólne kolędowanie - uwielbienie Boga. Rozpoczynamy po wieczornej Eucharystii. Kolędowanie muzycznie animować będzie Diakonia muzyczna Odnowy w Duchu Świętym. 
 5. Informujemy, że Wspólnota Żywego Różańca zamówiła Mszę św. w intencji ks. Proboszcza z racji przypadających we wtorek imienin. Każdego kto dobrze życzy proboszczowi i chce przełożyć to na język modlitwy, zapraszamy na Eucharystię we wtorek o godz. 18:00. W tym tygodniu swoje patronalne święto przeżywa także s. Agnieszka. Zapraszamy na Mszę św. w intencji s. Przełożonej w czwartek 21 stycznia o godz. 7:00. 
 6. W tym tygodniu rozpoczynamy modlitwę w intencji rodzin naszej Parafii.
  W środę 20 stycznia, zapraszamy rodziny mieszkające przy ul. Dwudziestolecia.
  W czwartek 21 stycznia, rodziny zamieszkałe przy ul. Wolności, Wigury, Zacisznej, Żwirki.
  W piątek 22 stycznia, rodziny zamieszkałe przy ul. Barlickiego, Bohaterów Września, Podgórzyńskiej.
  Program spotkania:
  godz. 18:00          -     katecheza eucharystyczna;
  ok. godz. 18:15    -    Msza św. w intencji rodzin połączona z błogosławieństwem wody do pokropienia domów;
              -    zakończenie krótką adoracją i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  Ofiary składane w kolejne dni na tacę, jak to ma miejsce zwyczajowo podczas wizyty duszpasterskiej, przeznaczone są na cele diecezjalne i parafialne. Grafik z kolejnością ulic umieszczony jest na parafialnej www i w gablotach przy kościele. Z rodzinami, które zaprosiły duszpasterzy do swoich domów i mieszkań w tym tygodniu skontaktuje się jeden z księży i ustali dogodny termin wizyty duszpasterskiej. 
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 8. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Ryszarda Krętkowskiego, Pawła Radtke oraz Zuzannę Celej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci… 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

Niedziela: Święto Chrztu Pańskiego
10 stycznia 2021 roku

 1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
 2. Biuro parafialne pozostaje zamknięte do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Sprawy pogrzebów załatwiane są jak zawsze bezzwłocznie.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim czasie podczas zbiórek do puszek. Na rzecz Gwardii Matki Bożej, była to kwota: 898,65 zł i 1 euro; na rzecz Szkoły Katolickiej: 1.598,05 zł. Na misje z 6 stycznia przekazane zostało: 1.485,80 zł. Bóg zapłać! 
 4. W przyszłą niedzielę (17 stycznia) po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji (29.12.2020 r.). Treść komunikatu - prośby Wikariusza Generalnego Biskupa Legnickiego, można przeczytać na parafialnej stronie www oraz w gablotach. 
 5. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Znajdzie on swoje dopełnienie w święcie Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Dlatego zgodnie z tradycją do tego czasu w naszych świątyniach i domach zachowujemy wystrój bożonarodzeniowy, choć w samej liturgii już mniej będzie kolęd, pieśni mówiących nam o Bożym Narodzeniu. W niedzielę 17 I po Mszy św. wieczornej, będzie okazja do wspólnego kolędowania - uwielbienia Boga. Kolędowanie muzycznie animować będzie Diakonia muzyczna Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy! 
 6. Przypominamy, że tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, zwanej „kolędą” przeżywaną w domach u wszystkich parafian w tym roku nie będzie. Jesteśmy gotowi odwiedzić te rodziny, które wyraźnie wyrażą taką wolę i zaproszą duszpasterzy do swoich domów i mieszkań. W tym celu należy podać na kartce nazwisko rodziny, dokładny adres i nr telefonu do kontaktu. Kartkę można wrzucić na tacę, dostarczyć do zakrystii, a najlepiej uczynić to drogą mailową ( parafiapck@gmail.com ), do 17 stycznia włącznie. Osobną formułą modlitwy za rodziny, będą Msze św. w intencji rodzin mieszkających przy poszczególnych ulicach naszej Parafii. Zapraszamy Was na te Msze św. już po zakończeniu kwarantanny narodowej, czyli od 18 stycznia br. Grafik z kolejnością ulic umieszczony jest na parafialnej www i w gablotach. 
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 8. Informujemy, że w domu parafialnym przeprowadzone zostały prace związane z modernizacją i uporządkowaniem węzła cieplnego. Koszt całościowy wyniósł ponad 25 tys. zł. Dzięki wykonanym działaniom od 11 grudnia ubr. ogrzewany jest kościół wraz z zakrystią. Korzystamy z komputerowego sterowania, zachowując w dni powszednie temp. min., a na niedziele jest ona nieco podwyższana. Cały czas obserwujemy system, a zwłaszcza licznik wskazujący zużycie ciepła. Wszystkim tym, którzy doceniają w sposób wymierny to, że mamy ogrzewany kościół, wyrażamy słowa podziękowania. Prosimy też, aby zwracać uwagę na zamykanie drzwi w przedsionkach. Prosimy pamiętać, że klamkę należy docisnąć do końca i dopiero wówczas ciągnąć drzwi do siebie. Prosimy też, aby pomóc osobom starszym, które mogą mieć z tym problem. Przyszła niedziela to 3. niedziela m-ca. Taca inwestycyjna przeznaczona będzie na spłatę zobowiązania za wykonane prace. 
 9. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Irenę Wiśniewską, Henrykę Kajkę, Halinę Sotomską, Cecylię Szlachetkę-Różanowską, Bogdana Zagackiego oraz Krystynę Żaczkowską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci… 

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz

II Niedziela po uroczystości Narodzenia Pańskiego   
3 stycznia 2021 roku

 1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
 2. Biuro parafialne pozostaje zamknięte do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Sprawy pogrzebów załatwiane są jak zawsze bezzwłocznie.
 3. W środę 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Na zakończenie liturgii pobłogosławione będą kadzidło i kreda do oznaczenia drzwi naszych domów. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na dekoracje kwiatowe do naszej świątyni. Ofiary składane na tacę 6 stycznia, przeznaczone są na cele misyjne Kościoła katolickiego. 
 4. Od kilku już lat w tym dniu odbywał się Karkonoski Orszak Trzech Króli. Z oczywistych względów nie jest to możliwe w tym roku. Tegoż też dnia tradycyjnie już katolicy naszego miasta i regionu, podczas kwesty do puszek wspierają działalność szkoły katolickiej w Jeleniej Górze. Każdemu kto zechce darem serca wesprzeć szkolnictwo katolickie z góry wyrażamy serdeczne podziękowanie. 
 5. Informujemy, że tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, zwanej „kolędą” przeżywaną w domach u wszystkich parafian w tym roku nie będzie. Jesteśmy gotowi odwiedzić te rodziny, które wyraźnie wyrażą taką wolę i zaproszą duszpasterzy do swoich domów i mieszkań. W tym celu należy podać na kartce nazwisko rodziny, dokładny adres i nr telefonu do kontaktu. Kartkę będzie można wrzucić na tacę, dostarczyć do zakrystii, a najlepiej uczynić to drogą mailową ( parafiapck@gmail.com ), do 17 stycznia włącznie.
  Osobną formułą modlitwy za rodziny, będą Msze św. w intencji rodzin mieszkających przy poszczególnych ulicach naszej Parafii. Zapraszamy Was na te Msze św. już po zakończeniu kwarantanny narodowej, czyli od 18 stycznia br. Grafik z kolejnością ulic pojawi się za tydzień. 
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 7. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Janinę Obszańską, Wojciecha Riedlera, Wiesławę Chruszcz, Czesławę Aumüller oraz pana Wiesława Turka, który przez kilkanaście ostatnich lat troszczył się o kościół i dom parafialny jako nasz konserwator. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci… 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

   Niedziela w oktawie uroczystości Narodzenia Pańskiego - Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa   
  27 grudnia 2020 roku

  1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
  2. Biuro parafialne pozostaje zamknięte do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Sprawy pogrzebów załatwiane są jak zawsze bezzwłocznie. 
  3. W trwającej oktawie uroczystości Narodzenia Pańskiego, w liturgii przeżywamy: w poniedziałek (28 XII) święto Świętych Młodzianków; w piątek (1 I) uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W nowy rok Msze św. o godz. 9:00; 11:00; 12:30 i 18:00. Dzień wcześniej we wspomnienie św. Sylwestra papieża, zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy; o godz. 16:00 modlitwa różańcowa; o godz. 16:30 nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne na zakończenie roku połączone ze śpiewem suplikacji; o godz. 17:00 Msza św. już z uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki, połączona ze sprawozdaniem duszpasterskim i gospodarczym proboszcza. W piątek z racji uroczystości nie obwiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tenże piątek jest zarazem I. piątkiem miesiąca. Okazja do spowiedzi podczas Mszy św. 
  4. W sobotę 2 stycznia, z racji I soboty miesiąca, dodatkowa Eucharystia o godz. 16:00, połączona ze zmianą tajemnic i modlitwą różańcową. 
  5. W przyszłą niedzielę (3 I), członkowie Gwardii Matki Bożej, po Mszach św. będą rozprowadzać kalendarzyki na nowy rok. Za każdy datek złożony przy tej okazji na rzecz Gwardii, składamy z góry serdeczne: Bóg zapłać! 
  6. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii.
  7. Osoby, które korzystają z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. zachęcamy, aby łączyły się z naszą Wspólnotą poprzez transmisję internetową, korzystając ze strony internetowej Parafii. Sygnał jest nadawany 24/24. Gdy włączone są mikrofony, transmitowany jest także dźwięk. 
  8. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny” są z dodatkami i są to numery podwójne, tj. świąteczno-noworoczne (cena 10 zł/egz.).

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz

  Uroczystość Narodzenia Pańskiego 
  25 grudnia 2020 roku

  1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
  2. 25 XII w pierwszy dzień świąt, Msze św. o godz.: 9:00; 11:00; 12:30 i 18:00.
   W sobotę 26 XII, w drugi dzień świąt, Msze św. o godz.: 7:00; 9:00; 11:00; 12:30. Ofiarami składanymi w tym dniu na tacę, wspieramy uczelnie katolickie.
   Sobotnia Msza św. wieczorna o godz. 18:00, celebrowana będzie wg formularza Niedzieli Świętej Rodziny.
   W niedzielę 27 XII Msze św. jak zawsze o godz. 7:00; 9:00; 11:00; 12:30 i 18:00. Suma o godz. 12:30 połączona będzie z obrzędem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
  3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować naszą świątynię na święta. Dziękuję ks. Krzysztofowi oraz pani Monice i Halinie za przygotowanie tradycyjnej bożonarodzeniowej szopki. Dziękujemy Firmie: „Szkółka roślin” z Dziwiszowa, jej właścicielowi, który nieodpłatnie podarował nam choinki. Dziękuję osobom, które pomogły osadzić i udekorować choinki. Dziękuję całej ekipie na czele której stoi s. Bernadetta. Dziękuję pani Janinie, Elżbiecie i Joannie oraz panom: Edwardowi, Andrzejowi, Arturowi i Januszowi.  
  4. Przy okazji świąt, gdy powoli kończy się cały rok, dziękuję panu Janowi za utrzymanie czystości w naszym kościele. Przy tej okazji pragnę również podziękować tym rodzinom, które przez ofiary na sprzątanie, włączają się w odpowiedzialność za naszą wspólnotę. Przypomnę, że zgodnie z ustaleniami podjętymi z Radą Parafialną to 1 zł na tydzień, a więc w skali roku to suma: 52 zł. W roku bieżącym 151 rodzin dokonało wpłat na ten cel (jest to: 70 wpłat gotówką i 81 na rachunek bankowy parafii). Za zrozumienie i troskę jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać! 
  5. Osoby, które korzystają z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. zachęcamy, aby łączyły się z naszą Wspólnotą poprzez transmisję internetową, korzystając ze strony internetowej Parafii. Sygnał jest nadawany 24/24. Gdy włączone są mikrofony, transmitowany jest także dźwięk. 
  6. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
  7. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny” są z dodatkami i są to numery podwójne, tj. świąteczno-noworoczne (cena 10 zł/egz.). 
  8. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, życzeniami tymi obejmujemy także osoby, które łączą się z nami w transmisji internetowej, życzymy Bożego pokoju, radości w przeżywaniu i dzieleniu się tajemnicą obecności Boga w naszym życiu.
   Podnieś rękę, boże Dziecię Błogosław ojczyznę miłą.
   W dobrych radach, w dobrym bycie wspieraj jej siłę Swą siłą.
   Dom nasz i majętność całą i wszystkie wioski z miastami.
   A Słowo Ciałem się stało  i mieszkało między nami.

   ks. dr Mariusz Majewski 
   proboszcz

  IV Niedziela Adwentu
  20 grudnia 2020 roku

  1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
  2. Biuro parafialne pozostaje zamknięte do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Sprawy pogrzebów załatwiane są jak zawsze bezwłocznie. 
  3. Roraty w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18:00. W tych dniach 21, 22 i 23 XII, będziemy posługiwać w konfesjonale od godz. 17:30 do 18:00. 
  4. W niedzielę (20 XII) zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z klas III. Spotkanie odbędzie się w kościele, po Mszy św. z godz. 11:00. Tych rodziców, którzy nie zdążyli przekazać s. Agnieszce deklaracji - zgłoszenia dziecka, prosimy o zabranie ich ze sobą na spotkanie. 
  5. Opłatki wigilijne można otrzymać po Mszach niedzielnych pod chórem, a w dni powszednie w zakrystii. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary, które przeznaczamy na uporządkowanie instalacji CO w domu parafialnym oraz automatyzację ogrzewania kościoła. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać! 
  6. Ministranci i lektorzy przygotowali sianko na stół wigilijny. Można je nabyć po Mszach św. pod chórem. Za każdą ofiarę przekazaną na fundusz Służby Liturgicznej dziękujemy! 
  7. Serdeczne Bóg zapłać, za ofiary złożone tydzień temu w ramach akcji: „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Zebrana kwota to: 1.269,37 zł. 
  8. Osoby, które mogą i zechcą pomóc w strojeniu kościoła, zapraszamy w poniedziałek (21 XII) o godz. 9:00. 
  9. Pierwsza Msza św. Uroczystości Narodzenia Pańskiego, czyli Pasterka, celebrowana będzie 24 XII o godz. 22:00. Ofiary składane na tacę, na Pasterce, przeznaczone są na „Fundusz Ochrony Życia”, prowadzony przez diecezjalną Caritas.
   W piątek 25 XII, w pierwszy dzień świąt, Msze św. o godz.: 9:00; 11:00; 12:30 i 18:00.
   W sobotę 26 XII, w drugi dzień świąt, Msze św. o godz.: 7:00; 9:00; 11:00; 12:30. Wieczorna Eucharystia o godz. 18:00, celebrowana będzie wg formularza Niedzieli Świętej Rodziny.
   W niedzielę 27 XII Msze św. jak zawsze o godz. 7:00; 9:00; 11:00; 12:30 i 18:00. Suma o godz. 12:30 połączona będzie z obrzędem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
  10. Na naszej stronie www zamieszczony został apel Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze, dot. spraw bezpieczeństwa w okresie świąteczno-noworocznym. Zachęcamy do zapoznania się z nim. 
  11. Osoby, które korzystają z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. zachęcamy, aby łączyły się z naszą Wspólnotą poprzez transmisję internetową, korzystając ze strony internetowej Parafii. Sygnał jest nadawany 24/24. Gdy włączone są mikrofony, transmitowany jest także dźwięk. 
  12. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na utrzymanie naszej parafii oraz na sprzątanie kościoła. Za zrozumienie niełatwej sytuacji serdeczne Bóg zapłać!
  13. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Irenę Pająk, Hannę Pierzchałę i Barbarę Dygoń. W naszą modlitwę włączmy także śp. ks. Jana Łazaryszczaka. Dzisiaj bowiem przypada 13. rocznica jego śmierci. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci… 

   ks. dr Mariusz Majewski 
   proboszcz

  III Niedziela Adwentu - Gaudete 
  13 grudnia  2020 roku

  1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
  2. Biuro parafialne pozostaje zamknięte do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Sprawy pogrzebów załatwiane są jak zawsze bezwłocznie. 
  3. Roraty w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:00. 
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z okazją do spowiedzi. 
  5. W czwartek na Mszy św. o godz. 18:00, będziemy modlić się w intencji Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Jest to tzw. „Msza św. przechodnia”, bowiem 17. dnia każdego miesiąca w kolejnych kołach terenowych Towarzystwa, podejmowana jest modlitwa w intencji ludzi dobrej woli, którzy na różne sposoby pomagają bezdomnym. 
  6. W sobotę 19 XII możemy odwiedzić z przedświąteczną posługą sakramentalną osoby starsze. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii, mailowo lub telefonicznie. 
  7. W przyszłą niedzielę (20 XII) zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z klas III. Spotkanie odbędzie się w kościele, po Mszy św. z godz. 11:00. Tych rodziców, którzy nie zdążyli przekazać s. Agnieszce deklaracji - zgłoszenia dziecka, prosimy o zabranie ich ze sobą na spotkanie. 
  8. Pod chórem wyłożone są kalendarze przygotowane przez WSD w Legnicy. Kalendarze są za dobrowolną ofiarę, poprzez którą wspieramy formację naszych kleryków. 
  9. Opłatki wigilijne można otrzymać po Mszach niedzielnych pod chórem, a w dni powszednie w zakrystii. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary, które przeznaczamy na uporządkowanie instalacji CO w domu parafialnym oraz automatyzację ogrzewania kościoła (w Aktualnościach znajduje się dokumentacja; między innymi zdjęcia wykonane kamerą termowizyjną). Za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać! 
  10. Podczas zbiórki w ubiegłą niedzielę, Akcja Katolicka zebrała: 1.332,07 zł. Za zebrane pieniądze i dary w postaci odzieży, przygotowała i wysłała dla Polonii w Rumunii trzy paczki świąteczne o łącznej wadze 90 kg. Serdecznie dziękujemy osobom, które złożyły dary w różnej formie. Szczególne podziękowania dla pracowników „cieplickiego ryneczka”, którzy przekazali pewną część darów. Wszystkim darczyńcom, składamy serdeczne Bóg zapłać! Na stronie internetowej naszej parafii, znajdziemy relację ze zbiórki odzieży.
  11. Zgodnie z zapowiedzią po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek w ramach dorocznej akcji: „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. 
  12. Na naszej stronie www, znajdziemy podpowiedź, jak zachęcić Radnych Miasta Jeleniej Góry, aby poparli inicjatywę naszej Parafii, związaną z nadaniem imienia; „Księdza Prałata Józefa Steca” dla ronda u styku ulic: Wolności, Cervi, Podgórzyńskiej i XX-lecia. 
  13. Osoby, które korzystają z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. zachęcamy, aby łączyły się z naszą Wspólnotą poprzez transmisję internetową, korzystając ze strony internetowej Parafii. Sygnał jest nadawany 24/24. Gdy włączone są mikrofony, transmitowany jest także dźwięk. 
  14. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na utrzymanie naszej parafii oraz na sprzątanie kościoła. Za zrozumienie niełatwej sytuacji serdeczne Bóg zapłać!
  15. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Bolesława Półtoraka i Czesławę Cejmer. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci… 
  16. ks. dr Mariusz Majewski 
   proboszcz 

  II Niedziela Adwentu
  6 grudnia  2020 roku

  1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
  2. Biuro parafialne pozostaje zamknięte do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Sprawy pogrzebów załatwiane są jak zawsze bezwłocznie. 
  3. Program wizytacji kanonicznej (niedziela 6 XII):
   => godz.: 15:00 - modlitwa za naszych bliskich zmarłych i zmarłych księży na cmentarzu przy ul. Krośnieńskiej;
   => 15:30 wizytacja kancelarii;
   => 16:00 - rozmowy z księżmi;
   => 17:00 - spotkanie z Radą Parafialną w kaplicy domu parafialnego;
   => 18:00 - Msza św. poprzedzona powitaniem kanonicznym i sprawozdaniem proboszcza. 
  4. Pamięci modlitewnej wszystkich naszych Parafian polecamy ks. Jana Klinkowskiego - naszego rekolekcjonistę i zapraszamy do udziału w rekolekcjach adwentowych.
   Plan rekolekcji:
   Niedziela 6 XII: Msze św. o godz. 7:00; 9:00; 11:00; 12:30.
   Poniedziałek 7 XII: Msze św. o godz. 9:00 i 18:00.
   Wtorek 8 XII w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny: Msze św. o godz. 9:00; 12:00 i 18:00 (w poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 7:00).
   We wtorek okazja do spowiedzi na pół godz. przed liturgią: od: 8:30; 11:30; 17:30. Ofiary składane na tacę we wtorek, będą naszym podziękowaniem dla ks. Rekolekcjonisty. 
  5. Ostatnie spotkanie przygotowujące do zawierzenia Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi, odbędzie się w poniedziałek 7 XII po wieczornej Mszy św. Spotkanie to będzie miało formę nabożeństwa Drogi krzyżowej. 
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z okazją do spowiedzi. 
  7. Roraty w tym tygodniu w środę, czwartek i piątek o godz. 18:00. 
  8. Pod chórem wyłożone są kalendarze przygotowane przez WSD w Legnicy. Kalendarze są za dobrowolną ofiarę, poprzez którą wspieramy formację naszych kleryków. 
  9. Opłatki wigilijne można otrzymać po Mszach niedzielnych pod chórem w dni powszednie w zakrystii. Prosimy o pomoc w rozprowadzaniu opłatków członków: Rady Parafialnej i grup parafialnych. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą między innymi na uporządkowanie instalacji CO w domu parafialnym. Prace jeszcze się nie zakończyły. Obecnie podejmujemy starania, aby automatyzować np ogrzewanie kościoła, aby mogło ono działać w sposób ciągły, nie powodując dużych strat na przesyle ciepła, a dostosowanym do potrzeb i temperatury zewnętrznej. Prosimy o jeszcze trochę cierpliwości.  Za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać! 
  10. Zgodnie z zapowiedzią Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, będzie dzisiaj kwestował na rzecz wsparcia finansowego dla Polonii w Rumunii. Część z otrzymanych środków przekazana zostanie także na wsparcie seniorów z naszej Wspólnoty. 
  11. Także dzisiaj w ramach kiermaszu adwentowego, uczniowie i rodzice szkoły katolickiej, będą rozprowadzać stroiki, ozdoby świąteczne oraz ciasta na św. Mikołaja. 
  12. Sympatycy WOJOWNIKÓW MARYI zapraszają wszystkich mężczyzn, którzy chcą się formować w duchu Maryjnym, na kolejne MĘSKIE SPOTKANIE, które odbędzie się 11 XII br. w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Cieplicach. Spotkanie rozpocznie się po Eucharystii o godz. 19:45.
  13. W przyszłą niedzielę po Mszach św. darem serca, będziemy modli wesprzeć doroczną akcję: „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. 
  14. Osoby, które korzystają z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. zachęcamy, aby łączyły się z naszą Wspólnotą poprzez transmisję internetową, korzystając ze strony internetowej Parafii. Sygnał jest nadawany 24/24. Gdy włączone są mikrofony, transmitowany jest także dźwięk. 
  15. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na utrzymanie naszej parafii oraz na sprzątanie kościoła. Za zrozumienie niełatwej sytuacji serdeczne Bóg zapłać!
  16. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Franciszkę Obuch, Mieczysława Tusińskiego, Henryka Andruszkiewicza i Bogdana Cichockiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci…  

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz 

  I Niedziela Adwentu
  29 listopada 2020 roku

  1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
  2. Biuro parafialne pozostaje zamknięte do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Sprawy pogrzebów załatwiane są jak zawsze bezwłocznie. 
  3. Kolejne spotkanie przygotowujące do zawierzenia Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi odbędzie się w poniedziałek po wieczornej Mszy św. W ramach tego spotkania zostanie odprawione nabożeństwo uniżenia, na które zapraszamy wszystkich pragnących praktykować taki rodzaj modlitwy. Modlitwę poprowadzi ks. Łukasz Frątczak. 
  4. Pierwsze spotkanie przygotowujące rodziców do chrztu dziecka, odbędzie się w czwartek 3 XII o godz. 17:00 w sali pod kaplicą sióstr (wejście obok wejścia na plebanię). Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy chrzest planują do końca lutego.  
  5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z okazją do spowiedzi. 
  6. W czwartek 3 XII przypada 1. rocznica śmierci ks. Józefa Steca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz. 18:00. Liturgii przewodniczyć będzie ks. Bogdan Żygadło - dziekan naszego Dekanatu. W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w fundację pomnika na grobie zmarłego Proboszcza. Całościowy koszt wyniósł 39,5 tys. zł. Ze zbiórki do puszek, wpłat na listę w sklepiku, ofiar od grup parafialnych, ofiar wpłacanych na rachunek bankowy parafii, także od rodziny ks. Prałata, udało się nam pozyskać prawie 28 tys. zł. Brakująca kwota uzupełniona została z wpłat dokonanych na rachunek Stowarzyszenia Święta Matki. Jako proboszcz dziękuję za ofiary, projektantom dziękuję za propozycje projektów dodam, że Rada Parafialna wybrała propozycję pana Włodzimierza Wilczewskiego, ale szczególnie chcę podziękować panu Zbigniewowi Ładzińskiemu za całościowe działania koordynujące, za poświęcony czas, a także za dodatkowy wkład finansowy i materiałowy. Informuję, że pomnik zostanie uroczyście poświęcony w przyszłą niedzielę (6 XII). Zapraszam już dzisiaj na godz. 15:00, na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Poświęcenia dokona Biskup Legnicki, który od spotkania przy grobie pierwszego Proboszcza naszej Parafii, rozpocznie u nas wizytację kanoniczną. 
  7. Program wizytacji: 15:00 - modlitwa za naszych bliskich zmarłych i zmarłych księży na cmentarzu przy ul. Krośnieńskiej; 15:30 wizytacja kancelarii; 16:00 - rozmowy z księżmi; 17:00 - spotkanie z Radą Parafialną w kaplicy domu parafialnego; 18:00 - Msza św. poprzedzona powitaniem kanonicznym i sprawozdaniem proboszcza. Zapraszamy na spotkanie z Pasterzem naszej Diecezji. 
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej wspólnocie doroczne rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. dr hab. Jan Klinkowski z Legnicy, wykładowca teologii biblijnej na PWT we Wrocławiu, diecezjalny asystent Akcji Katolickiej DL.  
  9. W tym tygodniu przypada I piątek m-ca. Okazja do spowiedzi rano: 6:45-7:00 i wieczorem od 17:00. W związku z trwającą pandemią nie będzie odwiedzin u osób chorych i starszych. Na wyraźne życzenie i prośbę zainteresowanych, uczynimy to przed świętami. 
  10. W sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 16:00, połączona ze zmianą tajemnic różańcowych. 
  11. Rozpoczynając Adwent zapraszamy na Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu, zwane roratami. Takie Msze, będziemy sprawować w tym roku w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18:00. 
  12. Pod chórem wyłożone są kalendarze przygotowane przez WSD w Legnicy. Kalendarze są za dobrowolną ofiarę, poprzez którą wspieramy formację naszych kleryków. 
  13. W sklepiku są już do nabycia świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Duże w cenie: 15 zł, małe: 6 zł. 
  14. Od dzisiaj dostępne są już opłatki wigilijne. Przypominamy, że nie będą one roznoszone po domach, ale będzie można je otrzymać po Mszach niedzielnych pod chórem w dni powszednie w zakrystii. Prosimy o pomoc w rozprowadzaniu opłatków zwłaszcza członków: Rady Parafialnej i grup parafialnych. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą między innymi na uporządkowanie instalacji CO w domu parafialnym. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać! 
  15. W ubiegłą niedzielę podczas zbiórki: „Zostań z nami św. Mikołajem”, zebrano 1.160 zł. Serdeczne Bóg zapłać! 
  16. W przyszła niedzielę, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, będzie kwestował na rzecz wsparcia finansowego dla Polonii w Rumunii. Część z otrzymanych środków przekazana zostanie także na wsparcie seniorów z naszej Wspólnoty. Przypominamy, że do 6 XII trwa zbiórka nowej odzieży zimowej dla Polonii Rumuńskiej.
  17. Także w przyszłą niedzielę w ramach kiermaszu adwentowego, uczniowie i rodzice szkoły katolickiej, będą rozprowadzać stroiki, ozdoby świąteczne oraz ciasta na św. Mikołaja. 
  18. Osoby, które korzystają z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. zachęcamy, aby łączyły się z naszą Wspólnotą poprzez transmisję internetową, korzystając ze strony internetowej Parafii. Sygnał jest nadawany 24/24. Gdy włączone są mikrofony, transmitowany jest także dźwięk. 
  19. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na utrzymanie naszej parafii oraz na sprzątanie kościoła. Za zrozumienie niełatwej sytuacji serdeczne Bóg zapłać!
  20. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Zdzisława Niemczaka i Kazimierza Adamskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci… 
   ks. dr Mariusz Majewski 
   proboszcz

   Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 
   22 listopada 2020 roku

  1.  Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
  2. Biuro parafialne pozostaje zamknięte do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Sprawy pogrzebów załatwiane są jak zawsze bezwłocznie. 
  3. Dziękujemy za wspólną modlitwę w dniu odpustu parafialnego w ubiegły poniedziałek
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z okazją do spowiedzi. 
  5. Przygotowania dla rodziców przed chrztem dziecka, rozpoczniemy 3 XII. 
  6. Trwa zbiórka odzieży zimowej dla Polonii Rumuńskiej. Odzież wyłącznie nową można przynosić jeszcze przez dwa tygodnie tj. do 6 grudnia.
  7. Pod chórem wyłożone są kalendarze przygotowane przez WSD w Legnicy. Kalendarze są za dobrowolną ofiarę, poprzez którą wspieramy formację naszych kleryków. 
  8. W sklepiku są już do nabycia świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Duże w cenie: 15 zł, małe: 6 zł. 
  9. Od przyszłej niedzieli, będą dostępne opłatki wigilijne. Nie będą one roznoszone po domach, ale będzie można je otrzymać po Mszach niedzielnych pod chórem. Prosimy o pomoc w rozprowadzaniu opłatków zwłaszcza członków: Rady Parafialnej i grup parafialnych. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą miedzy innymi na uporządkowanie instalacji CO w domu parafialnym. Przez ostatnie lata wymieniane były kolejne piece, systemy grzewcze, przechodząc ostatecznie do ogrzewania z ciepłowni miejskiej. Aby ogrzewanie było bardziej efektywne i oszczędne, musimy jeszcze uporządkować wszystko to co jest wokół węzła ciepła, z usunięciem starych pieców włącznie. Całość prac może wynieść ok. 17 tys. zł. Za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać! 
  10. Dzisiaj po Mszach św. przed naszym kościołem Straż Miejska i PCK przeprowadzać będą zbiórkę do puszek w ramach dorocznej akcji: „Zostań z nami św. Mikołajem”. 
  11. W tym tygodniu przypada 26 dzień m-ca. To kolejny dzień w programie przygotowania do uroczystości poświęcenia naszego kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą Parafię w czwartek na Mszy św. o godz. 18:00. 
  12. Osoby, które korzystają z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. zachęcamy, aby łączyły się z naszą Wspólnotą poprzez transmisję internetową, korzystając ze strony internetowej Parafii. Sygnał jest nadawany 24/24. Gdy włączone są mikrofony, transmitowany jest także dźwięk. 
  13. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na utrzymanie naszej parafii oraz na sprzątanie kościoła. Za zrozumienie niełatwej sytuacji serdeczne Bóg zapłać!
  14. Informujemy, że nasza Parafia złożyła wniosek do Przewodniczącego Rady Miasta Jelenia Góra o nadanie rondu u styku ulic: Wolności, Cervi, Dwudziestolecia i Podgórzyńskiej, imienia: „Księdza Prałata Józefa Steca”. Do wniosku dołączone były listy poparcia z ok. 200 podpisami, tych naszych parafian, którzy jeszcze wiosną wsparli tę inicjatywę. Do 29 XI Miasto prowadzi konsultacje społeczne nt nadania nazw nowym ulicom (w samych Cieplicach jest ich 13). Zachęcamy, aby włączyć się w konsultacje i oddać głos na jedną ze zgłoszonych wcześniej propozycji, a zwłaszcza przy rondzie wskazać osobę śp. ks. Józefa Steca z pośród 10 innych propozycji. Szczegóły znajdziemy na naszej stronie www. 
  15. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Marka Szczygła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci…  

   ks. dr Mariusz Majewski 
   proboszcz

  XXXIII Niedziela Zwykła  
  15 listopada 2020 roku

  1.  Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
  2. Biuro parafialne pozostaje zamknięte do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Sprawy pogrzebów załatwiane są jak zawsze bezwłocznie. 
  3. W ubiegłą niedzielę zbiórka na rzecz Kościoła prześladowanego, wyniosła: 942,11 zł i 5 euro. Bóg zapłać! 
  4. Trwa miesiąc listopad, który jest czasem szczególnej pamięci o zmarłych. Przypominamy, że „odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 XI, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone”. Całą treść dekretu Penitencjarni Apostolskiej znajdziemy na naszej stronie internetowej. 
  5. W poniedziałek 16 XI przypada odpust parafialny. W Mszy św. o godz. 18:00, chcemy polecać przemożnemu wstawiennictwu Matki Bożej Miłosierdzia całą naszą Wspólnotę parafialną. Liturgii przewodniczyć będzie ks. Robert Serafin - dyrektor Caritas Diecezji Legnickiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
  6. Zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne w ramach przygotowania do zawierzenia Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi. Spotkanie odbędzie się w kościele, w poniedziałek po wieczornej Eucharystii. 
  7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z okazją do spowiedzi. 
  8. Przygotowania dla rodziców przed chrztem dziecka, rozpoczniemy 3 XII. 
  9. Trwa zbiórka odzieży zimowej dla Polonii Rumuńskiej (czapki, szaliki, kurtki, spodnie, obuwie) dla dzieci i dorosłych. Odzież wyłącznie nową można przynosić do 6 grudnia, do kosza znajdującego się obok obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
  10. Dzieciom z Publicznego Przedszkola Integracyjnego nr 14 przy ul. Junaków, dziękujemy za przygotowanie eko-różańców, które mogliśmy podziwiać przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. 
  11. Pod chórem wyłożone są kalendarze przygotowane przez WSD w Legnicy. Kalendarze są za dobrowolną ofiarę, poprzez którą wspieramy formację naszych kleryków. 
  12. W sklepiku są już do nabycia świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Duże w cenie: 15 zł, małe: 6 zł. 
  13. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przed naszym kościołem Straż Miejska i PCK przeprowadzać będzie zbiórkę do puszek w ramach dorocznej akcji: „Zostań św. Mikołajem”. 
  14. Osoby, które korzystają z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. zachęcamy, aby łączyły się z naszą Wspólnotą poprzez transmisję internetową, korzystając ze strony internetowej Parafii. Sygnał jest nadawany 24/24. Gdy włączone są mikrofony, transmitowany jest także dźwięk. 
  15. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na utrzymanie naszej parafii oraz na sprzątanie kościoła. Za zrozumienie niełatwej sytuacji serdeczne Bóg zapłać!
  16. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Zbigniewa Lemańskiego, Agatę Szatanik, Urszulę Kutyłę, Stanisława Liberę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci…  

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz

  XXXII Niedziela Zwykła  
  8 listopada 2020 roku

  1.  Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 106 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
  2. Biuro parafialne pozostaje zamknięte do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Sprawy pogrzebów załatwiane są jak zawsze bezwłocznie. 
  3. Dzisiaj ostatni dzień modlitwy wypominkowej. O godz. 17:15 modlitwa różańcowa z odczytaniem imion naszych zmarłych. 
  4. Dzisiejsza niedziela w Polsce to dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku szczególnie wspieramy chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej. Po Mszy św. Na ten cel możemy złożyć dar serca do puszek. Bóg zapłać! 
  5. Wieczór chwały w przyszłą niedzielę jest odwołany. 
  6. Jutro w kalendarzu liturgicznym przeżywamy święto rzymskiej Bazyliki Świętych Janów na Lateranie - głowy i matki wszystkich kościołów Rzymu i świata. 
  7. 11 listopada w święto państwowe ,Narodowy Dzień Niepodległości, zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Msze św. o godz.: 9:00; 11:00; 18:00. 
  8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z okazją do spowiedzi. 
  9. W przyszłą niedzielę miało mieć miejsce bierzmowanie. Niestety okoliczności, w których się znaleźliśmy powodują, że po raz drugi musimy odłożyć datę bierzmowania.  
  10. Rozpoczęcie przygotowań dla rodziców przed chrztem dziecka przekładamy na 3 grudnia. 
  11. MPGK informuje, że we wtorek 10 XI (godz. 13-16) na parkingu przy kościele, odbędzie się zbiórka selektywna odpadów. Szczegóły na parafialnej www. 
  12. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje dla Polonii Rumuńskiej zbiórkę odzieży zimowej (czapki, szaliki, kurtki, spodnie, obuwie) dla dzieci i dorosłych. Odzież wyłącznie nową można przynosić do 6 grudnia do kosza znajdującego się w nawie głównej obok obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
  13. Biuro senatorskie Krzysztofa Mroza senatora RP informuje o akcji „Pod biało-czerwoną”. Zakłada ona sfinansowanie przez rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztu z flagą państwową w każdej z gmin w Polsce. Ideą projektu jest to aby, maszt stanął w reprezentacyjnym miejscu każdej gminy. Ewentualny sukces akcji będzie opierał się o zapał i działanie mieszkańców, ponieważ to oni sami muszą zebrać odpowiednią ilość głosów. Na swoją gminę można zagłosować za pośrednictwem strony internetowej bialoczerwona (https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/pod-bialo-czerwona) na www.gov.pl do 11 listopada. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy gminy bez względu na wiek. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do dołączenia do akcji. 
  14. Osoby, które korzystają z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. zachęcamy, aby łączyły się z naszą Wspólnotą poprzez transmisję internetową, korzystając ze strony internetowej Parafii. Sygnał jest nadawany 24/24. Gdy włączone są mikrofony, transmitowany jest także dźwięk. 
  15. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na utrzymanie naszej parafii oraz na sprzątanie kościoła. Za zrozumienie niełatwej sytuacji serdeczne Bóg zapłać!
  16. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Mariannę Deptułę-Szlachtowicz, Stanisławę Wychowanek, Arletę Leśko, Henryka Koniecznego, Aleksandrę Teodorczuk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci…  

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz

  Uroczystość Wszystkich Świętych 
  1 listopada 2020 roku

  1. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele jednorazowo może przebywać 228 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
  2. Biuro parafialne pozostaje zamknięte do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Sprawy pogrzebów załatwiane są jak zawsze bezwłocznie. 
  3. Porządek Mszy św. w dniu dzisiejszym, jak w każda niedzielę. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, które zakończy Koronka do Bożego Sakramentu o godz. 15:00. 
  4. Dbając o bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na INNE OSIEM DNI LISTOPADA. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). 
  5. W poniedziałek 2 XI przeżywamy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o godz. 7:00; 9:00 i 18:00. 
  6. Ze stolika pod chórem możemy wziąć kartki na wypominki. Modlitwę wypominkową przeżyjemy od 2 do 8 listopada, gromadząc się o 17:15 na modlitwie różańcowej, wg porządku podanego na kartkach. Wyjątkiem będzie sobota. Wówczas wypominki będą po Mszy św. z godz. 16:00. 
  7. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi, rano od 6:45-7:00, popołudniu od 17:00. 
  8. W I sobotę miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 16:00, połączona ze zmianą tajemnic. 
  9. W związku z nasileniem pandemii w tym miesiącu nie będziemy odwiedzać osób chorych i starszych z posługą sakramentalną. 
  10. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na utrzymanie naszej parafii oraz na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać. 
  11. Rozpoczęcie przygotowań dla rodziców przed chrztem dziecka przekładamy na 3 grudnia. 
  12. W nawiązaniu do ogłoszeń z ub niedzieli pragniemy zaprosić wszystkich chętnych do udziału w rekolekcjach oddania życia Jezusowi przez ręce Maryi. Te 33 dniowe rekolekcje każdy z uczestników przeżywać będzie indywidualnie w domu, czytając Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP oraz materiały zamieszczone na stronie www.oddanie33.pl . Dla osób, które nie mają dostępu do internetu materiały te są również do odbioru w kiosku parafialnym. Tam też do nabycia są Traktaty św. Ludwika, których treść jest dla nas najważniejsza. Na pierwsze spotkanie wprowadzające zapraszamy w poniedziałek 2 listopada po wieczornej Mszy św. Rekolekcje rozpoczynamy 5 XI, a zakończymy 8 XII w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. podczas Eucharystii osobistym aktem zawierzenia.
  13. Osoby, które korzystają z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. zachęcamy, aby łączyły się z naszą Wspólnotą poprzez transmisję internetową, korzystając ze strony internetowej Parafii. Sygnał jest nadawany 24/24. Gdy włączone są mikrofony, transmitowany jest także dźwięk. 
  14. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Roberta Karewicza, Agnieszkę Cybulską, Janinę Parkitną, Nadzieję Jeżowską. Naszą modlitwą obejmijmy także zmarłą siostrę naszego seniora - ks. Tadeusza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci…  

   ks. dr Mariusz Majewski 
   proboszcz

  XXX Niedziela Zwykła 
  25 października 2020 roku

  1.  Zgodnie z obowiązującymi przepisami od 24 X w naszym kościele jednorazowo może przebywać 228 osób. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
  2. Biuro parafialne pozostaje zamknięte do odwołania. W sprawach pilny prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Sprawy pogrzebów załatwiane są jak zawsze bezwłocznie. 
  3. Wizytacja kanoniczna Biskupa Legnickiego przewidziana na dzień dzisiejszy, została odwołana. Zaplanowane na niedzielne popołudnie poświęcenie pomnika na grobie śp. ks. Józefa Steca, odbędzie się w innym czasie. 
  4. Jutro kolejny 26 dzień m-ca i kolejne spotkanie w programie przygotowania do uroczystości naszego kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą Parafię. 
  5. Do soboty włącznie spotykamy się na wspólnotowej modlitwie różańcowej o godz. 17:15. Dzieci z kl. III zapraszamy na nabożeństwo różańcowe we wtorek i w czwartek (17:15). 
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Dodatkowo ze spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych, będzie można skorzystać w piątek i w sobotę w trakcie nabożeństwa różańcowego. 
  7. Przyszła niedziela to Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w naszej parafii, jak w każdą niedzielę. Zgodnie z Zarządzeniem Biskupa Legnickiego z 16 X, nie będzie Mszy ani procesji na cmentarzu. 
  8. Ze stolika pod chórem możemy wziąć ze sobą kartki na wypominki. Wpisujemy na nie imiona naszych zmarłych, osobno imiona męskie i osobno imiona żeńskie. Zaznaczmy też naszą ulicę, bowiem wg tego porządku przeżywać będziemy modlitwę wypominkową od 2 do 8 listopada. 
  9. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na utrzymanie naszej parafii oraz na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać. 
  10. Wolne intencje mszalne w tym tygodniu o godz. 7:00 są we wtorek i w sobotę. Jest już książka intencji na przyszły rok, można też zamawiać Msze św. gregoriańskie. 
  11. Przygotowania dla rodziców przed chrztem dziecka, rozpoczną się 5 listopada. 
  12. Pragniemy zaprosić wszystkich chętnych parafian do udziału w rekolekcjach ODDANIE33 - drogą do Serc Jezusa i Maryi. 5 listopada rozpoczynają się 33. dniowe przygotowania do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem - Jezusowi. W Polsce od 2016 roku odbywają się w wielu parafiach przynosząc błogosławione owoce umiłowania Eucharystii, Adoracji i Maryi. W naszej parafii odbędą się w tym roku po raz kolejny. Bliższe informacje zostaną podane w przyszłym tygodniu oraz zamieszczone zostaną na stronie internetowej naszej Parafii. Rekolekcje zakończą się 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. na zakończenie rekolekcji parafialnych uroczystym aktem zawierzenia życia Jezusowi przez ręce Maryi.
  13. Na stronie internetowej naszej Parafii, znajdziemy zachętę do włączenia się w akcję: „Pod biało-czerwoną”. 
  14. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Andrzeja Nowosielskiego. Modlitwą obejmijmy także zmarłych w ub. tygodniu księży z naszej diecezji: Tadeusza Dąbskiego z Prochowic, Andrzeja Wardawę z Domu Księży Emerytów i Bogusława Jeża z Paszowic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci… 

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz

  XXIX Niedziela Zwykła 
  18 października 2020 roku

  1. Biuro parafialne w związku z nowymi wytycznymi, o których na końcu ogłoszeń, pozostaje zamknięte do odwołania. W sprawach pilny prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Sprawy pogrzebów załatwiane są jak zawsze bezwłocznie. 
  2. Codziennie spotykamy się na wspólnotowej modlitwie różańcowej o godz. 17:15. Dzieci z kl. III zapraszamy na nabożeństwo różańcowe we wtorek i w czwartek (17:15). 
  3. Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Na ten cel zebrane zostało: 2.309,10 zł. Bóg zapłać! W imieniu Społeczności Zespołu Szkół Katolickich dziękuję też za nabywane tydzień temu kremówki. Pozyskane w środki przeznaczone zostały na sfinansowanie nowej posadzki, oświetlenia i okablowanie sali komputerowej w budynku na PCK. Bóg zapłać! 
  4. Schola dziecięca MIRIAM zaprasza na próby. Odbywają się one w środy o godz. 16:30 w kościele. Zapraszamy członków scholi oraz te dzieci, które zechcą włączyć się we wspólne wysławianie Pana Boga.
  5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, w tym czasie okazja do spowiedzi. 
  6. Przypominamy, że przygotowania do sakramentu bierzmowania odbywają się w każdy piątek o godzinie 19.00 w kaplicy domu parafialnego. Są to spotkania dla młodzieży szkół średnich i osób dorosłych. Przygotowania prowadzi ks. Krzysztof. Uczniów z kl. VII zaprosimy na spotkanie w drugiej połowie listopada. 
  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Temat główny „Gościa Niedzielnego” związany jest z tygodniem misyjnym. Temat główny tygodnika „Niedziela” poświęcony jest osobie św. Jana Pawła II w związku z kolejną rocznicą wyboru na papieża oraz liturgicznym wspomnieniem, które przeżywamy 22 X. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym dniu, na różańcu o 17:15 i Mszy św. wieczornej o godz. 18:00. Informujemy, że planowany z tej okazji koncert, który miał odbyć się 22 X, niestety został odwołany. 
  8. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.
  9. Wolne intencje mszalne w tym tygodniu o godz. 7:00 są w poniedziałek, wtorek i czwartek. Jest już książka intencji na przyszły rok, można też zamawiać Msze św. gregoriańskie. 
  10. Zapraszamy dzisiaj na Wieczór Chwały (18 X). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Przed liturgią organizatorzy ustawią pod chórem koszyczek na intencje spisane na kartkach, w których celebrowana będzie Msza św. Tam też będzie puszka do której można składać stosowne ofiary. Po Eucharystii nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą uwielbienia. 
  11. Przygotowania dla rodziców przed chrztem dziecka, rozpoczną się 5 listopada. Rodziców, którzy mają dzieci w wieku szkolnym i pragną je ochrzcić prosimy o zgłoszenie tego w biurze parafialnym u ks. Proboszcza do końca października br.
  12. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. Informujemy, że w naszym kościele zgodnie z wytycznymi z tzw. "Żółtej strefy", jednorazowo może przebywać 400 osób. 
  13. Ze stolika pod chórem możemy wziąć ze sobą kartki na wypominki. Wpisujemy na nie imiona naszych zmarłych, osobno imiona męskie i osobno imiona żeńskie. Zaznaczmy też naszą ulicę, bowiem wg tego porządku przeżywać będziemy modlitwę wypominkową od 2 do 8 listopada. 
  14. Wizytacja kanoniczna Biskupa Legnickiego zaplanowana została na przyszłą niedzielę. Ostateczne potwierdzenie podane zostanie w czwartek 22 X br. 

  Oto plan wizytacji: 

  godz. 9:00 - Wizyta u Sióstr 

  godz. 9:45 - wizytacja kancelarii

  godz. 10:00 - rozmowy z księżmi

  godz. 11:00 - spotkanie z Radą Parafialną (DomParafialny: sala spotkań lub kaplica)

  godz. 12:30 - suma wizytacyjna poprzedzona powitaniem kanonicznym i sprawozdaniem proboszcza 

  godz. 14:00 - obiad 

  godz. 15:00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego przy grobach księży na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Krośnieńskiej połączona z poświęceniem pomnika na grobie śp. ks. Józefa Steca. 

  1. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Władysławę Biesiewicz i Lucjana Urbańczyka: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci…  

   

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz

   

  Z A R Z Ą D Z E N I E BISKUPA LEGNICKIEGO z 16 października 2020 roku (fragmenty; cały dokument zamieszczony jest na parafialnej www)

  DYSPENSA

  Przypominam, że zwolnienie  z uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych pozostaje aktualne wobec osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.). Gdy chodzi o obecność na niedzielnych celebracjach, muszą być brane pod uwagę także wprowadzane obostrzenia państwowe oraz roztropne rozeznanie wiernych we własnym sumieniu bieżącej sytuacji epidemicznej, osobistych uwarunkowań zdrowotnych, rodzinnych, związanych z wiekiem i wielką obawą przed zakażeniem.  

  UDZIELANIE KOMUNII ŚWIĘTEJ

  1. Wiernym należy umożliwić przyjmowanie Komunii świętej według ich wyboru: albo do ust, albo na rękę, w następujący sposób:
   1. jeśli do dyspozycji jest więcej niż jeden szafarz Komunii świętej, należy jej udzielać w dwóch rzędach bądź w różnych miejscach w kościele, z wyraźnym zaznaczeniem, gdzie Ciało Pańskie jest udzielane do ust, a gdzie na rękę;
   2. w przypadku jednego szafarza najpierw należy udzielić Komunii świętej osobom pragnącym przyjąć ją na rękę, a następnie tym, którzy chcą przyjąć ją do ust.
  2. Powyższych zasad należy przestrzegać konsekwentnie i bez wyjątków, ponieważ jakiekolwiek mieszanie obu form udzielania Komunii całkowicie pozbawia je sensowności pod względem profilaktyki zakażeń. 
  3. Kapłan lub inny szafarz udzielający Komunii świętej bezpośrednio przed tą czynnością dezynfekuje ręce, podczas niej ma założoną maseczkę, a po zakończeniu obmywa palce w vasculum i powtórnie dezynfekuje ręce.

  UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

  1. Należy zrezygnować z Mszy świętych celebrowanych na cmentarzach oraz wszelkich procesji w dniu 1 listopada br., a zamiast tego zaprosić wiernych do udziału
   w liturgiach sprawowanych tego dnia w kościołach. 
  2. Proszę o zachęcanie wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy nie tylko
   w uroczystość Wszystkich Świętych, ale przede wszystkim w tych dniach, kiedy można uzyskać odpust za zmarłych – od 1 do 8 listopada. 

   Niniejsze zarządzenie wchodzi w życie z dniem 18 października 2020 roku. W zależności od nowych postanowień władz państwowych, sanitarnych i kościelnych będzie ono aktualizowane.

  XXVIII Niedziela Zwykła 
  11 października 2020 roku

  1.  Biuro parafialne czynne jest w środę i w sobotę od godz. 9:00 do 10:00; w środę także od 16:00 do 17:30. 
  2. Codziennie spotykamy się na wspólnotowej modlitwie różańcowej o godz. 17:15. Na prośbę naszych parafian w modlitwę tę, włączamy suplikacje o ustanie czasu pandemii. W tym tygodniu wyjątkiem będzie wtorek, gdyż 13 X przeżywać będziemy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. We wtorek różaniec będzie po wieczornej Eucharystii, a na procesję przynieśmy ze sobą świece. Dzieci z kl. III zapraszamy w tym tygodniu na nabożeństwo różańcowe w czwartek (17:15). 
  3. Przeżywamy dzisiaj XX Dzień Papieski. Tak jak w latach ubiegłych po liturgii możemy darem serca wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ponadto przy naszym kościele uczniowie Zespołu Szkół Katolickich rozprowadzają „Papieskie Kremówki”. Już dzisiaj zapraszamy na koncert z okazji Dnia Papieskiego. Odbędzie się on w naszym kościele w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II (22 X). Szczegóły za tydzień. 
  4. Nasza schola MIRIAM wznawia swoje próby. Odbywają się one w środy o godz. 16:30 w kościele. Zapraszamy członków scholi oraz te dzieci, które zechcą włączyć się we wspólne wysławianie Pana Boga. Zapraszamy! 
  5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, w tym czasie okazja do spowiedzi. 
  6. W piątek na terenie całego Śląska przeżywamy uroczystość ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego też dnia swoje święto patronalne przeżywa siostra Jadwiga. Msza św. w intencji Solenizantki w piątek o godz. 7:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
  7. Przypominamy, że przygotowania do sakramentu bierzmowania odbywają się w każdy piątek o godzinie 19.00 w kaplicy domu parafialnego. Są to spotkania dla młodzieży szkół średnich i osób dorosłych. Przygotowania prowadzi ks. Krzysztof. Uczniów z kl. VII zaprosimy na spotkanie w drugiej połowie listopada. 
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy dodatek film pt. „Ziemia Maryi”. We wkładce legnickiej artykuł poświęcony powstaniu publikacji poświęconej osobie ks. Prałata Dominika Kostiala - proboszcza parafii Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze w latach: 1949-1974. Książkę można nabyć w naszym sklepiku, kosztuje: 40 zł. Temat główny Tygodnika „Niedziela”, to przybliżenie postaci włoskiego nastolatka: Carla Acutisa, który w dniu wczorajszym został beatyfikowany w Asyżu. Bł. Carlo, został już wcześniej okrzyknięty patronem korzystających z internetu. 
  9. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.
  10. Wolne intencje mszalne w tym tygodniu o godz. 7:00 we wtorek, środę i czwartek, o godz. 18:00 w poniedziałek. Jest już książka intencji na przyszły rok, można też zamawiać Msze św. gregoriańskie. 
  11. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na Wieczór Chwały (18 X). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Przed liturgią organizatorzy ustawią pod chórem koszyczek na intencje spisane na kartkach, w których celebrowana będzie Msza św. Tam też będzie puszka do której można składać stosowne ofiary. Po Eucharystii nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą uwielbienia. 
  12. Przygotowania dla rodziców przed chrztem dziecka, rozpoczną się 5 listopada. Rodziców, którzy mają dzieci w wieku szkolnym i pragną je ochrzcić prosimy o zgłoszenie tego w biurze parafialnym u ks. Proboszcza do końca października br.
  13. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 

   ks. dr Mariusz Majewski 
   proboszcz

  XXVII Niedziela Zwykła 
  4 października 2020 roku

  1.  Biuro parafialne czynne jest w środę i w sobotę od godz. 9:00 do 10:00; w środę także od 16:00 do 17:30. 
  2. Rodziców dzieci z klas III zapraszamy dzisiaj (4 X) na Mszę św. o godz. 11:00 wraz ze spotkaniem organizacyjnym. 
  3. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 15:00, zakończone Koronką do Bożego Miłosierdzia. 
  4. Dzisiaj popołudniu (4 X) spotkanie dla ministrantów i lektorów. Ksiadz Proboszcz zaprasza na to spotkanie także ich rodziców. Spotkanie odbędzie się w sali nr 1 szkoły katolickiej o godz. 17:00. 
  5. Codziennie spotykamy się na wspólnotowej modlitwie różańcowej o godz. 17:15. 
  6. W ubiegłą niedzielę na rzecz pomocy sierotom i małoletnim z obozu Moria oraz na renowację miejsc świętych w Ziemi Świętej, zebrano do puszek: 1.533 zł. Bóg zapłać! 
  7. Spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej w środę 7 października po wieczornej Mszy św., a więc ok.  godz. 19. 
  8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, w tym czasie okazja do spowiedzi. 
  9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XX Dzień Papieski. Tak jak w latach ubiegłych będziemy mogli wesprzeć darem serca Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia. Ponadto przy naszym kościele uczniowie Zespołu Szkół Katolickich, będą rozprowadzać „Papieskie Kremówki”. 
  10. Przypominamy, że przygotowania do sakramentu bierzmowania odbywają się w każdy piątek o godzinie 19.00 w kaplicy domu parafialnego. Są to spotkania dla młodzieży szkół średnich i osób dorosłych. Przygotowania prowadzi ks. Krzysztof. Uczniów z kl. VII zaprosimy na spotkanie w drugiej połowie listopada. 
  11. W ub środę w Biskup Legnicki udzielił panu Janowi Przygrodzkiemu posługi stałego lektora. Gratulujemy i życzymy jeszcze głębszej zażyłości ze Słowem Bożym. 
  12. 17 X rozpoczyna kolejny rok działalności, Diecezjalna Szkoła Liturgiczna im. ks. Marka Adaszka. Jest ona skierowana do kobiet i mężczyzn od 20 lat wzwyż, którzy pragną pogłębić swoją formację chrześcijańską i liturgiczną oraz są gotowe do angażowania się w życie liturgiczne parafii. Więcej informacji na diecezjalnej www oraz u ks. Proboszcza. 
  13. W najbliższą sobotę (10 X) w naszym kościele celebrowana będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15:00. Po jej zakończeniu udamy się na cmentarz przy ul. Krośnieńskiej, gdzie poświęcony zostanie pomnik na grobie śp. ks. Piotra Dębskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Eucharystii i na cmentarzu. Informuję także, że pomnik na grobie śp. ks. Józefa Steca poświęcony zostanie 25 X podczas wizytacji kanonicznej, którą w tym dniu w naszej parafii przeprowadzać będzie Biskup Legnicki.  Więcej szczegółów niebawem. 
  14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Do nabycia w naszym sklepiku jest książka poświęcona osobie ks. Prałata Dominika Kostiala - proboszcza parafii Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze w latach: 1949-1974. Książka kosztuje: 40 zł. 
  15. Parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty z Zabobrza zaprasza na wykład biblijny pt.: „Abraham”. Wygłosi go ks. dr Piotr Kot - biblista, rektor WSD DL w poniedziałek 5 X o godz. 19:00 w tamtejszym kościele. W tejże parafii w sobotę 10 X o godz. 19:00, odbędzie się koncert muzyki etnicznej w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu „Pax et bonum per musicam”. 
  16. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
  17. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Edwarda Woźniaka: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci…  

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz

  XXVI Niedziela Zwykła 
  27 września 2020 roku

  1.  Biuro parafialne czynne jest w środę i w sobotę od godz. 9:00 do 10:00; w środę także od 16:00 do 17:30. 
  2. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną złożone zostało: 3.297 zł i 4,50 euro. Bóg zapłać! Środki te wystarczyły na opłacenie 4 nowych okien. Do spłaty pozostaje jeszcze jedno okno. Pomieszczenia pod zakrystią, gdzie zamontowano okna, zgodnie z ustaleniami liderów grup działajacych w naszej Parafii, dostosowane zostaną na spotkania dla wspólnot parafialnych. 
  3. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Diecezja Legnicka włącza się w pomoc sierotom i małoletnich z obozu Moria na wyspie Lesbos, które utraciły rodziców i swoich opiekunów w drodze do Europy. Dzisiaj także możemy darem serca wesprzeć Kustodię Ziemi Świętej, wspierając troskę o miejsca święte w Ziemi Świętej (co zwyczajowo czynimy w Wielki Piątek). Niestety w tym roku nie było to możliwe. Dlatego też po zakończonych nabożeństwach, będziemy mogli wesprzeć sieroty i małoletnich z obozu Moria, jak również renowację miejsc świętych, składając dar serca do puszek przed kościołem. 
  4. W czwartek, w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, w tym czasie okazja do spowiedzi. 
  5. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc październik, związany ze wspólnotową modlitwą różańcową. Zapraszamy na codzienny różaniec o godz. 17:15. 
  6. W piątek I miesiąca okazja do spowiedzi rano od 6:45 do 7:00 i popołudniu od 17:00 do 18:00. W tym dniu ks. Proboszcz odwiedzi z posługą sakramentalną osoby chore i starsze, rozpoczynając po godz. 11, a ks. Krzysztof będzie odwiedzał chorych w sobotę po godz. 9. 
  7. W niedzielę za tydzień wystawienie Najświętszego Sakramentu po sumie, które będzie trwać do godz. 15:00. 
  8. W niedzielę 4 X spotkanie dla ministrantów i lektorów. Ksiadz Proboszcz zaprasza na to spotkanie także ich rodziców. Spotkanie odbędzie się w sali nr 1 szkoły katolickiej o godz. 17:00. 
  9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Wyjazd 3 X z Cieplic (parking przy kościele) o godz. 8:30, powrót ok. 16:30. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii. 
  10. Przygotowania do sakramentu bierzmowania odbywają się w każdy piątek o godzinie 19.00 w kaplicy domu parafialnego. Są to spotkania dla młodzieży szkół średnich i osób dorosłych. Młodzież klas VIII ze względu na czas trwającej pandemii przygotowywana jest w ramach szkolnej katechezy. Przygotowania prowadzi ks. Krzysztof. Uczniów z kl. VII zaprosimy na spotkanie w drugiej połowie listopada. 
  11. Rodziców dzieci z klas III zapraszamy w niedzielę 4 X na Mszę św. o godz. 11:00 wraz ze spotkaniem organizacyjnym. 
  12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
  13. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
  14. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Teresę Andruszkiewicz: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj je świeci…  

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz

  XXV Niedziela Zwykła 
  20 września 2020 roku

  1. Wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości I Komunii Świętej wraz z białym tygodniem, wyrażamy słowa serdecznego podziękowania. Dziękujemy Rodzicom za dar ołtarza, była to kwota: 1.780 zł. Z tych środków zakupione są zostały między innymi nowe pieczęcie parafialne oraz komplet 9 tomów nowego Lekcjonarza Mszalnego. Dzieciom dziękujemy za przekazane ofiary na cele misji. Była to kwota: 400 zł od dziesięciorga dzieci. 
  2. Podczas zbiórki do puszek na rzecz fundacji pomnika na grobie śp. ks. Józefa Steca, zebranych zostało: 3.095,70 zł. Łącznie na ten cel od grup parafialnych i osób indywidualnych, zebraliśmy ponad 21 i pół tys. zł. Koszt całościowy ma wynieść ok. 25 tys. W imieniu Rady Parafialnej za każdą ofiarę wyrażamy wszystkim serdeczne: Bóg zapłać! 
  3. Biuro parafialne czynne jest w środę i w sobotę od godz. 9:00 do 10:00; w środę także od 16:00 do 17:30. 
  4. Zapraszamy dzisiaj wieczorem (20 IX) na pierwszy po przerwie wakacyjnej Wieczór Chwały. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Przed liturgią organizatorzy ustawią pod chórem koszyczek na intencje spisane na kartkach, w których celebrowana będzie Msza św. Tam też będzie puszka do której można składać stosowne ofiary. Po Eucharystii nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą uwielbienia. 
  5. W czwartek, w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, w tym czasie okazja do spowiedzi. 
  6. Siostry Magdalenki zapraszają na kolejne Spotkanie Kobiet. Piątek 25 IX od godz. 17:00 w kaplicy klasztoru przy ul. Kopernika 1, obok Bazyliki. 
  7. W najbliższy piątek praktykę duszpasterską w naszej parafii kończy dk Artur Jaguszczak. Dziękujemy za posługę na wielu płaszczyznach duszpasterskiej posługi i życzymy dobrego przygotowania do święceń prezbiteratu. Zapewniamy także o naszej pamięci w modlitwie. 
  8. W sobotę spotkanie formacyjne dla ministrantów i lektorów o godz. 10:00. 
  9. Rozważania na Mszach św. w sobotę i w przyszłą niedzielę, nawiązywać będą do duchowego przygotowania, do poświęcenia naszego kościoła, tak jak to czynimy od maja w każdy 26. dzień miesiąca.
  10. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Tradycyjnie pielgrzymka wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w pierwszą sobotę października br. Wyjazd z Cieplic (parking przy kościele) o godz. 8:30, powrót ok. 16:30. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii. 
  11. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
  12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
  13. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
  14. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Elżbietę Wiadro, Jolantę Grochalę, Eugeniusza Piaseckiego. W naszą modlitwę włączamy także Irenę Drewnikowską - mamę naszego pana Organisty: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

   ks. dr Mariusz Majewski 
   proboszcz

  XXIV Niedziela Zwykła 
  13 września 2020 roku

  1. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej z Fatimy, połączona z różańcem fatimskim. 
  2. W dniu dzisiejszym w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci i ich rodziny polecamy szczególnej modlitwie całej naszej Parafii. W ramach białego tygodnia od poniedziałku do piątku, dzieci będą uczestniczyć w Mszach św. o godz. 18:00. 
  3. Zgodnie z ustaleniami Rady Parafialnej po Mszach św. W dniu dzisiejszym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na fundację pomnika na grobie śp. ks. Józefa Steca - pierwszego proboszcza naszej Parafii. Na stronie internetowej można zobaczyć projekt pomnika. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel w imieniu Rady Parafialnej, wyrażam słowa podziękowania: Bóg zapłać! 
  4. Biuro parafialne czynne jest w środę i w sobotę od godz. 9:00 do 10:00; w środę także od 16:00 do 17:30. 
  5. W poniedziałek przeżywamy święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, a w piątek święto św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży. 
  6. Rodziców pragnących ochrzcić swoje dziecko do końca listopada br., zapraszamy na kolejne już spotkanie, które odbędzie się 15 IX (godz. 19:00 w sali pod kaplicą Sióstr). 
  7. W czwartek, w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, w tym czasie okazja do spowiedzi. 
  8. Zapraszamy na pierwszy po przerwie wakacyjnej Wieczór Chwały, który odbędzie się w niedzielę 20 września. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Przed liturgią organizatorzy ustawią pod chórem koszyczek na intencje spisane na kartkach, w których celebrowana będzie Msza św. Tam też będzie puszka do której można składać stosowne ofiary. Po Eucharystii nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą uwielbienia. 
  9. Przyszła niedziela to trzecia miesiąca. Ofiary składane na tzw. tacę inwestycyjną, przeznaczone będą na zapłatę za okna wymienione w salach pod zakrystią. 
  10. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Tradycyjnie pielgrzymka wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w pierwszą sobotę października br. Wyjazd z Cieplic (parking przy kościele) o godz. 8:30, powrót ok. 16:30. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii. 
  11. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
  12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
  13. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 

   ks. dr Mariusz Majewski 
   proboszcz

   XXIII Niedziela Zwykła 
   6 września 2020 roku

  14. Biuro parafialne otwarte będzie w środę i w sobotę od godz. 9:00 do 10:00; w środę także od 16:00 do 17:30. 
  15. W liturgii Kościoła we wtorek przeżywamy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w tradycji ludowej zwane Matki Bożej Siewnej. 
  16. Od poniedziałku do piątku, codziennie będą odbywały się spotkania dla dzieci komunijnych z kl. IV (w kościele o godz. 16:30). Uroczystość I Komunii przeżyjemy w niedzielę 13 IX na Mszy św. o godz. 11:00. Wszystkich, którzy zazwyczaj uczestniczą w tej Mszy św., prosimy o wybranie innej godziny. Wyjątkowo też w przyszłą niedzielę suma, celebrowana będzie pół godziny później, czyli o 13:00. 
  17. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 w kaplicy domu parafialnego, tam też okazja do spowiedzi. 
  18. Rodziców pragnących ochrzcić swoje dziecko do końca listopada br., zapraszamy na spotkania, które odbędą się 8 i 15 IX. Najbliższe już we wtorek 8 IX o godz. 19:00 w sali pod kaplicą Sióstr. 
  19. Zgodnie z ustaleniami Rady Parafialnej z czerwca w przyszłą niedzielę po Mszach św., odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz fundacji pomnika na grobie śp. ks. Józefa Steca. W tym miejscu dziękuję wszystkim, którzy już przekazali na ten cel ofiary wpłacając je na rachunek bankowy parafii, wpłacając na listę w sklepiku lub przekazując je w inny sposób. Bóg zapłać! 
  20. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
  21. Zespół Szkół Katolickich informuje, że są jeszcze wolne miejsca w I klasie szkoły podstawowej, ponadto otwarta zostaje klasa IV. Zajęcia dla dzieci młodszych odbywają się na PCK. Są także miejsca w kl. I Liceum Akademickiego (zajęcia na Kopernika). Szczegóły można znaleźć na: www.szkola.pankracy.edu.pl Ciekawe materiały można też znaleźć na YuoTube na kanale: „PankracyTV". Polecamy katolicką szkołę: „Szkołę Wartości”!  
  22. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
  23. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
  24. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Ireneusza Sobeckiego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci

   XXII Niedziela Zwykła 
   30 sierpnia 2020 roku
    

  25. Biuro parafialne otwarte będzie w środę i w sobotę od godz. 9:00 do 10:00; w środę także od 16:00 do 17:30. 
  26. W naszej Parafii witamy na miesięcznej praktyce duszpasterskiej dk Artura Jaguszczaka. Polecamy go naszej modlitwie w ostatnim roku przygotowania do święceń prezbiteratu. 
  27. 1 września Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9:00. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli. 
  28. W tym dniu (1 IX), zapraszam liderów wspólnot działających w naszej parafii na spotkanie o godz. 19:00 w sali konferencyjnej domu parafialnego. 
  29. Zespół Szkół Katolickich informuje, że są jeszcze wolne miejsca w I klasie szkoły podstawowej, ponadto otwarta zostaje klasa IV. Zajęcia dla dzieci młodszych odbywają się na PCK. Są także miejsca w kl. I Liceum Akademickiego (zajęcia na Kopernika). Szczegóły można znaleźć na: www.szkola.pankracy.edu.pl Ciekawe materiały można też znaleźć na YuoTube na kanale: „PankracyTV". Polecamy katolicką szkołę: „Szkołę Wartości”!  
  30. W środę i w czwartek (tj. 2 i 3 IX), spotkanie dla dzieci przed I Komunią Świętą (godz. 16:30). W następną niedzielę 6 IX zapraszam rodziców dzieci komunijnych na spotkanie w kościele po Mszy św. z godz. 11. 
  31. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
  32. W piątek - pierwszy miesiąca, ks. Proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną rozpoczynając od godz. 11. Po południu okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Ksiądz Krzysztof swoich chorych, będzie odwiedzał w sobotę (5 IX) po godz. 9. 
  33. W sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 16:00, połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. 
  34. Rodziców pragnących ochrzcić swoje dziecko do końca listopada br., zapraszamy już dzisiaj na spotkania, które odbędą się 8 i 15 IX. 
  35. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
  36. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
  37. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
  38. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Bogdana Rosińskiego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz

  XXI Niedziela Zwykła 
  23 sierpnia 2020 roku

  1. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00 do 10:00).
  2. Serdecznie dziękujemy za solidarność z poszkodowanymi w Bejrucie. Zbiórka na ten cel wyniosła: 2.046,95 zł i 9 euro. Bóg zapłać!
  3. W najbliższą środę 26 sierpnia, w uroczystość NMP Częstochowskiej,  na Mszy św. o godz. 18:00, kolejny dzień w rocznym cyklu przygotowania do uroczystości poświęcenia naszego kościoła. 
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z okazją do spowiedzi. 
  5. W sobotę 29 sierpnia Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi zapraszają młodzież na wspólną wędrówkę górską ze Słowem Bożym. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 9.00 w kościele parafialnym w Jeleniej Górze-Maciejowej. Więcej informacji pod numerem telefonu: 698 069 556 lub 514 237 214
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
  7. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Bronisławę Trusińską: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.  

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz

  XX Niedziela Zwykła 
  16 sierpnia 2020 roku

  1. Przypominamy, że dziś, zgodnie z Apelem Przewodniczącego Episkopatu Polski, przed kościołem zbiórka na rzecz poszkodowanych w Bejrucie.
  2. Polecamy modlitwie duchowieństwa diecezji legnickiej oraz wszystkim wiernym świeckim osobę Biskupa Seniora Stefana Cichego, który w dniu 16 sierpnia obchodzi swój dzień patronalny. 
  3. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00 do 10:00).
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z okazją do spowiedzi. 
  5. W sobotę 29 sierpnia Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi zapraszają młodzież na wspólną wędrówkę górską ze Słowem Bożym. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 9.00 w kościele parafialnym w Jeleniej Górze-Maciejowej. Więcej informacji pod numerem telefonu: 698 069 556 lub 514 237 214
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
  7. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Mieczysław Szwinta: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.  

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz 

  ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: PIWOWAR Mateusz Krzysztof stanu wolnego z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze-Cieplicach oraz ROSZKIEWICZ Agata Małgorzata stanu wolnego z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze-Cieplicach – zapowiedź III.

  XIX Niedziela Zwykła 
  9 sierpnia 2020 roku

  1. Biuro parafialne w tym tygodniu, będzie nieczynne. 
  2. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na dwudniową pielgrzymkę: 5-6 września br., do Torunia na „Dzień Dziękczynienia” z noclegiem w sanktuarium maryjnym w Górce Klasztornej, gdzie od dziesięcioleci działa Apostolstwo Dobrej Śmierci. Informacje i zapisy w biurze Koła: Jelenia Góra ul. 1 Maja 25 w środy w godz. 10.00-12.00 lub u pani Hanny pod numerem telefonu 575-992-743. Termin zgłoszeń do 30. sierpnia. 
  3. W czwartek 13 sierpnia od godz. 17 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi, a po wieczornej Mszy św. procesja maryjna z różańcem fatimskim. 
  4. W sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, dzień ten należy do tzw. świąt nakazanych. Msza św. z wigilii już w piątek o godz. 18:00. Zaznaczamy, że w sobotę 15 VIII Msza św. wieczorna o godz. 18:00 celebrowana, będzie już z formularza niedzielnego. 
  5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz 

  ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:
  PIWOWAR Mateusz Krzysztof stanu wolnego z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze-Cieplicach oraz ROSZKIEWICZ Agata Małgorzata stanu wolnego z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze-Cieplicach – zapowiedź II.

  XVIII Niedziela Zwykła
  2 sierpnia 2020 roku

  Biuro parafialne w czasie wakacji czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00 do 10:00). Z racji I niedzieli miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z okazją do spowiedzi. W piątek spowiedź od godz. 6:45 do 7:00 oraz od 17:00 do 18:00. Po wieczornej Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa. Modlitwie naszych Parafian polecamy pielgrzymów diecezjalnej pielgrzymki pieszej na Jasną Górę w tym osobę ks. Proboszcza. Codziennie o godz. 20:00 Radio Plus Legnica prowadzi godzinną audycję: „Studio Pielgrzymkowe”. Zachęcamy do słuchania i współtworzenia programu. W piątek nasza pielgrzymka wchodzi na Jasną Górę - powitanie na Wałach Jasnogórskich o godz. 11:45, a Msza św. w bazylice o godz. 13:00. Zachęcamy do rodzinnego pielgrzymowania na Jasną Górę. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. ks. dr Mariusz Majewski proboszcz ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: 
KOŁTOWSKI Grzegorz stanu wolnego z parafii pw. św. Franciszka we Wrocławiu oraz SUPEŁ Anna stanu wolnego z parafii pw. św. Franciszka we Wrocławiu – zapowiedź III.

  XVII Niedziela Zwykła 
  26 lipca 2020 roku

  1. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00 do 10:00). 
  2. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
  3. Wyraża słowa wdzięczności dla pana Andrzeja Boja Wojtowicza z Borowic, za przeprowadzenie w ub. czwartek warsztatów malarskich. Relacja znajduje się na naszej stronie internetowej. Tam też będzie można naleźć relację z parafialnej pielgrzymki na Górę św. Anny. 
  4. We wtorek 29 lipca z Katedry Legnickiej wyruszy diecezjalna pielgrzymka piesza na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka ma charakter sztafety, codziennie inna grupa pielgrzymów będzie pokonywać dzienny dystans, przyjeżdżając na trasę pielgrzymki rano, a wieczorem powracając do swoich domów. Zapraszam do codziennego śledzenia wydarzeń z trasy pielgrzymki. Od 29 lipca do 7 sierpnia będzie działać Studio pielgrzymkowe, jest to godzinna audycja prowadzona na żywo o godz. 20:00 w Radio Plus Legnica. W sklepiku można nabyć książeczkę dla Grupy Duchowego Uczestnictwa Diecezjalnej Pielgrzymki Pieszej. W materiałach są informacje o tzw. pielgrzymkowych kościołach stacyjnych. Nabywając pakiet pielgrzymkowy wspieramy organizację pielgrzymki, tak aby móc też spełnić obowiązujące aktualnie wskazania sanitarne. Koszt pakietu: 15 zł (książeczka i znaczek). Za każdy dar serca złożony na ten cel, serdeczne Bóg zapłać! 
  5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 16:00, a po niej zmiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca. Tego dnia ks. Krzysztof odwiedzi swoich chorych, rozpoczynając po godz. 10. 
  6. Zespół Szkół Katolickich informuje, że trwa nabór do I klasy szkoły podstawowej, ponadto otwarta zostanie także klasa IV. Zajęcia dla dzieci młodszych odbywają się na PCK. Nabór trwa także do kl. I Liceum Akademickiego (zajęcia na Kopernika). Szczegóły można znaleźć na: www.szkola.pankracy.edu.pl Ciekawe materiały można też znaleźć na YuoTube na kanale: „PankracyTV". Polecamy katolicką szkołę: „Szkołę Wartości”! 
  7. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
  9. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: Teresę Marciniszyn, Wiesławę Tobolewską, Wiesława Luterka i Danutę Rychter: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.  

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz 

   

  ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: KOŁTOWSKI Grzegorz stanu wolnego z parafii pw. św. Franciszka we Wrocławiu oraz SUPEŁ Anna stanu wolnego z parafii pw. św. Franciszka we Wrocławiu – zapowiedź II.

   

   XVI Niedziela Zwykła 
  19 lipca 2020 roku

  1. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00 do 10:00). 
  2. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
  3. Sa jeszcze wolne miejsca na jednodniową pielgrzymkę na Górę Świętej Anny w piątek 24 lipca. W programie zwiedzanie: Bazyliki w Nysie; Sanktuarium św. Józefa w Prudniku; Paulińskie Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Mochowie; Domek Loretański w Głogówku. Wyjazd o godz. 5:00 z parkingu przy kościele, powrót przed północą. Koszt: 85 zł. Przy zapisie należy podać adres i nr pesel, wymagane do zawarcia ubezpieczenia. Osoby zapisane proszone są o dokonanie wpłaty. 
  4. W sobotę 25 lipca na Mszy św. o godz. 18:00, będziemy się modlić w intencji ks. Krzysztofa z okazji dnia imienin. 
  5. W sklepiku można nabyć książeczkę dla Grupy Duchowego Uczestnictwa Diecezjalnej Pielgrzymki Pieszej. W tym roku pielgrzymka na Jasną Górę, będzie miała charakter sztafetowy. Kolejne etapy dzienne z Legnicy do Częstochowy, będzie pokonywać grupa 50 pielgrzymów. Pielgrzymi rano będą dojeżdżać autokarem na trasę, a wieczorem wracać do swoich domów, a w kolejne dni, pielgrzymować będą kolejne grupy pielgrzymów. W materiałach są też informacje o tzw. pielgrzymkowych kościołach stacyjnych. Nabywając pakiet pielgrzymkowy wspieramy organizację pielgrzymki, tak aby móc też spełnić obowiązujące aktualnie wskazania sanitarne. Koszt pakietu: 15 zł (książeczka i znaczek). Za każdy dar serca złożony na ten cel, serdeczne Bóg zapłać! 
  6. Zespół Szkół Katolickich informuje, że trwa nabór do I klasy szkoły podstawowej, ponadto otwarta zostanie także klasa IV. Zajęcia dla dzieci młodszych odbywają się na PCK. Nabór trwa także do kl. I Liceum Akademickiego (zajęcia na Kopernika). Szczegóły można znaleźć na: www.szkola.pankracy.edu.pl Ciekawe materiały można też znaleźć na YuoTube na kanale: „PankracyTV". Polecamy katolicką szkołę: „Szkołę Wartości”!  
  7. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
  8. Zapraszamy na „Malowanie z jajem”, czyli warsztaty malarskie podczas, których będzie można poznać najstarsze techniki malarskie. Wiek uczestników od 6 lat w górę… Należy przynieść ze sobą pędzelki, blok techniczny, szmatki, dwa słoiczki zamykane, 2 jajka surowe. Spotkanie odbędzie się w czwartek 23 lipca o godz. 15 w sali nr 1 szkoły katolickiej. Warsztaty poprowadzi pan Andrzej Boj Wojtowicz. 
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz 

  ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

  Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: KOŁTOWSKI Grzegorz stanu wolnego z parafii pw. św. Franciszka we Wrocławiu oraz SUPEŁ Anna stanu wolnego z parafii pw. św. Franciszka we Wrocławiu – zapowiedź I.

   

  XV Niedziela Zwykła 
  12 lipca 2020 roku

  1. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00 do 10:00). 
  2. W poniedziałek - 13 lipca po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski połączony z procesją z figurą Matki Bożej z Fatimy. 
  3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
  4. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w przyszłą niedzielę (19 lipca), po Mszy św. z godz. 9:00. 
  5. Sa jeszcze wolne miejsca na jednodniową pielgrzymkę na Górę Świętej Anny w piątek 24 lipca. W programie zwiedzanie: Bazyliki w Nysie; Sanktuarium św. Józefa w Prudniku; Paulińskie Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Mochowie; Domek Loretański w Głogówku. Wyjazd o godz. 5:00, powrót przed północą. Koszt: 85 zł. Przy zapisie należy podać adres i nr pesel, wymagane do zawarcia ubezpieczenia. Osoby zapisane proszone są o dokonanie wpłaty do niedzieli 19 lipca. 
  6. Parafia przy Morcinka organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach: 17-25 X 2020 r.  Szczegóły na www.mbkp.pl w Aktualnościach. 
  7. W sklepiku można nabyć książeczkę dla Grupy Duchowego Uczestnictwa Diecezjalnej Pielgrzymki Pieszej. W tym roku pielgrzymka na Jasną Górę, będzie miała charakter sztafetowy. Kolejne etapy dzienne z Legnicy do Częstochowy, będzie pokonywać grupa 50 pielgrzymów. Pielgrzymi rano będą dojeżdżać autokarem na trasę, a wieczorem wracać do swoich domów, a w kolejne dni, pielgrzymować będą kolejne grupy pielgrzymów. W materiałach są też informacje o tzw. pielgrzymkowych kościołach stacyjnych. Nabywając pakiet pielgrzymkowy wspieramy organizację pielgrzymki, tak aby móc też spełnić obowiązujące aktualnie wskazania sanitarne. Koszt pakietu: 15 zł (książeczka i znaczek). Za każdy dar serca złożony na ten cel, serdeczne Bóg zapłać! 
  8. Zespół Szkół Katolickich informuje, że trwa nabór do I klasy szkoły podstawowej, ponadto otwarta zostanie także klasa IV. Zajęcia dla dzieci młodszych odbywają się na PCK. Nabór trwa także do kl. I Liceum Akademickiego (zajęcia na Kopernika). Szczegóły można znaleźć na: www.szkola.pankracy.edu.pl Ciekawe materiały można też znaleźć na YuoTube na kanale: „PankracyTV". Polecamy katolicką szkołę: „Szkołę Wartości”!  
  9. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
  11. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Krystynę Adriańczyk: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.  

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz 

  XIV Niedziela Zwykła 
  5 lipca 2020 roku

  1. W naszej Parafii witamy ks. Tadeusza Szczepaniaka. Ksiądz Kanonik na mocy dekretu Biskupa Legnickiego od 1 lipca br. zamieszkuje z nami i będzie wspomagał naszą Wspólnotę swoją posługą duszpasterską. Ksiadz Tadeusz przez 36 lat posługiwał jako proboszcz w Parafii Nowa Wieś Grodziska w dekanacie złotoryjskim. Krótki rys biograficzny oraz informacje o kapłańskiej drodze ks. Kanonika, znajdziemy w tygodniku „Niedziela” i na naszej stronie internetowej. Serdecznie witając, liczymy na błogosławione owoce kapłańskiej posługi i życzymy dobrego zdrowia i satysfakcji z dalszej służby przy ołtarzu Pańskim. 
  2. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00 do 10:00). 
  3. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15:00. 
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
  5. Zespół Szkół Katolickich informuje, że trwa nabór do I klasy szkoły podstawowej, ponadto otwarta zostanie także klasa IV. Zajęcia dla dzieci młodszych odbywają się na PCK. Nabór trwa także do kl. I Liceum Akademickiego (zajęcia na Kopernika). Szczegóły można znaleźć na: www.szkola.pankracy.edu.pl Ciekawe materiały można też znaleźć na YuoTube na kanale: „PankracyTV". Polecamy katolicką szkołę: „Szkołę Wartości”!  
  6. Nasza Parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę na Górę Świętej Anny w piątek 24 lipca. W programie pielgrzymki zwiedzanie: Bazyliki w Nysie; Sanktuarium św. Józefa w Prudniku (jest to jedno z miejsc uwięzienia kard. Stefana Wyszyńskiego); Paulińskie Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Mochowie; Domek Loretański w Głogówku. Wyjazd o godz. 5:00, powrót ok. 23:30. Koszt: 85 zł. Przy zapisie należy podać adres i nr pesel, wymagane do zawarcia ubezpieczenia. Zapisy w zakrystii. 
  7. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
  8. W najbliższą sobotę, 11 lipca 2020 r., na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbędzie się trzecia już edycja Wielkiej Zbiórki Krwi Pamięci Kresów pn. „BezKresni”. Akcja organizowana przez Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego, bierze sobie za cel kultywowanie pamięci o wielowiekowej tradycji Kresów dawnej Rzeczpospolitej oraz rekordową zbiórkę krwi, tak potrzebnej każdego dnia, a szczególnie w okresie wakacji oraz trwającego stanu epidemii. Rejestracja krwiodawców przewidziana jest w godzinach od 9:00 do 13:00. Współorganizatorami wydarzenia, nad którym patronat honorowy objął Prezydent Miasta Jeleniej Góry są: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu oraz Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze. 
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
  10. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: Aleksandra Baszaka: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.  

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz 

   XIII Niedziela Zwykła 
  28 czerwca 2020 roku

  1. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00 do 10:00). 
  2. W poniedziałek 29 VI przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła - patronów naszej diecezji i kościoła katedralnego. Ofiary składane na tacę, tzw. świętopietrze przekazywane są na potrzeby Stolicy Apostolskiej. 
  3. Nabożeństwo czerwcowe w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św. 
  4. We wtorek 30 VI ostatnie spotkanie dla rodziców planujących chrzest dziecka do końca września. Rozpoczęcie o godz. 17:00 w sali nr 1 Szkoły Katolickiej. Kolejny cykl katechez we wrześniu. 
  5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
  6. W piątek - pierwszy miesiąca, ks. Proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną rozpoczynając od godz. 11. Po południu okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Ksiądz Krzysztof swoich chorych, będzie odwiedzał w sobotę (4 VII) po godz. 9. 
  7. W sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 16:00, połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. 
  8. Zespół Szkół Katolickich informuje, że trwa nabór do I klasy szkoły podstawowej, ponadto otwarta zostanie także klasa IV. Zajęcia dla dzieci młodszych odbywają się na PCK. Nabór trwa także do kl. I Liceum Akademickiego (zajęcia na Kopernika). Szczegóły można znaleźć na: www.szkola.pankracy.edu.pl Ciekawe materiały można też znaleźć na YuoTube na kanale: „PankracyTV". Polecamy katolicką szkołę: „Szkołę Wartości”!  
  9. Nasza Parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę na Górę Świętej Anny w piątek 24 lipca. W programie pielgrzymki zwiedzanie: Bazyliki w Nysie; Sanktuarium św. Józefa w Prudniku (jest to jedno z miejsc uwięzienia kard. Stefana Wyszyńskiego); Paulińskie Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Mochowie; Domek Loretański w Głogówku. Wyjazd o godz. 5:00, powrót ok. 23:30. Koszt: 85 zł. Przy zapisie należy podać adres i nr pesel, wymagane do zawarcia ubezpieczenia. Zapisy w zakrystii. 
  10. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
  11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Jest nowy numer „Dobrych Nowin”. 
  12. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: Elżbietę Czerwińską-Sakowicz, Wojciecha Kasprzaka, Mariannę Pawlik: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.  

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz 

  ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

  Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:
  RDZANEK Mateusz Jan stanu wolnego z parafii pw. Marcina w Jeleniej Górze oraz KRUDYS Agnieszka Maria stanu wolnego z parafii tutejszej – zapowiedź III. 

   

   

   XII Niedziela Zwykła 
  21 czerwca 2020 roku

  1. Biuro parafialne otwarte będzie w środę i w sobotę od godz. 9:00 do 10:00; w środę także od 16 do 17:30. 
  2. Taca inwestycyjna w ub. niedzielę wyniosła: 3.454,22 zł. Kwota ta wraz z ofiarami z maja pozwoli pokryć koszt audytu energetycznego naszego kościoła. Bóg zapłać! 
  3. Zapraszamy na kolejny Wieczór Chwały w niedzielę 21 czerwca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00. Przed Eucharystią będzie można składać intencje do kosza modlitw. Po liturgii nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpoczynając od Litanii do Serca Pana Jezusa, a następnie modlitwa uwielbienia. 
  4. W poniedziałek i we wtorek spotkanie dla dzieci z kl. III. Odbędzie się ono w kościele o godz. 17:00. 
  5. Rodziców planujących chrzest swojego dziecka do końca września zapraszamy na spotkania we wtorki: 23 i 30 VI. Spotkanie rozpoczynać się będzie o godz. 17:00 w sali nr 1 Szkoły Katolickiej. 
  6. W środę 24 VI przypada Uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela. To dzień odpustu parafialnego u naszych sąsiadów (Msza św. o 19:00). 
  7. W piątek przypada 26 dzień m-ca. W ramach przygotowania do poświęcenia kościoła, zapraszamy na wieczorną Mszę św. z okolicznościowym słowem. Ten dzień to także zakończenie zajęć w roku szkolnym. Zapraszam na wieczorną Eucharystię wszystkich, którzy chcą podziękować Panu Bogu za dobro, którego mogli doświadczyć pomimo czasu pandemii. 
  8. Codziennie oddajemy cześć Najświętszemu Sercu naszego Zbawiciela, modląc się Litanią do Serca Pana Jezusa po wieczornej Eucharystii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, poświęcając Bożemu Sercu nasze rodziny, naszą Ojczyznę, naszą Parafię i nas samych. 
  9. Zespół Szkół Katolickich informuje, że trwa nabór do I klasy szkoły podstawowej, ponadto otwarta zostanie także klasa IV. Zajęcia dla dzieci młodszych odbywają się na PCK. Nabór trwa także do kl. I Liceum Akademickiego (zajęcia na Kopernika). Szczegóły można znaleźć na: www.szkola.pankracy.edu.pl Ciekawe materiały można też znaleźć na YuoTube na kanale: „PankracyTV". Polecamy katolicką szkołę: „Szkołę Wartości”!  
  10. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
  11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz wakacyjny numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci. 
  12. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: Jakuba Uruskiego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.  

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz 

  ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
  Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: RDZANEK Mateusz Jan stanu wolnego z parafii pw. Marcina w Jeleniej Górze oraz KRUDYS Agnieszka Maria stanu wolnego z parafii tutejszej – zapowiedź II.

   XI Niedziela Zwykła 14 czerwca 2020 roku

  1. Biuro parafialne otwarte będzie w środę i w sobotę od godz. 9:00 do 10:00; w środę także od 16 do 17:30. 
  2. Rodziców dzieci z kl. III zapraszamy na spotkanie w niedzielę 14 VI po Mszy św. z godz. 11:00. W poniedziałek i we wtorek spotkanie dla dzieci z kl. III. Odbędzie się ono w kościele o godz. 17:00.
  3. Codziennie oddajemy cześć Najświętszemu Sercu naszego Zbawiciela, modląc się Litanią do Serca Pana Jezusa. Do czwartku włącznie łączymy tę modlitwę z procesją eucharystyczną wokół kościoła, po wieczornej Eucharystii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, poświęcając Bożemu Sercu nasze rodziny, naszą Ojczyznę, naszą Parafię i nas samych. 
  4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień patronalny Sióstr Serca Jezusowego. Szczególnie w tym dniu naszą modlitwą ogarniamy Siostry, posługujące w naszej Parafii oraz całe Zgromadzenie. Dzień ten ma rangę uroczystości dlatego też w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego też dnia po wieczornej Mszy św. zapraszam na spotkanie członków Rady Parafialnej oraz liderów grup parafialnych naszej Parafii. Spotkanie rozpocznie się ok. 19:15 w sali spotkań domu parafialnego. 
  5. Rodziców planujących chrzest swojego dziecka do końca września zapraszamy na spotkania we wtorki: 16; 23 i 30 VI. Spotkanie rozpoczynać się będzie o godz. 17:00 w sali nr 1 Szkoły Katolickiej. 
  6. W gablocie od ul. Wróblewskiego znajduje się informacja o Inicjatywie „Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób, które doświadczyły wykorzystania seksualnego. 
  7. Zapraszamy na kolejny Wieczór Chwały, który odbędzie się w przyszłą niedzielę tj. 21 czerwca. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18:00. Po Mszy św. nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem. 
  8. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz czerwcowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci. 

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz 

  ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

  Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:
  RDZANEK Mateusz Jan stanu wolnego z parafii pw. Marcina w Jeleniej Górze oraz KRUDYS Agnieszka Maria stanu wolnego z parafii tutejszej – zapowiedź I.

   

  Uroczystość Najświętszej Trójcy 
  7 czerwca 2020 roku

  1. Biuro parafialne otwarte będzie w środę i w sobotę od godz. 9:00 do 10:00. 
  2. Z racji I niedzieli miesiąca, po sumie nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja potrwa do godz. 15:00. 
  3. Codziennie oddajemy cześć Najświętszemu Sercu naszego Zbawiciela, modląc się Litanią do Serca Pana Jezusa, po wieczornych Mszach św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, poświęcając Bożemu Sercu nasze rodziny, naszą Ojczyznę, naszą Parafię i nas samych. 
  4. W tym tygodniu przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwane potocznie „Bożym Ciałem”. Dlatego Msza św. w środę wieczorem celebrowana będzie już z uroczystości. Jest to bowiem tzw. święto nakazane co do uczestnictwa we Mszy św. W ciągu dnia porządek nabożeństw jak w niedziele. Procesja eucharystyczna wokół kościoła bez czterech ołtarzy, odbędzie się bezpośrednio po sumie z godz. 12:30. Na tę uroczystą Mszę św. Zapraszamy zwłaszcza dzieci z klas IV, które w roku ubiegłym przystąpiły do I Komunii Świętej. Uroczystość ta będzie dla nich dniem rocznicy. Okazja do spowiedzi św. dla wszystkich w środę od godz. 17:00 do 18:00. 
  5. W sobotę 13 czerwca po wieczornej Eucharystii, przeżyjemy procesję z różańcem fatimskim. 
  6. Rodziców dzieci z kl. III zapraszamy na spotkanie w niedzielę 14 VI po Mszy św. z godz. 11:00. Na stronie internetowej parafii podany jest harmonogram spotkań w czerwcu i we wrześniu dla dzieci. Prosimy o zapoznanie się z nim. 
  7. Rodziców planujących chrzest swojego dziecka do końca września już dzisiaj zapraszamy na spotkanie we wtorki: 16; 23 i 30 VI. Szczegóły za tydzień. 
  8. Za tydzień druga niedziela m-ca. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne. 
  9. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz 

   VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA
  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 
  31 maja 2020 roku

  Drodzy Parafianie! 

      W związku z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi sprawowania kultu prosimy, aby podczas liturgii zachować zalecaną odległość, także podczas podchodzenia do Komunii Świętej, jak również nie zapominać o obowiązku zakrywania nosa i ust. 

  1. Biuro parafialne będzie otwarte w sobotę od godz. 9:00 do 10:00. 
  2. W ub. wtorek 26 maja rozpoczęliśmy cykl duchowych przygotowań do uroczystości poświęcenia naszego kościoła. Cieszymy się z obecności tych, którzy zechcieli włączyć we wspólną modlitwę. Dziękujemy także za złożone ofiary na tacę. Była to suma 787 zł z przeznaczeniem na pomnik na grobie ks. Józefa Steca. Bóg zapłać! 
  3. Dzisiejsza uroczystość kończy w liturgii Kościoła Okres Wielkanocny. Jutro w tzw. drugi dzień zielonych świąt, przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zgodnie z tym co ustaliliśmy na spotkaniu liderów wspólnot apostolskich i modlitewnych naszej Parafii jeszcze w lutym, zapraszamy na jutrzejszą wieczorną Eucharystię wszystkich członków grup parafialnych. Będzie to nasz parafialny dzień jedności i wspólnoty. 
  4. Od 1 czerwca zapraszamy na codzienne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Będą one połączone z wieczorną Mszą św. 
  5. Przypominamy wszystkim naszym parafianom, że zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym, od którego nie było i nie ma dyspensy, każdy katolik przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, powinien przyjąć Komunię Świętą. Zgodnie z przyjętym przed laty przez Konferencję Episkopatu Polski zwyczajem, czas Komunii wielkanocnej wydłużony jest do Uroczystości Trójcy Świętej, w tym roku to następna niedziela: 7 czerwca. Dlatego też wychodząc naprzeciw potrzebom duchowym naszych wiernych w tym tygodniu na terenie dekanatu, codziennie w różnych parafiach będzie można skorzystać ze spowiedzi.
   W poniedziałek 1 VI w naszej Parafii od godz. 17:00 do 18:00.
   We wtorek 2 VI w Siedlęcinie i w Bazylice Świętych Erazma i Pankracego w godz. 8:30-9:00 i 17:00-18:00.
   W środę 3 VI w Jeżowie i w Cieplicach u OO. Pijarów w godz. 8:30-9:00 i 18:00-19:00.
   W czwartek 4 VI przy ul. Morcinka od 16:00-17:00 i na Osiedlu Czarne od 17:15-18:00.
   W piątek z racji I piątku miesiąca w naszej Parafii okazja do spowiedzi od. 6:45-7:00 i od 17:00 do 18:00.
   Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji członkom swoich rodzin, znajomym i przyjaciołom katolikom, informując o podanych powyżej możliwościach. 
  6. W pierwszy piątek miesiąca ks. Proboszcz będzie odwiedzał swoich chorych rozpoczynając od godz. 11, a ks. Krzysztof w sobotę od godz. 9:00. W sobotę Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16:00, połączona ze zmianą tajemnic. 
  7. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Jest też nowy numer bezpłatnego miesięcznika: „Dobre nowiny”. 

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz 

   

   VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
  24 maja 2020 roku

  Drodzy Parafianie! 

      W związku z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi sprawowania kultu informujemy, że w naszej świątyni we Mszy św. jednorazowo może uczestniczyć 160 osób. Prosimy, aby podczas liturgii zachować zalecaną odległość, także podczas podchodzenia do Komunii Świętej, jak również nie zapominać o obowiązku zakrywania nosa i ust. 

  1. Biuro parafialne będzie otwarte w sobotę od godz. 9:00 do 10:00. W sprawach pilnych prosimy o umówienie się telefonicznie lub mailowo. Sprawy związane z pogrzebem załatwiane są w trybie natychmiastowym. 
  2. We wtorek w Polsce obchodzony jest Dzień Matki. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. sprawowaną w intencji naszych mam. Chcemy dziękować za dar macierzyństwa, modląc się za żywe i zmarłe mamy. Druga intencja na Mszy św. o godz. 18:00, to modlitwa za śp. ks. Józefa Steca, inicjatora obchodów Święta Matki w Cieplicach. Ofiary zbierane na tacę tego dnia przeznaczone będą na pomnik, na grobie ks. Prałata. Przy tej okazji informuję, że dopiero po zakończeniu czasu pandemii wraz z Radą Parafialną ustalimy nowy termin zbiórki do puszek na budowę pomnika. Miała się ona odbyć w niedzielę 19 kwietnia, ale z wiadomych powodów nie było to możliwe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
  3. Po uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, Kościół trwa na modlitwie prosząc o dary Ducha Świętego. Naszą modlitwę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, przypadającą za tydzień (31 maja), włączymy do codziennej modlitwy różańcowej i Litanii Loretańskiej o godz. 17:30. W sposób uroczysty będziemy mogli przeżyć dzień wigilii. Takie czuwanie rozpocznie się w sobotę 30 maja w kościele parafialnym o godz. 15:00, a zakończy je uroczysta Eucharystia o godz. 18:00. Zapraszamy szczególnie członków wspólnot parafialnych. Szczegółowy program znajdzie się w gablotach przy kościele i na www. 
  4. Rodzinom i osobom indywidualnym, włączającym się w troskę o utrzymanie naszej Parafii, wyrażamy słowa serdecznego podziękowania. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na rachunek bankowy. Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT.
   Dziękujemy także za wpłaty na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.
   Dane do przelewu ze strony internetowej Parafii => Kontakt:
   www.parafiambm.jgora.pl
   Parafia rzymsko-katolicka pw. Matki Bożej Miłosierdzia;
   58-560 Jelenia Góra-Cieplice; ul. PCK 23; 
   Nr rachunku: 86 1090 2633 0000 0001 0531 6055.
   Tytuł przelewu: Darowizna na cele kultu religijnego.
  5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 

   

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz 

   

   

   VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

  17 maja 2020 roku

  Drodzy Parafianie! 

      W związku z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi sprawowania kultu informujemy, że w naszej świątyni we Mszy św. jednorazowo może uczestniczyć 160 osób. Prosimy, aby podczas liturgii zachować zalecaną odległość, także podczas podchodzenia do Komunii Świętej, jak również nie zapominać o obowiązku zakrywania nosa i ust. 

      Przyłączając się do prośby papieża Franciszka w naszą majową modlitwę Litanią Loretańską, włączamy codzienny różaniec. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godz. 17:30.

  1. Biuro parafialne będzie otwarte w sobotę od godz. 9:00 do 10:00. W sprawach pilnych prosimy o umówienie się telefonicznie lub mailowo. Sprawy związane z pogrzebem załatwiane są w trybie natychmiastowym. 
  2. Zapraszamy na kolejny Wieczór Chwały w niedzielę, 17 maja. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 18., następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie. Można przynieść kartki z intencjami i złożyć je w koszu modlitw. Eucharystia będzie sprawowana w tych intencjach. 
  3. Jak wiemy w dniu jutrzejszym przypada setna rocznica urodzin Karola Wojtyły. Na Mszy św. w poniedziałkowy wieczór o godz. 18:00, będziemy celebrować uroczystą liturgię, jako nasze parafialne dziękczynienie za dar Wielkiego Polaka i Papieża. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. 
  4. Muzeum Miejskie „Dom Gerharda Hauptmanna” w Jeleniej Górze i Fundacja Szlaków Papieskich z Krakowa, zapraszają na wystawę: „Pilnujcie mi tych szlaków!”. 
  5. Kolejnym Rodzinom i osobom indywidualnym, włączającym się w troskę o utrzymanie naszej Parafii, wyrażamy słowa serdecznego podziękowania. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na rachunek bankowy. Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dziękujemy także za wpłaty na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.
   Dane do przelewu ze strony internetowej Parafii => Kontakt:
   www.parafiambm.jgora.pl
   Parafia rzymsko-katolicka pw. Matki Bożej Miłosierdzia;
   58-560 Jelenia Góra-Cieplice; ul. PCK 23; 
   Nr rachunku: 86 1090 2633 0000 0001 0531 6055.
   Tytuł przelewu: Darowizna na cele kultu religijnego.
  6. Modlitwie naszej Wspólnoty polecamy sześciu diakonów naszego Seminarium, którzy rozpoczynają tygodniowe rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które przyjmą w przyszłą sobotę, w Katedrze Legnickiej. 
  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 

   ks. dr Mariusz Majewski 
   proboszcz

   

  V NIEDZIELA WIELKANOCNA

  10 maja 2020 roku

  Drodzy Parafianie! 

      W związku z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi sprawowania kultu informujemy, że w naszej świątyni we Mszy św. jednorazowo może uczestniczyć 106 osób. Prosimy, aby podczas liturgii zachować zalecaną odległość, także podczas podchodzenia do Komunii Świętej, jak również nie zapominać o obowiązku zakrywania nosa i ust. 

      Przyłączając się do prośby papieża Franciszka w naszą majową modlitwę Litanią Loretańską, włączamy codzienny różaniec. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godz. 17:30.

  1. Biuro parafialne pozostaje nieczynne do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o umówienie się telefonicznie lub mailowo. Sprawy związane z pogrzebem załatwiane są w trybie natychmiastowym. 
  2. W środa 13 maja przeżyjemy pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. O godz. 17:30 śpiew Litanii Loretańskiej i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O 18:00 Eucharystia, a następnie procesja z różańcem fatimskim. 
  3. W czwartek przypada św. Macieja Apostoła, a w sobotę święto św. Andrzeja Boboli męczennika - patrona Polski. 
  4. Zapraszamy na kolejny Wieczór Chwały w niedzielę, 17 maja. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 18., następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie. Można przynieść kartki z intencjami i złożyć je w koszu modlitw. Eucharystia będzie sprawowana w tych intencjach. 
  5. Kolejnym Rodzinom i osobom indywidualnym, włączającym się w troskę o utrzymanie naszej Parafii, wyrażamy słowa serdecznego podziękowania. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na rachunek bankowy. Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT.
   Dziękujemy także za wpłaty na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.
   Dane do przelewu ze strony internetowej Parafii => Kontakt:
   www.parafiambm.jgora.pl
   Parafia rzymsko-katolicka pw. Matki Bożej Miłosierdzia;
   58-560 Jelenia Góra-Cieplice; ul. PCK 23; 
   Nr rachunku: 86 1090 2633 0000 0001 0531 6055.
   Tytuł przelewu: Darowizna na cele kultu religijnego.
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W wersji papierowej jest dostępny tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny” (po 6 zł), a także miesięczniki: „Cuda i Łaski” oraz „Miłujcie się”. Ponadto można sobie wziąć bezpłatny egzemplarz „Dobrych Nowin”.

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz

   

   

   IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

  Niedziela Dobrego Pasterza 

  3 maja 2020 roku

  Drodzy Parafianie! 

      W związku z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi sprawowania kultu informujemy, że w naszej świątyni we Mszy św. jednorazowo może uczestniczyć 106 osób. Prosimy, aby podczas liturgii zachować zalecaną odległość, także podczas podchodzenia do Komunii Świętej, a także nie zapominać o obowiązku zakrywania nosa i ust. 

      Przyłączając się do prośby papieża Franciszka w naszą majową modlitwę Litanią Loretańską, włączamy codzienny różaniec. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godz. 17:30.

  1. Biuro parafialne pozostaje nieczynne do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o umówienie się telefonicznie lub mailowo. Sprawy związane z pogrzebem załatwiane są w trybie natychmiastowym. 
  2. Z racji I niedzieli miesiąca po sumie nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do nabożeństwa majowego. 
  3. Rozpoczęty dzisiaj tydzień, to czas szczególnej modlitwy o powołania do służby w Kościele. 
  4. W piątek 8 maja w liturgii kościoła w Polsce obchodzimy uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika - głównego patrona Polski. Uroczystość przypada w piątek, dlatego też w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
  5. Kolejnym Rodzinom i osobom indywidualnym, włączającym się w troskę o utrzymanie naszej Parafii, wyrażamy słowa serdecznego podziękowania. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na rachunek bankowy. Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT.
   Dziękujemy także za wpłaty na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.

   Dane do przelewu ze strony internetowej Parafii => Kontakt:
   www.parafiambm.jgora.pl
   Parafia rzymsko-katolicka pw. Matki Bożej Miłosierdzia;
   58-560 Jelenia Góra-Cieplice; ul. PCK 23; 
   Nr rachunku: 86 1090 2633 0000 0001 0531 6055.
   Tytuł przelewu: Darowizna na cele kultu religijnego.
    

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz

   III NIEDZIELA WIELKANOCNA

  26 kwietnia 2020 roku

  Drodzy Parafianie! 

      W związku z regulacjami dotyczącymi zgromadzeń, w tym powierzchni kościołów, informujemy, że w naszej świątyni we Mszy św. jednorazowo może uczestniczyć 106 osób. W związku z powyższym nie zachodzi u nas potrzeba dodatkowych Mszy św. w niedzielę. Zatem od 26 kwietnia w niedzielę przywrócony został stały porządek liturgii: 7:00; 9:00; 11:00; 12:30; 18:00.  W galotach na placu kościelnym, jak i na parafialnej stronie www, umieszczone jest obowiązujące Zarządzenie Biskupa Legnickiego z 22 kwietnia 2020 r., zachęcamy do zapoznania się pełną treścią dokumentu. 

      Zachęcamy do wytrwałej modlitwy o ustanie pandemii koronawirusa w rodzinach, zwłaszcza na różańcu codziennie o godz. 20:30. Do tej modlitwy włączmy także prośbę o deszcz. Apelujemy, aby wciąż dbać o osoby starsze, przychodząc im z konkretną pomocą. 

  1. Biuro parafialne pozostaje nieczynne do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o umówienie się telefonicznie lub mailowo. Sprawy związane z pogrzebem załatwiane są w trybie natychmiastowym. 
  2. Spowiedź św. odbywa się na prośbę wiernych. Prosimy o wcześniejsze umówienie się. Można dzwonić na nr parafialny (75-75-51-777) lub pisać na adres mailowy (parafiapck@gmail.com ). 
  3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Tego dnia odwiedzimy z posługą sakramentalną te osoby, do których chodzimy z Komunią św. co miesiąc. W celu potwierdzenia wizyty, będziemy wcześniej  dzwonić do zainteresowanych. 
  4. Piątek rozpoczyna miesiąc dedykowany modlitwie maryjnej związanej z Litanią Loretańską. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30. 
  5. W sobotę 2 maja, w liturgii kościoła w Polsce obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - głównej patronki Polski. W tym dniu porządek Mszy św. jak w niedzielę: 7:00; 9:00; 11:00 i 12:30. Po sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca i wystawienie Najświętszego Sakramentu do nabożeństwa majowego o godz. 17:30. Msza św. o godz. 18:00 celebrowana będzie już jako liturgia niedzielna z IV Niedzieli Wielkanocnej. 
  6. Kolejnym Rodzinom i osobom indywidualnym, włączającym się w troskę o utrzymanie naszej Parafii, wyrażamy słowa serdecznego podziękowania. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na rachunek bankowy. Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT.
   Dziękujemy także za wpłaty na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.

   Dane do przelewu ze strony internetowej Parafii => Kontakt:
   www.parafiambm.jgora.pl
   Parafia rzymsko-katolicka pw. Matki Bożej Miłosierdzia;
   58-560 Jelenia Góra-Cieplice; ul. PCK 23; 
   Nr rachunku: 86 1090 2633 0000 0001 0531 6055.
   Tytuł przelewu: Darowizna na cele kultu religijnego.

   ks. dr Mariusz Majewski 
   proboszcz