OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela WIELKANOCNA

19.05.2019r.

1.    W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
- w środę wspomnienie św. Rity
- w piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
2.    Codziennie przez cały miesiąc zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej z litanią loretańską.
3.    Dziś ks. Proboszcz z Gwardią Matki Bożej udają się do Częstochowy, tam będą się modlić na Apelu Jasnogórskim. Transmisja o 21:00 w telewizji Trwam.
4.    Za tydzień Święto Matki. Główna Msza św. o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o 12.30. W tym roku stawiamy na młodzież. Wystąpią przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich. Szkoła Katolicka przygotowuje kino letnie, czyli film z dyskusją w sobotę wieczorem. Młodzieżowy zespół Beatlesi zagrają na naszej scenie w niedzielę o godz. 17.00. Dokładny program jest wyłożony na stoliku przy wyjściu z kościoła. Tygodnik Niedziela zamieszcza dziś duży artykuł o naszym Święcie Matki. Od jutra rozpoczynamy prace dekoracyjne. Mężczyzn prosimy rano na godz. 9.00, będziemy robić podłogę na scenie, a po południu będziemy wieszać sznury z proporczykami. Do tych prac na wysokości prosimy mężczyzn i tu zwracamy się do ojców dzieci komunijnych. Ta dużo kolorowa dekoracja będzie też na I Komunię Świętą, Dlatego prosimy ojców od jutra do czwartku codziennie od 16.00 do 19.00. Sznury są już przygotowane do rozwieszenia. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu pracowali społecznie i tym, którzy wpłacili dobrowolną ofiarę na Święto Matki w sklepiku i na konto Stowarzyszenia. 
5.    Fanty przyjmujemy do środy. Brakuje nam jeszcze fantów specjalnych. Tradycyjnie prosimy panie o ciasto, które prosimy dostarczyć w sobotę. Przypominamy, że w tym roku chcemy wszystkich nakarmić – wg nauki Jezusa – dlatego prosimy nie gotować obiadu w domach. Posiłek będzie na placu od godz. 13.30. Dziękujemy wszystkim, którzy modlą się o pogodę.
6.    W tym tygodniu w poniedziałek i środę próby dla dzieci komunijnych o 16.30 w kościele.
7.    Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Szczegóły na plakacie.
8.    W środę 22 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować Bogu za dar kapłaństwa ks. Łukasz z okazji 15-stej rocznicy święceń kapłańskich. Otoczmy księdza modlitwą i zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.
9.    Spotkania Odnowy w Duchu Świętym w poniedziałek po wieczornej Mszy św. 
10.    W środę o 19.00  próba chóru parafialnego. 
11.    Spotkanie młodzieżowej wspólnoty Galilea oraz młodzieży zaangażowanej w Święto Matki w czwartek o 19.15 w domu parafialnym. 
12.    W piątek o19.00 próba diakonii muzycznej. 
13.    Ministranci i lektorzy próbę asysty na Święto Matki mają w piątek o 19.00.
14.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.