OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII Niedziela w ciągu roku

19.11.2017r.

 1. W tym tygodniu w liturgii kościoła będziemy obchodzić:
  - w poniedziałek – Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
  - we wtorek – Wspomnienie Ofiarowania NMP
  - w środę – Wspomnienie św. Cecylii
  - w piątek – Wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
 2. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o godz. 19.00.
 3. Spotkanie chętnych na pielgrzymkę do Ziemi Świętej dziś o godz. 16.00. Są jeszcze wolne miejsca.
 4. Spotkania przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa z terenu Jeleniej Góry i okolic odbywają się w soboty i niedziele o godz. 19.00.
 5. Zapraszamy wszystkie osoby, które podczas Mszy św. odpustowej w czwartek, oddały się
  w niewolę miłości Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi, na radosne uwielbienie Boga połączone z medytacją nad tajemnicą Maryi, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek w kaplicy po wieczornej Mszy św.
 6. W najbliższy piątek o 19.00 spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z 3 kl. Gimnazjum. Prosimy o obecność.
 7. Za tydzień zbiórka do puszek na akcję Zostań z nami św. Mikołajem.
 8. Na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej podjęto decyzję o rozpoczęciu w najbliższym czasie prac obejmujących wymianę wewnętrznych drzwi bocznych wejść do kościoła. Dotychczasowe zrobione są ze sklejki, która nie zatrzymuje zimnego powietrza. Koszt dwojga drzwi to ok. 18 tys. zł. Jeżeli finanse pozwolą, to wymienione zostaną również boczne drzwi na chór. Ofiary składane podczas pobierania opłatków będą przeznaczone właśnie na te cele.
 9. Opłatki wigilijne będą rozprowadzane po domach codziennie między godz. 17.00 a 19.00. Panie będą miały pisemne upoważnienia. Chętne panie do roznoszenia opłatków prosimy o pobieranie ich rano lub w południe. Prosimy o życzliwe przyjmowanie tych pań w rodzinach.
 10. Ks. Proboszcz tradycyjnie już opracował rozważanie o miłości w rodzinie i o łamaniu się opłatkiem w Wieczór Wigilijny. Tekst pt. „Urodziłeś się, aby kochać” jest wyłożony na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do lektury oraz przekazywaniu go rodzinie i znajomym.
 11. W środę o 16.30 próba scholii, o 19.00 próba chóru. W czwartek o 19.00 Zapraszamy chętną młodzież na spotkanie. W piątek o 17.00 zbiórka ministrancka.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.