OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV NIEDZIELA "W CIĄGU ROKU"

14.07.2019r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca - niedziela inwestycyjna. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

    - w poniedziałek - św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

    - we wtorek - Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

    - w czwartek - bł. Szymona z Lipnicy, prezbitera

    - w sobotę - bł. Czesława, prezbitera

3. Są jeszcze wolne miejsca w naszej Szkole Katolickiej na poziomie podstawowym i licealnym. Szczegóły w sekretariacie szkoły.

4. W ostatnim tygodniu zamontowaliśmy 24 nowe okna w domu parafialnym. Za całość mamy zapłacić 25 tyś. 9 tyś. mamy z racji imienin naszego Ks. Proboszcza zamiast kwiatów, a pozostałą część mamy do zapłaty. Mamy nadzieję, że podobnie jak w naszych domach, nowe okna z potrójną szybą, obniżą koszty ogrzewania naszego domu. Jeszcze raz dziękujemy za złożone ofiary.

5. W dniach 21-28 lipca 2019 będzie obchodzony 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy błogosławili kierowców i ich pojazdy, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Każdy kierowca otrzyma Różaniec z św. Krzysztofem. Zebrane ofiary do puszek przeznaczone bedą na zakup środków transportu dla misjonarzy. 

6. W sobotę 20 lipca w parafii pw. św Jana Apostoła i Ewangelisty rozpoczyna się Wakacyjny Kurs Przedmałżeński. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

7. Zbliża się piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Spotkanie dla pielgrzymów, którzy 26 lipca wyruszą w drogę z Jeleniej Góry do Częstochowy odbędzie się w Niedzielę – 21. lipca 2019 r. w parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze – Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. 

9. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego wypoczynku i udanych wakacji. A wszystkim gościom radosnego czasu w naszej Kotlinie Jeleniogórskiej.