OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

20.05.2018r.

1.    Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
2.    W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek - święto NMP Matki Kościoła
- w czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
3.    Dziś Gwardia Matki Bożej pielgrzymuje do Częstochowy i będzie uczestniczyła w Apelu Jasnogórskim. Poświęcona zostanie również tablica, którą umieścimy w naszym kościele. Zapraszamy do oglądania transmisji w telewizji Trwam o 21.00.
4.    Codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP o godz. 17.30.
5.    Przypominamy, że w tym tygodniu będą kolejne próby liturgiczne dla dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek i środę o godz. 16.15. Obecność obowiązkowa. 
6.    Za tydzień parafialne Święto Matki. Główna Msza św. o 11.00., nie będzie Mszy o 12.30. Od jutra do piątku trwać będą intensywne prace przygotowawcze, wszystkich chętnych do pomocy w porządkowaniu i dekorowaniu placu zapraszamy codziennie między 16.00 – 19.00. Serdecznie dziękujemy za ofiarowane rzeczy na loterię fantową. Z racji XXX-lecia chcielibyśmy zgromadzić 30 wartościowych nagród, które będą losowane na scenie o godz. 18.00, a ich ofiarodawcy będą reklamowani. Na główne fanty czekamy do wtorku. Szczególnie zależy nam na sprzęcie gospodarstwa domowego, aby ulżyć ciężkiej pracy żon i matek. Jak dotąd zebraliśmy niewiele, więc prosimy o zrozumienie. Dziękujemy także parafianom, którzy wpłacili ofiary na konto naszego stowarzyszenia. Ofiary można również złożyć dziś w sklepiku. Tradycyjnie prosimy też o upieczenie ciast, które należy przynieść w sobotę wieczorem. Dzieci, młodzież i całe rodziny zapraszamy do udziału w różnych zawodach sportowych na parkingu przy kościele.
7.    Dziękujemy rodzinom, które zgodziły się przywieźć i odwieźć naszych gości specjalnych profesora Krzysztofa Zanussiego i o. Eustachego Rakoczego.
8.    Już dziś dziękujemy wszystkim, którzy całą niedzielę będą mieli dyżur na Święcie Matki, aby obsłużyć wszystkie wydarzenia sportowe, muzyczne, porządkowe i wielką loterię fantową. Niech Matka Boża, dla której robimy to święto stokrotnie im wynagrodzi.
9.    W ostatnim tygodniu ukończyliśmy prace dotyczące odgromienia naszego kościoła. Koszt tej inwestycji wyniósł 8 tys. zł. 
10.    Rocznica pierwszej komunii św. będzie w Uroczystość Bożego Ciała. Dzieci rocznicowe zapraszamy w najbliższy czwartek na próbę o godz. 16.00
11.    W miniony piątek nasz ks. Proboszcz przechodził specjalistyczne badania, które potwierdziły, że leczenie przebiega we właściwym kierunku. Po Święcie Matki rozpocznie się kolejny etap chemioterapii. Mamy nadzieję, że podczas Święta Matki ks. Proboszcz choć przez chwilę będzie z nami i osobiście wszystkim podziękuje.
12.    Spotkanie kandydatów do bierzmowania z 2 klasy gimnazjum odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00.
13.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.