OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

XXXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       

17.11.2019r.

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny

- we wtorek – wspomnienie bł. Salomei

- w środę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

- w czwartek – Ofiarowanie NMP

- w piątek – wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. W naszych modlitwach pamiętajmy o panu organiście Marku, o chórze parafialnym, diakoni muzycznej i dziecięcej scholii Miriam, którzy pomagają nam się modlić przez piękną muzykę i śpiew.

2. W poniedziałek kolejne spotkanie w ramach przygotowania do całkowitego ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg św. Ludwika de Montfort. Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 18.00, a po niej dalsza część spotkania w kaplicy. 

 

3. W środę o 16.30 próba scholii Miriam, a o 19.00  próba chóru parafialnego. Zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewu. Warto przyjść chociaż raz i spróbować swoich sił. Nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego. Wystarczą dobre chęci.

4. Młodzież, która chciałaby radośnie i kreatywnie przeżyć czwartkowy wieczór, zapraszamy na  spotkanie młodzieżowej wspólnoty Galilea o 19.15 w domu parafialnym. 

5. W piątek zbiórka ministrantów. Chłopców i młodzieńców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu zapraszamy na godz. 17.30

6. W piątek o 19.00 próba diakonii muzycznej. Chcesz wielbić Boga śpiewem, to spotkanie jest dla ciebie.

7. W piątek o godz. 19.00 spotkanie młodzieży ze szkoły średniej przygotowującej się do bierzmowania.

8. W sobotę o godz. 19.00 w kaplicy domu parafialnego spotkanie grupy Neokatechumenalnej.

9. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego, czyli Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za dwa tygodnie pierwsza niedziela Adwentu.

10. Opłatki wigilijne roznoszone będą od przyszłej niedzieli. Najlepiej jak roznoszą mieszkańcy bloku, czy ulicy na której mieszka osoba roznosząca. Prosimy, aby od soboty te osoby zgłaszały się po listę mieszkańców i po opłatki. Od przyszłej niedzieli opłatki będą już w sklepiku dla tych, którzy chcą wysłać je do swoich bliskich za granicą.

11. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta serdecznie zaprasza do członkostwa w Towarzystwie i zaangażowanie się w prace Koła. Bliższe informacje w gablocie lub w biurze stowarzyszenia przy ul. Wolności 180 lub Grunwaldzkiej 51 w Jeleniej Górze.

 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.