OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 
31 maja 2020 roku

Drodzy Parafianie! 

    W związku z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi sprawowania kultu prosimy, aby podczas liturgii zachować zalecaną odległość, także podczas podchodzenia do Komunii Świętej, jak również nie zapominać o obowiązku zakrywania nosa i ust. 

 1. Biuro parafialne będzie otwarte w sobotę od godz. 9:00 do 10:00. 
 2. W ub. wtorek 26 maja rozpoczęliśmy cykl duchowych przygotowań do uroczystości poświęcenia naszego kościoła. Cieszymy się z obecności tych, którzy zechcieli włączyć we wspólną modlitwę. Dziękujemy także za złożone ofiary na tacę. Była to suma 787 zł z przeznaczeniem na pomnik na grobie ks. Józefa Steca. Bóg zapłać! 
 3. Dzisiejsza uroczystość kończy w liturgii Kościoła Okres Wielkanocny. Jutro w tzw. drugi dzień zielonych świąt, przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zgodnie z tym co ustaliliśmy na spotkaniu liderów wspólnot apostolskich i modlitewnych naszej Parafii jeszcze w lutym, zapraszamy na jutrzejszą wieczorną Eucharystię wszystkich członków grup parafialnych. Będzie to nasz parafialny dzień jedności i wspólnoty. 
 4. Od 1 czerwca zapraszamy na codzienne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Będą one połączone z wieczorną Mszą św. 
 5. Przypominamy wszystkim naszym parafianom, że zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym, od którego nie było i nie ma dyspensy, każdy katolik przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, powinien przyjąć Komunię Świętą. Zgodnie z przyjętym przed laty przez Konferencję Episkopatu Polski zwyczajem, czas Komunii wielkanocnej wydłużony jest do Uroczystości Trójcy Świętej, w tym roku to następna niedziela: 7 czerwca. Dlatego też wychodząc naprzeciw potrzebom duchowym naszych wiernych w tym tygodniu na terenie dekanatu, codziennie w różnych parafiach będzie można skorzystać ze spowiedzi.
  W poniedziałek 1 VI w naszej Parafii od godz. 17:00 do 18:00.
  We wtorek 2 VI w Siedlęcinie i w Bazylice Świętych Erazma i Pankracego w godz. 8:30-9:00 i 17:00-18:00.
  W środę 3 VI w Jeżowie i w Cieplicach u OO. Pijarów w godz. 8:30-9:00 i 18:00-19:00.
  W czwartek 4 VI przy ul. Morcinka od 16:00-17:00 i na Osiedlu Czarne od 17:15-18:00.
  W piątek z racji I piątku miesiąca w naszej Parafii okazja do spowiedzi od. 6:45-7:00 i od 17:00 do 18:00.
  Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji członkom swoich rodzin, znajomym i przyjaciołom katolikom, informując o podanych powyżej możliwościach. 
 6. W pierwszy piątek miesiąca ks. Proboszcz będzie odwiedzał swoich chorych rozpoczynając od godz. 11, a ks. Krzysztof w sobotę od godz. 9:00. W sobotę Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16:00, połączona ze zmianą tajemnic. 
 7. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Jest też nowy numer bezpłatnego miesięcznika: „Dobre nowiny”. 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz 

 

 VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
24 maja 2020 roku

Drodzy Parafianie! 

    W związku z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi sprawowania kultu informujemy, że w naszej świątyni we Mszy św. jednorazowo może uczestniczyć 160 osób. Prosimy, aby podczas liturgii zachować zalecaną odległość, także podczas podchodzenia do Komunii Świętej, jak również nie zapominać o obowiązku zakrywania nosa i ust. 

 1. Biuro parafialne będzie otwarte w sobotę od godz. 9:00 do 10:00. W sprawach pilnych prosimy o umówienie się telefonicznie lub mailowo. Sprawy związane z pogrzebem załatwiane są w trybie natychmiastowym. 
 2. We wtorek w Polsce obchodzony jest Dzień Matki. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. sprawowaną w intencji naszych mam. Chcemy dziękować za dar macierzyństwa, modląc się za żywe i zmarłe mamy. Druga intencja na Mszy św. o godz. 18:00, to modlitwa za śp. ks. Józefa Steca, inicjatora obchodów Święta Matki w Cieplicach. Ofiary zbierane na tacę tego dnia przeznaczone będą na pomnik, na grobie ks. Prałata. Przy tej okazji informuję, że dopiero po zakończeniu czasu pandemii wraz z Radą Parafialną ustalimy nowy termin zbiórki do puszek na budowę pomnika. Miała się ona odbyć w niedzielę 19 kwietnia, ale z wiadomych powodów nie było to możliwe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 3. Po uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, Kościół trwa na modlitwie prosząc o dary Ducha Świętego. Naszą modlitwę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, przypadającą za tydzień (31 maja), włączymy do codziennej modlitwy różańcowej i Litanii Loretańskiej o godz. 17:30. W sposób uroczysty będziemy mogli przeżyć dzień wigilii. Takie czuwanie rozpocznie się w sobotę 30 maja w kościele parafialnym o godz. 15:00, a zakończy je uroczysta Eucharystia o godz. 18:00. Zapraszamy szczególnie członków wspólnot parafialnych. Szczegółowy program znajdzie się w gablotach przy kościele i na www. 
 4. Rodzinom i osobom indywidualnym, włączającym się w troskę o utrzymanie naszej Parafii, wyrażamy słowa serdecznego podziękowania. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na rachunek bankowy. Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT.
  Dziękujemy także za wpłaty na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.
  Dane do przelewu ze strony internetowej Parafii => Kontakt:
  www.parafiambm.jgora.pl
  Parafia rzymsko-katolicka pw. Matki Bożej Miłosierdzia;
  58-560 Jelenia Góra-Cieplice; ul. PCK 23; 
  Nr rachunku: 86 1090 2633 0000 0001 0531 6055.
  Tytuł przelewu: Darowizna na cele kultu religijnego.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 

 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz 

 

 

 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

17 maja 2020 roku

Drodzy Parafianie! 

    W związku z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi sprawowania kultu informujemy, że w naszej świątyni we Mszy św. jednorazowo może uczestniczyć 160 osób. Prosimy, aby podczas liturgii zachować zalecaną odległość, także podczas podchodzenia do Komunii Świętej, jak również nie zapominać o obowiązku zakrywania nosa i ust. 

    Przyłączając się do prośby papieża Franciszka w naszą majową modlitwę Litanią Loretańską, włączamy codzienny różaniec. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godz. 17:30.

 1. Biuro parafialne będzie otwarte w sobotę od godz. 9:00 do 10:00. W sprawach pilnych prosimy o umówienie się telefonicznie lub mailowo. Sprawy związane z pogrzebem załatwiane są w trybie natychmiastowym. 
 2. Zapraszamy na kolejny Wieczór Chwały w niedzielę, 17 maja. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 18., następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie. Można przynieść kartki z intencjami i złożyć je w koszu modlitw. Eucharystia będzie sprawowana w tych intencjach. 
 3. Jak wiemy w dniu jutrzejszym przypada setna rocznica urodzin Karola Wojtyły. Na Mszy św. w poniedziałkowy wieczór o godz. 18:00, będziemy celebrować uroczystą liturgię, jako nasze parafialne dziękczynienie za dar Wielkiego Polaka i Papieża. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. 
 4. Muzeum Miejskie „Dom Gerharda Hauptmanna” w Jeleniej Górze i Fundacja Szlaków Papieskich z Krakowa, zapraszają na wystawę: „Pilnujcie mi tych szlaków!”. 
 5. Kolejnym Rodzinom i osobom indywidualnym, włączającym się w troskę o utrzymanie naszej Parafii, wyrażamy słowa serdecznego podziękowania. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na rachunek bankowy. Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dziękujemy także za wpłaty na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.
  Dane do przelewu ze strony internetowej Parafii => Kontakt:
  www.parafiambm.jgora.pl
  Parafia rzymsko-katolicka pw. Matki Bożej Miłosierdzia;
  58-560 Jelenia Góra-Cieplice; ul. PCK 23; 
  Nr rachunku: 86 1090 2633 0000 0001 0531 6055.
  Tytuł przelewu: Darowizna na cele kultu religijnego.
 6. Modlitwie naszej Wspólnoty polecamy sześciu diakonów naszego Seminarium, którzy rozpoczynają tygodniowe rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które przyjmą w przyszłą sobotę, w Katedrze Legnickiej. 
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

10 maja 2020 roku

Drodzy Parafianie! 

    W związku z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi sprawowania kultu informujemy, że w naszej świątyni we Mszy św. jednorazowo może uczestniczyć 106 osób. Prosimy, aby podczas liturgii zachować zalecaną odległość, także podczas podchodzenia do Komunii Świętej, jak również nie zapominać o obowiązku zakrywania nosa i ust. 

    Przyłączając się do prośby papieża Franciszka w naszą majową modlitwę Litanią Loretańską, włączamy codzienny różaniec. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godz. 17:30.

 1. Biuro parafialne pozostaje nieczynne do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o umówienie się telefonicznie lub mailowo. Sprawy związane z pogrzebem załatwiane są w trybie natychmiastowym. 
 2. W środa 13 maja przeżyjemy pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. O godz. 17:30 śpiew Litanii Loretańskiej i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O 18:00 Eucharystia, a następnie procesja z różańcem fatimskim. 
 3. W czwartek przypada św. Macieja Apostoła, a w sobotę święto św. Andrzeja Boboli męczennika - patrona Polski. 
 4. Zapraszamy na kolejny Wieczór Chwały w niedzielę, 17 maja. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 18., następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie. Można przynieść kartki z intencjami i złożyć je w koszu modlitw. Eucharystia będzie sprawowana w tych intencjach. 
 5. Kolejnym Rodzinom i osobom indywidualnym, włączającym się w troskę o utrzymanie naszej Parafii, wyrażamy słowa serdecznego podziękowania. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na rachunek bankowy. Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT.
  Dziękujemy także za wpłaty na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.
  Dane do przelewu ze strony internetowej Parafii => Kontakt:
  www.parafiambm.jgora.pl
  Parafia rzymsko-katolicka pw. Matki Bożej Miłosierdzia;
  58-560 Jelenia Góra-Cieplice; ul. PCK 23; 
  Nr rachunku: 86 1090 2633 0000 0001 0531 6055.
  Tytuł przelewu: Darowizna na cele kultu religijnego.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W wersji papierowej jest dostępny tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny” (po 6 zł), a także miesięczniki: „Cuda i Łaski” oraz „Miłujcie się”. Ponadto można sobie wziąć bezpłatny egzemplarz „Dobrych Nowin”.

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

 

 

 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Niedziela Dobrego Pasterza 

3 maja 2020 roku

Drodzy Parafianie! 

    W związku z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi sprawowania kultu informujemy, że w naszej świątyni we Mszy św. jednorazowo może uczestniczyć 106 osób. Prosimy, aby podczas liturgii zachować zalecaną odległość, także podczas podchodzenia do Komunii Świętej, a także nie zapominać o obowiązku zakrywania nosa i ust. 

    Przyłączając się do prośby papieża Franciszka w naszą majową modlitwę Litanią Loretańską, włączamy codzienny różaniec. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godz. 17:30.

 1. Biuro parafialne pozostaje nieczynne do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o umówienie się telefonicznie lub mailowo. Sprawy związane z pogrzebem załatwiane są w trybie natychmiastowym. 
 2. Z racji I niedzieli miesiąca po sumie nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do nabożeństwa majowego. 
 3. Rozpoczęty dzisiaj tydzień, to czas szczególnej modlitwy o powołania do służby w Kościele. 
 4. W piątek 8 maja w liturgii kościoła w Polsce obchodzimy uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika - głównego patrona Polski. Uroczystość przypada w piątek, dlatego też w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
 5. Kolejnym Rodzinom i osobom indywidualnym, włączającym się w troskę o utrzymanie naszej Parafii, wyrażamy słowa serdecznego podziękowania. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na rachunek bankowy. Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT.
  Dziękujemy także za wpłaty na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.

  Dane do przelewu ze strony internetowej Parafii => Kontakt:
  www.parafiambm.jgora.pl
  Parafia rzymsko-katolicka pw. Matki Bożej Miłosierdzia;
  58-560 Jelenia Góra-Cieplice; ul. PCK 23; 
  Nr rachunku: 86 1090 2633 0000 0001 0531 6055.
  Tytuł przelewu: Darowizna na cele kultu religijnego.
   

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

 III NIEDZIELA WIELKANOCNA

26 kwietnia 2020 roku

Drodzy Parafianie! 

    W związku z regulacjami dotyczącymi zgromadzeń, w tym powierzchni kościołów, informujemy, że w naszej świątyni we Mszy św. jednorazowo może uczestniczyć 106 osób. W związku z powyższym nie zachodzi u nas potrzeba dodatkowych Mszy św. w niedzielę. Zatem od 26 kwietnia w niedzielę przywrócony został stały porządek liturgii: 7:00; 9:00; 11:00; 12:30; 18:00.  W galotach na placu kościelnym, jak i na parafialnej stronie www, umieszczone jest obowiązujące Zarządzenie Biskupa Legnickiego z 22 kwietnia 2020 r., zachęcamy do zapoznania się pełną treścią dokumentu. 

    Zachęcamy do wytrwałej modlitwy o ustanie pandemii koronawirusa w rodzinach, zwłaszcza na różańcu codziennie o godz. 20:30. Do tej modlitwy włączmy także prośbę o deszcz. Apelujemy, aby wciąż dbać o osoby starsze, przychodząc im z konkretną pomocą. 

 1. Biuro parafialne pozostaje nieczynne do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o umówienie się telefonicznie lub mailowo. Sprawy związane z pogrzebem załatwiane są w trybie natychmiastowym. 
 2. Spowiedź św. odbywa się na prośbę wiernych. Prosimy o wcześniejsze umówienie się. Można dzwonić na nr parafialny (75-75-51-777) lub pisać na adres mailowy (parafiapck@gmail.com ). 
 3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Tego dnia odwiedzimy z posługą sakramentalną te osoby, do których chodzimy z Komunią św. co miesiąc. W celu potwierdzenia wizyty, będziemy wcześniej  dzwonić do zainteresowanych. 
 4. Piątek rozpoczyna miesiąc dedykowany modlitwie maryjnej związanej z Litanią Loretańską. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30. 
 5. W sobotę 2 maja, w liturgii kościoła w Polsce obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - głównej patronki Polski. W tym dniu porządek Mszy św. jak w niedzielę: 7:00; 9:00; 11:00 i 12:30. Po sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca i wystawienie Najświętszego Sakramentu do nabożeństwa majowego o godz. 17:30. Msza św. o godz. 18:00 celebrowana będzie już jako liturgia niedzielna z IV Niedzieli Wielkanocnej. 
 6. Kolejnym Rodzinom i osobom indywidualnym, włączającym się w troskę o utrzymanie naszej Parafii, wyrażamy słowa serdecznego podziękowania. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na rachunek bankowy. Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT.
  Dziękujemy także za wpłaty na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.

  Dane do przelewu ze strony internetowej Parafii => Kontakt:
  www.parafiambm.jgora.pl
  Parafia rzymsko-katolicka pw. Matki Bożej Miłosierdzia;
  58-560 Jelenia Góra-Cieplice; ul. PCK 23; 
  Nr rachunku: 86 1090 2633 0000 0001 0531 6055.
  Tytuł przelewu: Darowizna na cele kultu religijnego.

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz