OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu

18.03.2018r.

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła będziemy obchodzić:
- w poniedziałek -uroczystość św. Józefa oblubieńca NMP, patrona naszej diecezji. Jest to dzień patronalny naszego ks. Proboszcza. Msza św. w intencji solenizanta będzie w tym dniu rano i wieczorem. Tradycyjnie prosimy nie przynosić kwiatów, a ofiary imieninowe zostaną przeznaczone na wymianę kolejnych okien w domu parafialnym.
2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15. W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.15. 
3. Zapraszamy do udziału w II Nocnej Drodze Krzyżowej z naszego kościoła na górę Grodna  w Marczycach. Wyjście w najbliższy piątek 23 marca o godz. 20.00. Szczegółowe informacje na plakatach, stronie internetowej i facebook’u. Osoby zainteresowane prosimy  o zapisywanie się na listę w zakrystii.
4. Świece wielkanocnej pomocy Caritas – PASCHALIKI – są do nabycia w sklepiku parafialnym. Małe są po 6 zł, większe po 12 zł. 
5. Spotkanie formacyjne rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00 w kaplicy na plebani. Będzie również spotkanie z przedstawicielem firmy 
 foto-video.
6. Ks. Proboszcz jak każdego roku ułożył wielkanocne rozważania. Zachęcamy do przeczytania  i przemyślenia tych treści. Teksty zostały wyłożone pod krzyżem. Wychodząc z kościoła prosimy zabrać ze sobą nawet kilka sztuk i posłać swoim bliskim. 
7. Dwa tygodnie po świętach wielkanocnych w dniach 13-15 kwietnia w naszej parafii odbędzie się kolejny kurs Ewangelizacyjny Nowe Życie. Już teraz gorąco zapraszamy do udziału w tych wyjątkowych rekolekcjach.
8. Ks. Łukasz w najbliższą środę udaje się wraz z maturzystami na Jasną Górę. Ma wolne miejsca i serdecznie zaprasza każdą osobą, która chciałaby udać się do Tronu Matki Bożej Częstochowskiej. Lista jest w zakrystii.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Niedziela i Gość Niedzielny są do nabycia  w sklepiku. 
10. Dziękujemy za składane do skarbony ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
11. W przyszłym tygodniu Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie palm przed kościołem i uroczysta procesja do świątyni.