OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX Niedziela Zwykła 
18 października 2020 roku

 1. Biuro parafialne w związku z nowymi wytycznymi, o których na końcu ogłoszeń, pozostaje zamknięte do odwołania. W sprawach pilny prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Sprawy pogrzebów załatwiane są jak zawsze bezwłocznie. 
 2. Codziennie spotykamy się na wspólnotowej modlitwie różańcowej o godz. 17:15. Dzieci z kl. III zapraszamy na nabożeństwo różańcowe we wtorek i w czwartek (17:15). 
 3. Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Na ten cel zebrane zostało: 2.309,10 zł. Bóg zapłać! W imieniu Społeczności Zespołu Szkół Katolickich dziękuję też za nabywane tydzień temu kremówki. Pozyskane w środki przeznaczone zostały na sfinansowanie nowej posadzki, oświetlenia i okablowanie sali komputerowej w budynku na PCK. Bóg zapłać! 
 4. Schola dziecięca MIRIAM zaprasza na próby. Odbywają się one w środy o godz. 16:30 w kościele. Zapraszamy członków scholi oraz te dzieci, które zechcą włączyć się we wspólne wysławianie Pana Boga.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, w tym czasie okazja do spowiedzi. 
 6. Przypominamy, że przygotowania do sakramentu bierzmowania odbywają się w każdy piątek o godzinie 19.00 w kaplicy domu parafialnego. Są to spotkania dla młodzieży szkół średnich i osób dorosłych. Przygotowania prowadzi ks. Krzysztof. Uczniów z kl. VII zaprosimy na spotkanie w drugiej połowie listopada. 
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Temat główny „Gościa Niedzielnego” związany jest z tygodniem misyjnym. Temat główny tygodnika „Niedziela” poświęcony jest osobie św. Jana Pawła II w związku z kolejną rocznicą wyboru na papieża oraz liturgicznym wspomnieniem, które przeżywamy 22 X. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym dniu, na różańcu o 17:15 i Mszy św. wieczornej o godz. 18:00. Informujemy, że planowany z tej okazji koncert, który miał odbyć się 22 X, niestety został odwołany. 
 8. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.
 9. Wolne intencje mszalne w tym tygodniu o godz. 7:00 są w poniedziałek, wtorek i czwartek. Jest już książka intencji na przyszły rok, można też zamawiać Msze św. gregoriańskie. 
 10. Zapraszamy dzisiaj na Wieczór Chwały (18 X). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Przed liturgią organizatorzy ustawią pod chórem koszyczek na intencje spisane na kartkach, w których celebrowana będzie Msza św. Tam też będzie puszka do której można składać stosowne ofiary. Po Eucharystii nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą uwielbienia. 
 11. Przygotowania dla rodziców przed chrztem dziecka, rozpoczną się 5 listopada. Rodziców, którzy mają dzieci w wieku szkolnym i pragną je ochrzcić prosimy o zgłoszenie tego w biurze parafialnym u ks. Proboszcza do końca października br.
 12. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. Informujemy, że w naszym kościele zgodnie z wytycznymi z tzw. "Żółtej strefy", jednorazowo może przebywać 400 osób. 
 13. Ze stolika pod chórem możemy wziąć ze sobą kartki na wypominki. Wpisujemy na nie imiona naszych zmarłych, osobno imiona męskie i osobno imiona żeńskie. Zaznaczmy też naszą ulicę, bowiem wg tego porządku przeżywać będziemy modlitwę wypominkową od 2 do 8 listopada. 
 14. Wizytacja kanoniczna Biskupa Legnickiego zaplanowana została na przyszłą niedzielę. Ostateczne potwierdzenie podane zostanie w czwartek 22 X br. 

Oto plan wizytacji: 

godz. 9:00 - Wizyta u Sióstr 

godz. 9:45 - wizytacja kancelarii

godz. 10:00 - rozmowy z księżmi

godz. 11:00 - spotkanie z Radą Parafialną (DomParafialny: sala spotkań lub kaplica)

godz. 12:30 - suma wizytacyjna poprzedzona powitaniem kanonicznym i sprawozdaniem proboszcza 

godz. 14:00 - obiad 

godz. 15:00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego przy grobach księży na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Krośnieńskiej połączona z poświęceniem pomnika na grobie śp. ks. Józefa Steca. 

 1. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Władysławę Biesiewicz i Lucjana Urbańczyka: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci…  

 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

 

Z A R Z Ą D Z E N I E BISKUPA LEGNICKIEGO z 16 października 2020 roku (fragmenty; cały dokument zamieszczony jest na parafialnej www)

DYSPENSA

Przypominam, że zwolnienie  z uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych pozostaje aktualne wobec osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.). Gdy chodzi o obecność na niedzielnych celebracjach, muszą być brane pod uwagę także wprowadzane obostrzenia państwowe oraz roztropne rozeznanie wiernych we własnym sumieniu bieżącej sytuacji epidemicznej, osobistych uwarunkowań zdrowotnych, rodzinnych, związanych z wiekiem i wielką obawą przed zakażeniem.  

UDZIELANIE KOMUNII ŚWIĘTEJ

 1. Wiernym należy umożliwić przyjmowanie Komunii świętej według ich wyboru: albo do ust, albo na rękę, w następujący sposób:
  1. jeśli do dyspozycji jest więcej niż jeden szafarz Komunii świętej, należy jej udzielać w dwóch rzędach bądź w różnych miejscach w kościele, z wyraźnym zaznaczeniem, gdzie Ciało Pańskie jest udzielane do ust, a gdzie na rękę;
  2. w przypadku jednego szafarza najpierw należy udzielić Komunii świętej osobom pragnącym przyjąć ją na rękę, a następnie tym, którzy chcą przyjąć ją do ust.
 2. Powyższych zasad należy przestrzegać konsekwentnie i bez wyjątków, ponieważ jakiekolwiek mieszanie obu form udzielania Komunii całkowicie pozbawia je sensowności pod względem profilaktyki zakażeń. 
 3. Kapłan lub inny szafarz udzielający Komunii świętej bezpośrednio przed tą czynnością dezynfekuje ręce, podczas niej ma założoną maseczkę, a po zakończeniu obmywa palce w vasculum i powtórnie dezynfekuje ręce.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 1. Należy zrezygnować z Mszy świętych celebrowanych na cmentarzach oraz wszelkich procesji w dniu 1 listopada br., a zamiast tego zaprosić wiernych do udziału
  w liturgiach sprawowanych tego dnia w kościołach. 
 2. Proszę o zachęcanie wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy nie tylko
  w uroczystość Wszystkich Świętych, ale przede wszystkim w tych dniach, kiedy można uzyskać odpust za zmarłych – od 1 do 8 listopada. 

  Niniejsze zarządzenie wchodzi w życie z dniem 18 października 2020 roku. W zależności od nowych postanowień władz państwowych, sanitarnych i kościelnych będzie ono aktualizowane.

XXVIII Niedziela Zwykła 
11 października 2020 roku

 1.  Biuro parafialne czynne jest w środę i w sobotę od godz. 9:00 do 10:00; w środę także od 16:00 do 17:30. 
 2. Codziennie spotykamy się na wspólnotowej modlitwie różańcowej o godz. 17:15. Na prośbę naszych parafian w modlitwę tę, włączamy suplikacje o ustanie czasu pandemii. W tym tygodniu wyjątkiem będzie wtorek, gdyż 13 X przeżywać będziemy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. We wtorek różaniec będzie po wieczornej Eucharystii, a na procesję przynieśmy ze sobą świece. Dzieci z kl. III zapraszamy w tym tygodniu na nabożeństwo różańcowe w czwartek (17:15). 
 3. Przeżywamy dzisiaj XX Dzień Papieski. Tak jak w latach ubiegłych po liturgii możemy darem serca wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ponadto przy naszym kościele uczniowie Zespołu Szkół Katolickich rozprowadzają „Papieskie Kremówki”. Już dzisiaj zapraszamy na koncert z okazji Dnia Papieskiego. Odbędzie się on w naszym kościele w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II (22 X). Szczegóły za tydzień. 
 4. Nasza schola MIRIAM wznawia swoje próby. Odbywają się one w środy o godz. 16:30 w kościele. Zapraszamy członków scholi oraz te dzieci, które zechcą włączyć się we wspólne wysławianie Pana Boga. Zapraszamy! 
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, w tym czasie okazja do spowiedzi. 
 6. W piątek na terenie całego Śląska przeżywamy uroczystość ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego też dnia swoje święto patronalne przeżywa siostra Jadwiga. Msza św. w intencji Solenizantki w piątek o godz. 7:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 7. Przypominamy, że przygotowania do sakramentu bierzmowania odbywają się w każdy piątek o godzinie 19.00 w kaplicy domu parafialnego. Są to spotkania dla młodzieży szkół średnich i osób dorosłych. Przygotowania prowadzi ks. Krzysztof. Uczniów z kl. VII zaprosimy na spotkanie w drugiej połowie listopada. 
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy dodatek film pt. „Ziemia Maryi”. We wkładce legnickiej artykuł poświęcony powstaniu publikacji poświęconej osobie ks. Prałata Dominika Kostiala - proboszcza parafii Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze w latach: 1949-1974. Książkę można nabyć w naszym sklepiku, kosztuje: 40 zł. Temat główny Tygodnika „Niedziela”, to przybliżenie postaci włoskiego nastolatka: Carla Acutisa, który w dniu wczorajszym został beatyfikowany w Asyżu. Bł. Carlo, został już wcześniej okrzyknięty patronem korzystających z internetu. 
 9. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.
 10. Wolne intencje mszalne w tym tygodniu o godz. 7:00 we wtorek, środę i czwartek, o godz. 18:00 w poniedziałek. Jest już książka intencji na przyszły rok, można też zamawiać Msze św. gregoriańskie. 
 11. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na Wieczór Chwały (18 X). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Przed liturgią organizatorzy ustawią pod chórem koszyczek na intencje spisane na kartkach, w których celebrowana będzie Msza św. Tam też będzie puszka do której można składać stosowne ofiary. Po Eucharystii nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą uwielbienia. 
 12. Przygotowania dla rodziców przed chrztem dziecka, rozpoczną się 5 listopada. Rodziców, którzy mają dzieci w wieku szkolnym i pragną je ochrzcić prosimy o zgłoszenie tego w biurze parafialnym u ks. Proboszcza do końca października br.
 13. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz

XXVII Niedziela Zwykła 
4 października 2020 roku

 1.  Biuro parafialne czynne jest w środę i w sobotę od godz. 9:00 do 10:00; w środę także od 16:00 do 17:30. 
 2. Rodziców dzieci z klas III zapraszamy dzisiaj (4 X) na Mszę św. o godz. 11:00 wraz ze spotkaniem organizacyjnym. 
 3. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 15:00, zakończone Koronką do Bożego Miłosierdzia. 
 4. Dzisiaj popołudniu (4 X) spotkanie dla ministrantów i lektorów. Ksiadz Proboszcz zaprasza na to spotkanie także ich rodziców. Spotkanie odbędzie się w sali nr 1 szkoły katolickiej o godz. 17:00. 
 5. Codziennie spotykamy się na wspólnotowej modlitwie różańcowej o godz. 17:15. 
 6. W ubiegłą niedzielę na rzecz pomocy sierotom i małoletnim z obozu Moria oraz na renowację miejsc świętych w Ziemi Świętej, zebrano do puszek: 1.533 zł. Bóg zapłać! 
 7. Spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej w środę 7 października po wieczornej Mszy św., a więc ok.  godz. 19. 
 8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, w tym czasie okazja do spowiedzi. 
 9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XX Dzień Papieski. Tak jak w latach ubiegłych będziemy mogli wesprzeć darem serca Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia. Ponadto przy naszym kościele uczniowie Zespołu Szkół Katolickich, będą rozprowadzać „Papieskie Kremówki”. 
 10. Przypominamy, że przygotowania do sakramentu bierzmowania odbywają się w każdy piątek o godzinie 19.00 w kaplicy domu parafialnego. Są to spotkania dla młodzieży szkół średnich i osób dorosłych. Przygotowania prowadzi ks. Krzysztof. Uczniów z kl. VII zaprosimy na spotkanie w drugiej połowie listopada. 
 11. W ub środę w Biskup Legnicki udzielił panu Janowi Przygrodzkiemu posługi stałego lektora. Gratulujemy i życzymy jeszcze głębszej zażyłości ze Słowem Bożym. 
 12. 17 X rozpoczyna kolejny rok działalności, Diecezjalna Szkoła Liturgiczna im. ks. Marka Adaszka. Jest ona skierowana do kobiet i mężczyzn od 20 lat wzwyż, którzy pragną pogłębić swoją formację chrześcijańską i liturgiczną oraz są gotowe do angażowania się w życie liturgiczne parafii. Więcej informacji na diecezjalnej www oraz u ks. Proboszcza. 
 13. W najbliższą sobotę (10 X) w naszym kościele celebrowana będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15:00. Po jej zakończeniu udamy się na cmentarz przy ul. Krośnieńskiej, gdzie poświęcony zostanie pomnik na grobie śp. ks. Piotra Dębskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Eucharystii i na cmentarzu. Informuję także, że pomnik na grobie śp. ks. Józefa Steca poświęcony zostanie 25 X podczas wizytacji kanonicznej, którą w tym dniu w naszej parafii przeprowadzać będzie Biskup Legnicki.  Więcej szczegółów niebawem. 
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Do nabycia w naszym sklepiku jest książka poświęcona osobie ks. Prałata Dominika Kostiala - proboszcza parafii Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze w latach: 1949-1974. Książka kosztuje: 40 zł. 
 15. Parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty z Zabobrza zaprasza na wykład biblijny pt.: „Abraham”. Wygłosi go ks. dr Piotr Kot - biblista, rektor WSD DL w poniedziałek 5 X o godz. 19:00 w tamtejszym kościele. W tejże parafii w sobotę 10 X o godz. 19:00, odbędzie się koncert muzyki etnicznej w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu „Pax et bonum per musicam”. 
 16. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
 17. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Edwarda Woźniaka: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci…  

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

XXVI Niedziela Zwykła 
27 września 2020 roku

 1.  Biuro parafialne czynne jest w środę i w sobotę od godz. 9:00 do 10:00; w środę także od 16:00 do 17:30. 
 2. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną złożone zostało: 3.297 zł i 4,50 euro. Bóg zapłać! Środki te wystarczyły na opłacenie 4 nowych okien. Do spłaty pozostaje jeszcze jedno okno. Pomieszczenia pod zakrystią, gdzie zamontowano okna, zgodnie z ustaleniami liderów grup działajacych w naszej Parafii, dostosowane zostaną na spotkania dla wspólnot parafialnych. 
 3. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Diecezja Legnicka włącza się w pomoc sierotom i małoletnich z obozu Moria na wyspie Lesbos, które utraciły rodziców i swoich opiekunów w drodze do Europy. Dzisiaj także możemy darem serca wesprzeć Kustodię Ziemi Świętej, wspierając troskę o miejsca święte w Ziemi Świętej (co zwyczajowo czynimy w Wielki Piątek). Niestety w tym roku nie było to możliwe. Dlatego też po zakończonych nabożeństwach, będziemy mogli wesprzeć sieroty i małoletnich z obozu Moria, jak również renowację miejsc świętych, składając dar serca do puszek przed kościołem. 
 4. W czwartek, w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, w tym czasie okazja do spowiedzi. 
 5. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc październik, związany ze wspólnotową modlitwą różańcową. Zapraszamy na codzienny różaniec o godz. 17:15. 
 6. W piątek I miesiąca okazja do spowiedzi rano od 6:45 do 7:00 i popołudniu od 17:00 do 18:00. W tym dniu ks. Proboszcz odwiedzi z posługą sakramentalną osoby chore i starsze, rozpoczynając po godz. 11, a ks. Krzysztof będzie odwiedzał chorych w sobotę po godz. 9. 
 7. W niedzielę za tydzień wystawienie Najświętszego Sakramentu po sumie, które będzie trwać do godz. 15:00. 
 8. W niedzielę 4 X spotkanie dla ministrantów i lektorów. Ksiadz Proboszcz zaprasza na to spotkanie także ich rodziców. Spotkanie odbędzie się w sali nr 1 szkoły katolickiej o godz. 17:00. 
 9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Wyjazd 3 X z Cieplic (parking przy kościele) o godz. 8:30, powrót ok. 16:30. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii. 
 10. Przygotowania do sakramentu bierzmowania odbywają się w każdy piątek o godzinie 19.00 w kaplicy domu parafialnego. Są to spotkania dla młodzieży szkół średnich i osób dorosłych. Młodzież klas VIII ze względu na czas trwającej pandemii przygotowywana jest w ramach szkolnej katechezy. Przygotowania prowadzi ks. Krzysztof. Uczniów z kl. VII zaprosimy na spotkanie w drugiej połowie listopada. 
 11. Rodziców dzieci z klas III zapraszamy w niedzielę 4 X na Mszę św. o godz. 11:00 wraz ze spotkaniem organizacyjnym. 
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
 13. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
 14. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Teresę Andruszkiewicz: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj je świeci…  

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

XXV Niedziela Zwykła 
20 września 2020 roku

 1. Wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości I Komunii Świętej wraz z białym tygodniem, wyrażamy słowa serdecznego podziękowania. Dziękujemy Rodzicom za dar ołtarza, była to kwota: 1.780 zł. Z tych środków zakupione są zostały między innymi nowe pieczęcie parafialne oraz komplet 9 tomów nowego Lekcjonarza Mszalnego. Dzieciom dziękujemy za przekazane ofiary na cele misji. Była to kwota: 400 zł od dziesięciorga dzieci. 
 2. Podczas zbiórki do puszek na rzecz fundacji pomnika na grobie śp. ks. Józefa Steca, zebranych zostało: 3.095,70 zł. Łącznie na ten cel od grup parafialnych i osób indywidualnych, zebraliśmy ponad 21 i pół tys. zł. Koszt całościowy ma wynieść ok. 25 tys. W imieniu Rady Parafialnej za każdą ofiarę wyrażamy wszystkim serdeczne: Bóg zapłać! 
 3. Biuro parafialne czynne jest w środę i w sobotę od godz. 9:00 do 10:00; w środę także od 16:00 do 17:30. 
 4. Zapraszamy dzisiaj wieczorem (20 IX) na pierwszy po przerwie wakacyjnej Wieczór Chwały. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Przed liturgią organizatorzy ustawią pod chórem koszyczek na intencje spisane na kartkach, w których celebrowana będzie Msza św. Tam też będzie puszka do której można składać stosowne ofiary. Po Eucharystii nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą uwielbienia. 
 5. W czwartek, w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, w tym czasie okazja do spowiedzi. 
 6. Siostry Magdalenki zapraszają na kolejne Spotkanie Kobiet. Piątek 25 IX od godz. 17:00 w kaplicy klasztoru przy ul. Kopernika 1, obok Bazyliki. 
 7. W najbliższy piątek praktykę duszpasterską w naszej parafii kończy dk Artur Jaguszczak. Dziękujemy za posługę na wielu płaszczyznach duszpasterskiej posługi i życzymy dobrego przygotowania do święceń prezbiteratu. Zapewniamy także o naszej pamięci w modlitwie. 
 8. W sobotę spotkanie formacyjne dla ministrantów i lektorów o godz. 10:00. 
 9. Rozważania na Mszach św. w sobotę i w przyszłą niedzielę, nawiązywać będą do duchowego przygotowania, do poświęcenia naszego kościoła, tak jak to czynimy od maja w każdy 26. dzień miesiąca.
 10. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Tradycyjnie pielgrzymka wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w pierwszą sobotę października br. Wyjazd z Cieplic (parking przy kościele) o godz. 8:30, powrót ok. 16:30. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii. 
 11. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
 13. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
 14. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Elżbietę Wiadro, Jolantę Grochalę, Eugeniusza Piaseckiego. W naszą modlitwę włączamy także Irenę Drewnikowską - mamę naszego pana Organisty: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz

XXIV Niedziela Zwykła 
13 września 2020 roku

 1. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej z Fatimy, połączona z różańcem fatimskim. 
 2. W dniu dzisiejszym w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci i ich rodziny polecamy szczególnej modlitwie całej naszej Parafii. W ramach białego tygodnia od poniedziałku do piątku, dzieci będą uczestniczyć w Mszach św. o godz. 18:00. 
 3. Zgodnie z ustaleniami Rady Parafialnej po Mszach św. W dniu dzisiejszym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na fundację pomnika na grobie śp. ks. Józefa Steca - pierwszego proboszcza naszej Parafii. Na stronie internetowej można zobaczyć projekt pomnika. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel w imieniu Rady Parafialnej, wyrażam słowa podziękowania: Bóg zapłać! 
 4. Biuro parafialne czynne jest w środę i w sobotę od godz. 9:00 do 10:00; w środę także od 16:00 do 17:30. 
 5. W poniedziałek przeżywamy święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, a w piątek święto św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży. 
 6. Rodziców pragnących ochrzcić swoje dziecko do końca listopada br., zapraszamy na kolejne już spotkanie, które odbędzie się 15 IX (godz. 19:00 w sali pod kaplicą Sióstr). 
 7. W czwartek, w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, w tym czasie okazja do spowiedzi. 
 8. Zapraszamy na pierwszy po przerwie wakacyjnej Wieczór Chwały, który odbędzie się w niedzielę 20 września. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Przed liturgią organizatorzy ustawią pod chórem koszyczek na intencje spisane na kartkach, w których celebrowana będzie Msza św. Tam też będzie puszka do której można składać stosowne ofiary. Po Eucharystii nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą uwielbienia. 
 9. Przyszła niedziela to trzecia miesiąca. Ofiary składane na tzw. tacę inwestycyjną, przeznaczone będą na zapłatę za okna wymienione w salach pod zakrystią. 
 10. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Tradycyjnie pielgrzymka wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w pierwszą sobotę października br. Wyjazd z Cieplic (parking przy kościele) o godz. 8:30, powrót ok. 16:30. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii. 
 11. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
 13. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz

  XXIII Niedziela Zwykła 
  6 września 2020 roku

 14. Biuro parafialne otwarte będzie w środę i w sobotę od godz. 9:00 do 10:00; w środę także od 16:00 do 17:30. 
 15. W liturgii Kościoła we wtorek przeżywamy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w tradycji ludowej zwane Matki Bożej Siewnej. 
 16. Od poniedziałku do piątku, codziennie będą odbywały się spotkania dla dzieci komunijnych z kl. IV (w kościele o godz. 16:30). Uroczystość I Komunii przeżyjemy w niedzielę 13 IX na Mszy św. o godz. 11:00. Wszystkich, którzy zazwyczaj uczestniczą w tej Mszy św., prosimy o wybranie innej godziny. Wyjątkowo też w przyszłą niedzielę suma, celebrowana będzie pół godziny później, czyli o 13:00. 
 17. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 w kaplicy domu parafialnego, tam też okazja do spowiedzi. 
 18. Rodziców pragnących ochrzcić swoje dziecko do końca listopada br., zapraszamy na spotkania, które odbędą się 8 i 15 IX. Najbliższe już we wtorek 8 IX o godz. 19:00 w sali pod kaplicą Sióstr. 
 19. Zgodnie z ustaleniami Rady Parafialnej z czerwca w przyszłą niedzielę po Mszach św., odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz fundacji pomnika na grobie śp. ks. Józefa Steca. W tym miejscu dziękuję wszystkim, którzy już przekazali na ten cel ofiary wpłacając je na rachunek bankowy parafii, wpłacając na listę w sklepiku lub przekazując je w inny sposób. Bóg zapłać! 
 20. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
 21. Zespół Szkół Katolickich informuje, że są jeszcze wolne miejsca w I klasie szkoły podstawowej, ponadto otwarta zostaje klasa IV. Zajęcia dla dzieci młodszych odbywają się na PCK. Są także miejsca w kl. I Liceum Akademickiego (zajęcia na Kopernika). Szczegóły można znaleźć na: www.szkola.pankracy.edu.pl Ciekawe materiały można też znaleźć na YuoTube na kanale: „PankracyTV". Polecamy katolicką szkołę: „Szkołę Wartości”!  
 22. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
 23. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
 24. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Ireneusza Sobeckiego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci

  XXII Niedziela Zwykła 
  30 sierpnia 2020 roku
   

 25. Biuro parafialne otwarte będzie w środę i w sobotę od godz. 9:00 do 10:00; w środę także od 16:00 do 17:30. 
 26. W naszej Parafii witamy na miesięcznej praktyce duszpasterskiej dk Artura Jaguszczaka. Polecamy go naszej modlitwie w ostatnim roku przygotowania do święceń prezbiteratu. 
 27. 1 września Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9:00. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli. 
 28. W tym dniu (1 IX), zapraszam liderów wspólnot działających w naszej parafii na spotkanie o godz. 19:00 w sali konferencyjnej domu parafialnego. 
 29. Zespół Szkół Katolickich informuje, że są jeszcze wolne miejsca w I klasie szkoły podstawowej, ponadto otwarta zostaje klasa IV. Zajęcia dla dzieci młodszych odbywają się na PCK. Są także miejsca w kl. I Liceum Akademickiego (zajęcia na Kopernika). Szczegóły można znaleźć na: www.szkola.pankracy.edu.pl Ciekawe materiały można też znaleźć na YuoTube na kanale: „PankracyTV". Polecamy katolicką szkołę: „Szkołę Wartości”!  
 30. W środę i w czwartek (tj. 2 i 3 IX), spotkanie dla dzieci przed I Komunią Świętą (godz. 16:30). W następną niedzielę 6 IX zapraszam rodziców dzieci komunijnych na spotkanie w kościele po Mszy św. z godz. 11. 
 31. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 32. W piątek - pierwszy miesiąca, ks. Proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną rozpoczynając od godz. 11. Po południu okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Ksiądz Krzysztof swoich chorych, będzie odwiedzał w sobotę (5 IX) po godz. 9. 
 33. W sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 16:00, połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. 
 34. Rodziców pragnących ochrzcić swoje dziecko do końca listopada br., zapraszamy już dzisiaj na spotkania, które odbędą się 8 i 15 IX. 
 35. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
 36. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
 37. Wszystkim przypominamy, że podczas liturgii obowiązuje zasłanianie nosa i ust. 
 38. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Bogdana Rosińskiego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

XXI Niedziela Zwykła 
23 sierpnia 2020 roku

 1. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00 do 10:00).
 2. Serdecznie dziękujemy za solidarność z poszkodowanymi w Bejrucie. Zbiórka na ten cel wyniosła: 2.046,95 zł i 9 euro. Bóg zapłać!
 3. W najbliższą środę 26 sierpnia, w uroczystość NMP Częstochowskiej,  na Mszy św. o godz. 18:00, kolejny dzień w rocznym cyklu przygotowania do uroczystości poświęcenia naszego kościoła. 
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z okazją do spowiedzi. 
 5. W sobotę 29 sierpnia Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi zapraszają młodzież na wspólną wędrówkę górską ze Słowem Bożym. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 9.00 w kościele parafialnym w Jeleniej Górze-Maciejowej. Więcej informacji pod numerem telefonu: 698 069 556 lub 514 237 214
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
 7. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Bronisławę Trusińską: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.  

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

XX Niedziela Zwykła 
16 sierpnia 2020 roku

 1. Przypominamy, że dziś, zgodnie z Apelem Przewodniczącego Episkopatu Polski, przed kościołem zbiórka na rzecz poszkodowanych w Bejrucie.
 2. Polecamy modlitwie duchowieństwa diecezji legnickiej oraz wszystkim wiernym świeckim osobę Biskupa Seniora Stefana Cichego, który w dniu 16 sierpnia obchodzi swój dzień patronalny. 
 3. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00 do 10:00).
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z okazją do spowiedzi. 
 5. W sobotę 29 sierpnia Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi zapraszają młodzież na wspólną wędrówkę górską ze Słowem Bożym. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 9.00 w kościele parafialnym w Jeleniej Górze-Maciejowej. Więcej informacji pod numerem telefonu: 698 069 556 lub 514 237 214
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
 7. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Mieczysław Szwinta: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.  

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: PIWOWAR Mateusz Krzysztof stanu wolnego z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze-Cieplicach oraz ROSZKIEWICZ Agata Małgorzata stanu wolnego z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze-Cieplicach – zapowiedź III.

XIX Niedziela Zwykła 
9 sierpnia 2020 roku

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu, będzie nieczynne. 
 2. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na dwudniową pielgrzymkę: 5-6 września br., do Torunia na „Dzień Dziękczynienia” z noclegiem w sanktuarium maryjnym w Górce Klasztornej, gdzie od dziesięcioleci działa Apostolstwo Dobrej Śmierci. Informacje i zapisy w biurze Koła: Jelenia Góra ul. 1 Maja 25 w środy w godz. 10.00-12.00 lub u pani Hanny pod numerem telefonu 575-992-743. Termin zgłoszeń do 30. sierpnia. 
 3. W czwartek 13 sierpnia od godz. 17 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi, a po wieczornej Mszy św. procesja maryjna z różańcem fatimskim. 
 4. W sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, dzień ten należy do tzw. świąt nakazanych. Msza św. z wigilii już w piątek o godz. 18:00. Zaznaczamy, że w sobotę 15 VIII Msza św. wieczorna o godz. 18:00 celebrowana, będzie już z formularza niedzielnego. 
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:
PIWOWAR Mateusz Krzysztof stanu wolnego z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze-Cieplicach oraz ROSZKIEWICZ Agata Małgorzata stanu wolnego z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze-Cieplicach – zapowiedź II.

XVIII Niedziela Zwykła
2 sierpnia 2020 roku

Biuro parafialne w czasie wakacji czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00 do 10:00). Z racji I niedzieli miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z okazją do spowiedzi. W piątek spowiedź od godz. 6:45 do 7:00 oraz od 17:00 do 18:00. Po wieczornej Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa. Modlitwie naszych Parafian polecamy pielgrzymów diecezjalnej pielgrzymki pieszej na Jasną Górę w tym osobę ks. Proboszcza. Codziennie o godz. 20:00 Radio Plus Legnica prowadzi godzinną audycję: „Studio Pielgrzymkowe”. Zachęcamy do słuchania i współtworzenia programu. W piątek nasza pielgrzymka wchodzi na Jasną Górę - powitanie na Wałach Jasnogórskich o godz. 11:45, a Msza św. w bazylice o godz. 13:00. Zachęcamy do rodzinnego pielgrzymowania na Jasną Górę. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. ks. dr Mariusz Majewski proboszcz ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: 
KOŁTOWSKI Grzegorz stanu wolnego z parafii pw. św. Franciszka we Wrocławiu oraz SUPEŁ Anna stanu wolnego z parafii pw. św. Franciszka we Wrocławiu – zapowiedź III.

XVII Niedziela Zwykła 
26 lipca 2020 roku

 1. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00 do 10:00). 
 2. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 3. Wyraża słowa wdzięczności dla pana Andrzeja Boja Wojtowicza z Borowic, za przeprowadzenie w ub. czwartek warsztatów malarskich. Relacja znajduje się na naszej stronie internetowej. Tam też będzie można naleźć relację z parafialnej pielgrzymki na Górę św. Anny. 
 4. We wtorek 29 lipca z Katedry Legnickiej wyruszy diecezjalna pielgrzymka piesza na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka ma charakter sztafety, codziennie inna grupa pielgrzymów będzie pokonywać dzienny dystans, przyjeżdżając na trasę pielgrzymki rano, a wieczorem powracając do swoich domów. Zapraszam do codziennego śledzenia wydarzeń z trasy pielgrzymki. Od 29 lipca do 7 sierpnia będzie działać Studio pielgrzymkowe, jest to godzinna audycja prowadzona na żywo o godz. 20:00 w Radio Plus Legnica. W sklepiku można nabyć książeczkę dla Grupy Duchowego Uczestnictwa Diecezjalnej Pielgrzymki Pieszej. W materiałach są informacje o tzw. pielgrzymkowych kościołach stacyjnych. Nabywając pakiet pielgrzymkowy wspieramy organizację pielgrzymki, tak aby móc też spełnić obowiązujące aktualnie wskazania sanitarne. Koszt pakietu: 15 zł (książeczka i znaczek). Za każdy dar serca złożony na ten cel, serdeczne Bóg zapłać! 
 5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 16:00, a po niej zmiana tajemnic dla Wspólnoty Żywego Różańca. Tego dnia ks. Krzysztof odwiedzi swoich chorych, rozpoczynając po godz. 10. 
 6. Zespół Szkół Katolickich informuje, że trwa nabór do I klasy szkoły podstawowej, ponadto otwarta zostanie także klasa IV. Zajęcia dla dzieci młodszych odbywają się na PCK. Nabór trwa także do kl. I Liceum Akademickiego (zajęcia na Kopernika). Szczegóły można znaleźć na: www.szkola.pankracy.edu.pl Ciekawe materiały można też znaleźć na YuoTube na kanale: „PankracyTV". Polecamy katolicką szkołę: „Szkołę Wartości”! 
 7. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
 9. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: Teresę Marciniszyn, Wiesławę Tobolewską, Wiesława Luterka i Danutę Rychter: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.  

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz 

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: KOŁTOWSKI Grzegorz stanu wolnego z parafii pw. św. Franciszka we Wrocławiu oraz SUPEŁ Anna stanu wolnego z parafii pw. św. Franciszka we Wrocławiu – zapowiedź II.

 

 XVI Niedziela Zwykła 
19 lipca 2020 roku

 1. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00 do 10:00). 
 2. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 3. Sa jeszcze wolne miejsca na jednodniową pielgrzymkę na Górę Świętej Anny w piątek 24 lipca. W programie zwiedzanie: Bazyliki w Nysie; Sanktuarium św. Józefa w Prudniku; Paulińskie Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Mochowie; Domek Loretański w Głogówku. Wyjazd o godz. 5:00 z parkingu przy kościele, powrót przed północą. Koszt: 85 zł. Przy zapisie należy podać adres i nr pesel, wymagane do zawarcia ubezpieczenia. Osoby zapisane proszone są o dokonanie wpłaty. 
 4. W sobotę 25 lipca na Mszy św. o godz. 18:00, będziemy się modlić w intencji ks. Krzysztofa z okazji dnia imienin. 
 5. W sklepiku można nabyć książeczkę dla Grupy Duchowego Uczestnictwa Diecezjalnej Pielgrzymki Pieszej. W tym roku pielgrzymka na Jasną Górę, będzie miała charakter sztafetowy. Kolejne etapy dzienne z Legnicy do Częstochowy, będzie pokonywać grupa 50 pielgrzymów. Pielgrzymi rano będą dojeżdżać autokarem na trasę, a wieczorem wracać do swoich domów, a w kolejne dni, pielgrzymować będą kolejne grupy pielgrzymów. W materiałach są też informacje o tzw. pielgrzymkowych kościołach stacyjnych. Nabywając pakiet pielgrzymkowy wspieramy organizację pielgrzymki, tak aby móc też spełnić obowiązujące aktualnie wskazania sanitarne. Koszt pakietu: 15 zł (książeczka i znaczek). Za każdy dar serca złożony na ten cel, serdeczne Bóg zapłać! 
 6. Zespół Szkół Katolickich informuje, że trwa nabór do I klasy szkoły podstawowej, ponadto otwarta zostanie także klasa IV. Zajęcia dla dzieci młodszych odbywają się na PCK. Nabór trwa także do kl. I Liceum Akademickiego (zajęcia na Kopernika). Szczegóły można znaleźć na: www.szkola.pankracy.edu.pl Ciekawe materiały można też znaleźć na YuoTube na kanale: „PankracyTV". Polecamy katolicką szkołę: „Szkołę Wartości”!  
 7. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
 8. Zapraszamy na „Malowanie z jajem”, czyli warsztaty malarskie podczas, których będzie można poznać najstarsze techniki malarskie. Wiek uczestników od 6 lat w górę… Należy przynieść ze sobą pędzelki, blok techniczny, szmatki, dwa słoiczki zamykane, 2 jajka surowe. Spotkanie odbędzie się w czwartek 23 lipca o godz. 15 w sali nr 1 szkoły katolickiej. Warsztaty poprowadzi pan Andrzej Boj Wojtowicz. 
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: KOŁTOWSKI Grzegorz stanu wolnego z parafii pw. św. Franciszka we Wrocławiu oraz SUPEŁ Anna stanu wolnego z parafii pw. św. Franciszka we Wrocławiu – zapowiedź I.

 

XV Niedziela Zwykła 
12 lipca 2020 roku

 1. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00 do 10:00). 
 2. W poniedziałek - 13 lipca po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski połączony z procesją z figurą Matki Bożej z Fatimy. 
 3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 4. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w przyszłą niedzielę (19 lipca), po Mszy św. z godz. 9:00. 
 5. Sa jeszcze wolne miejsca na jednodniową pielgrzymkę na Górę Świętej Anny w piątek 24 lipca. W programie zwiedzanie: Bazyliki w Nysie; Sanktuarium św. Józefa w Prudniku; Paulińskie Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Mochowie; Domek Loretański w Głogówku. Wyjazd o godz. 5:00, powrót przed północą. Koszt: 85 zł. Przy zapisie należy podać adres i nr pesel, wymagane do zawarcia ubezpieczenia. Osoby zapisane proszone są o dokonanie wpłaty do niedzieli 19 lipca. 
 6. Parafia przy Morcinka organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach: 17-25 X 2020 r.  Szczegóły na www.mbkp.pl w Aktualnościach. 
 7. W sklepiku można nabyć książeczkę dla Grupy Duchowego Uczestnictwa Diecezjalnej Pielgrzymki Pieszej. W tym roku pielgrzymka na Jasną Górę, będzie miała charakter sztafetowy. Kolejne etapy dzienne z Legnicy do Częstochowy, będzie pokonywać grupa 50 pielgrzymów. Pielgrzymi rano będą dojeżdżać autokarem na trasę, a wieczorem wracać do swoich domów, a w kolejne dni, pielgrzymować będą kolejne grupy pielgrzymów. W materiałach są też informacje o tzw. pielgrzymkowych kościołach stacyjnych. Nabywając pakiet pielgrzymkowy wspieramy organizację pielgrzymki, tak aby móc też spełnić obowiązujące aktualnie wskazania sanitarne. Koszt pakietu: 15 zł (książeczka i znaczek). Za każdy dar serca złożony na ten cel, serdeczne Bóg zapłać! 
 8. Zespół Szkół Katolickich informuje, że trwa nabór do I klasy szkoły podstawowej, ponadto otwarta zostanie także klasa IV. Zajęcia dla dzieci młodszych odbywają się na PCK. Nabór trwa także do kl. I Liceum Akademickiego (zajęcia na Kopernika). Szczegóły można znaleźć na: www.szkola.pankracy.edu.pl Ciekawe materiały można też znaleźć na YuoTube na kanale: „PankracyTV". Polecamy katolicką szkołę: „Szkołę Wartości”!  
 9. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
 11. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Krystynę Adriańczyk: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.  

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz 

XIV Niedziela Zwykła 
5 lipca 2020 roku

 1. W naszej Parafii witamy ks. Tadeusza Szczepaniaka. Ksiądz Kanonik na mocy dekretu Biskupa Legnickiego od 1 lipca br. zamieszkuje z nami i będzie wspomagał naszą Wspólnotę swoją posługą duszpasterską. Ksiadz Tadeusz przez 36 lat posługiwał jako proboszcz w Parafii Nowa Wieś Grodziska w dekanacie złotoryjskim. Krótki rys biograficzny oraz informacje o kapłańskiej drodze ks. Kanonika, znajdziemy w tygodniku „Niedziela” i na naszej stronie internetowej. Serdecznie witając, liczymy na błogosławione owoce kapłańskiej posługi i życzymy dobrego zdrowia i satysfakcji z dalszej służby przy ołtarzu Pańskim. 
 2. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00 do 10:00). 
 3. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15:00. 
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 5. Zespół Szkół Katolickich informuje, że trwa nabór do I klasy szkoły podstawowej, ponadto otwarta zostanie także klasa IV. Zajęcia dla dzieci młodszych odbywają się na PCK. Nabór trwa także do kl. I Liceum Akademickiego (zajęcia na Kopernika). Szczegóły można znaleźć na: www.szkola.pankracy.edu.pl Ciekawe materiały można też znaleźć na YuoTube na kanale: „PankracyTV". Polecamy katolicką szkołę: „Szkołę Wartości”!  
 6. Nasza Parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę na Górę Świętej Anny w piątek 24 lipca. W programie pielgrzymki zwiedzanie: Bazyliki w Nysie; Sanktuarium św. Józefa w Prudniku (jest to jedno z miejsc uwięzienia kard. Stefana Wyszyńskiego); Paulińskie Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Mochowie; Domek Loretański w Głogówku. Wyjazd o godz. 5:00, powrót ok. 23:30. Koszt: 85 zł. Przy zapisie należy podać adres i nr pesel, wymagane do zawarcia ubezpieczenia. Zapisy w zakrystii. 
 7. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
 8. W najbliższą sobotę, 11 lipca 2020 r., na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbędzie się trzecia już edycja Wielkiej Zbiórki Krwi Pamięci Kresów pn. „BezKresni”. Akcja organizowana przez Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego, bierze sobie za cel kultywowanie pamięci o wielowiekowej tradycji Kresów dawnej Rzeczpospolitej oraz rekordową zbiórkę krwi, tak potrzebnej każdego dnia, a szczególnie w okresie wakacji oraz trwającego stanu epidemii. Rejestracja krwiodawców przewidziana jest w godzinach od 9:00 do 13:00. Współorganizatorami wydarzenia, nad którym patronat honorowy objął Prezydent Miasta Jeleniej Góry są: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu oraz Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze. 
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
 10. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: Aleksandra Baszaka: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.  

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz 

 XIII Niedziela Zwykła 
28 czerwca 2020 roku

 1. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne jest tylko w soboty (godz. 9:00 do 10:00). 
 2. W poniedziałek 29 VI przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła - patronów naszej diecezji i kościoła katedralnego. Ofiary składane na tacę, tzw. świętopietrze przekazywane są na potrzeby Stolicy Apostolskiej. 
 3. Nabożeństwo czerwcowe w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św. 
 4. We wtorek 30 VI ostatnie spotkanie dla rodziców planujących chrzest dziecka do końca września. Rozpoczęcie o godz. 17:00 w sali nr 1 Szkoły Katolickiej. Kolejny cykl katechez we wrześniu. 
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. 
 6. W piątek - pierwszy miesiąca, ks. Proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną rozpoczynając od godz. 11. Po południu okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Ksiądz Krzysztof swoich chorych, będzie odwiedzał w sobotę (4 VII) po godz. 9. 
 7. W sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 16:00, połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. 
 8. Zespół Szkół Katolickich informuje, że trwa nabór do I klasy szkoły podstawowej, ponadto otwarta zostanie także klasa IV. Zajęcia dla dzieci młodszych odbywają się na PCK. Nabór trwa także do kl. I Liceum Akademickiego (zajęcia na Kopernika). Szczegóły można znaleźć na: www.szkola.pankracy.edu.pl Ciekawe materiały można też znaleźć na YuoTube na kanale: „PankracyTV". Polecamy katolicką szkołę: „Szkołę Wartości”!  
 9. Nasza Parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę na Górę Świętej Anny w piątek 24 lipca. W programie pielgrzymki zwiedzanie: Bazyliki w Nysie; Sanktuarium św. Józefa w Prudniku (jest to jedno z miejsc uwięzienia kard. Stefana Wyszyńskiego); Paulińskie Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Mochowie; Domek Loretański w Głogówku. Wyjazd o godz. 5:00, powrót ok. 23:30. Koszt: 85 zł. Przy zapisie należy podać adres i nr pesel, wymagane do zawarcia ubezpieczenia. Zapisy w zakrystii. 
 10. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Jest nowy numer „Dobrych Nowin”. 
 12. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: Elżbietę Czerwińską-Sakowicz, Wojciecha Kasprzaka, Mariannę Pawlik: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.  

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:
RDZANEK Mateusz Jan stanu wolnego z parafii pw. Marcina w Jeleniej Górze oraz KRUDYS Agnieszka Maria stanu wolnego z parafii tutejszej – zapowiedź III. 

 

 

 XII Niedziela Zwykła 
21 czerwca 2020 roku

 1. Biuro parafialne otwarte będzie w środę i w sobotę od godz. 9:00 do 10:00; w środę także od 16 do 17:30. 
 2. Taca inwestycyjna w ub. niedzielę wyniosła: 3.454,22 zł. Kwota ta wraz z ofiarami z maja pozwoli pokryć koszt audytu energetycznego naszego kościoła. Bóg zapłać! 
 3. Zapraszamy na kolejny Wieczór Chwały w niedzielę 21 czerwca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00. Przed Eucharystią będzie można składać intencje do kosza modlitw. Po liturgii nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpoczynając od Litanii do Serca Pana Jezusa, a następnie modlitwa uwielbienia. 
 4. W poniedziałek i we wtorek spotkanie dla dzieci z kl. III. Odbędzie się ono w kościele o godz. 17:00. 
 5. Rodziców planujących chrzest swojego dziecka do końca września zapraszamy na spotkania we wtorki: 23 i 30 VI. Spotkanie rozpoczynać się będzie o godz. 17:00 w sali nr 1 Szkoły Katolickiej. 
 6. W środę 24 VI przypada Uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela. To dzień odpustu parafialnego u naszych sąsiadów (Msza św. o 19:00). 
 7. W piątek przypada 26 dzień m-ca. W ramach przygotowania do poświęcenia kościoła, zapraszamy na wieczorną Mszę św. z okolicznościowym słowem. Ten dzień to także zakończenie zajęć w roku szkolnym. Zapraszam na wieczorną Eucharystię wszystkich, którzy chcą podziękować Panu Bogu za dobro, którego mogli doświadczyć pomimo czasu pandemii. 
 8. Codziennie oddajemy cześć Najświętszemu Sercu naszego Zbawiciela, modląc się Litanią do Serca Pana Jezusa po wieczornej Eucharystii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, poświęcając Bożemu Sercu nasze rodziny, naszą Ojczyznę, naszą Parafię i nas samych. 
 9. Zespół Szkół Katolickich informuje, że trwa nabór do I klasy szkoły podstawowej, ponadto otwarta zostanie także klasa IV. Zajęcia dla dzieci młodszych odbywają się na PCK. Nabór trwa także do kl. I Liceum Akademickiego (zajęcia na Kopernika). Szczegóły można znaleźć na: www.szkola.pankracy.edu.pl Ciekawe materiały można też znaleźć na YuoTube na kanale: „PankracyTV". Polecamy katolicką szkołę: „Szkołę Wartości”!  
 10. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz wakacyjny numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci. 
 12. W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty pożegnaliśmy: Jakuba Uruskiego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.  

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: RDZANEK Mateusz Jan stanu wolnego z parafii pw. Marcina w Jeleniej Górze oraz KRUDYS Agnieszka Maria stanu wolnego z parafii tutejszej – zapowiedź II.

 XI Niedziela Zwykła 14 czerwca 2020 roku

 1. Biuro parafialne otwarte będzie w środę i w sobotę od godz. 9:00 do 10:00; w środę także od 16 do 17:30. 
 2. Rodziców dzieci z kl. III zapraszamy na spotkanie w niedzielę 14 VI po Mszy św. z godz. 11:00. W poniedziałek i we wtorek spotkanie dla dzieci z kl. III. Odbędzie się ono w kościele o godz. 17:00.
 3. Codziennie oddajemy cześć Najświętszemu Sercu naszego Zbawiciela, modląc się Litanią do Serca Pana Jezusa. Do czwartku włącznie łączymy tę modlitwę z procesją eucharystyczną wokół kościoła, po wieczornej Eucharystii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, poświęcając Bożemu Sercu nasze rodziny, naszą Ojczyznę, naszą Parafię i nas samych. 
 4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień patronalny Sióstr Serca Jezusowego. Szczególnie w tym dniu naszą modlitwą ogarniamy Siostry, posługujące w naszej Parafii oraz całe Zgromadzenie. Dzień ten ma rangę uroczystości dlatego też w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego też dnia po wieczornej Mszy św. zapraszam na spotkanie członków Rady Parafialnej oraz liderów grup parafialnych naszej Parafii. Spotkanie rozpocznie się ok. 19:15 w sali spotkań domu parafialnego. 
 5. Rodziców planujących chrzest swojego dziecka do końca września zapraszamy na spotkania we wtorki: 16; 23 i 30 VI. Spotkanie rozpoczynać się będzie o godz. 17:00 w sali nr 1 Szkoły Katolickiej. 
 6. W gablocie od ul. Wróblewskiego znajduje się informacja o Inicjatywie „Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób, które doświadczyły wykorzystania seksualnego. 
 7. Zapraszamy na kolejny Wieczór Chwały, który odbędzie się w przyszłą niedzielę tj. 21 czerwca. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18:00. Po Mszy św. nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem. 
 8. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz czerwcowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci. 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:
RDZANEK Mateusz Jan stanu wolnego z parafii pw. Marcina w Jeleniej Górze oraz KRUDYS Agnieszka Maria stanu wolnego z parafii tutejszej – zapowiedź I.

 

Uroczystość Najświętszej Trójcy 
7 czerwca 2020 roku

 1. Biuro parafialne otwarte będzie w środę i w sobotę od godz. 9:00 do 10:00. 
 2. Z racji I niedzieli miesiąca, po sumie nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja potrwa do godz. 15:00. 
 3. Codziennie oddajemy cześć Najświętszemu Sercu naszego Zbawiciela, modląc się Litanią do Serca Pana Jezusa, po wieczornych Mszach św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, poświęcając Bożemu Sercu nasze rodziny, naszą Ojczyznę, naszą Parafię i nas samych. 
 4. W tym tygodniu przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwane potocznie „Bożym Ciałem”. Dlatego Msza św. w środę wieczorem celebrowana będzie już z uroczystości. Jest to bowiem tzw. święto nakazane co do uczestnictwa we Mszy św. W ciągu dnia porządek nabożeństw jak w niedziele. Procesja eucharystyczna wokół kościoła bez czterech ołtarzy, odbędzie się bezpośrednio po sumie z godz. 12:30. Na tę uroczystą Mszę św. Zapraszamy zwłaszcza dzieci z klas IV, które w roku ubiegłym przystąpiły do I Komunii Świętej. Uroczystość ta będzie dla nich dniem rocznicy. Okazja do spowiedzi św. dla wszystkich w środę od godz. 17:00 do 18:00. 
 5. W sobotę 13 czerwca po wieczornej Eucharystii, przeżyjemy procesję z różańcem fatimskim. 
 6. Rodziców dzieci z kl. III zapraszamy na spotkanie w niedzielę 14 VI po Mszy św. z godz. 11:00. Na stronie internetowej parafii podany jest harmonogram spotkań w czerwcu i we wrześniu dla dzieci. Prosimy o zapoznanie się z nim. 
 7. Rodziców planujących chrzest swojego dziecka do końca września już dzisiaj zapraszamy na spotkanie we wtorki: 16; 23 i 30 VI. Szczegóły za tydzień. 
 8. Za tydzień druga niedziela m-ca. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne. 
 9. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz 

 VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 
31 maja 2020 roku

Drodzy Parafianie! 

    W związku z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi sprawowania kultu prosimy, aby podczas liturgii zachować zalecaną odległość, także podczas podchodzenia do Komunii Świętej, jak również nie zapominać o obowiązku zakrywania nosa i ust. 

 1. Biuro parafialne będzie otwarte w sobotę od godz. 9:00 do 10:00. 
 2. W ub. wtorek 26 maja rozpoczęliśmy cykl duchowych przygotowań do uroczystości poświęcenia naszego kościoła. Cieszymy się z obecności tych, którzy zechcieli włączyć we wspólną modlitwę. Dziękujemy także za złożone ofiary na tacę. Była to suma 787 zł z przeznaczeniem na pomnik na grobie ks. Józefa Steca. Bóg zapłać! 
 3. Dzisiejsza uroczystość kończy w liturgii Kościoła Okres Wielkanocny. Jutro w tzw. drugi dzień zielonych świąt, przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zgodnie z tym co ustaliliśmy na spotkaniu liderów wspólnot apostolskich i modlitewnych naszej Parafii jeszcze w lutym, zapraszamy na jutrzejszą wieczorną Eucharystię wszystkich członków grup parafialnych. Będzie to nasz parafialny dzień jedności i wspólnoty. 
 4. Od 1 czerwca zapraszamy na codzienne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Będą one połączone z wieczorną Mszą św. 
 5. Przypominamy wszystkim naszym parafianom, że zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym, od którego nie było i nie ma dyspensy, każdy katolik przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, powinien przyjąć Komunię Świętą. Zgodnie z przyjętym przed laty przez Konferencję Episkopatu Polski zwyczajem, czas Komunii wielkanocnej wydłużony jest do Uroczystości Trójcy Świętej, w tym roku to następna niedziela: 7 czerwca. Dlatego też wychodząc naprzeciw potrzebom duchowym naszych wiernych w tym tygodniu na terenie dekanatu, codziennie w różnych parafiach będzie można skorzystać ze spowiedzi.
  W poniedziałek 1 VI w naszej Parafii od godz. 17:00 do 18:00.
  We wtorek 2 VI w Siedlęcinie i w Bazylice Świętych Erazma i Pankracego w godz. 8:30-9:00 i 17:00-18:00.
  W środę 3 VI w Jeżowie i w Cieplicach u OO. Pijarów w godz. 8:30-9:00 i 18:00-19:00.
  W czwartek 4 VI przy ul. Morcinka od 16:00-17:00 i na Osiedlu Czarne od 17:15-18:00.
  W piątek z racji I piątku miesiąca w naszej Parafii okazja do spowiedzi od. 6:45-7:00 i od 17:00 do 18:00.
  Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji członkom swoich rodzin, znajomym i przyjaciołom katolikom, informując o podanych powyżej możliwościach. 
 6. W pierwszy piątek miesiąca ks. Proboszcz będzie odwiedzał swoich chorych rozpoczynając od godz. 11, a ks. Krzysztof w sobotę od godz. 9:00. W sobotę Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16:00, połączona ze zmianą tajemnic. 
 7. Dziękujemy za składane i wpłacane na rachunek bankowy ofiary na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.  Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dane do przelewu są na stronie internetowej Parafii. 
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Jest też nowy numer bezpłatnego miesięcznika: „Dobre nowiny”. 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz 

 

 VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
24 maja 2020 roku

Drodzy Parafianie! 

    W związku z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi sprawowania kultu informujemy, że w naszej świątyni we Mszy św. jednorazowo może uczestniczyć 160 osób. Prosimy, aby podczas liturgii zachować zalecaną odległość, także podczas podchodzenia do Komunii Świętej, jak również nie zapominać o obowiązku zakrywania nosa i ust. 

 1. Biuro parafialne będzie otwarte w sobotę od godz. 9:00 do 10:00. W sprawach pilnych prosimy o umówienie się telefonicznie lub mailowo. Sprawy związane z pogrzebem załatwiane są w trybie natychmiastowym. 
 2. We wtorek w Polsce obchodzony jest Dzień Matki. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. sprawowaną w intencji naszych mam. Chcemy dziękować za dar macierzyństwa, modląc się za żywe i zmarłe mamy. Druga intencja na Mszy św. o godz. 18:00, to modlitwa za śp. ks. Józefa Steca, inicjatora obchodów Święta Matki w Cieplicach. Ofiary zbierane na tacę tego dnia przeznaczone będą na pomnik, na grobie ks. Prałata. Przy tej okazji informuję, że dopiero po zakończeniu czasu pandemii wraz z Radą Parafialną ustalimy nowy termin zbiórki do puszek na budowę pomnika. Miała się ona odbyć w niedzielę 19 kwietnia, ale z wiadomych powodów nie było to możliwe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 3. Po uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, Kościół trwa na modlitwie prosząc o dary Ducha Świętego. Naszą modlitwę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, przypadającą za tydzień (31 maja), włączymy do codziennej modlitwy różańcowej i Litanii Loretańskiej o godz. 17:30. W sposób uroczysty będziemy mogli przeżyć dzień wigilii. Takie czuwanie rozpocznie się w sobotę 30 maja w kościele parafialnym o godz. 15:00, a zakończy je uroczysta Eucharystia o godz. 18:00. Zapraszamy szczególnie członków wspólnot parafialnych. Szczegółowy program znajdzie się w gablotach przy kościele i na www. 
 4. Rodzinom i osobom indywidualnym, włączającym się w troskę o utrzymanie naszej Parafii, wyrażamy słowa serdecznego podziękowania. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na rachunek bankowy. Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT.
  Dziękujemy także za wpłaty na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.
  Dane do przelewu ze strony internetowej Parafii => Kontakt:
  www.parafiambm.jgora.pl
  Parafia rzymsko-katolicka pw. Matki Bożej Miłosierdzia;
  58-560 Jelenia Góra-Cieplice; ul. PCK 23; 
  Nr rachunku: 86 1090 2633 0000 0001 0531 6055.
  Tytuł przelewu: Darowizna na cele kultu religijnego.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 

 

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz 

 

 

 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

17 maja 2020 roku

Drodzy Parafianie! 

    W związku z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi sprawowania kultu informujemy, że w naszej świątyni we Mszy św. jednorazowo może uczestniczyć 160 osób. Prosimy, aby podczas liturgii zachować zalecaną odległość, także podczas podchodzenia do Komunii Świętej, jak również nie zapominać o obowiązku zakrywania nosa i ust. 

    Przyłączając się do prośby papieża Franciszka w naszą majową modlitwę Litanią Loretańską, włączamy codzienny różaniec. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godz. 17:30.

 1. Biuro parafialne będzie otwarte w sobotę od godz. 9:00 do 10:00. W sprawach pilnych prosimy o umówienie się telefonicznie lub mailowo. Sprawy związane z pogrzebem załatwiane są w trybie natychmiastowym. 
 2. Zapraszamy na kolejny Wieczór Chwały w niedzielę, 17 maja. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 18., następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie. Można przynieść kartki z intencjami i złożyć je w koszu modlitw. Eucharystia będzie sprawowana w tych intencjach. 
 3. Jak wiemy w dniu jutrzejszym przypada setna rocznica urodzin Karola Wojtyły. Na Mszy św. w poniedziałkowy wieczór o godz. 18:00, będziemy celebrować uroczystą liturgię, jako nasze parafialne dziękczynienie za dar Wielkiego Polaka i Papieża. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. 
 4. Muzeum Miejskie „Dom Gerharda Hauptmanna” w Jeleniej Górze i Fundacja Szlaków Papieskich z Krakowa, zapraszają na wystawę: „Pilnujcie mi tych szlaków!”. 
 5. Kolejnym Rodzinom i osobom indywidualnym, włączającym się w troskę o utrzymanie naszej Parafii, wyrażamy słowa serdecznego podziękowania. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na rachunek bankowy. Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT. Dziękujemy także za wpłaty na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.
  Dane do przelewu ze strony internetowej Parafii => Kontakt:
  www.parafiambm.jgora.pl
  Parafia rzymsko-katolicka pw. Matki Bożej Miłosierdzia;
  58-560 Jelenia Góra-Cieplice; ul. PCK 23; 
  Nr rachunku: 86 1090 2633 0000 0001 0531 6055.
  Tytuł przelewu: Darowizna na cele kultu religijnego.
 6. Modlitwie naszej Wspólnoty polecamy sześciu diakonów naszego Seminarium, którzy rozpoczynają tygodniowe rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które przyjmą w przyszłą sobotę, w Katedrze Legnickiej. 
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

10 maja 2020 roku

Drodzy Parafianie! 

    W związku z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi sprawowania kultu informujemy, że w naszej świątyni we Mszy św. jednorazowo może uczestniczyć 106 osób. Prosimy, aby podczas liturgii zachować zalecaną odległość, także podczas podchodzenia do Komunii Świętej, jak również nie zapominać o obowiązku zakrywania nosa i ust. 

    Przyłączając się do prośby papieża Franciszka w naszą majową modlitwę Litanią Loretańską, włączamy codzienny różaniec. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godz. 17:30.

 1. Biuro parafialne pozostaje nieczynne do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o umówienie się telefonicznie lub mailowo. Sprawy związane z pogrzebem załatwiane są w trybie natychmiastowym. 
 2. W środa 13 maja przeżyjemy pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. O godz. 17:30 śpiew Litanii Loretańskiej i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O 18:00 Eucharystia, a następnie procesja z różańcem fatimskim. 
 3. W czwartek przypada św. Macieja Apostoła, a w sobotę święto św. Andrzeja Boboli męczennika - patrona Polski. 
 4. Zapraszamy na kolejny Wieczór Chwały w niedzielę, 17 maja. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 18., następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie. Można przynieść kartki z intencjami i złożyć je w koszu modlitw. Eucharystia będzie sprawowana w tych intencjach. 
 5. Kolejnym Rodzinom i osobom indywidualnym, włączającym się w troskę o utrzymanie naszej Parafii, wyrażamy słowa serdecznego podziękowania. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na rachunek bankowy. Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT.
  Dziękujemy także za wpłaty na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.
  Dane do przelewu ze strony internetowej Parafii => Kontakt:
  www.parafiambm.jgora.pl
  Parafia rzymsko-katolicka pw. Matki Bożej Miłosierdzia;
  58-560 Jelenia Góra-Cieplice; ul. PCK 23; 
  Nr rachunku: 86 1090 2633 0000 0001 0531 6055.
  Tytuł przelewu: Darowizna na cele kultu religijnego.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W wersji papierowej jest dostępny tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny” (po 6 zł), a także miesięczniki: „Cuda i Łaski” oraz „Miłujcie się”. Ponadto można sobie wziąć bezpłatny egzemplarz „Dobrych Nowin”.

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

 

 

 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Niedziela Dobrego Pasterza 

3 maja 2020 roku

Drodzy Parafianie! 

    W związku z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi sprawowania kultu informujemy, że w naszej świątyni we Mszy św. jednorazowo może uczestniczyć 106 osób. Prosimy, aby podczas liturgii zachować zalecaną odległość, także podczas podchodzenia do Komunii Świętej, a także nie zapominać o obowiązku zakrywania nosa i ust. 

    Przyłączając się do prośby papieża Franciszka w naszą majową modlitwę Litanią Loretańską, włączamy codzienny różaniec. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godz. 17:30.

 1. Biuro parafialne pozostaje nieczynne do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o umówienie się telefonicznie lub mailowo. Sprawy związane z pogrzebem załatwiane są w trybie natychmiastowym. 
 2. Z racji I niedzieli miesiąca po sumie nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do nabożeństwa majowego. 
 3. Rozpoczęty dzisiaj tydzień, to czas szczególnej modlitwy o powołania do służby w Kościele. 
 4. W piątek 8 maja w liturgii kościoła w Polsce obchodzimy uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika - głównego patrona Polski. Uroczystość przypada w piątek, dlatego też w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
 5. Kolejnym Rodzinom i osobom indywidualnym, włączającym się w troskę o utrzymanie naszej Parafii, wyrażamy słowa serdecznego podziękowania. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na rachunek bankowy. Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT.
  Dziękujemy także za wpłaty na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.

  Dane do przelewu ze strony internetowej Parafii => Kontakt:
  www.parafiambm.jgora.pl
  Parafia rzymsko-katolicka pw. Matki Bożej Miłosierdzia;
  58-560 Jelenia Góra-Cieplice; ul. PCK 23; 
  Nr rachunku: 86 1090 2633 0000 0001 0531 6055.
  Tytuł przelewu: Darowizna na cele kultu religijnego.
   

ks. dr Mariusz Majewski 
proboszcz

 III NIEDZIELA WIELKANOCNA

26 kwietnia 2020 roku

Drodzy Parafianie! 

    W związku z regulacjami dotyczącymi zgromadzeń, w tym powierzchni kościołów, informujemy, że w naszej świątyni we Mszy św. jednorazowo może uczestniczyć 106 osób. W związku z powyższym nie zachodzi u nas potrzeba dodatkowych Mszy św. w niedzielę. Zatem od 26 kwietnia w niedzielę przywrócony został stały porządek liturgii: 7:00; 9:00; 11:00; 12:30; 18:00.  W galotach na placu kościelnym, jak i na parafialnej stronie www, umieszczone jest obowiązujące Zarządzenie Biskupa Legnickiego z 22 kwietnia 2020 r., zachęcamy do zapoznania się pełną treścią dokumentu. 

    Zachęcamy do wytrwałej modlitwy o ustanie pandemii koronawirusa w rodzinach, zwłaszcza na różańcu codziennie o godz. 20:30. Do tej modlitwy włączmy także prośbę o deszcz. Apelujemy, aby wciąż dbać o osoby starsze, przychodząc im z konkretną pomocą. 

 1. Biuro parafialne pozostaje nieczynne do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o umówienie się telefonicznie lub mailowo. Sprawy związane z pogrzebem załatwiane są w trybie natychmiastowym. 
 2. Spowiedź św. odbywa się na prośbę wiernych. Prosimy o wcześniejsze umówienie się. Można dzwonić na nr parafialny (75-75-51-777) lub pisać na adres mailowy (parafiapck@gmail.com ). 
 3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Tego dnia odwiedzimy z posługą sakramentalną te osoby, do których chodzimy z Komunią św. co miesiąc. W celu potwierdzenia wizyty, będziemy wcześniej  dzwonić do zainteresowanych. 
 4. Piątek rozpoczyna miesiąc dedykowany modlitwie maryjnej związanej z Litanią Loretańską. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30. 
 5. W sobotę 2 maja, w liturgii kościoła w Polsce obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - głównej patronki Polski. W tym dniu porządek Mszy św. jak w niedzielę: 7:00; 9:00; 11:00 i 12:30. Po sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca i wystawienie Najświętszego Sakramentu do nabożeństwa majowego o godz. 17:30. Msza św. o godz. 18:00 celebrowana będzie już jako liturgia niedzielna z IV Niedzieli Wielkanocnej. 
 6. Kolejnym Rodzinom i osobom indywidualnym, włączającym się w troskę o utrzymanie naszej Parafii, wyrażamy słowa serdecznego podziękowania. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na rachunek bankowy. Przypominamy, że każdą darowiznę przekazaną na cele kultu, można odliczyć przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT.
  Dziękujemy także za wpłaty na sprzątanie kościoła. Zgodnie z ustaleniami przyjętym przez Radę Parafialną jest to 1 zł/tydzień od rodziny, co daje w skali roku kwotę 52 zł. Za zrozumienie i zaangażowanie, serdeczne Bóg zapłać.

  Dane do przelewu ze strony internetowej Parafii => Kontakt:
  www.parafiambm.jgora.pl
  Parafia rzymsko-katolicka pw. Matki Bożej Miłosierdzia;
  58-560 Jelenia Góra-Cieplice; ul. PCK 23; 
  Nr rachunku: 86 1090 2633 0000 0001 0531 6055.
  Tytuł przelewu: Darowizna na cele kultu religijnego.

  ks. dr Mariusz Majewski 
  proboszcz