Zmartwychwstanie Pańskie 2024

Ta krew z grzechu obmywa nas, ta krew czyni nas bielszym od śniegu.
Ta krew z grzechu obmywa nas, bo to jest Baranka święta krew
.

Naszym Parafianom i Gościom, życzymy blasku i radości wielkanocnego poranka. Niech Chrystus Zmartwychwstały napełnia Wasze serca swoją łaską!
A Wy nieście tę dobrą Nowinę po krańce Waszego codziennego życia!

=> WIELKANOC - Wigilia Paschalna, czyli wielkanocna liturgia Zmartwychwstania Pańskiego (sobota 30 III) o godz. 21:00, połączona z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i procesją rezurekcyjną (przynosimy na liturgię świece);
=> Wielka Niedziela - uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego: 31 III Msze św. w dzień o godz. 9:00; 11:00; 12:30; 18:00.

=> Poniedziałek Wielkanocny II dzień świąt. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.
Tradycyjnie w tym dniu naszymi ofiarami wspieramy uczelnie katolickie.

Przeżywając oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, zachęcamy do codziennego uczestnictwa we Mszy św.
Na kwadrans przed wieczorną liturgią, nowenna z koronką przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
Z racji oktawy wielkanocnej w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.