Obchody "Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Jeleniej Górze”
W ramach obchodów „Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Jeleniej Górze”, w czwartek 29 II o godz. 17:00 w Książnicy Karkonoskiej odbędzie się wykład prof. R. Klementowskiego „UB w Jeleniej Górze 1945-1956”. Tego też dnia o godz. 19:00 w Auli Liceum Katolickiego odbędzie się „Wieczornica”, której gościem będzie Paweł Piekarczyk - bard, działacz społeczny z programem: „Podziemna armia powraca - historia żołnierzy niezłomnych”.  W piątek 1 marca o godz. 9:00 Msza św. w Bazylice Świętych Erazma i Pankracego. Godz. 10:00 - „Apel Pamięci” - złożenie wieńców i zapalenie zniczy przy Krzyżu Pamięci (obok Bazyliki).  Godz. 17:00 - zapalenie zniczy przy obelisku poświęconym Żołnierzom Wyklętym (obok kaplicy - na starym cmentarzu przy ul. Sudeckiej).  „UKS Pankracy” zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim wydarzeniu pn.: „Bieg Tropem Wilczym”, który odbędzie się w Parku Norweskim w Cieplicach, w niedzielę 3 III. Start na dystansie wyczynowym: 5 km o godz. 14:00, a na...
Dzień otwartych drzwi w Katoliku - szkoła podstawowa
Katolicka Szkoła Podstawowa u św. Pankracego zaprasza na „Dzień otwartych drzwi”, który odbędzie się w środę 28 lutego o godz. 17:00, w budynku przy ul. PCK 23. Polecamy szkołę, która dobrze uczy i wychowuje. 
1,5 % na działalność charytatywną w naszej Parafii
Możesz wesprzeć osoby potrzebujące z naszej Parafii! Wystarczy, że przy rozliczeniu rocznym, tj. w zeznaniu podatkowym PIT podasz KRS 0000221535, dodając cel szczegółowy: Parafia pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplicach.  Twój dar 1,5 % trafi do nas poprzez Caritas Diecezji Legnickiej.  DZIĘKUJEMY! Podobnie jak w latach ubiegłych organizujemy pomoc w rozliczeniu PIT. Kto chce wesprzeć 1,5 % działalność charytatywną naszej parafii lub szkolnictwo katolickie, może uzyskać bezpłatną pomoc w biurze parafialnym w soboty marca i kwietnia w godz. 10:00-11:00. Zapraszamy!
1,5 % na szkolnictwo katolickie w Jeleniej Górze
Rozliczając PIT za rok 2023 zachęcamy do przekazania 1,5 % podatku na rzecz szkolnictwa katolickiego w Jeleniej Górze. Nic nie tracąc możemy wesprzeć dobry cel!   Tak jak w roku ubiegłym, w soboty marca i kwietnia (godz. 10:00-11:00) w biurze parafialnym Parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach (ul. PCK 23), możemy otrzymać bezpłatną pomoc w rozliczeniu podatku.  Przy rozliczeniu wystarczy podać nr KRS 0000386088 (Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego).  Prosimy! Zachęć też i innych do pomnażania dobra na rzecz dzieci i młodzieży! W ich imieniu też DZIĘKUJEMY!
Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych
Osoby dorosłe, które chcą przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 5 marca 2024 r. po wieczornej Mszy św. Spotkania będzie prowadził ks. Michał Marszałek. 
ORATORIUM "Droga Krzyżowa" w naszym kościele 18 II 2024 r.
W niedzielę 18 lutego br., w ramach rekolekcji wielkopostnych, wykonane zostanie w naszym kościele Oratorium autorstwa Adama Mikulskiego. Jego tytuł to: „Droga Krzyżowa”. Rozpoczęcie o godz. 19:00. ZAPRASZAMY!  
Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście a.D. 2024
Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście.  W niedzielne popołudnia o godz. 17:15 odprawiane będą "Gorzkie Żale". W tym roku prowadzić je będzie i kazania pasyjne wygłosi dk. Dariusz Bak z naszej parafii.  W piątki nabożeństwa "Drogi krzyżowej":  godz. 8:00 - prowadzona przez dzieci ze Szkoły Katolickiej; godz. 17:15 - prowadzona przez dzieci przygotowujące się do I Komunii Świetej;  godz. 18:30 - prowadozna przez wspólnoty naszej Parafii (16 II - Odnowa w Duchu Świętym; 23 II - młodzież; 1 III - Akcja Katolicka; 8 III - Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej; 15 III - ...................; 23 III .......................).  Ponadto w piątek 23 III wyruszy doroczna parafialna droga krzyżowa na Wzgórze Ksiecia Henryka. Rozpoczęcie przy kościele o god.z 19:30. 
Rekolekcje wielkopostne a.D. 2024
Zaparaszamy do uczestnictwa w rekolekcjach już na poczatku wielkopostnej drogi nawrócenia. Nauki wygłosi ks. kan. Józef Hupa - proboszcz Parafii pw. Najświętszego serca Pana Jezusa w Bolesławcu.  Program:  Sobota po Popielcu: 17 lutego  18:00     -    Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną    I Niedziela Wielkiego Postu: 18 lutego  7:00         -    Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną 9:00         -    Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną 11:00     -    Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną 12:30     -    Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną 18:00     -    Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną 19:00     -    Oratorium DROGA KRZYŻOWA    Poniedziałek I Tygodnia Wielkiego Postu...
Komisja Wychowania Katolickiego KEP ws. planowanych przez MEN zmian w organizacji lekcji religii w szkołach
Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski wyraziła zaniepokojenie i sprzeciw wobec zapowiedzi zmian dotyczących organizacji lekcji religii w szkołach. „Wszelkie zmiany odnośnie do organizacji lekcji religii w szkole publicznej winny dokonywać się zgodnie z obowiązującym prawem i w porozumieniu z Kościołami i związkami wyznaniowymi” – napisali członkowie Komisji w opublikowanym 13 lutego br. oświadczeniu. Oświadczenie Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski wobec zapowiedzi Ministerstwa Edukacji Narodowej o planowanych zmianach w organizacji lekcji religii w szkołach  Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski podczas swojego posiedzenia w dniu 13 lutego 2024 roku wyraziła głębokie zaniepokojenie i sprzeciw wobec informacji płynących ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej zapowiadających zmianę w organizacji lekcji religii. Obawy są poparte głosem Rady Szkół Katolickich przy Konferencji Episkopatu Polski i...
Orędzie papieża Franciszka na Wielki Post
ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA  NA WIELKI POST 2024 Bóg prowadzi nas przez pustynię ku wolności Drodzy bracia i siostry! Kiedy nasz Bóg się objawia, obwieszcza wolność: „Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli” (Wj 20, 2). Tak rozpoczyna się Dekalog dany Mojżeszowi na górze Synaj. Lud dobrze wie, o jakim wyjściu mówi Bóg: doświadczenie niewolnictwa jest wciąż odciśnięte w jego ciele. Otrzymuje dziesięć słów na pustyni jako drogę wolności. Nazywamy je „przykazaniami”, podkreślając siłę miłości, z jaką Bóg wychowuje swój lud. Jest to rzeczywiście mocne wezwanie do wolności. Nie wyczerpuje się ono w jednym wydarzeniu, ponieważ dojrzewa podczas wędrówki. Tak jak Izrael na pustyni wciąż ma wewnątrz siebie Egipt – istotnie często żałuje przeszłości i szemrze przeciwko Niebiosom i Mojżeszowi – tak i dziś Lud Boży nosi w sobie przytłaczające więzy, które musi porzucić. Zdajemy sobie z tego sprawę, gdy brakuje nam nadziei i wędrujemy...