Zapraszamy wszystkich pasjonatów muzyki na wyjątkowe wydarzenie – „Koncert Pieśń Słoneczna”.
To nie tylko czas nauki i tworzenia pod okiem wybitnego muzyka, Poldka Twardowskiego, ale także uroczyste świętowanie XV-lecia istnienia Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego.
Patronat honorowy nad koncertem objął bp prof. Andrzej Siemieniewski - biskup legnicki.
Miejsce warsztatów:
Zespół Szkół Katolickich u św. Pankracego, ul. Kopernika 1, Jelenia Góra.
Harmonogram wydarzenia:
• 15 maja (piątek): 19:00 – 21:30
• 16 maja (sobota): 9:30 – 18:00
• 17 maja (niedziela): 9:30 – 18:00
• FINAŁ JUBILEUSZOWY: 17 maja, godz. 19:00 – uroczysty Koncert w Bazylice Świętych Erazma i Pankracego.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą uczcić ten piękny jubileusz wspólnym śpiewem i grą:
• Chórzystów: sopran, alt, tenor i bas.
• Instrumentalistów
Koszty i wyżywienie:
• 30 zł – udział indywidualny.
• 20 zł od osoby –...
Kino Parafialne - "Medjugorje"
Zaparzsamy na kolejny seans w naszym Kinie Parafialnym.
Film Jesusa Garcii pt."Medjugorje". Niedziela 10 maja 2026 r. - Aula Szkoły Katolickiej (ul. PCK 23); godz. 19:00.
Pierwszy kinowy film o fenomenie Medjugorje.
Przeszło 40 lat temu w małej, ukrytej pośród gór wiosce w Bośni zdarzyło się coś, co Kościół do tej pory próbuje w pełni zrozumieć. 24 czerwca 1981 roku grupa nastolatków
miała doświadczyć mistycznego spotkania z Matką Bożą. Objawienia, jak twierdzili, miały się wielokrotnie powtarzać.
O wydarzeniach zrobiło się głośno, komunistyczne władze Jugosławii zaczęły prześladować widzących, a Kościół przyjął postawę bardzo sceptyczną… Wieść o przesłaniu
Maryi z Medjugorje, która przedstawiła się widzącym jako Królowa Pokoju, powoli jednak ogarniała cały świat. Na miejsce zdarzenia zaczęli przybywać pielgrzymi. Wielu z nich twierdzi, że Medjugorje zmieniło ich życie.
Dziś Watykan stoi na stanowisku, że choć na ostateczne stanowisko w sprawie objawień...

Dyspensa na 1 maja
Informujemy, że dla katolików przebywających na terenie diecezji legnickiej 1 maja br., Biskup Legnicki wydał dyspensę od wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.
Osoby korzystające z dyspensy, powinny wypełnić uczynki miłości chrześcijańskiej wobec osób potrzebujacych lub inne czyny pokute.

Komunikat Biskupa Legnickiego na Niedzielę Dobrego Pasterza 2026
IV Niedziela Wielkanocna jest doroczną okazją do mówienia o pasterzach Kościoła, o księżach, którzy przewodzą wspólnotomwierzących. Patrzymy na Jezusa Dobrego Pasterza i Jego owczarnię, i dostrzegamy, jakim wielkim dobrem jest życie we wspólnocie Kościoła. Wspólnoty potrzebują księży, czyli kapłanów sprawujących Eucharystię i odpuszczających grzechy, proroków głoszących Ewangelię i pasterzy jednoczących ludzi. A my odczuwamy coraz bardziej ich brak.
W naszej diecezji legnickiej w ciągu minionych piętnastu lat liczba księży zmniejszyła się o ponad siedemdziesięciu. Wyobraźmy sobie, że w całym regionie, w którym żyjemy, czyli w naszej parafii i w siedemdziesięciu sąsiednich parafiach, nie ma tych księży. Ani jednego. Rozumiemy skalę tego procesu?
Dziś już wiemy, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat ubędzie w naszej diecezji kolejnych kilkudziesięciu prezbiterów. I nie mamy księży „na zapas”. Doszliśmy do takiej sytuacji, w której ubytek choćby jednego księdza w diecezji...

Wizytacja kanoniczna Biskupa Legnickiego
Wizytacja kanoniczna bpa Andrzeja Siemieniewskiego - biskupa legnickiego w Parafii rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze - Cieplicach;
26 kwietnia 2026 roku
Plan wizytacji:
9:30 - wizyta w Klasztorze Sióstr Bożego Serca Jezusa
10:00 - spotkanie z grupami działającymi w Parafii w Oratorium
11:00 - Msza św. z powitaniem kanonicznym i sprawozdaniem z życia parafii
12:30 - spotkanie z Radą Parafialną - sala konferencyjna na plebanii
13:15 - wizytacja kancelarii
13:45 - obiad z księżmi z dekanatu w Sali Kresowej
14:45 - spotkanie z Rodziną Diakona
15:00 - rozmowy z księżmi

Święto Miłosierdzia Bożego
Przeżywając Święto Miłosierdzia zapraszamy po sumie na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zakończenie nabożeństwem: „Godziny Miłosierdzia” o godz. 15:00. Przypominamy, że w ten dzień można zyskać łaskę odpustu zupełnego. Aby go uzyskać, należy być w stanie łaski uświęcającej, przystąpić do Komunii św., pomodlić się w intencjach papieskich, wyzbyć się przywiązania do grzechu oraz wziąć udział w nabożeństwie ku czci Miłosierdzia lub odmówić Koronkę przed Najświętszym Sakramentem.
Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku...

1,5 % - wspieramy szkolnictwo katolickie w Jeleniej Górze
Rozliczając PIT za rok 2025 zachęcamy do przekazania 1,5 % podatku na rzecz szkolnictwa katolickiego w Jeleniej Górze.
Nic nie tracąc możesz wesprzeć dobry cel!
Przy rozliczeniu wystarczy podać nr KRS 0000386088 (Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego).
Prosimy! Zachęć też i innych do pomnażania dobra na rzecz dzieci i młodzieży!
W ich imieniu też DZIĘKUJEMY!

Leon XIV wzywa do wspólnej modlitwy o pokój
W orędziu Urbi et Orbi Leon XIV zaprosił wiernych do przybycia 11 kwietnia o godz. 18.00 na Plac św. Piotra, aby wspólnie z Papieżem modlić się w intencji pokoju dla świata udręczonego wojnami.
„Niech zabrzmi wołanie o pokój, które wypływa z serca! Dlatego zapraszam wszystkich do zjednoczenia się ze mną podczas czuwania modlitewnego w intencji pokoju, które będziemy przeżywać tutaj, na Placu Świętego Piotra, w najbliższą sobotę, 11 kwietnia” – wezwał Leon XIV w orędziu Urbi et Orbi.
Ucisza oręż, dotyka serca
Papież przypomniał, że Chrystus przeszedł przez śmierć, aby obdarzyć nas życiem i pokojem. „Pokój, który przekazuje nam Jezus, nie jest tym pokojem, który jedynie ucisza oręż, lecz tym, który dotyka i przemienia serce każdego z nas! Nawracajmy się przyjmując pokój Chrystusa!” – mówił Leon XIV.
Odrzućmy spory i dominowanie
„W tym świątecznym dniu porzućmy wszelką chęć spierania się, dominacji i władzy oraz błagajmy Pana, aby obdarzył swoim pokojem świat udręczony...

Święto Matki - 31 maja 2026 r. - przygotowania
Dziękujemy osobom, które w piątek (10 IV) pomogły w rozładunku darów, które otrzymaliśmy na loterię fantową, na Święto Matki.
Dziękujemy Firmie pana Jensa Krogera: „Jelenia Plast” za hojne wspieranie naszej inicjatywy, a Hurtowni pana Tadeusza Serka dziękujemy za użyczenie transportu.
Tegoroczną edycję Święta Matki przeżywać będziemy 31 maja.
Zachęcamy i prosimy o pozyskiwanie i ofiarowanie fantów na loterię i na nagrody główne. Mamy na to czas do 24 kwietnia, tak aby móc zgłosić loterię z wykazem fantów do Izby Celno-Skarbowej.
Prosimy o pomoc i z góry dziękujemy!

Modlitwa ze śpiewami z Taize
Zapraszamy na spotkanie modlitewne ze śpiewami francuskiej - ekumenicznej Wspólnoty Taize.
Przed wakacjami odbęda się dwa spotkania: 16 kwietnia i 21 maja 2026 r. (trzecie czwartki miesiąca).
Oratorium Matki Bożej Dobrej Rady (Aula Szkoły Katolickiej) przy ul. PCK 23 o godz. 19:00.
Piękny śpiew, muzyka, cisza, medydacja, wspólnota.
ZAPRASZAMY!

- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- …
- następna ›
- ostatnia »








