„Malowanie z jajem”, czyli warsztaty malarskie z artystą Andrzejem Bojem Wojtowiczem

Pod zabawną nazwą „Malowanie z jajem”, kryje się geniusz mistrzów malarstwa, które możemy podziwiać pomimo upływu wieków. O tym jak wielcy artyści, posługując się temperą, tworzyli farby i malowali obrazy, dorosłym i dzieciom w czwartek 23 lipca 2020 roku w naszej Parafii opowiadał renomowany artysta tworzący w nieodległych Borowicach pan Andrzej Boj Wojtowicz.

Jego malarstwo, cały warsztat artystyczny, nawiązuje i owocuje pracami na miarę mistrzów. Potwierdzeniem tego są liczne wystawy, jak choćby trwająca aktualnie wystawa zatytułowana: „Znaki Apokalipsy”. Wystawa ma miejsce w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu i potrwa do 27 września br. (obraz tytułowy: „Człowiek w masce” jest autorstwa pana Andrzeja). Poniżej kilka zdjeć z przebiegu warsztatów oraz prace Autora o różnej tematyce. 

Uczestnikom i tym starszym i tym młodszym gratulujemy, a panu Andrzejowi dziękujemy za uchylenie rąbka warsztatu artystycznego.