Św. Mikołaj odwiedził naszą parafię

W środę, 6 grudnia 2017 r. na zakończenie Mszy św. roratniej o godz. 18.00 do naszego kościoła przybył św. Mikołaj. Zgromadzone dzieci, ministranci, schola czekały z utęsknieniem na św. Mikołaja. Przybył On do naszego kościoła i wszedł od strony zakrystii w asyście lektorów, którzy kroczyli przed Gościem dzwoniąc dzwonkami. Po dotarciu w okolice ołtarza nasz Gość zapragną poznać naszą parafię i wypytywał dzieci o różne rzeczy: Jak nazywa się okres, który przeżywamy obecnie w kościele?, kto jest naszym patronem na roratach?, jak na imię mają księża pracujący w parafii?, jakie imiona noszą nasze siostry zakonne?...

Okazało się, że dzieci nie dały się zaskoczyć i znały odpowiedzi na wszystkie pytania. Następnie Św. Mikołaj podchodził do każdego dziecka i wręczał upominki w postaci czekoladowych mikołajków, a schola Miriam zaintonowała piosenkę, że „każdy może być świętym, jeśli tylko chce…” Na koniec wraz z naszym dostojnym Gościem zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, po czym św. Mikołaj udał się w dalszą drogę, aby obdarowywać inne dzieci.

Artykuł i foto: ks. Łukasz