Gwardziści na uroczystościach niepodległościowych

11 listopada - 99 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Po prawie dwustu latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Miejskie uroczystości Narodowego Święta Niepodległości otworzył na Placu Ratuszowym Prezydent Miasta Pan Marcin Zawiła. Przypomniał historię wspominając trzech wielkich polityków patriotów twórców niepodległości : Marszałka Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego. Później odbyła się parada w takt orkiestry dętej  z filharmonii  Gwardii Matki Bożej Miłosierdzia.

Nasza gwardia co roku bierze udział w tych uroczystościach, godnie reprezentując naszą parafię.  Jak wspomniał Pan prezydent jest to" jedyna formacja wojskowa " w naszym  mieście. Następnie defilada przeszła pod Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie pod pomnikiem złożono kwiaty. W kościele władze miasta wraz z wiernymi wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w intencji wolnej niepodległej  Ojczyzny.

Artykuł i foto: Anna i Czesław Mysona