Jasełka

W niedzielę, 15 stycznia, na Mszy św. o godz. 11 dzieci ze szkoły podstawowej nr 3 przedstawiły jasełka, które były wspaniałym zwieńczeniem okresu kolędowego. W pięknie udekorowanej świątyni, mali aktorzy pragnęli wiernie odtworzyć wydarzenia sprzed 2000 lat. Ta szczególna noc, noc narodzin Zbawiciela Jezusa Chrystusa, została nam przybliżona przez śpiewające aniołki, skromnych pastuszków, Maryję i Józefa oraz Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Dzieciątku. Przedstawieniu towarzyszyły piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu scholii parafialnej Miriam. Nad całością dzielnie czuwała siostra Bożena, pod której opieką uczniowie przygotowali występ. Na zakończenie ks. Łukasz, który przewodniczył Eucharystii podziękował małym aktorom, za piękne jasełka, siostrze Bożenie za opiekę, a także rodzicom występujących dzieci, którzy pomogli przygotować starannie wykonane przebrania, natomiast parafianie zgromadzeni w świątyni odwdzięczyli się artystom gromkimi brawami.

Artykuł i foto: NJ