Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze

W dniach 17-18 maja wspólnota "Bogaci w Miłosierdzie" uczestniczyła w XXVIII Ogólnopolskim Czuwaniu Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze.Gospodarzem i przewodnikiem był Bp Andrzej Przybylski,opiekun ruchu z ramienia KEP. Pierwszy dzień był spotkaniem zamkniętym w auli o.Kordeckiego.

Uczestnicy słuchali nauczań gościa czuwania Damiana Stayne'a katolickiego charyzmatyka założyciela wspólnoty charyzmatyczno-kontemplacyjnej "Cor et Lumen Christi"w Chertsey w Anglii  .

Misją wspólnoty jest stanie się Sercem i Światłem Chrystusa poprzez wspólnotę z Bogiem i ludźmi, poprzez uwielbienie Boga ,głoszenie Jego miłości i życie wspólnotowe.Sercem wspólnoty jest Eucharystia i Adoracja oraz życie Słowem Bożym i tym dzielił się z zebranymi.Eucharystia i Adoracja była też centrum obu dni czuwania.

Uczestnicy trwali też na uwielbieniu Jezusa oraz wzajemnej modlitwie za siebie nawzajem.Podczas sobotniej modlitwy na błoniach wiele osób zostało uzdrowionych mocą Jezusa składając na końcu świadectwa.

Był to błogosławiony czas dla całej naszej wspólnoty!16 osób uczestniczyło bezpośrednio,pozostali on- line w sobotę.Niech Bóg będzie uwielbiony .Niech Duch Święty ożywia i prowadzi wspólnotę, parafię i cały Kościół,którego jesteśmy cząstką.

opr.: Joanna Sroczyńska 
foto: Teresa Markiewicz