Obchody "Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Jeleniej Górze”

W ramach obchodów „Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Jeleniej Górze”, w czwartek 29 II o godz. 17:00 w Książnicy Karkonoskiej odbędzie się wykład prof. R. Klementowskiego „UB w Jeleniej Górze 1945-1956”. Tego też dnia o godz. 19:00 w Auli Liceum Katolickiego odbędzie się „Wieczornica”, której gościem będzie Paweł Piekarczyk - bard, działacz społeczny z programem: „Podziemna armia powraca - historia żołnierzy niezłomnych”. 
W piątek 1 marca o godz. 9:00 Msza św. w Bazylice Świętych Erazma i Pankracego. Godz. 10:00 - „Apel Pamięci” - złożenie wieńców i zapalenie zniczy przy Krzyżu Pamięci (obok Bazyliki). 
Godz. 17:00 - zapalenie zniczy przy obelisku poświęconym Żołnierzom Wyklętym (obok kaplicy - na starym cmentarzu przy ul. Sudeckiej). 

„UKS Pankracy” zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim wydarzeniu pn.: „Bieg Tropem Wilczym”, który odbędzie się w Parku Norweskim w Cieplicach, w niedzielę 3 III. Start na dystansie wyczynowym: 5 km o godz. 14:00, a na symbolicznym dystansie: 1963 m o godz. 15:00. Zapraszamy młodszych i starszych! Zapraszamy całe rodziny! Szczegóły nt zapisów można znaleźć na stronie internetowej szkoły katolickiej (www.szkola.pankracy.edu.pl ).