XIII Karkonoski Orszak Trzech Króli w Jeleniej Górze

Zapraszamy do uczestnictwa w XIII Karkonoskim Orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się 6 stycznia 2024 roku o godz. 13.00 przy Bazylice Świętych Erazma i Pankracego w historycznym centrum Jeleniej Góry.
Celem Orszaku jest radosne bycie razem w wymiarze społecznym całych rodzin, aby pielęgnować tradycję śpiewania kolęd i dzielenia się dobrem. Dlatego też cieszymy się, że wspólnie z Miastem Jelenia Góra możemy, jako Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego, przygotować to wydarzenie dla Mieszkańców regionu.

Hasłem tegorocznego Orszaku są słowa: W jasełkach leży!

Tradycyjnie drogę Orszaku wyznaczą nam sceny:
Zawiązanie Orszaku (schody szkoły katolickiej – ZSK Pankracy), Szałas Pasterzy (schodki Urząd Miasta od strony tramwaju – Miejskie Przedszkole nr 13); Walka dobra ze złem (rozwidlenie – ZSK Pankracy); Dom Heroda (schodki na ul. Bankowej – Szkoła Podstawowa nr 8); Brama nieba (ratusz, pod jelonkiem – MP nr 27 Okrąglaczek) oraz Betlejem – scena główna.

Zapraszamy także na zapowiedź Orszaku, która odbędzie się 4 stycznia 2024 roku (czwartek) o godz. 12.00 pod jeleniogórską choinką na Placu Ratuszowym.

Prosimy przyjąć życzenia dobra, radości i pokoju od narodzonego Zbawiciela na każdy dzień nowego roku.