Sesja naukowa z okazji XXIII Dnia Papieskiego w naszej parafii

W niedzielę 8 października w naszej parafii będziemy gościli przedstawicieli Akcji Katolickiej z całej diecezji.
Rozpoczynając obchody XXIII Dnia Papieskiego, odbędzie się u nas sesja naukowa pt. „Wartości chrześcijańskie w życiu publicznym. Społeczna rola Kościoła w nauczaniu Papieża Jana Pawła II”. Podczas sesji, która odbędzie się w auli domu parafialnego, czyli dawnej kaplicy, wykład pt. „Wybory polityczne, czyli katolik wobec prawdy” wygłosi ks. prof. Paweł Bortkiewicz. Swoje wystąpienie będzie miał także pan prof. Stanisław Gebhardt - Kawaler Orderu Orła Białego. Całość rozpocznie Msza św. o godz. 12:30 pod przewodnictwem bpa prof. Andrzeja Siemieniewskiego - biskupa legnickiego. Po liturgii krótki koncert muzyczny w kościele i obrady w auli.
Więcej szczegółów znajdziemy na plakatacie.