POGOTOWIE ZDROWOTNE – BIAŁA SOBOTA - 30 IX 2023

Mariusz Gierus, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze zaprasza na bezpłatne badania, porady i konsultacje medyczne, które pod nazwą „POGOTOWIE ZDROWOTNE – BIAŁA SOBOTA” odbędą się 30 września 2023 r. na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, w godzinach 10:00 - 16:00.

W programie przewidziano m.in.: zasady udzielania pierwszej pomocy; prezentację pojazdów i sprzętu ratownictwa medycznego; badania profilaktyczne i diagnostyczne w postaci: mobilnej kliniki, w której w wydzielonych gabinetach możliwe będą badania onkologiczne zmian skórnych przy zastosowaniu specjalnego sprzętu (dermatoskopu), czy też badania wzroku i słuchu; mobilnej pracowni diagnostyki osteoporozy typu osteobus; badań cytologicznych wykonywanych w mobilnym gabinecie typu cytobus u pań w wieku od 25 do 59 roku życia (zgodnie z programem profilaktyki raka szyjki macicy). Przewidziano również m.in. badania profilaktyczne dla dzieci i młodzieży w zakresie zdrowia i higieny jamy ustnej, a także punkt informacyjno-zgłoszeniowy w zakresie profilaktyki stanów depresyjnych oraz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.