Błogosławiony czas pielgrzymowania - nasi Parafianie w drodze na Jasną Górę i do Krzeszowa

Za nami XXXI Piesza Pielgrzymka Legnicka, która przebiegała pod hasłem „Wierzę w Ciebie”. Jest to niezwykłe wydarzenie, do którego zaproszeni są wierni całej diecezji legnickiej. Pod wodzą głównego przewodnika, księdza Tomasza Metelicy, grupy ze Zgorzelca, Jawora, Kamiennej Góry, Krzeszowa, Jeleniej Góry, oraz wielu innych zakątków diecezji wspólnie pielgrzymowały na Jasną Górę. Każdy pielgrzym przyzna, że pomimo trudów, jest to czas błogosławiony, dający radość z wędrowania we wspólnocie, a wędrowali leciwi seniorzy ramię w ramię z młodszym pielgrzymami, nastolatkowie oraz rodziny z małymi dziećmi, dla których zorganizowano pielgrzymkowe przedszkole. Nieśli oni nie tylko swoje intencje, lecz także tych, którzy powierzyli im swoje prośby, nie zabrakło też gorących modlitw o pokój w Europie i na świecie.  

Nasze parafianki również dzielnie pokonały pielgrzymi szlak i dotarły przed oblicze naszej Pani Jasnogórskiej. Odwiedziły też nasze diecezjalne sanktuarium w Krzeszowie, gdzie corocznie 15 sierpnia rzesze pielgrzymów przybywają na odpust z okazji święta wniebowzięcia Maryi Panny.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku dołączą do nich kolejni pielgrzymi.