Koncert patriotyczny z okazji 3 Maja

3 maja w Kościele Garnizonowym w Jeleniej Górze odbędzie się wyjątkowy koncert patriotyczny w wykonaniu chóru Zespołu Szkół Katolickich u św. Pankracego. W koncercie udział wezmą również wspaniali soliści i muzycy. Tytuł koncertu „Z dawna Polski Tyś Królową” to słowa pieśni, którą przez wieki śpiewały i nadal śpiewają rzesze Polaków. Podczas koncertu będziemy mieli możliwość wsłuchać się, a także razem zaśpiewać hymniczne pieśni polskie. Warto wspomnieć, że tytułowa pieśń była nieformalnym hymnem Legionów Józefa Piłsudskiego. Inne pieśni, które zostaną wykonane to swoista opowieść o naszej pięknej historii, opowieść o historii konkretnych ludzi i całego Narodu. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Pani Marzena Machałek wiceminister Edukacji i Nauki. 

„Jest moją wielką radością, iż koncert zaplanowany w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze, staje się okazją do wskrzeszenia pięknych kart z historii miłości do naszej Ojczyzny. Dlatego też z dumą objęłam patronat nad tym wydarzeniem. 

Dziękuję wszystkim organizatorom i wykonawcom. Dziękuję zwłaszcza chórowi Zespołu Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze. Piękno zapisane w nutach zaprezentują nam uczniowie, nauczyciele, rodzice i przyjaciele tej społeczności. To ważne, że szkoła jest miejscem, gdzie dzieci, młodzież, a także dorośli mogą się rozwijać, a my możemy korzystać z talentów, którymi chcą się z nami dzielić”.

Zapraszam do wspólnego uczczenia 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - powiedziała Marzena Machałek.  

Koncert rozpocznie się o godz. 14 w kościele Garnizonowym w Jeleniej Górze.

Wydarzenie otrzymało dofinansowanie z Fundacji Orlen i Fundacji KGHM.