Liturgia Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego i oktawy Zmartwychwstania Pańskiego

Liturgię Niedzieli Palmowej - Niedzieli Meki Pańskiej, rozpoczynamy od błogosławieństwa palm. Uroczysta forma połączona z procesją z palmami rozpocznie sie o godz. 10:45 na ul. Przesmyskiego przy kaplicce. 

W czwartek wieczorem po zakończeniu Wielkiego Postu rozpoczynamy Święta Paschalne.

Początkiem Triduum jest liturgia Mszy Wieczerzy Pańskiej i czas ten trwa do Wielkiej Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.
Zapraszamy do udziału w celebracjach tych wyjątkowych i świętych dni.
=> Msza Wieczerzy Pańskiej w czwartek o godz. 19:00; następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24:00;
=> w Wielki Piątek Jutrznia z Godziną Czytań o godz. 8:00; od godz. 9:00 adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz droga krzyżowa; o godz. 19:00 Liturgia Męki Pańskiej, po jej zakończeniu całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Tego dnia w ramach akcji „Noc konfesjonałów”, okazja do spowiedzi po liturgii wieczornej do godz. 24:00. W zakrystii i przy sklepiku są kartki, na które możemy wpisać się na godzinę dyżuru, licząc czas od północy z piątku do 8. rano w sobotę. Przypominamy, że w Wielki Piątek katolików obowiązuje post ścisły (2 lekkie posiłki i jeden do syta, dot. to osób w wieku: 18-60 lat, osoby od 14 roku życia i powyżej 60 lat, powinny zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych);
=> w Wielką Sobotę Jutrznia z Godziną Czytań o godz. 8:00; adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15:00. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia.
Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o pełnych godz. 10-14; ofiary zbierane przy tej okazji preznaczone będa na dekorację świąteczne;
=> WIELKANOC - Wigilia Paschalna, czyli wielkanocna liturgia Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 21:00, połączona z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i procesją rezurekcyjną (na liturgię przynosimy świece);
=> Wielka Niedziela - uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego: Msze św. w dzień o godz. 9:00; 11:00; 12:30; 18:00.