KONCERT PRZYJACIÓŁ Z UKRAINY

W niedzielę 6 listopada gościliśmy w naszej parafii zespół ZBRUCZ z Tarnopola na Ukrainie, który w skutek wojny w swojej ojczyźnie podjął się działalności charytatywnej na rzecz poszkodowanych przez działania wojenne. Artyści od kilku lat przyjeżdżają do Polski i koncertują w kościołach, domach kultury i szkołach, rozprowadzają płyty z nagraniami i prace wykonane przez dzieci. Środki pozyskane ze swojej działalności przekazują dla dzieci tych ojców, którzy aktualnie walczą o niepodległość, bądź w czasie walk stracili życie. Artyści wykonywali pieśni liturgiczne podczas niedzielnych Eucharystii, a po Mszach świętych wykonywali utwory instrumentalne i śpiewali pieśni religijne i patriotyczne w języku ukraińskim i polskim. Niedzielne spotkanie z naszymi wschodnimi sąsiadami przebiegało w atmosferze szacunku i modlitwy.

Artykuł: ks. Łukasz Frątczak, fot. Czesław Mysona