Pielgrzymka piesza na Wielki Odpust Krzeszowski; 12-14 VIII 2022

Pieszo na Wielki Odpust do Krzeszowa. Ruszyły zapisy na 3- dniowe pielgrzymowanie do Bazyliki Matki Bożej Łaskawej. Pątnicy wyruszą w drogę 12 sierpnia z Katedry legnickiej. Do pokonania będzie 70 km. Jest to nieco inne wędrowanie niż na Jasną Górę – mówi ks. Tomasz Metelica – przewodnik pielgrzymki.

Posłuchaj: https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-diecezja/44981-pieszo-na-wielki...

Na Pieszą Pielgrzymkę z Legnicy do Krzeszowa można zapisać się on – line lub tuż przed samym wyruszeniem w drogę. 12 sierpnia w piątek od godz. 7.30 przed Katedrą Legnicką. Pielgrzymi dotrą do Sanktuarium maryjnego w Krzeszowie w niedzielę ok. godz. 18.00. Tam wezmą udział we Mszy św. kończącej pielgrzymowanie. Natomiast o 21.00 w Bazylice rozpocznie się Apel Jasnogórski i procesja maryjna ze świecami po Kalwarii Krzeszowskiej. Natomiast w poniedziałek 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny o godz. 12.00 w Bazylice Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie zostanie odprawiona uroczysta Msza święta odpustowa. Eucharystii oraz procesji z Cudownym Obrazem Matki Bożej Łaskawej po Placu Klasztornym – przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski oraz Bp legnicki Andrzej Siemieniewski.  Można się zapisać korzystając z formularza zapisów on-line: TUTAJ

Wielki Odpust Krzeszowski 2022

Sobota 13 sierpnia

 • Msze św. w bazylice o godz. 7.00; 12.00 i 18.00
 • godz. 10.00 – Droga Krzyżowa po Kalwarii Krzeszowskiej
 • godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
 • godz. 21.00 – Apel Jasnogórski w bazylice

Niedziela 14 sierpnia – Wigilia Wniebowzięcia N.M.P.

 • Msze św. w bazylice o godz. 7.30, 10.00, 12.00 i 17.00 – Sakrament Spowiedzi podczas wszystkich nabożeństw.
 • godz. 11.00 – Msza Święta odpustowa w Czadrowie ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego
 • godz. 21.00 – Apel Jasnogórski w bazylice; po apelu procesja Maryjna ze świecami po Kalwarii Krzeszowskiej (po powrocie możliwość dalszej osobistej modlitwy przed Cudowną Ikoną)

Poniedziałek 15 sierpnia – Wniebowzięcie N.M.P.

 • godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP
 • godz. 7.30 – Eucharystia w bazylice
 • godz. 10.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny
 • godz. 11.30 – Modlitwa Różańcowa w intencji Kościoła, Ojczyzny i Pielgrzymów krzeszowskich
 • godz. 12.00 – Główna suma odpustowa oraz procesja z Cudownym Obrazem Matki Bożej Łaskawej po Placu Klasztornym – przewodniczy JE Ks. Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski oraz JE Ks. Bp Andrzej Siemieniewski – Ordynariusz Legnicki
 • godz. 14.00 – Festyn i Koncert Patriotyczny
 • godz. 17.00 – Eucharystia wieczorna w bazylice