Z Karkonoszy na Jasną Górę, grupa nr 2

Od soboty (30 lipca) maszerują pątnicy z ziemi jeleniogórskiej i kamiennogórskiej. Mają już za sobą pierwsze kryzysy i zwątpienia. Jednak nie poddają się i dzielnie pokonują kolejne kilometry. 20-osobowej grupy niebieskiej patronuje Św. Franciszek, a przewodnikiem jest ks. Łukasz Toporek z Krzeszowa. 

Pątniczka z Jeleniej Góry Agnieszka Ładzińska po raz 25. ruszyła na pielgrzymkowy szlak do Częstochowy. Mimo, że ma już ponad 70 lat i wygraną walkę z ciężką chorobą, nadal chce kroczyć do Maryi. Każdego roku zanim wybierze się w pieszą pielgrzymkę, dużo czasu spędza na przygotowaniach. – XXX Piesza Pielgrzymka Legnicka jest dla mnie wyjątkowa, bo także jubileuszowa – mówi.

Ks. Grzegorz Niwczyk – proboszcz parafii w Leśnej przez 10 lat był przewodnikiem grupy nr 2 z Jeleniej Góry. Wcześniej do Częstochowy prowadził grupę z Żarowa. Swoją przygodę z pielgrzymowaniem zaraz po święceniach kapłańskich w 1985 roku. – Nawet mi do głowy nie przyszło, że będą pielgrzymował na Jasną Górę – przyznaje ks. Grzegorz.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica i na Fb Niedzieli legnickiej