XX-lecie AKCJI KATOLICKIEJ

Pielgrzymka dziękczynna w XX lecie powstania Parafialnego Oddziału

Akcji Katolickiej na Jasną Górę

i do „Polskiego San Giovanni Rotondo” w Siedlcu pod Mstowem.

 

W dniu 22.X.2016r. (sobota) odbyła się pielgrzymka dziękczynna Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasną Górę i do Sanktuarium Ojca Pio na Przeprośnej Górce w Siedlcu pod Mstowem. Uczestniczyło 15 osób. Pielgrzymi wzięli udział we Mszy Świętej w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej, zwiedzali Klasztor Jasnogórski, oglądali dary jakie złożył Jasnogórskiej Pani papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży. Uczestniczyli w spotkaniu z ojcem kustoszem sanktuarium, ucałowali relikwie Ojca Pio  i wzięli udział
w drodze krzyżowej na Przeprośnej Górce.

 

Tekst i foto: Czesław Mysona