Liturgia Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego

W Niedzielę Palmową na początku każdej Mszy św. pobłogosławione zostaną palmy.
W sposób uroczysty uczynimy to przed Mszą św. o godz. 11. Zachęcamy, aby wszyscy zgromadzili się o godz. 10:45 przy kapliczce na ul. Przesmyckiego (posesja nr 23). Tam rozpoczną się obrzędy błogosławieństwa palm i procesja do kościoła.  

W czwartek wieczorem rozpoczynamy święta paschalne. Początkiem jest liturgia Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i trwa do Wielkiej Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do udziału w celebracjach tych wyjątkowych dni.
=> Msza Wieczerzy Pańskiej w czwartek o godz. 19:00; następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24:00;
=> w Wielki Piątek Jutrznia z Godziną Czytań o godz. 8:30; od godz. 9:00 adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz droga krzyżowa; o godz. 19:00 Liturgia Męki Pańskiej, po jej zakończeniu całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Tego dnia w ramach akcji „Noc konfesjonałów”, okazja do spowiedzi po liturgii wieczornej do godz. 24:00. Przypominamy, że w Wielki Piątek katolików obowiązuje post ścisły (2 lekkie posiłki i jeden do syta, dot. to osób w wieku: 18-60 lat, osoby od 14 roku życia i powyżej 60 lat, powinny zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych);
=> w Wielką Sobotę Jutrznia z Godziną Czytań o godz. 8:30; od godz. 9:00 kontynuacja adoracji Najświętszego Sakramentu; zakończenie o godz. 15:00 koronką do Bożego Miłosierdzia. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o pełnych godz. 10-14;
=> WIELKANOC - Wigilia Paschalna, czyli wielkanocna liturgia Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 21:00, połączona z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i procesją rezurekcyjną (przynosimy na liturgię świece);
=> Wielka Niedziela - uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego: Msze św. w dzień o godz. 9:00; 11:00; 12:30; 18:00.