Galilea

Galilea

Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea jest grupą żyjącą charyzmatem Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego i podlega przełożonemu tego zakonu. Pasterzem wspólnoty jest o. Krzysztof Czerwionka CR (członek Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji, Dyrektor Krajowy programu SESA). Wspólnota działa w wielu diecezjach w Polsce, ale także zagranicą (m.in. w Bułgarii, Austrii, Holandii, Anglii, na Ukrainie,...). Administracyjnie cały teren aktywności Galilei jest podzielony na tzw. Winnice (oddziały). Wspólnota podejmuje misję nowej ewangelizacji, czyli ewangelizacji ochrzczonych. Członkowie spotykają się co tydzień w tzw. Domach Zmartwychwstania na radosnej modlitwie uwielbienia, czytaniu i rozważaniu Słowa Bożego oraz dzieleniu się swoim życiem i wiarą. Spotkania odbywają się w domach prywatnych. Obecnie funkcjonuje ponad 160 Domów Zmartwychwstania.

Wspólnota została założona w latach 90. w Stryszawie (koło Suchej Beskidzkiej), gdzie obecnie znajduje się centrum formacji z Szkołą Nowej Ewangelizacji św. Marka.

W parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze wspólnota zaczęła działać po rekolekcjach wielkopostnych, prowadzonych przez o. Krzysztofa Czerwionkę w 2014 roku. Obecnie wspólnota funkcjonuje w trzech miejscach i gromadzi ok. 30 osób, które raz w tygodniu spotykają się na Domu Zmartwychwstania a raz w miesiącu na Świętowaniu w parafii - na Eucharystii i Agapie.