Odnowa w Duchu Świętym

Odnowa w Duchu Świętym

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w naszej parafii powstała w grudniu 2002 r. jako owoc rekolekcji adwentowych, prowadzonych przez o. Józefa Kozłowskiego wraz z zespołem Mocni w Duchu z Łodzi. Liderem jest Zenon Drobiazg.

Spotykamy się w kaplicy domu parafialnego na modlitwie i rozważaniu  Słowa Bożego w każdy poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas tych spotkań w sposób szczególny otwieramy się na obecność Ducha Świętego i Jego dary, trwamy na modlitwie uwielbienia Boga, rozważamy Słowo Boże w kontekście naszego życia, rozeznajemy i podejmujemy zadania wynikające z naszego powołania jako ludzi świeckich w Kościele Katolickim. Na spotkaniach także jest czas na słuchanie konferencji, min. nt. sakramentów św., znaczenia i sposobu celebracji liturgii, nauczania Kościoła. W spotkaniach uczestniczy ok. 25 osób. Są to osoby głównie z naszej parafii, ale też z innych parafii z Jeleniej Góry i okolic.

Nasi członkowie uczestniczą w różnych formach rekolekcji, a także w wydarzeniach organizowanych przez Ogólnokrajową jak i Diecezjalną Koordynację Odnowy – w corocznych czuwaniach w Częstochowie, na Forum charyzmatycznym w Legnicy i na Czuwaniach na Zesłanie Ducha Świętego w Krzeszowie.

Naszym charyzmatem jest modlitwa wstawiennicza. Podzieleni na 4 grupy modlimy się w cyklu co cztery miesiące w 4 intencjach: dzieci i młodzieży, osłonowo za nas samych i dzieła, których się podejmujemy, za kapłanów oraz w tzw. intencjach z zewnątrz, tzn. takich, które otrzymujemy przez naszą stronę internetową lub SMS-em.

Każdego 16-tego dnia miesiąca po Mszy św. o 18.00 prowadzimy Adorację Najświętszego Sakramentu z udziałem parafian. Nasza diakonia muzyczna służy śpiewem na wyznaczonych przez ks. proboszcza Mszach św., prowadzi też scholę dla dzieci.

Pomagamy również w przygotowaniu młodzieży do bierzmowania poprzez prowadzenie grupek dzielenia, i organizację rekolekcji.