Żywy Różaniec

Żywy Różaniec

 

Wspólnota Żywego Różańca powstała przy naszej parafii w 1993 r. Składa się z czterech Żywych Róż:

- Matki Bożej Bolesnej – zelatorka Agnieszka Ładzińska

- Matki Bożej Miłosierdzia – zelatorka Krystyna Sala

- Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zelatorka Jadwiga Kawecka

- Matki Bożej Ostrobramskiej – zelatorka Janina Włodarczyk

Każda z Róż składa się z 20 osób, a więc liczba wszystkich członków Żywego Różańca liczy 80 osób. Każda osoba codziennie odmawia jedną dziesiątkę różańca z rozważaniem i w ten sposób wspólnie odmawiamy cały Różaniec. Raz w miesiącu tj. w pierwszą sobotę miesiąca spotykamy się wspólnie w kościele, aby uczestniczyć w Eucharystii wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy nasze i całego świata. Po Mszy św. jest adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, po czym zmiana tajemnic, podanie intencji modlitwy w danym miesiącu i błogosławieństwo tajemnic. Na różańcu modlimy się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, w intencji Kościoła, Parafii, Ojczyzny i we wszystkich naszych osobistych i wspólnotowych sprawach.

W naszej parafii prowadzone jest Księga Żywego Różańca do której wpisuje się imię i nazwisko nowoprzyjętych osób, które zastępują osoby zmarłe i na stałe wyjeżdzające.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca jest sprawowana Msza św. w intencji członków Żywego Różańca życzących i zmarłych oraz ich rodzin, a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wspólnota Żywego Różańca włącza się również w różne inicjatywy ogólnoparafialne.