Nasza schola jest większa

W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata trzynaścioro dzieci zostało przyjętych do scholki. Dzieci  już od września przygotowywały się do tego wydarzenia uczestnicząc w środowych próbach, ucząc się piosenek i ubogacając śpiewem niedzielną Eucharystię o 11.00. Wzruszającą chwilą uroczystości było ślubowanie, które w obecności kapłanów, opiekunów scholii, rodziców i licznie zgromadzonych parafian przyrzekały wiernie służyć Jezusowi. Ks. Łukasz, upewniwszy się, że dzieci zostały dobrze przygotowane, o czym zaświadczył opiekun scholi, p. Zenon, pobłogosławił chusty scholi dziecięcej. Wyrażamy naszą wdzięczność dzieciom i ich Rodzicom za to, że wśród codziennych obowiązków znajdują czas na służbę w parafii. Do Scholi  można dołączać w dowolnym momencie roku liturgicznego. Próby odbywają się w środy o 16.30, jednak na okres wakacyjny ze względu na wyjazdy są one przerwane i zostaną wznowione od września. Zachęcamy wszystkie dzieci do posługiwania w ten sposób na Mszy świętej, bo jak powiedział św. Augustyn "Kto dobrze śpiewa, dwa razy się modli".