Uroczystość Chrystusa Króla - Święto Patronalne Akcji Katolickiej

Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji  Katolickiej uczestniczyli  26 listopada w Legnicy w obchodach święta Akcji Katolickiej.  W auli Wyższego Seminarium Duchownego  zebranych powitał ks. prof. PWT dr hab. Jan Klinkowski.

Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Zbigniew Kiernikowski wręczył papieskie odznaczenia  osobom szczególnie zasłużonych  dla  Diecezji Legnickiej. Wśród odznaczonych było małżeństwo z Jeleniej Góry - Irena i Ryszard Orzelscy. Później wysłuchaliśmy wykładu  ks. prof. PWT dr hab. Grzegorza Sokołowskiego na temat  "Zaangażowanie chrześcijan w życie  społeczne ". Całość spotkania uświetnił koncert fortepianowy Michała Michalskiego - studenta Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Po zakończeniu części oficjalnej przeszliśmy do Katedry Legnickiej, gdzie odbyła się uroczysta Msza  św. koncelebrowana pod przewodnictwem księdza biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego. Podczas mszy ślubowanie złożyło piętnastu nowych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po Mszy św. udaliśmy się do kościoła św. Jacka, aby pomodlić się w  kaplicy cudu eucharystycznego.

Artykuł i foto: Anna i Czesław Mysona