FATIMA w CIEPLICACH

13 października 2017 kilkuset wiernych z cieplickich parafii Matki Bożej Miłosierdzia i św. Jana Chrzciciela wraz ze swoimi duszpasterzami i siostrami zakonnymi uczestniczyło w Eucharystii i procesji Fatimskiej. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana w naszym kościele, podczas której rodziny składały serca przed figurą Matki Bożej. W zamian otrzymały one figurkę Matki Bożej przywiezioną z Fatimy. Z racji tego, że było to zakończenie jubileuszu 100-nej rocznicy Objawień Matki Bożej w Fatimie, procesja, która nastąpiła po Eucharystii miała wyjątkowy charakter. O oprawę muzyczną zadbał zespół góralski Janicki z Czarnego Boru, a także solistki operowe p. Ania i p. Kasia. Wierni przy świetle niesionych przez siebie świec, śpiewu i modlitwy różańcowej przeszli cieplickimi ulicami do kościoła św. Jana Chrzciciela, gdzie błogosławieństwem zakończono uroczystość.

Artykuł: ks. Łukasz, Foto: Anna Mysona