Różaniec do granic

Ponad milion ludzi na granicach całej Polski w tym około stu osób z naszej parafii. Tak wyglądają liczby dotyczące ogólnopolskiego wydarzenia o nazwie "Różaniec do granic", które odbyło się 07.10.2017. Inicjatywa wyszła od osób świeckich pragnących zawierzyć Matce Bożej Różańcowej naszą ojczyznę i cały świat. Akcja została wsparta przez Kościół katolicki, dlatego wśród uczestników nie zabrakło osób duchownych. Grupa z naszej parafii pod opieką księdza Łukasza udała się do kościoła stacyjnego naszego dekanatu w Szklarskiej Porębie. Uczestniczyliśmy tam we Mszy Świętej celebrowanej przez biskupa Stefana Cichego, a także w adoracji Najświętszego Sakramentu. O godzinie 14:00 wraz z wiernymi w całej Polsce połączyliśmy się we wspólnej modlitwie czterech części różańca. Uczestnicy tego wydarzenia z naszej parafii odmawiali różaniec na Polanie Jakuszyckiej oraz na Szrenicy. Pomimo złych warunków atmosferycznych wszyscy zgodnie modlili się w nadziei, że Matka Boża wysłucha ich intencji. Pamiętajmy o różańcu każdego dnia, bo jest to wielka siła płynąca do nas z nieba.

artykuł: Jakub Iglewski, foto: Czesław Mysona