Schola MIRIAM u Mocnych w Duchu

23 września 20 osobowa schola Miriam z naszej parafii wzięła udział w warsztatach muzycznych w Łodzi, prowadzonych przez jezuicką wspólnotę Mocni w Duchu. Dzieci miały okazję uczestniczyć w rozmaitych zajęciach m. in. wokalnych, tanecznych i instrumentalnych w kilku kategoriach wiekowych. Centralnym punktem dnia była uroczysta Eucharystia, podczas której modlili się wszyscy uczestnicy warsztatów w liczbie ponad 700 dzieci, nie licząc opiekunów. Oprócz czterech bloków warsztatowych, bo dzień był bardzo intensywny i pracowity były rozmaite rozrywki w przerwach między zajęciami. Było wiele dla ducha, lecz organizatorzy zadbali również o to, co dla ciała. Dla wszystkich uczestników została zamówiona pizza, dlatego też pora obiadowa przypominała ewangeliczny cud rozmnożenia chleba. W imieniu bardzo zadowolonych dzieci serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy swoją modlitwą i wsparciem umożliwili nam udział w tym wydarzeniu. Na koniec chcemy się ze wszystkimi podzielić tym, czego doświadczyliśmy na łódzkich warsztatach, dlatego zapraszamy do obejrzenia kilku migawek z tego wspaniałego wyjazdu.

ZOBACZ:   https://www.youtube.com/watch?v=2lwwq9zp4ik   

lub    https://www.facebook.com/529395080729114/videos/529422520726370/

Artykuł i foto: ks. Łukasz