ZIMOWISKO SKAUTÓW EUROPY

W dniach 22-25.02.2017  odbyło się zimowisko 1 Drużyny Olszyńskiej i Puszczy Jeleniogórsko-Legnickiej. Nocowaliśmy w budynku szkoły na terenie Parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze przy ul. PCK 23. W pierwszy dzień zimowiska w tłusty czwartek na początku zimowiska odbył się bieg sprawnościowy z przeszkodami oraz konkurs kulinarny podczas, którego sprawdzono nasze umiejętności kulinarne w zastępach. Najlepsze potrawy przygotował zastęp "Łoś" z Olszyny. W drugi i trzeci dzień pobytu podczas wielkiej gry pokazano nam, jak sobie radzić w ekstremalnych warunkach "Japonii". Pogoda nas wtedy nie rozpieszczała.  Wiał silny wiatr i padał śnieg. Wieczorami czas spędzaliśmy na świeczyskach przy wspólnych grach, zabawach i śpiewaniu. Codziennie uczestniczyliśmy również we Mszy św. Zimowisko nauczyło nas zarówno samodzielności jak i sprawnego działania w grupie. Poznaliśmy techniki radzenia sobie w terenie i przysposobienia różnych przedmiotów do danej sytuacji, np. wykonanie noszy za pomocą pasków do spodni. 

Artykuł: Jakub Cegiełka, zastępowy zastępu Bóbr z Bolesławca, foto: Radosław Łazur HR