ODPUST PARAFIALNY

16. listopada obchodziliśmy uroczystość Matki Bożej Miłosierdzia. Tego dnia o godz. 18 sprawowana była Msza św. odpustowa, którą koncelebrowało siedmiu kapłanów. Przewodniczył jej ks. dr Piotr Kot – rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy. Homilię, której myślą przewodnią było Miłosierdzie Boże, co miało również związek z kończącym się Rokiem Miłosierdzia, a także 1050 rocznicą chrztu Polski, wygłosił ks. prefekt WSD Tomasz Kołodziej – długoletni wikariusz naszej parafii. Mszę św. uświetnił swoim śpiewem chór parafialny pod dyrekcją p. Marka – naszego organisty, jak i również obecność Gwardii Matki Bożej, która w tym dniu także obchodziła swoje patronalne święto. Po zakończeniu Eucharystii ks. Proboszcz podziękował kapłanom oraz licznie zgromadzonym parafianom za przybycie, a także wszystkim, którzy włożyli trud w przygotowanie tej uroczystość.

Artykuł: s.Jadwiga