Beatyfikacja Siostry Marii Paschalis i IX Towarzyszek

11 czerwca (sobota) o godz. 11.00 w Katedrze Wrocławskiej odbędzie się beatyfikacja Siostry Marii Paschalis i IX Towarzyszek.
10 sióstr zakonnych, odważnych kobiet, które broniły tego, w co wierzyły. Brutalnie skrzywdzone i zamordowane przez żołnierzy Armii Czerwonej stają się dla nas Orędowniczkami u Boga. Same doświadczywszy przemocy, mogą dziś pomagać swym wstawiennictwem w uzdrowieniu serca ze wszystkich skutków zranień i przemocy. Zaprośmy je do naszego życia, by towarzyszyły nam, pomagały żyć wiernie w miłości i odważnym stawianiu czoła wszystkiemu, co złe. Módlmy się o POKÓJ i zachowanie świata od wojny. Obrzędu beatyfikacji, w imieniu Ojca św. Franciszka, dokona Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Marcello Semeraro - Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.