Zmarł ks. Henryk Bujok

Informacja ze strony internetowej Diecezji Świdnickiej:

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że w dniu 1 maja br., w 84. roku życia i w 53. roku kapłaństwa, odszedł do Zmartwychwstałego Pana śp. Ks. Kanonik Henryk BUJOK.

Pogrzeb odbędzie się 21 VI o godz. 13:00 w kościele parafialnym w Karpaczu. Liturgii przewodniczyć będzie bp Ignacy Dec - emerytowany biskup świdnicki.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

Ks. Bujok urodził się 5 marca 1939 r. w Nowym Bytomiu. Pochodził z Karpacza i był jedynym powołaniem wywodzącym się z tego miasta. Święcenia prezbiteratu przyjął 21 czerwca 1969 r. we Wrocławiu z rąk abp Bolesława Kominka. Pierwsze 10 lat kapłaństwa spędził w Polsce, a następnie pracę podjął w Polskiej Misji Katolickiej w Monachium. W 2004 r. przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Jeleniej Górze - Cieplicach. 23 czerwca 2019 roku w macierzystej par. Nawiedzenia NMP w Karpaczu, uroczyście obchodził złoty jubileusz kapłaństwa.