"Gość Extra" poświęcony w całości św. Ojciecu Pio

W tym roku przypada 135. rocznica urodzin świętego ojca Pio oraz 20. rocznica jego kanonizacji przez Jana Pawła II.

Z tej okazji nasza redakcja przygotowała poświęcony stygmatykowi z San Giovanni Rotondo  numer „Gościa Extra”.

Zachęcamy do nabywania publikacji w sklepiku parafialnym. Koszt: 10 zł. Publiakcja zawiera 98 stron.

Święty bohater tego wydania inspiruje nie tylko przez przykład swojego życia i doskonałego zjednoczenia z cierpiącym Chrystusem, lecz również ze względu na ofiarne poświęcenie się służbie bliźniemu. Ponieważ jedno i drugie potrafił łączyć w sposób wręcz heroiczny, niech w tym trudnym czasie, który przeżywamy, będzie dla nas światłem.

Święty ojciec Pio radził: „Trzymaj się zawsze świętego Kościoła katolickiego. Tylko on może ci dać prawdziwy pokój, ponieważ posiada w Sakramencie Jezusa, który jest prawdziwym księciem pokoju”. Nigdy tak bardzo jak dziś takich słów nie było nam trzeba!

W „Gościu Extra” można przeczytać m.in.:

• opowieść o rodzinie ojca Pio i jego rodzinnej miejscowości Pietrelcinie
  • o tym, jak ojciec Pio inspiruje współczesnych kapucynów;
  • o wielkiej posłudze świętego spowiednika i trosce o wewnętrzną przemianę penitenta;
  • o tym, jak ojciec Pio przeżywał Mszę Świętą;
  • o stygmatach, które zakonnik nosił przez 50 lat;
  • świadectwa osób, których uzdrowienie dzięki modlitwie za wstawiennictwem ojca Pio przyczyniło się do wyniesienia go na ołtarze;
  • ulubione modlitwy ojca Pio.