Modlimy się i pomagamy uchodźcom z Ukrainy

Na prośbę Biskupa Legnickiego po Mszach św. w niedzielę 27 lutego oraz w Środę Popielcową 2 marca, po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz pomocy dla narodu Ukraińskiego, napadniętego zbrojnie przez Rosję.
Zgodnie z prośbą papieża Franciszka niech Środa Popielcowa będzie przeżywana w naszej diecezji jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.

Ponadto informujemy, że Biuro Poselskie pani Minister Marzeny Machałek organizuje zbiórkę materiałów opatrunkowych, koców oraz pawer banków do ładowania telefonów. Osoby które chcą pomóc proszone są o przynoszenie ww. rzeczy do Biura Poselskiego w Jeleniej Górze przy ulicy Długiej 4/5  w poniedziałki w godzinach 9.00 - 15.00 lub do Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Jeleniej Górze przy ulicy Żeromskiego 2 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 do 15.00.
Wspomniane powyżej rzeczy, ważne aby były to rzeczy nowe, można przynieść także do zakrystii naszego kościoła od poniedziałku do środy w godz. od 15:00 do 18:00.

Za każdy odruch miłości i wsparcia, serdecznie dziękujemy.