Apel Prezydenta Jeleniej Góry

Szanowni Państwo,

Zdrowie każdego jest jego osobistym majątkiem, ale i naszym wspólnym dobrem. Przekonaliśmy się o tym, niektórzy z nas bardzo boleśnie, ciężko chorując, a nawet tracą swoich bliskich i przyjaciół w okresie epidemii COVID-19.

Nie od razu mieliśmy szansę chronić się przed wirusem – dopiero po kilkunastu miesiącach pracy naukowców całego świata udało się stworzyć szczepionki, których zastosowanie może nas zabezpieczyć przed ciężką chorobą, a nawet śmiercią.

Nie marnujmy tego daru, jaki jest owocem pracy najlepszych farmaceutów z rożnych krajów świata. Skorzystajmy ze szczepionek, dzięki którym będziemy mogli się chronić, dzięki którym możemy uniknąć trudnych dni w szpitalach. To szczepionki sprawią, że będziemy bezpieczni dla swoich rodzin, że unikniemy ciężkich zakażeń, także podczas wizyt naszych rodziców, naszych dzieci i wnuków.

Szczepieniom poddało się już ponad 10 milionów Polek i Polaków – dołączmy do tej grupy.

Jeśli ktoś chciałby wiedzieć – gdzie i kiedy może się zaszczepić – najlepiej zatelefonować bezpłatny numer ogólnopolskiej infolinii 989.

Dyżurujący pomogą w uzyskaniu wszelkich niezbędnych informacji. 

Jerzy Łużniak 

Prezydent Jeleniej Góry