REKOLEKCJE ADWENTOWE 2020

Drodzy Parafianie,

Drodzy Czciciele Matki Bożej, 

Za niedługo, tzn. już 8 grudnia br. rozpoczniemy święty czas rekolekcji parafialnych. Czas, który mamy poświecić w sposób szczególny Bogu. Potrzeba szczególnej troski, aby dobrze przeżyć rekolekcje. Dlatego pragnę Was bardzo prosić o modlitwę skierowaną do Matki Bożej. Zawierzmy ten czas Maryi. Niech Ona nas prowadzi do Jezusa naszego Pana i Zbawiciela. Jak dobrze wiemy Maryja bardzo często prosi o modlitwę różańcową. Nie bądźmy głusi na Jej wezwanie podejmijmy modlitwę, czy to indywidualnie, czy też w ramach Jerycha Maryjnego. Włączmy się w 7 dniową modlitwę Jerycha, która rozpocznie się już od 1 grudnia. Zróbmy wspaniały prezent Matce Bożej. 

Jerycho to nieprzerwana, 24 godzina modlitwa. Osoby biorące udział w Jerychu Maryjnym zmieniają się co godzinę w odmawianiu Różańca Świętego. Można modlić się w domu, lub gdy istnieje taka możliwość przed Najświętszym Sakramentem. Każda osoba włączająca się w tę modlitwę wybiera dogodną dla siebie godzinę, przez którą codziennie przez 7 dni modli się tyle części różańca ile zdoła. Czasami uda się 2 a czasami 3 części podczas jednej godziny odmówić.  Istotne jest to, aby modlitwa nie została przerwana w ciągu tej godziny. Więcej informacji i zapisy na str. inter. www.jerychomaryjne.pl 

Nazwa Jerycho Maryjne (Jerycho Różańcowe) nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej następca Mojżesza Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta runęły, a Jerycho zostało zdobyte. Biblijne miasto Jerycho jest symbolem grzechu i pogańskiego kultu, które zostało zdobyte przez  Izraelitów dzięki ufnej i nieprzerwanej modlitwie. 

Drodzy Czciciele Niepokalanej Matki Bożej Nawiązując do tego historycznego wydarzenia, podejmijmy przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP nieustanną modlitwę różańcową przez siedem dni w intencjach, jakie Ona nosi w swoim Sercu. 

Niech Miłosierny Pan nam błogosławi a Maryja ma w nieustanej opiece 

                                                                                                                                                           o. Nereusz OFM