"Polska pod Krzyżem"

„W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego” (ze strony organizatora).

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy na Drogę Krzyżową na Górę Grodna w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w dniu 14 września. Rozpoczęcie o godz. 19.30 na placu kościelnym /PCK 23/ , zakończenie na Górze Grodna Eucharystią.