Pielgrzymka do FATIMY - Wrzesień !!!

PIELGRZYMKA DO FATIMY

 

 
   

PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA 7 – DNIOWA

LIZBONA – FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE –PORTO – BRAGA - SANTIAGO DE COMPOSTELA – GUIMARES – LIZBONA – SINTRA – CABO DE ROCA

TERMIN:         21.09.-27.09.2019               CENA: 1.650 zł + 450 €

"...Orędzie Fatimy wzywa do nawrócenia, ostrzega ludzkość, aby nie stawała po stronie smoka, który «ogonem zmiata trzecią część gwiazd niebieskich i rzuca je na ziemię» (por. Ap 12, 4). Ostatecznym celem człowieka jest niebo, jego prawdziwy dom, gdzie Ojciec niebieski oczekuje wszystkich z miłosierną miłością".

Fatima 13 maja 1983 Jan Paweł II

DZIEŃ 1 – BERLIN - LIZBONA 

Zbiórka o godz. …, wyjazd o godz. …. Do Berlina na lotnisko, odprawa paszportowo - celna, wylot do LIZBONY o godz. 14.15. Przylot o godz. 19.00, transfer autokarem do hotelu w FATIMIE – ośrodka kultu maryjnego i miejsca pielgrzymek z całego świata, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 2 – FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS

Śniadanie, zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Przejście do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Udział w drodze krzyzowej urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria.  Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 3 – FATIMA – BATALHA – ALCOBAÇA – NAZARE

Śniadanie, Msza św. w Kaplicy Objawień. Przejazd do BATALHA i zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do ALCOBAÇA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na malowniczej plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 4 – FATIMA – PORTO – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA

Śniadanie, Msza św. Wyjazd w kierunku SANTIAGO DE COMPOSTELA. Po drodze postój w PORTO – zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO portu, m.in.: Kościół św. Franciszka, Most żelazny z XIX w., następnie zwiedzanie BRAGI – głównego ośrodka religijnego kraju i siedziby arcybiskupów – m.in. Ratusz, Katedra. Przejazd do hotelu w okolicach Santiago de Compostela, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 5 – SANTIAGO DE COMPOSTELA – GUIMARES - FATIMA

Śniadanie, przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELLA -  jednej z najważniejszych świątyń pielgrzymkowych, miejsca docelowego drogi Świętego Jakuba, wizyta w Bazylice Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie, miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Msza św. Przejazd do GUIMARAES - miasta uważanego za Kolebkę Portugalii. Historyczna Starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: Średniowieczne Kamienice, Masywne Mury Castelo De Guimaraes, Pałac Hrabiów Braganca (ostatniej Dynastii Panującej w Portugalii) oraz Główny Plac Miasta - Largo Da Oliveira. Powrót do Fatimy, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 6 – LIZBONA

Śniadanie, przejazd do LIZBONY - stolicy Portugalii, spacer po zabytkowej średniowiecznej dzielnicy Alfama – najstarsza część miasta, położona na wzgórzu u stóp Zamku św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami – katedra Se, kościół św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego, dzielnica Belem z pięknym klasztorem Hieronimitów. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

 

DZIEŃ 7 – CABO DA ROCA - LIZBONA - BERLIN

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Powrót do Lizbony, transfer na lotnisko, wylot do Berlina o godz. 17.15, przylot o godz. 21.40, powrót do ....

 

Bliższe informacje i zapisy: ks. Tomasz Biszko tel. 608626592

 

Msze Św. odprawiane codziennie w miejscach do tego przeznaczonych.

ŚWIADCZENIA:

 • Transfer autokarem na lotnisko w Berlinie i z powrotem
 • Przelot samolotem Berlin – Lizbona – Berlin
 • Bagaż główny 20 kg, mała torebka podręczna
 • opłaty lotniskowe
 • transport autokarem na miejscu wg programu
 • 6 noclegów w hotelach 3*,4* w pokojach 2, 3 – os. z łazienkami
 • 6 śniadań w hotelach
 • 6 obiadokolacji z wodą i winem
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW i KL oraz bagażu
 • bilety wstępu (Klasztor Bathala, Klasztor Alcobaca, Klasztor Hieronimitów),
 • przewodników lokalnych (Bathala + Alcobaca, Lizbona),
 • taxa w Lizbonie,
 • zestaw audioguide,

 

UWAGI: Kolejność zwiedzania ustala przewodnik, który nie oprowadza wewnątrz obiektów. Zwiedzanie zabytków z zewnątrz wg programu nie ujętych w świadczeniach. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Cena nie zawiera dopłaty do pokoju 1 – os. Biuro nie odpowiada za zmiany godzin przelotów.