Bal Wszystkich Świętych

W niedzielne popołudnie, 29 października br., do naszej parafii przybyło ponad czterdzieścioro świętych i aniołków. Nasi najmłodsi parafianie, ale i nie tylko, spędzili czas na zabawie z okazji drugiego już Balu Wszystkich Świętych.

Podczas wspólnej, radosnej zabawy przeplatanej ciekawymi konkursami uczestnicy balu wykazywali się wiedzą o swoich świętych patronach. Mogliśmy spotkać tu m.in. takich świętych, jak: Maryję, Józefa, Franciszka, Kazimierza, Szymona Piotra, Jędrzeja Pustelnika, Jakuba, Łucję, Jadwigę Śląską i Jadwigę Królową Polski, Dominika Savio, Ritę, Faustynę, Urszulę, Wojciecha, Floriana, Eleonorę, Joannę Berettę Molę, Matyldę, Maksymiliana Kolbe, Łucję z Fatimy, Annę, Katarzynę, Weronikę, a także urocze aniołki. W przerwach od zabawy, przy pysznych ciastach, słodkościach oraz soczku i herbatce, uczestnicy uważnie oglądali bajki o świętych, po których odpowiadali na pytania dotyczących życia bohaterów.

Radość i szczery entuzjazm uczestników balu pokazują, że właśnie taka zabawa jest najlepszą drogą, aby zaszczepić w młodym pokoleniu pozytywne wartości i przesłania, jakie mają nam do przekazania Święci. Z pewnością był to czas pożytecznie spędzony tak przez dzieci, jak i przez dorosłych.

ZOBACZ FILM: https://www.facebook.com/529395080729114/videos/531713103830645/