Promocja ministrantów

Kiedy gromadzimy się w świątyni, oprócz kapłana, który przewodniczy w świętym zgromadzeniu, niektórzy spośród wiernych mają zlecone wykonanie rozmaitych posług niezbędnych dla godnego sprawowania liturgii. Zgodnie z dawną i piękną tradycją są nimi przede wszystkim ministranci.
18 czerwca br. na Mszy św. o godz. 11.00 miał miejsce uroczysty obrzęd przyjęcia do grona ministrantów czterech chłopców. Od dłuższego czasu przygotowywali się oni zdobywając  wiedzę i umiejętności do pełnienia służby przy ołtarzu. Uroczystościom przewodniczył Ksiądz Łukasz – opiekun ministrantów, który koncelebrował Eucharystię wraz z ks. Wojciechem. W homilii opowiedział swoją historię wstąpienia do Liturgicznej Służby Ołtarza, a także zachęcił wszystkich chłopców, by również zechcieli służyć Jezusowi przy ołtarzu. Następnie poświęcił komże oraz pobłogosławił nowych ministrantów, którzy uroczyście wygłosili treść przysięgi ministranckiej i pierwszy raz stanęli przy ołtarzu w stroju liturgicznym. Do grona ministrantów zostali przyjęci: Tadeusz Smolnicki, Jakub Marciniszyn, Michał Wesołowski i Artur Weinbergs. Na koniec Mszy wręczona została również nagroda dla najlepszego ministranta w kończącym się roku szkolnym. Drugi raz z rzędu został nim lektor Kuba Iglewski. Drugie miejsce zajął Damian Zytner, a trzecie Szymon Schneider.
Służba przy ołtarzu, często wiąże się z trudem i wyrzeczeniami, ale dzięki niej chłopcy mogą być naprawdę blisko Jezusa. Nowym ministrantom gratulujemy i życzymy wytrwałości w pełnieniu tej pięknej posługi. Miejmy nadzieję, że także i w przyszłości nie zabraknie nam kandydatów do tej zaszczytnej funkcji.