Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej

15 czerwca br. w uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej drogami naszej parafii wyruszyła uroczysta procesja Eucharystyczna. O godz. 9.00 rozpoczęła się Msza Święta koncelebrowana przez ks. Proboszcza, ks. Łukasza oraz ks. Wojciecha. Była ona tym bardziej wyjątkowa, gdyż mała Helenka, która ostatnimi czasy zmagała się z chorobą i nie mogła uczestniczyć w uroczystości Pierwszej Komunii Świętej wraz z innymi dziećmi, po raz pierwszy przyjęła Pana Jezusa do swojego serca. Następnie, przy wspólnym śpiewie uwielbienia i dźwięku dzwonków wyszliśmy na ulice naszej parafii z Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, żeby publicznie dać świadectwo naszej wiary, czci i trwania przy Chrystusie, a także zaprosić Go na drogi naszego życia oraz by Jego błogosławieństwo i moc mogły dotrzeć do każdego człowieka. W procesji obok licznie zgromadzonych wiernych wzięły udział dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki sypiące kwiatki, grupy parafialne niosące sztandary, liturgiczna służba ołtarza oraz Gwardia Matki Bożej Miłosierdzia. Idąc ulicami naszej parafii można było zauważyć pięknie przystrojone w kwiaty i wizerunki Chrystusa okna. Typowe dla procesji Bożego Ciała są cztery ołtarze przygotowane przez mieszkańców i grupy parafialne, które symbolizują cztery strony świata. Jest to znak, że Chrystus jest wynoszony na wszystkie strony naszego życia. Przy każdym ołtarzu wysłuchaliśmy Słowa Bożego oraz rozważań na jego temat, a także otrzymaliśmy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Uroczystość Bożego Ciała, to nic innego, jak dzień dziękczynienia. Dziękujmy więc Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu, jak tylko potrafimy najlepiej za ten bezcenny dar Ciała i Krwi Chrystusa Pana.