Gwardia Matki Bożej u stóp Królowej Polski na Jasnej Górze

W niedzielę 21 maja Gwardia Matki Bożej Miłosierdzia  wraz z rodzinami  odbyła pielgrzymkę na Jasną Górę. Po południu na wałach jasnogórskich poprowadziliśmy rozważania drogi krzyżowej, a później przeszliśmy do Wieczernika, gdzie odmówiliśmy wspólnie Litanię Loretańską. Przed Mszą św. i w oczekiwaniu na przyjazd księdza proboszcza mieliśmy czas na osobistą modlitwę polecając wszystkich, którzy nas o nią prosili, a także w intencji św. pamięci zmarłego w sobotę gwardzisty Sławomira Bogdańskiego. Wieczorem w Kaplicy Cudownego Obrazu Gwardia wraz z niebieskimi beretami (emerytowanymi żołnierzami Wojsk ONZ) uczestniczyła we Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem naszego księdza proboszcza. Zwieńczeniem całej pielgrzymki w Roku Jubileuszu Królowania Matki Bożej Częstochowskiej był Apel Jasnogórski. Słowo wstępne wygłosił Ojciec Eustachy Rakoczy, który jest orędownikiem "Żołnierskich Apeli". Zwrócił uwagę, że miesiąc maj jest szczególnym miesiącem nie tylko jako "Miesiąc Maryjny", miesiącem Święta Matki Bożej Królowej Polski, ale również miesiącem ważnych rocznic patriotycznych np. Konstytucji 3 Maja. Stąd też od czterech lat Gwardia Matki Bożej Miłosierdzia trwa u stóp Matki i Królowej na apelu oddając jej hołd i powierzając jej naszą parafię oraz osobiste intencje. Rozważania apelowe poprowadził nasz ksiądz proboszcz o miłości do Matki Boga i miłości w rodzinach. Po apelu wspólnie z byłymi żołnierzami ONZ zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Wróciliśmy do domów w środku nocy, zmęczeni, ale umocnieni miłością Naszej Matki i Królowej Polski.

Artykuł i foto: Anna i Czesław Mysona.