100 lat Fatimy

Pierwsze Nabożeństwo Fatimskie w 100 rocznicę objawień

W dniu  13 maja 1917r. Błogosławiona Matka objawiła się trzem małym pastuszkom  Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi w Fatimie w Portugalii. W tym samym roku każdego 13 miesiąca , aż do 13 października objawienia się powtarzały. Wyjątek stanowił 19 sierpnia ponieważ 13 sierpnia dzieci były więzione. W październiku "Nasza Pani " tak Ją nazywały dzieci uczyniła " Cud Słońca" - aby wszyscy mogli uwierzyć. W każdym Objawieniu Nasza Matka Różańcowa powtarzała: " Nie załamujcie się. Ja nigdy was nie opuszczę. Moje Niepokalane Serce będzie dla was ostoją i tą drogą będzie prowadzić was do Pana Boga. Odmawiajcie codziennie różaniec oddając cześć Matce, poprzez którą mógłby być pokój na całym świecie i zakończyłaby  się I wojna światowa".

Na pamiątkę tych wydarzeń w parafiach odbywają się każdego 13 -go Nabożeństwa Fatimskie połączone z procesją w której niesiona jest figura Matki Bożej , odmawia się różaniec  przeplatany pieśniami fatimskimi. W dniu 13 maja w naszej parafii  w łączności z papieżem Franciszkiem przebywającym w Fatimie odbyło  się w tym roku pierwsze  Nabożeństwo Fatimskie. 

Artykuł i foto: Anna i Czesław Mysona