NOCNA DROGA KRZYŻOWA

Piątek 07-04-2017 godz. 2000 przed kościołem grupa pątników udająca się na "Nocną Drogę Krzyżową" na wzgórze Grodna . Pogoda dżdżysta od samego  rana. Co chwilę pada mocniej, to czasem przestaje jest zimno. Przychodzi ks. Łukasz wita uczestników i rozpoczyna słowami: "dwie osoby mówią do mnie rano:     

- proszę księdza taka pogoda, a ja odpowiadam

- przecież nikt nie mówił, że to będzie wycieczka, to ma być droga krzyżowa. Nikt nie mówił, że będzie łatwo.

Następnie ksiądz przywitał ks. Stanisława proboszcza z parafii św. Wojciecha, siostrę Bożenę a później przedstawili się  pozostali uczestnicy z różnych  parafii: Podgórzyna, Sobieszowa, Cieplic, Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry - centrum, św. Krzyża i św. Wojciecha, grupa skautów, młodzież, Gwardia Matki Bożej Miłosierdzia, Akcja Katolicka i inni parafianie.

Każdy z nas tam na szczyt góry Grodna niósł swoją intencję i ofiarował swój trud. W drodze przez błotnisty niebieski szlak rozważaliśmy Tajemnice bolesne różańca świętego, śpiewaliśmy przygotowane wcześniej w podręcznych śpiewniczkach pieśni wielkopostne. Przy wejściu na sam szczyt ks. Łukasz poprowadził rozważania Drogi Krzyżowej. Słowa te, wprowadziły nas w milczenie i zadumę wydarzeń sprzed 2000 tysięcy lat. W ciemności nocy tylko biały brzozowy krzyż niesiony przez różne osoby, lampki świecące przez uczestników, rozjaśniały miejsca przy poszczególnych stacjach. Weszliśmy na szczyt. Przy ruinach zamku księcia Henryka dopełnieniem była odprawiona Eucharystia we wszystkich tych intencjach, które ze sobą przynieśliśmy. Po zakończonej Eucharystii odbyło się liczenie pielgrzymów. Było nas 77 osób. Następnie udaliśmy się w drogę powrotną przez  Staniszów do Cieplic.

 Nie przeszkadzał nam deszcz, przenikliwy wiatr, trud poniesiony piątkowej nocy, bo przecież to nie była wycieczka tylko Droga Krzyżowa.

Artykuł i foto: Anna i Czesław Mysona